Бихте ли разделили близнаците си в училище?

  • 21 298
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 116
Да се намеся и аз - моите двете каки - все искат да са поотделно, но пък като прекарат повече време разделени - се търсят. Едно знам със сигурност - разделянето - добре или не - става голямо бреме за родителите. Аз от личен опит ще ви кажа - сега моите са 2х2 и някак си с таткото се оправяме. В момента, в които някои трябва да отделим от двойката (това се случи наскоро, когато единия близнак се разболя и трябваше да влезе в болница) - лудваме и вече не можем да се справим сами. Така, че подкрепям мнението, че най-добре е разделянето да стане - като са големи и могат да се оправят сами;-)))

# 151
  • Мнения: 17 546
Синовете ми са в отделни училища след 8-ми клас. Винаги са били две отделни личности и не смятам, че нещо се промени особено много откакто не учат заедно.

# 152
  • Мнения: 2
аз самият съм близнак и ако ни се родят близнаци, никога не бих ги разделил. това за мен са някакви модернистични психологични експерименти, много далеч от реалността....

# 153
  • Мнения: 17 546
аз самият съм близнак и ако ни се родят близнаци, никога не бих ги разделил. това за мен са някакви модернистични психологични експерименти, много далеч от реалността....
Защо!? И каква реалност имаш предвид? Това не са две половинки на един човек, а две отделни личности! Цял живот ли да вървят овързани и зависими един от друг?

# 154
  • Мнения: 2 950
И на мен ще ми е интересен отговорът.  Thinking

Да не забравяме, че темата е за разделяне на близнаците за 4-5 часа в у-ще в съседни стаи в един коридор, а не за дългогодишно разделяне в два пансиона в двата края на света.  Peace

# 155
  • Мнения: 7 803
аз пък не разбирам защо обществеността си съчинява някаква извънземни сили и връзки между близнаците и все се вре в работите им.
dani e la, ти май си доста зависим близнак или близначка или то  newsm78

# 156
  • София
  • Мнения: 1 731
Прави ли ви впечатление обаче, че няколко души тук писаха, които самите те са близнаци, че са категорично против разделянето по каквато и да било причина.
Много ми е странно, точно те би трябвало да са "за" разделянето.... (другият вариант е да са някакви сеирджии, които само пускат мухата и гледат как се настървяваме, хихи)

По мои лични наблюдения от близнаците, които познавам, по-самостоятелни са тези, които са били разделени. Имах две приятелки - страшни хулиганки (баба ми им викаше "хуните"), и ги разделиха в две различни училища. В соца не се допускаха разни ексцесии, както всички помним. И двете си имаха различни компании, все нови хора имаше по купоните им. Забава беше.

Да ви кажа честно, мен такава близост и зависимост между двама души, каквато се вменява на близнаците, малко ме плаши - тъй като съм едно дете не разбирам дори връзката между две деца от едно семейство. Ами ако се случи нещо с единия?!

Не знам. За себе си засега разсъждавам, че ако успеем да се измъкнем от битовизмите, в които сме затънали в БГ, винаги бих поощрявала различията у децата - единия на плуване, другия на пиано, да кажем.
Абе в края на краищата, крайностите не са добре, каквито и да са...

# 157
  • Мнения: 7 803
Узи, все са някакви луди. аз съм ги признал,ч е най-много откачени тук се закачат точно заради тези мистични връзки, които се смята че имат близнаците. виж го само това последното, с ник даниела, говори в мъжки род за себе си ............ ми то това говори достатъчно  Peace

# 158
  • Мнения: 17 546
Прави ли ви впечатление обаче, че няколко души тук писаха, които самите те са близнаци, че са категорично против разделянето по каквато и да било причина.
Предполагам, че така са възпитавани като взаимно допълващи се и взаимозависими, само защото са близнаци. За мен също всяка зависимост от друг човек, дори и да не става въпрос за близнаци, е нездрава.

# 159
  • Мнения: 7 803
една интересна статия намерих по въпроса на немски.
http://www.daserste.de/wwiewissen/beitrag_dyn~uid,uvlk0e5nnz864u9k~cm.asp
а тук превод с гугъл
http://translate.google.de/translate?js=y&prev=_t&hl=de& … p;sl=de&tl=bg

# 160
  • София
  • Мнения: 1 731
Дааа, от целия безумен превод разбрах, че близнаците са просто братя е сестри  Mr. Green Което прави нашата дискусия безпредметна

# 161
  • Мнения: 17 546
И какво излиза, че след купища изследвания ученият заключава: "Was wir spannender Weise gefunden haben, ist, dass sich die verschiedenen Geschwisterkonstellationen auf emotionaler Ebene nicht voneinander unterscheiden. Das heißt, eineiige Zwillinge stehen sich laut unserer Projektergebnisse nicht emotional näher als beispielsweise gegengeschlechtliche Geschwisterkinder"
Което, до колкото схващам, означава, че те просто са братя или сестри като всички останали такива, и нищо по-специално не ги обвързва един с друг.
Точно днес видях две еднояйчн близначки от квартала, които сигурно наближават 40-те. Ужасно нещо! Не са семейни, еднакви са до безобразие в абсолютно всичко и се водят като сраснали от години...

# 162
  • Мнения: X
 Във френските училища поставят близнаците задължително в различни класове и никога не ги обличат еднакво. Прави се всичко възможно децата да се идентефицират като самостоятелни личности, а не като двойка.

# 163
  • Мнения: 7 803
Бижy, правилно си го разбрала  Peace

# 164
  • Мнения: 17 546
Откакто преди години като бяха малки близнаците и бяха облечени еднакво, бяха излезли с баща си и на детската площадка, и накъдето и да се обърнел, той виждал по един от двамата, но се оказало, че е виждал само единият от тях, а другият "щипнал" в неизвестна посока и добре, че ни познава целия квартал, та една жена го довела, не ги обличам еднакво. (ба си изречението! ooooh! Laughing )

Общи условия

Активация на акаунт