Пишем буквички и срички, ПЪРВОКЛАСНИЦИ сме всички !

  • 33 111
  • 342
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 835
E, добре де, кога 3 страници?
Пу 45-та, клета, клета! Laughing

Учителката по народни танци поиска тефтерче, специално за танците. Викам, е, сега пък и тефтерче за народните. Ама сложих, днес гледам жената писала, писала, цялостното си мнение за детето, във връзка с нейната дейност де. После подробно написала какво учат в момента, кои хора, какви стъпки, елементи......, ох, много работи, какво предстои. Много се впечатлих, много хубаво и уважително към нас родителите, а и на нея й помага. Абе, браво!

# 46
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Oх, записвам се в новата темичка!
Днес имахме РС. Общо взето, дисциплината се обсъждаше. Как не били свикнали децата още, че са ученици и т.н. Нашият клас е момчешки - 14 момчета и 6 момичета, представете си каква лудница е. Та за дисциплината - моята щерка днес останала без закуска, защото след многобройни забележки от страна на госпожата всеки ден си похапвала закуската в час и днес жената решила да вземе крути мерки и я накарала да изхвърли закуската в кошчето. Та нашата си купила сандвич после Laughing Кога пък стана толкоз ящна? В градината беше злояда, ама злояда, а сега... Обясних и, че в час не се яде, дано ме е разбрала. Имахме разговорче след срещата и и поговорих за някои неща. Относно обидните думи също, каже ли и някой нещо накриво, веднага става тъпак или глупак. Ръси такива думи под път и над път ooooh!. Говоря всеки ден, ама засега... файда май няма. Определено не е от свитичките, и се бие и обижда. ooooh! а и бой яде Laughing. Обяснила съм и, че момчетата са по-силни от нея и да внимава как точно ги нарича, ама тя...
Иначе други оплаквания няма. Днес най-накрая им пристигнаха учебниците по английски (сега се сещам, че трябва да ги подвържа), събирахме и по 12 лева за някакви учебни помагала, но забравих какви точно. Днес са взели голямото Ъ и петицата.
И госпожата каза, че 6 и 7 ноември били почивни дни за първолаците. Нещо като мини ваканцийка. Навсякъде ли е така?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 6 873
манту-то го прави лекар/ аз водих Сиси във Военна болница, има кабинет в курортна и в туб-диспансера за Варна/. 72 часа след пробата се отчита резултата, при Сиси нямаше дори следа от убождането и и поставиха нова ваксина в рамото. Тя никога не се е страхувала от болници и инжекции и не плаче. Само дето доктора и каза да си отпусна ръката и мускулите и се наложи да я изчака 2 минути да си тръска ръката и да прави отпускащи упражнения. ooooh!... сега трябва да чакам обаче 3-4 седмици да минат и тогава да и поставят противогрипната ваксина.

Днес ми звъня да ми се оплаква, че някакви момчета и викали ' Радослав ти е гаджеее, Радослав ти е гаджее' та се чудеше да реве или да не реве и ми звънна. Laughing

Гледам че пишете че имате СИП... ние пък си имаме само ЗИП-ове Laughing ...по БЕЛ, по математика и по физическо.

# 48
  • Мнения: 861
Хайде и аз да се включа! Grinning
Синът ми пишат с химикал. От начало писаха с молив, но когато започнаха тетрадка №2, вече с химикал.
С математиката нямаме проблем! С писането както вече споделих ни е по-трудно, но се справяме Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 39 765
Личната на Дияна действа по друг начин. Вика лекарка от диспансера, която прави пробите на децата. Дияна не се наложи да я боцкат. А личната каза "имам само две деца, които не го боцнаха. Това говори много лошо за имунитета на децата".

Дияна ме изненада. Реши, че иска да се упражнява. Взе една тетрадка и започна да пише букви Simple Smile Гласните.

# 50
  • София
  • Мнения: 632
Здравейте,
ние още пишем с молив,стигнали са до главна буква У и цифра 5.Днес има две добре и едно отличен,но пак има забележка, че говори в час.Всеки ден обяснявам, че в час не се говори,а тя все ми казва, че не била говорила тя. ooooh!И в нашето училище първолаците няма да учат на 6 и 7 ноември.

# 51
  • Мнения: 1 817
ехе , много сте изписали в новата тема Laughing
не мога да ви изчета...

В класа на Крис организираха и културно мероприятие. В понеделник ще ходят на театър. Е, незнам доколко ще им е весело, че малко тъжна постановка ще бъде -"Малката кибритопродавачка".  Rolling Eyes Като малка все ревях Embarassed Sad
Крис няма търпение. Да разнообразят малко.

Днес са наказали целия клас да не играят физическо, заради групичка момчета от класа, коити са разваляли дисциплината. Крис беше много разочарован. Беше подпалил за физическо.  Wink

връщам се да чета Wink

# 52
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
....
И госпожата каза, че 6 и 7 ноември били почивни дни за първолаците. Нещо като мини ваканцийка. Навсякъде ли е така?

Да, и при нас ще почиват.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 610
....
И госпожата каза, че 6 и 7 ноември били почивни дни за първолаците. Нещо като мини ваканцийка. Навсякъде ли е така?

Да, и при нас ще почиват.


Това е официална миниваканция за първолаците.Да изпуснат малко напрежение,че им идва в повечко Laughing

# 54
  • Мнения: 3 886
За мантуто  отчете ни отрицателно  но понеже не отидохме в уредения час скоро ще сме в  диспансера.Иначе нас ни  ги прави личната

# 55
  • Мнения: 1 312
....
И госпожата каза, че 6 и 7 ноември били почивни дни за първолаците. Нещо като мини ваканцийка. Навсякъде ли е така?

Да, и при нас ще почиват.


И при нас 6 и 7 ноември Hug

# 56
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Добро утро и от мен  Hug
Надникнах в една друга темичка и открих това за ваканциите, мился, 4е ще е полезно за всички:
Ваканции, учебна 2008/2009 година:

за първи клас 06.11.2008 г. – 09.11.2008 г. вкл.
Коледна 24.12.2008 г. – 04.01.2009 г. вкл.
Срочна 29.01.2009 г. – 01.02.2009 г. вкл.
Пролетна за І – ХІ и за ХІІІ клас 01.04.2009 г. – 12.04.2009 г. вкл.
 
Пролетна за ХІІ клас
01.04.2009 г. – 05.04.2009 г. вкл


Неучебни дни:
01.11.2008 г. /пада се събота  Laughing/– Ден на народните будители
25.05.2009 г. – Ден на славянската писменост

Хубав и усмихнат ден от мен   bouquet

# 57
  • Мнения: 2 829
здравейте и от мен в новата тема
докато се усетя и сте изписали 3 страници Laughing Laughing
Марчела5 ,благодаря за датите Hug

# 58
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Дарина утре е на екскурзия,дават им малко почивка.
 Тя чака с нетърпение,все пак и е пъвата екскурзия в класа.
 Я кажете ,при вас децата разделени ли са на групички?
 Моето гардже си играе с точно определени деца,за другите не иска и да чуе,все едно не съществуват. newsm78

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 097

 Я кажете ,при вас децата разделени ли са на групички?
 Моето гардже си играе с точно определени деца,за другите не иска и да чуе,все едно не съществуват. newsm78
При нас са на момичета и момчета. Петьо дори не знае имената на момичетата все още  и не го и интересуват. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт