Пишем буквички и срички, ПЪРВОКЛАСНИЦИ сме всички !

  • 33 113
  • 342
  •   1
Отговори
# 30
  • София,
  • Мнения: 4 267
Анна и Христо ми е проблемен със сливиците, и трите са му много големи и преди често ми правеше ангини, а и уши са го боляли. И ние мислехме да ги махаме, но Улевинов ни посъветва да не бързаме, пиехме няколко години подред бронховаксон, а също и противоалергични сиропи пием през лятото, но от две години вече е доста по добре и май го израсна. Не сме махали сливицата засега, но ако се наложи не бих се поколебала и за миг. НОсната сливица понякога води само до проблеми. Hug

А пъкние си пишем още с МОЛИВ!

# 31
  • София
  • Мнения: 11 116
Здравейте, имам един въпрос. Къде се прави проба манту ? При личен лекар или в някакъв туб. диспансер ?

# 32
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Здравейте момичета!
Няколко дни не съм влизала и сте започнали нова тема  ooooh!
Хоп и аз тук да ви наглеждам  Mr. Green

Моят мъж си дойде от път и нямам време да пиша, до скоро , хайде бай!

# 33
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Здравейте, имам един въпрос. Къде се прави проба манту ? При личен лекар или в някакъв туб. диспансер ?

 В туб диспансер (с направление от личната лекарка) се вкарва със спринцовка някакво серумче и няколко дни не бива да се мокри.
След това пак там се ходи да се види имали "бобченце" на ръката и да се замери колко мм.

# 34
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Мантуто го прави личната. След 72ч ходихме да види колко мм е белега. Ако трябва да се бие БЦЖ, се ходи някъде си. На Танти й се размина новото БЦЖ


Как го прекръстих човека  Blush

# 35
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Нашето го прави личната лекарка, т.е. сестрата. Беше събрала поне 20 деца за целта - явно като отвори ампула ли е, шишенце  ли е - да го изразходи цялото. И на Тошко му се размина БЦЖ-то.
А за моливите - пишат си с молив. И аз не знам докога. Но аз не съм ходила на родителските срещи през лятото (юни и септември), а баща му. И затова съм в неведение за много неща. Утре има пак родителска среща - ще видим какво ще кажат.
Оценки не им пишат, а само "браво" и подпис под упражнението или домашното. Таткото каза (от предната родителска среща), че госпожата казала, че в началото всички ще получават "браво".
Задачите явно на всички са по-лесни. Така ни бяха казали още в предучилищната - с математиката децата нямат проблеми.

# 36
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И нашето го прави личната лекарка. Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 11 116
Странна работа, защо някои доктори го правят, други не ? Rolling Eyes Докторицата ни праща в диспансера.
Ето какво намерих по въпроса ..
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p7801.html

# 38
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мантуто го прави личната. След 72ч ходихме да види колко мм е белега. Ако трябва да се бие БЦЖ, се ходи някъде си. На Танти й се размина новото БЦЖ


Как го прекръстих човека  Blush


И на нас личната ни го направи.
ГИта не се тревожи и аз преди си мислех че е с О. НО се сдобих с визитка, ама ще проверя пак как точно се изписва това сложно име. Ако на някой му трябват координати на този доктор мога да дам! Hug

# 39
  • Мнения: 1 312
Странна работа, защо някои доктори го правят, други не ? Rolling Eyes Докторицата ни праща в диспансера.
Ето какво намерих по въпроса ..
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p7801.html

И при нас е така,личната с бележка ни изпраща в диспансера  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 636
Манту-то на Криси също го прави личната лекарка - реимунизация с БЦЖ не се наложи. Обаче лекарката направи грешката да направи манту на друго дете пред очите на Криси и си докара голяма беля. Разбрах колко ми е силно детето като трябваше да я натиснем с лекарката, за да и направи манту-то.  ooooh!  Вече всякакви такива манипулации - насаме.
Криси също пишат още с молив, класната не е казала нищо по този въпрос - дали първия срок ще е с молив, а втория с химикал.
Днес я взех от занималня малко по-рано и сега се упражняваме заедно - математиката и е определено по на мерак. Сега се мъчи с някакви комбинации от взетите до момента букви - а, ъ, о.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 610
Цоп и аз тук HugНие пишем с химикал от първия ден.Учителката каза,че иначе после наново свиквали с другия начин на писане и им е по-трудно.Мноого го мързи да пише и каза,че училището е създадено за да се съсипват децата от писане hahaha когато не го мързи се справя.
А БЦЖ,когато Роско беше на няколко месеца ни го прави Джи Пи то и сега Мантуто също.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте и от мен в новата темичка!

Нашите също пишат с химикал още от първия ден. Отначало му беше кофти,че не може да трие, ама гледам,че посвикна вече... Все по-често взе да носи 'Браво' и 'Отлично' а от време на време като се отплесне - само подпис... На него обаче като че ли му е все тая Crossing Arms
Иначе стигнаха до голямото 'О' и до '5'. Засега предпочита математиката...
И да използвам да попитам  - има ли някой да си води детето на плуване в "Ж.Кюри'или в "Азалия"?

# 43
  • Мнения: 1 312
Julisa аз ги водя мой те дечица обаче на  басейн Приморски Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте, Катя за момента се справя много добре (пу-пу) с училище. Класната и даже ме попита в коя градина е учила, защото се виждала разликата с останалите Simple Smile. От миналата седмица пише с химикал, защото при тях , който започне да пише добре с молив преминава на химикал. Отначало беше много притеснена, но нещата за сега вървят. Много е старателна, днес за пръв път беше с ненаписано домашно. В в петък имаха СИП туризъм и ходиха в парк Редута на поход, след което нямаха време в занималнята да си напишат всичко, а аз забравих да проверя какво е останало за в къщи. Детето помнеше две от домашните, но две забравихме.  Embarassed
Поне до момента съм изключително доволна от занималнята, ходи в държавната към училището (бяхме сред късметлиите, които се оказа, че са записани в нея). Харесва и класната и госпожата от занималнята. Записала съм я на карате и художествена гимнастика. Всеки ден след часовете, преди обяд ходи на на едно от двете, за да изразходва енергия. Днес се оказа, че следващите две седмици няма да им преподава класната, а друга учителка. За сега не успях да разбера защо, но мъката е, че Катя не е запомнила името на новата госпожа и сега страда.
БЦЖ-то предстои. Личния лекар ни прати след 29.10 да ходим в тубдиспансера, още не съм измислила как ще го организирам, защото работят до 13 ч. три пъти седмично.

Общи условия

Активация на акаунт