Патладжани???

  • 20 585
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 384
Турска салата с патладжани

Продукти: 2 патладжана, сол и черен пипер на вкус, сок на 1 лимон, 1 ч.л. зехтин, 120мл. кисело мляко, 3 скилидки чесън, 3 малки домата на кубчета, половин чаена чаша черни обезкостени маслини на половинки, 3 стръка пресен лук.

Загрява се фурната на 180 и се изпичат патладжаните. Охлаждат се, режат се на кубчета и с пасатор се смесват с чесъна, солта и черния пипер. Добавят се лимоновия сок, зехтина и киселото мляко и се пасиpа още веднъж.
В купа се смесват патладжанената смес, доматите на кубчета и маслините. Поръсват се с пресния лук. Сервира се охладена.
Това ми зву4и вкусно, но не става за основно/. Преписала сам го от нъкаде с цел да го направя лятото, но тук, където сам сега, е зима.


Тази рецепта я бях писала в един друг форум преди време и точно щях да кажа, че е изпитана и много вкусна, когато забелязах, че Ерика вече е пробвала. Хем е лесна, хем не отнема много врме, пък е и чудно мезе, нал' тъй eat

И копър, става супер

# 31
  • Spain
  • Мнения: 3 750


Малзум

2 по-тънки и дълги патладжана
2 по-големи домата
500 грама кайма
чесън
магданоз
доматен сок

Патладжаните и доматите се режат на кръгчета, като патланджаните се запържват леко предварително. След това резените се нареждат в тава като се редуват - патладжан, кайма, домати, кайма, патладжан и така докато свършат. После се залива с доматения сок, който предварително е смесен със счукания чесън и магданоза. Осолява се и се пече към 40-45 мин. Може да се сервира с варен ориз или булгур.

мммм това и аз съм го правила ..и наистина е вкусно
..исках само да добавя 4е аз винаги съм го правила без кайма (постно ) и също така слагам настъргани на ренде моркови , 4есъна  го слагам без да го с4уквам ,,на скилидки ..и незнам дали е важно , но го слагам в глинен съд(предполагам голямо гюве4е би свършило работа) , на тих огън (готвя на газ) да клокне

# 32
Цитат
Турска салата с патладжани

Продукти: 2 патладжана, сол и черен пипер на вкус, сок на 1 лимон, 1 ч.л. зехтин, 120мл. кисело мляко, 3 скилидки чесън, 3 малки домата на кубчета, половин чаена чаша черни обезкостени маслини на половинки, 3 стръка пресен лук. ......

Вчера я направих, но на нас не ни хареса. Само на мен ли комбинацията от доматите с кисело мляко и лимонов сок ми прилича на нещо прокиснало?

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 573
На мен много ми хареса, но мъжа ми нещо я пренебрегна тази салатка...

# 34
  • out of space
  • Мнения: 8 573
........Патладжаните ги "изпекох" в микровълновата, отне им 10 мин.........

Я, моля те,  ми кажи как става това newsm78   Rolling Eyes bouquet

Ами точно както го е описала Светла. Патладжаните се мият и вски се набожда с вилица на 5-6 места. Слагаш ги в съд, в микровълновата и на макс мощност 10 мин. при моят модел. Белят се супер лесно и са точно на вкус като печени. Най- важното не смърдиииии!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт