Отговори
# 90
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 754
Добро утро мили мамчета!

Ники радвам се за малката Алекс, че продължава с борбата! Ще се моля и за останалите принцески  Praynig Praynig Praynig

Yvet добре дошла!  Hug

Вчера докато се прибирах ми се обади една приятелка, че е родила! През цялата бременност й казваха, че ще е момиче, и че е много малко бебето. Е роди момче и 3600. Тия лекари  #2gunfire За това не копувайте само едноцветни дрешки и не се впечатлявайте, ако ви плашат с размерите все пак УЗ дава ориентировъчни размери!

Искам да ви питам какво мислите по въпроса - аз съм със задължително секцио по медицински причини. Моя доктор от ЖК ме охока, че още не съм ходила да се срещна с д-ра, при който смятам да раждам. На най-добрата ми приятелка майка й работи в МД и са добри приятели. Вчера й се обадих да видим кога е на смяна д-ра и да отида, а тя вика да небързам. Чудя се какво да правя като се има впредвид, че Йоана се роди в 34г.с. и ме притеснява факта и това човече да не реши да бърза като нея. Разбрах, че и жената и д-ра са на работа утре сутрин. Дали да не се изтърся при нея утре и да няма избор и да ме заведе до д-ра?

Е айде стига, че се поовлаках днес.
 Хубав ден!  bouquet

# 91
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
 ninanb няма лошо да им се изтърсиш на лекарите и да е запознаеш с тях. Разпитай ги хубаво за всичко, уговори се с тях, това си е твое право.
А как ли се процедира, когато до последно не знаеш как ще раждаш  ooooh!
Как са ви кръстчетата? Аз ще се побъркам от тия болки. Не стига, че краката ми грам не са наддали, ама и съвсем си промених походката. Като някое патенце съм. Ако не се облегна на възглавница, не мога да си намеря място  #Crazy

# 92
  • Мнения: 48
 Simple Smile   .....едвам ви изчетох     bouquet   и се радвам, че хубави неща има за споделяне    Simple Smile

Само така и напред    Hug

Алекс    Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 429
Добро утро,

много  Hug Hug Hug и  Praynig Praynig Praynig за малката Алекс!

# 94
  • Мнения: 252
Добро утро,Патета,Пингвинчета или кой както се чувства  Simple Smile .Аз лично вече се мисля за пингвин-не помня как се ходи нормално,въпреки че съм +8 кг.Ама на мойто слабо телце тоя голям корем е много смешна гледка-все едно съм лапнала 10 кг.диня.Лекарката вчера ми се скара,че не съм надебелявала  Shocked -кво иска от 50 сега съм 58.бебето ми добре даже върви седмица напред(уж било около 2,200).според вас има ли нещо нередно в моите кг?така и не разбрах защо ми се накара така?
извинявам се за излиянието.Лек и спокоен ден на всички.

# 95
  • София
  • Мнения: 4
Добро утро,Патета,Пингвинчета или кой както се чувства  Simple Smile .Аз лично вече се мисля за пингвин-не помня как се ходи нормално,въпреки че съм +8 кг.Ама на мойто слабо телце тоя голям корем е много смешна гледка-все едно съм лапнала 10 кг.диня.Лекарката вчера ми се скара,че не съм надебелявала  Shocked -кво иска от 50 сега съм 58.бебето ми добре даже върви седмица напред(уж било около 2,200).според вас има ли нещо нередно в моите кг?така и не разбрах защо ми се накара така?
извинявам се за излиянието.Лек и спокоен ден на всички.

Добро утро и от ме!
LLBB, нищо нередно не виждам в твоите кг. И аз съм +8 до момента, но пък и бебока е малко мъничка. В 29 ГС беше 1 200 грама по измерване на Марков, предполагам, че на неговия апарат може да се разчита.

# 96
  • Мнения: 22
Привет и от мен!

Пупинка, за гърло може да си вземеш Голия от ментовите, продават ги навсякъде. Може да вземеш и Ефизол, а в най-лошоя случай Стрепсилс жълт.

Велизара, магазина на Беборан е на Пиротска - като идваш от ЦУМ се пада на края на улицата малко преди трамвайните линии отляво, но ако отивате за спални комплекти имаха само два, кото като цветове не ми допаднаха много. Но очакват да получат пак. А за момченца имаха страхотни гащеризончета! В магазина видя една майка - нейния син е на един месец а тя беше по-слаба от мен преди да забременея  Shocked Направо се отчаях за себе си. Аз съм в 30г.с. и съм на път да ударя +16кг  #Crazy Хем не спирам да се разхождам...

Вчера на йогата ми беше много приятно! Непременно ще продължа до края на бременността! Хубав ден от мен!

# 97
  • София
  • Мнения: 608
Добър ден от мен!  Hug

Аз съм +11 кг, ама адски ми тежат.  Cry Добре, че краката ми не се подуват поне.
Пупинка - има едни бонбончета-прополки - много добре действат. А и не са опасни за бременните.

Никой ли няма да ходи в петък в зала Универсиада???  newsm78

# 98
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен в новата ни темичка!
Алекс, мама и тати силно ви прегръщам  Hug Hug Hugи на Коледа всички до елхата!
Yvet добре дошла! Явно забременелите в инвитро центровете през март и април сме си все тука. Дано всички ние след толкова чакане през декември да се радваме най-после на нашите съкровища. Не че тук има момичета, които няма да са щастливи, но само ние си знаем колко чакани и изстрадани са нашите бебета. Grinning
Относно етикетите на дрешките преди много години сестра ми слагаше парченце лейкоплст върху отрязания етикет newsm78
Това е за сега от мен, че ще излизам на разходка, че това слънце ме привлича като магнит. Само където трябва да посядам през 100 метра Laughing.
Лек и слънчев ден на всички preggo

# 99
  • София
  • Мнения: 276
Добро Утро.....то аз докато се включа тук, то темата преполовила #Crazy

Обсъждахте мазането на бебето със зехтин - на училището за родители ни казаха, че не е за препоръчване. Добре било да се използва специална козметика. Препоръчаха тази на СебаМед, тъй като киселинността й е 5,5 (ако не се лъжа). От друга страна моята сестра мажеше племенника ми с преварен зехтин преди 4 г., така че и аз се чудя.  newsm78 Все пак може би ще се спра на козметиката.
Те, Училищата за родители са като лекарите:  фармацефтите ги "зарибяват" за да предлагат определени продукти и съответно, няма как да чуеш обективно мнение. Препоръчват това, за което им се плаща #Cussing out
Много препоръки ( и от лекари и фармацефти, от съфорумки... и от баби) ще чуете, но като родители отговорността си е САМО наша.......Всеки трябва да си прецени сам, а то и детето ще "си покаже" .

Пупинка...една възрастна педиатърка ми каза преди време за гърло- бонбони с евкалипт Peace.....и за детенце и за нас. Има вече и Лукчета с евкалипт,а също Олипс- много помагат.

# 100
  • Мнения: 386
Да си дам и аз отчета- изследванията са ми много добри този път- хемоглобина ми е 130, белтъка-39   newsm44

  Вчера бях на отворените врати в Св.София- много доволна останах.Е, не е като на хотел но е чистичко.
  По пътя за болницата стана голям смях с един таксиметров шофиор.Качвам се аз, казвам за къде съм прибавяйки "Да стигнем възможно най бързо" (защото се опасявах че ще закъснея), а той човечеца гледам го нещо нервен, бърше си челото,кара като луд и по едно време ми вика "Още малко стискай и сме там!"- а той горкия като ме видял с тоя корем и така да бързам си помислил че ще раждам hahaha и то какво друго би могъл да си помисли човек...
  За портокола съм +13, макар че все си мисля че ми е още малък корема Thinking

# 101
  • Мнения: 1
 ninanb  и аз ще съм секцио по медицински причини и също мисля да раждам в МД.
Лекарката, която ми препоръчват е на работа чак другата седмица, но по принцип ми казаха да се разбера с нея, като си взема всички документи - направление, обменна карта и пр.
Та явно не е късно, само да не почнем да раждаме

За Алекс, мама и тати  Hug baby_neutral

# 102
  • Мнения: 1 541
Здравейте, тумбачета  Hug

Алекс  Heart Eyes

Добре дошли на новите мами   bouquet Леко бременеене и здрави бебоци през декември!
Моите кг са +10 (ако не са станали и  повече  ooooh! ) и на мен също ми тежат. Гърба и кръста ме болят почти непрекъснато.. А пък тези дни ме бяха обхванали едни тежки, черни мисли.. и ми се плачеше, и ми беше едно криво... Днес съм уж по-добре, явно ми трябва шопинг терапия с бебешки принадлежности  Laughing Бамби, твоите покупки са стархотни   bouquet

Мами, какво става? Само новини за сгрешен от докторите пол на бебчетата  hahaha А пък изказването на мъжа на Елмина направо ме разби  Joy А тези бебчета със "сбъркан" пол гледали ли са ги на ФМ?

Записах се на лекциите на "9 месеца" за другата седмица  Peace Знам, че се срещате предварително, така че моля някой да каже часа и мястото на срещата  Hug
Илианка, шашнала си човека  Joy

# 103
  • Мнения: 1 152
Бръм точно така е - на лекарите им плащат от фирмите вносителки и разпространителки да изписват или препоръчват определени продукти и марки и после ги пращат на екзотични екскурзии според продажбите - от личен опит го знам. И за това моят мъж изобщо не вярва на реклами, брошури и медицински представители, а чете яко в клиничните изследвания на фирмите производителки. А и по повод ниските цени на Ремедиум - мафиотска верига, но какво да се прави такава ни е държавата - само здраве да е! И още нещо да споделя -тази помпа на Медела струва в Швейцария 448 лв, в Малечко я видях за 725 лв.  #Crazy

Аз до сега съм +9, и вечер в леглото ми е най-тежко с обръщането. А вчера един колега разбра, че съм бременна - хахаха - мислел, че просто съм понапълняла.  Joy Joy Joy

# 104
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 754
shark за майтап и двете ми приятелки са гледани на ФМ 3D... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт