За изхождането (ЕБХ) - част 8

  • 13 762
  • 372
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 405
Здравейте майчета,
ние също сме във вашия отбор. Hug
Имам обаче едно питане към по-опитните.
В началото (при нас това беше 4 месец) издържах малката на съвсем различни места. Понякога в мивката, понякога в една купа, когато сме били навън и над памперс съм я държала.
Но в един момент започна да понатежава и си я издържам винаги седнала на леглото в купата. Когото ака и трябват минутка, две и нещо не се получава да я държа спокойно, без да се разсейва на мивката или тоалетната.
От няколко дни си мислех да я пробвам да я сложа на гърне. Ок - купих едно. И пробвах. НО на нея мисля идеята не и допада. Thinking Искаше веднага да става, и аз не се опитах да я спра.
А купата която ползвам прилича много на гърне, но е нестабилна и има прекалено голям отвор. Иначе ако може съм сигурна, че няма да има нищо против да седне и да си свърши нуждите там.
Та да попитам. Имате ли идея какво мога да направя, за да използваме поне понякога гърнето. Или е още рано? newsm78 Вие как мислите.
Ще се радвам да споделите.

С двете си ръце подкрепям този начин на отглеждане!Аз пуснах тема в НАШЕТА ДЕТЕ ,до каква възраст е редно да се използва (пелена ,памперс)според мен колкото по-рано,толкова по-добре,но съм подложена на остра критика ooooh!
Аз току що прегледах твоята тема там, сега се правят на неразбрали относно превръзките. Confused
Иначе те поздравявам за избора ти. Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 1 078
Lolita007 , не е рано, но ако на малката не й харесва, не я насилвай. Продължавай да предлагаш, лично аз понякога давам нещо в ръцете да държи, когато прекалено е заинтересован от разни неща и не иска да сяда. Тогава се кротва и почва да разглежда каквото му дадох и си свършва работата. Но това го правя, когато съм почти на 100% сигурна, че му се ходи до тоалетна. Не иска ли да сяда и се опъва,го вдигам над тоалетната, а не иска ли и там - спирам да го издържам, дори и да знам, че след малко ще маркира територията.

# 17
  • Мнения: 272
Моята в началото не искаше въобще да я издържам. Опъваше се, но мъжа ми и предложи гърнето с малко настояване и сега това е нашия начин.

# 18
  • Мнения: 925
Silval, не е ли много мъничка, за да седи? Аз мислех, че детенцето ти е на малко повече от 3 месеца  newsm78
Чудех се как се практикува ЕБХ със слинг и ви чета, че споделяте как бебето става неспокойно и иска да излезе от слинга, като има да си свърши нещичко...Ще пробвам днес така. На мен принципно не ми се получават много нещата със слинга, Никола не се кефи да стои в него, ама днес съм го вързала на хълбок и дано му хареса по този начин!  Praynig

# 19
  • Мнения: 762
Може би за известно време ще прекратим да практикуваме  Sad
Аз мисля,че постъпваш съвсем правилно-като че си започнала от самото начало.Много си мъдра и дори да се наложи да поспреш няма да се върнеш съвсем назад-детето ще разбере,но ако не е проблем прането не е нужно да спираш,а да го изчакаш да мине периода.Моето дете около годинка също започна да се нааква нарочно и да се крие дори.Стори ми се много възмутително при положение,че на 1 месец не се е нааквала в гащи (а и аз не съм свикнала с подобни гледки),но като се примирих че ще пера повече-тя спря.Е,аз съм упорита и не се примирих цял месец,за което бях наказана подобаващо. Wink Но при вас полжението е съвсем различно-твоето дете само опознава онези си работи и ако не смяташ,че е смущаващо-го остави да си ака в гащите (а и извън тях ако избира подходящи за чистене повърхности) и само му напомняй с усмивка гърнето,за да разбере че не си се отказала съвсем.Стискам палци да мине периода бързо,защото знам,че е неприятен.

Lolita007 ,дай му време на човечето-сега го е страх от гърнето,но скоро ще му е любимо.За целта е добре да седнете заедно-ти на тоалетната-тя на гърнето,но ако и това не проработи- за да не те боли кръста потърси малко столче,което да е по-близо до предмета,над който издържаш.Пробвай също така над тоалетната да седнете заедно и дори се опитай да я задържиш седнала на ръба "като мама".Просто опитвайте нови неща,защото бебето ти е малко и се нуждае да възприема ЕБХ като игра за сега.Може дори и играчки да предлагаш на по-късен етап докато ака,за да не и доскучава.Предполагам,че щом разбере,че на гърнето е лесно и чисто-ще започне дори да стои повече от нужното.

ира79 ,аз също се опитах да "възпитам" много хора,но не се получава с писане.Имам тема написана (както и на други съфорумки) и все се намира някой,който не може да практикува ЕБХ по някаква причина и ние сме му виновни за това и ние сме лоши,че споделяме...Истината е че няма майка,която да е видяла дъщеря ми без памперс и да не е пожелала да опита и все пак във форума срещам предимно неразбиране.За всичко са виновни рекламите-те ни карат да си мислим,че не можем да се справим със собствените ни деца и се нуждаем от продуктите им (не само за памперси става дума).Важното е че нашите деца познават себе си,нашата грижа и комуникацията ни с тях започва от самото начало-искренно,без скрито-покрито.А и в крайна сметка,помисли си,на всеки критикуващ те-10 нови човека чуват за ЕБХ-това си е повече от стъпка наред!

silval ,не иска ли да бъде издържана докато суче?Има много причини за подобно поведение,но тъй като става студеноможе да е от това.Аз лично и подухвах с вентилаторна печка право в дупето докато се кърмехме и така-от струята,а и от топлината-Калина пишкаше над легенчето без да се опъва.Ако детето няма 6 месеца,също мисля,че е малко да седи самичко,но акъл от разстояние не се дава-ако дето е щастливо-значи се справяте.

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 11:42 от dimitriana

# 20
  • Мнения: 1 266
Аз по принцип в началото исках да хващаме само акото, за пиш не настоявах изобщо, защото не ми се прави номерът с разсъбличането всеки път, а и гола много не искам да я оставям. Обаче тя свикна, че може да не пишка/ака в пелените и сега ми се сърди, ако реша да я игнорирам. Обаче така не мога на никого да я оставя, само на баща й, защото майка ми, например, няма да може (и да иска) да я издържа. Еми, така ще си караме  Simple Smile Сутринта толкова ми се разсърди, че я игнорирах, понеже се опитвам да бачкам, че стана цялата морава от протестни писъци  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 272
Dimitriana, не стои самичко. Държим го, а тя е с опряно гръбче в корема ми. Само че прави всичко в гърнето.

малко оф топик- имаме ужасна настинка- вече 5 ден кашля. В началото се кърмеше добре сега носа и се запуши и не може да яде, Какво да правя? не искам антибиотици. Сега плаче постоянно, нослето е запушено, излиза и мукус от устичката. иначе е в кондиция... Просто ужас:(

# 22
  • Мнения: 762
 silval ,ми значи вие пак се издържате,просто позата ви е различна.Щом се чувства добре бебето-вярвай му!А за запушено носле съм чувала да се капва кърма в нослето.Аз не съм пробвала,защото Калина беше на 5-6 месеца,когато за пръв път и потече носа и майка ми някак я научи да си духа носа.Та до днес не сме ползвали нищо за нос.
Да припомня,че събличането да се изхожда води и до закаляване,което също е важно в студените дни.
Марта,бих казала че си късметлийка!А доколкото за оставянето-просто викаш някоя баба и и показваш знаците и я наставляваш да внимава да не ядоса бебето. Grinning
Аз оставих Калина на месец и нещо,за да ходя на изпити и майка ми някак успяваше да я изхожда,въпреки че не всеки път.Доколкото за слинга-децата някак имат усещане да пазят родители си чисти.Не изцяло и винаги де. Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 1 001
Аз продължавам да ви чета и да научавам нови, полезни неща от вас.
Пера гащи на поразия Laughing..все още любимото място за изхождане е на пода - като сме в тоалетната се заиграва и излиза да си се изпишка в коридора Laughing, а на гърнето сяда ентусиазирано с гащите...да си почива Laughing
Иначе порастваме. Пишка много по-рядко/през няколко часа/, но пък по-обилно. Голямата работа я върши само веднъж на ден-следобед...явно само за мястото не сме на едно мнение. Laughing А понеже изневерявам на ЕБХ  и навън е с памперс, като се приберем направо ритуално си събува обувките и си дърпа памперса да го сваляме. Имам още няколко броя памперси и мисля да са й последните...ще видим...исках да го напиша някъде черно на бяло, че да не се отметна после  Wink
Успех на всички с безпамперсови бебешори Hug  bouquet

# 24
  • Мнения: 405
sVeshti4ka не съм си и помисляла за миг да я насилвам. Освен това съм забелязала, че вече за всяко ново нещо и трябва време. Тази вечер бях решила да я изкъпя в един по-дълбок леген. Мислех, че ще и хареса. Понапълних го, пуснах и няколко играчки. Дори не можете да си представите какъв боен вик наддаде. Crazy Е само крачетата до коляното намокрихме.  Останалото в мивката. Тя ни е пръв другар. Там няма значение дали ще е пълна с вода или под течаща струя.
Така че ще се въоръжа с търпение и в близките дни пак ще опитам.
На тоалетната пред мен също съм пробвала многократно. Бях чела някъде, че така бебенцата усещат напрягането на мускулите и правят инстинктивно същото. Моето обаче не. ooooh! Иначе ходи редовно с мен или с баща си до тоалетна.
Eurydice , aз също ползвам слинг. По-точно него го ползвам като сме навън. В къщи или кенгуруто или шала влизат в действие. Те са ми по-удобни и по-стабилни. Peace Досега сме имали само едно произшествие в кенгуруто, но за него аз съм си виновна. Малката ясно даваше да се разбере, че иска да слезе, но аз понеже готвех, реших че ще ме почака още няколко минутки. Но явно много и се е пишкало и така... После преобувах и нея и мен. Blush Мисля че когато бебето е плътно до теб, още по-лесно разпознаваш знаците и нуждите му.
silval, аз съм слагала кърма, но не мога да определя дали ни е помогнало. Тук лекарите по принцип не предписват така антибиотик както в БГ. Когато малката беше със запушен нос лекарят ни предписа Babix-Inhalat N – mentholfrei mild. Не зная дали го има обаче в БГ. Thinking Това е малко шишенце, пълно с течност която има силен мирис на ментол. С него нощем накапвах нашето легло (беба спи при нас), а през деня по блузката и малко по моята (нали си я разнасям по цял ден). На нея определено и помогна. Hug
Бързо оздравяване ви желая. Hug

# 25
  • Мнения: 277
Благодаря Димитрина
Прането не е проблем ,а и тук вече е лято и е жега  Laughing
Оставям си го по гащички и от време на време му предлагам гърнето ,говорим му и с баща му ,насърчаваме го
Тази вечер ,както си играеше отиде до спалнята и се върна с гърнето  Grinning
Съблякох го и седна ,постоя 1-2 мин, но нито ака нито пишка
След като стана продължи със заниманията си ,но в един момент видях ,че нещо се смути
Беше оклепал пода с акото си ,както и ръчичките ,и докато го размазваше по ръчичките ,гледеше малко с погнуса,но определено не беше толкова шокиран ,както преди
Имаше и на крачето и докато го миех в банята взе душ-слушалката и си изми крачето
 Сега мисля ,че няма как да не минем през този перид ,малката душичка разбира всичко ,просто явно му трябва време да забрави памперса ,защото определено това си е една голяма заблуда ,Той сега вижда акото си ,усеща кога пишка ,това е ново за него и незнае дали това е нормално ,а и душицата си е такава натура ,че се плаши от всичко ново .
 maminkavania   привет ,
Виждам ,че децата ни са почти на една възраст ,сподели по-вече
Аз също слагам памперс ,като излизаме ,И при нас реакцията е същата ,той направо си маха памперса ,
Мисля си ,че и това малко ги обърква  newsm78


# 26
  • Мнения: 925
Eurydice , aз също ползвам слинг. По-точно него го ползвам като сме навън. В къщи или кенгуруто или шала влизат в действие. Те са ми по-удобни и по-стабилни. Peace Досега сме имали само едно произшествие в кенгуруто, но за него аз съм си виновна. Малката ясно даваше да се разбере, че иска да слезе, но аз понеже готвех, реших че ще ме почака още няколко минутки. Но явно много и се е пишкало и така... После преобувах и нея и мен. Blush Мисля че когато бебето е плътно до теб, още по-лесно разпознаваш знаците и нуждите му.
Лолита, аз по-скоро НЕ ползвам слинг Sad Не успя някак си да го хареса детето ми и не го насилвам. Опитвам все още по половин-един час дневно в слинг, вчера на разходката го бях сложила също, 3 различни начина на връзване сменихме, е, и на трите на 10-тата минута НАЙ-КЪСНО почна да мрънка и да се извива да излиза...Обича да го нося с лицето напред, но НА РЪЦЕ, защото той много обича да рита и да се мята. Темпераментно дете имам и това си е  Mr. Green  ooooh!

# 27
  • Мнения: 272
Eurydice, опитай да го сложиш и да излезете на разходка за кратко, веднага след като е в слинга.

Ние долу горе сме добре в него, но малката започна да ми натежава и май ще я изкарвам с количка докато стане време да я нося на гръб. Отпред определено си е тежко да мъкнеш 6.5 кг.

# 28
  • Мнения: 23
синът ми вече е на почти 10 години, но станах привърженик на ЕБХ в разгара на памперсовите реклами и кризата в БГ. от 4 месеца започнах да го издържам и останах доволна от резултатите, въпреки неистовото пране на гащи на моменти. поради факта, че е зимно бебе, в началото на опитите/ранна пролет/ за навън ползвах памперс, който обаче свалях на определено време и издържах.
както се вижда от лентичката живот и здраве отново ще ми се наложи да практикувам споменатите занимания.
на сега "прохождащите" по трудния път - успех! заслужава си!

# 29
  • Мнения: 1 266
Оффтопик: Мис Репичка си мрази количката...  Rolling Eyes 5 кг е, още не ми тежи, ще видим докога.
Вече съм прочута в квартала като хахавата майка  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт