Сектите- новият наркотик.

  • 4 402
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 737
Значи това било newsm78 сектанска детска градина.Има една къща до нас,където виждам да водят малки деца.На къщата нищо не пише,дори с нищо не показва,че има детска градина,освен малкото играчки в задния двор.И на повечето прозорци има фолио. Shocked

# 16
  • Мнения: 145
Всичко това е ужасно, но е факт, че съществува. За тези, които смятат, че тази тема е дискриминационна, ще кажа, че тук обсъждаме влиянието на точно тези секти, които имат користни цели- имотни облаги, донорство, откъсване от семейството с цел манипулация, проституция, самоубийство..... Публична тайнае, че хора, които са сподвижници на определени "сдружения" заемат ключови и ръководни позиции даващи им достъп до информация и влияние. напр. директорки на детски градини и др. .... като самите те са абсолютно "болни" и  опасни.
Ако има някоя психоложка сред мамите, може да потвърди колко често родители търсят психологически експертизи или помощ за деца, които са под "религиозно влияние". Проблемът е много сериозен и родителите трябва с много усилия да контролират и да внимават по отношение на децата си. Характерно за поведението  на "зарибени" деца са споменаване или  разговори за живота и смъртта, посочване на трето око, разпитване за исус, бог, и т.н. , често след зададен въпрос от къде те имат такава информация, децата казват, че е тайна......Всичко това са психологически факти, които само потвърждават написаното във вчерашния вестник.......

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 11:58 от diva-1

# 17
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Значи това било newsm78 сектанска детска градина.Има една къща до нас,където виждам да водят малки деца.На къщата нищо не пише,дори с нищо не показва,че има детска градина,освен малкото играчки в задния двор.И на повечето прозорци има фолио. Shocked

Shocked  Не може ли да добиеш някаква информация за тази детска градина,и ако има нещо да алармираш съответните органи......доста стряскащо го описваш,тръпки ме побиват,още повече като става дума за деца..... Cry

# 18
  • Мнения: 145
Има ли някоя мама, която  е имала подобен проблем? Обикновено хората се страхуват да разговарят за това, но държавната политика в това направление е доказала, че реагира адекватно, въпрек и парите които се изсипват за "мълчанието и"....Нямате идеи на колко инстанции може да бъдат изобличени, ако има реална заплаха за нещо.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Характерно за поведението  на "зарибени" деца са споменаване или  разговори за живота и смъртта, посочване на трето око, разпитване за исус, бог, и т.н. ,

Като изключим третото око, всичко друго са неща, за които често и открито разговаряме у дома без някога да сме били "зарибени".

# 20
  • Мнения: 737
Shocked  Не може ли да добиеш някаква информация за тази детска градина,и ако има нещо да алармираш съответните органи......доста стряскащо го описваш,тръпки ме побиват,още повече като става дума за деца..... Cry
[/quote]

Кои институции?Вчера разговаряхме с мъжа ми,но не знам към кои институции да се обърна.
Тази сутрин пак видяхме хора да си водят 2-3 годишните деца там.Не можете да си представите как изглежда тази къща на обед,когато грее слънце и всички трябва да са навън,а тя е със спуснати щори и плътно затворени прозорци.Все едно няма никой.Според съпруга ми нищо не може да се направи,защото тези хора доброволно си водят децата там.И ако не е там ще е някъде другаде.
Нека някоя от мамите,която е гледала репортажа по нова телевизия да даде идея,какво може да се направи!

# 21
  • Мнения: 1 849
Преди месец някакви неизвестни ми сектанти, пък бяха разпънали транспарант с нещо за Исус точно пред главния вход на НДК. Пред него имаше трийсетина поклащащи се сектанти, а един крещеше на микрофона за спасението, за проходили, прогледнали и тн и гласа му се чуваше чак до Кравай. Някой явно е разрешил това "мероприятие".

Как ги дефинира като сектанти?

Ок всички скачате срещу сектите, а окулта е нещо модерно.... и детска градина се рекламираше във форума и педагогики...
Май просто си търсим за какво да сме уплашени...

Според мен много от нас не са съвсем наясно какво наистина е опасно за децата ни, защото в това време на духовен глад хората все повече ще търсят начини да запълнят празнината в себе си...

Това което можем да дадем на децата си е добро познаване на религиите, критичност към хората и мотивите им много здрава ценностна система. Гарантирам, че пред това няма да устои никоя секта (според дефиницията която Мама Z даде).

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Това което можем да дадем на децата си е добро познаване на религиите, критичност към хората и мотивите им много здрава ценностна система. Гарантирам, че пред това няма да устои никоя секта (според дефиницията която Мама Z даде).

Като начало ние самите трябва да се сдобием със същото. Ловът на вещици едва ли е правилният подход.

# 23
  • Мнения: 293
здравейте.зачетох се в темата ...... наистина държавата си трае,защото много от тези общества и др. наливат пари в джобовете на определени хора.но като прочетох това което е написала
mama z, останах с впечатление,че това е ода за православието ...това ,че православната църква е официална не я прави единствена- в България има и католицизъм и евангелизъм, които се различават от официално признатата ни църква,но също се "плюят" като "секти".значи само защото батковците с бели ризи говорят за Исус /категорично ги слагам в списъка на сектите/, не значи ,че всеки който спомене това име е сектант-православната вяра се основава на това  Име-Исус.ние в къщи също говорим свободно с децата си на теми като Исус,Бог,живот след смърта-това се говори и в нашите църкви.лошото е ,че пресата много едностранчиво подават нещата-според убежденията на този който пише /или на този който му плаща/.

# 24
  • Мнения: 1 134
Да, източниците са православни, но не е идеята да се защитава или не Православната църква.
Има различни религии (християнска, мюсюлманска и пр.), и различни деноминации на една и съща религия (православие, католицизъм, протестантство и пр.). Между тях има различия, но има и толерантност и търпимост, също така. Защото тези различия са доктринални, не застрашават ничий човешки живот или психика и затова никой не ги определя като секти.
Просто моите източници са православни, ако някой извади католически изследвания, например - те ще обрисуват въпросните секти по същия начин.

Най - пресен пример ми е един колега, който тотално се преобрази през това лято. Започна да чете много странна литература, да говори само и предимно за смъртта, душата, прераждането и пр., отслабна ужасно много, гладувайки по цели дни, без никакъв лекарски контрол... Изобщо цялото му поведение стана много странно и подозрително... И точно във въпросния вестник той сам си откри, цитирана сектата която посещава...
Та има огромна разлика между разговори и вманиачване на тази тема, както и промяната в поведението съответно.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 140
migito Питаш как съм ги определила като сектанти. Социолог съм, имай ми доверие, знам точно какви секти има у нас, в какво вярват, по какво се отличават. Няма да водя тук лекция по социология на религиите и сектите, за да докажа правотата си. Wink

Колкото до плашенето съм напълно съгласна, че няма нужда да се плашим излишно. Както казах и в предишния си пост- ако възпитаме уверени в себе си и независими деца едва ли ще се повлияят от секти, лоши приятели и други.

За времената на "духовен глад" не съм съгласна. Едва ли има епоха в историята, която да може да се определи като всенародна духовна ситост. /Ако има такъв, според теб, ще се радвам да ме осветлиш. / През посткомунистическият период доста хора деградираха до т. нар. зависим тип личност и могат да попаднат и в секти, и да се наркоманизират, а могат да се пристрастят и към лист хартия Wink Все пак държавата трябва да пази този тип хора, които искат да "запълнят празнината в себе си" и могат да станат лесна жертва на различни секти, които, в крайна сметка, имат за цел финансово благополучие и то става за сметка парите на "сектантите".

# 26
  • Мнения: 11 607
Значи това било newsm78 сектанска детска градина.Има една къща до нас,където виждам да водят малки деца.На къщата нищо не пише,дори с нищо не показва,че има детска градина,освен малкото играчки в задния двор.И на повечето прозорци има фолио. Shocked

Толкова страшно звучи... - детска сектанска градина......

# 27
  • Мнения: 4 877

Нека някоя от мамите,която е гледала репортажа по нова телевизия да даде идея,какво може да се направи!

За какво е бил репортажът?
Ако детската градина е ЧДГ, сигнализирайте МОН, Регионалния инспекторат по образование, БАЧУ, общината ....

# 28
  • Мнения: 822
Да, източниците са православни, но не е идеята да се защитава или не Православната църква.
Има различни религии (християнска, мюсюлманска и пр.), и различни деноминации на една и съща религия (православие, католицизъм, протестантство и пр.). Между тях има различия, но има и толерантност и търпимост, също така. Защото тези различия са доктринални, не застрашават ничий човешки живот или психика и затова никой не ги определя като секти.
Просто моите източници са православни, ако някой извади католически изследвания, например - те ще обрисуват въпросните секти по същия начин.

Най - пресен пример ми е един колега, който тотално се преобрази през това лято. Започна да чете много странна литература, да говори само и предимно за смъртта, душата, прераждането и пр., отслабна ужасно много, гладувайки по цели дни, без никакъв лекарски контрол... Изобщо цялото му поведение стана много странно и подозрително... И точно във въпросния вестник той сам си откри, цитирана сектата която посещава...
Та има огромна разлика между разговори и вманиачване на тази тема, както и промяната в поведението съответно.

Мама Z, и аз имах един познат,който беше по същият начин - започна с вегетарианството, после си мислеше, че може да лекува, говореше непрекъснато за чакри, карма и прераждане...!
Мигито е права, че днес окултизма се връща на мода. Модерно е да се говори за йога, прераждане(реинкарнации), ясновидство,магии - всички познаваме Хари Потър. А ако забележите в почти всяко детско филмче се говори за карма, йога и пр. (Акуна Матата - там учителят маймуняк медитира и просвещава цар Лъв например! В анимационния вариант на Денис белята също майката и бащата практикуват йога) Модерно е, разбирам , но окултните практики не са от вчера. Те са древни и стари и произлизат от източни учения, които далеч не са безобидни (и влизат в графата секти).
Ето малко информация и от мен :
http://www.novzavet.net/main2.php?RID=15&AID=73

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 21:11 от MamaBelle

# 29
Звънят по вратите едни костюмари,обикновено от северноевропейски държави и на развален български питат /тва преди да си отворил,боли ги дали има някой вкъщи / дали се интересуваш от "алтернативна литература".Дотук добре,не отваряш,ама те стоят с часове на площадката и чакат.  Tired
Същите ме спират на улицата и на инглиш ме питат първо за нещо-си-къде-е,отговарям кратко и ясно "Не знам,чао",те ме гонят да ми показват книжки.Аз заплашвам с полиция,те се обръщат и все едно нищо няма.  Laughing
Брат Чък и брат Пък /така си ги кръстих/ от "Свидетели на Йехова" редовно вилнеят в квартала.Добре,че още не са си довели подкрепление,че ще трябва да вдигаме барикади и да строим бункери ала Хитлеровите. Ще взема да насъскам на съседката бездомните помияри срещу тях накрая,дано не ме изядат за предястие.
Никакво внимание на тия,иначе ще се лепнат като пиявици.Накрая резултата е описан.
Изглеждат зомбирани - гледат в една точка и дрънкат една и съща тъпотия,с едни и същи думи,с една и съща интонация.
Удариха тъпото,зарибяват неграмотните роми по гетата.
В София можете да срещнете подобен индивид около централните Хали,парка пред театър "София",улица "Раковски"/там някакви имат "църква"/,Люлин-7 около КФС /там са йеховистите/.За Варна около Катедралата.Винаги има някой дежурен /сигурно действат като при военно положение/ и като си хареса някой веднага напада. Joy
Друг е въпросът,че явно са обучени и веднага разпознават нестабилните психики и депресии.Хване ли се някой на хорото няма спиране.
Аз тяхното присъстиве си го обяснявам с примера на богомилите при Борил - държавата и религията нямат авторитет пред народа и той се хвърля като удавник на сламка.Идеално време за извращения.

Общи условия

Активация на акаунт