Хипопаратиреоидизъм

  • 39 535
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
spriah da pia tahistin zachtoto go niama v aptekite sega sum bolniga i pia rokaltrol po 1 hapche no ca mi e nisuk isum na sistema imi vlivat ca venozno vehe 7 dena i ne moga da go vdigna  da ne bi rokaltrola da ne ekachestveno lekarstvo

# 31
  • Мнения: 2 898
Десита, определено рокалтрола е много по-добро лекарство. Но може би 1 хапче на ден не ти е достатъчно. Освен това, заедно с рокалтрола трябва да пиеш и таблетки калций. Продължавай да правиш вливанията, резултатите не идват светкавично. Какво и по колко ти вливат на ден?

# 32
  • Мнения: 12
mnogo ti blagodaria che mi pisa.vlivat mi 3 po 50ml kalcii +niakakuv raztvor venozno no  ot utre shte mi davat kalcii na hapcheta .rachete mi sa nadupcheni ot abokatite .

# 33
  • Мнения: 2 898
Десита, аз от около месец и половина пия едно ново лекарство - Алфа Д3. На вид е като Рокалтрола. Ендокриноложката ми каза, че има много добри отзиви за него. Аз лично още не мога да преценя, защото в края на зимата винаги се чувствам зле и често съм на венозни - калциев глюконат 10мл. Важното е веднъж като се стабилизира състоянието, да се поддържа само с хапчета. И идва лято, много слънчеви бани. Ти постоянно ли си в болница?

# 34
  • Мнения: 12
riatko no kato vlezna trudno me puskat da izleza. sedia po sedmici . poslednia put legah 3meseca. togava mi otkriha che ne mi funkcionira toest ne raboti natbubrechnata gleza.i pia kortikosteroidi. toest chuvstvah che niamam sili i samo spiah.hipoparatireoidizma e avtoimunno zaboliavane i predrazpolaga kum ochte drugi bolesti. sega mi praviat ochte izsledvania i sigurno chte mi lepnat novo . imam ivitiligo blagodarenie na hipoparatireoidima. abe strachno e.kato ti padne calcia ne vdigash li lekarstvoto.shto piesh tova a ne rokaltrol i kolko struva tvoito po kolko piesh na den.

# 35
  • Мнения: 2 898
Последно като си купувах Рокалтрол ми беше много скъп. На мен не ми го дават по каса, защото не съм оперирана. Едната таблетка беше към 1,20лв., а ми трябваха по две дневно. Новото лекарство струва около 18лв. за 30 броя. Сега на своя глава пия по две, едно не ми стига. Има промоция - при закупуване на две опаковки, получаваш трета безплатно. Аз когато се почувствам по-зле, веднага си правя венозно калций, не чакам, защото съм правила гърчове.

# 36
  • Мнения: 12
strah me e da pia rokaltrol za da ne polucha hiperkalcemia s tahistina mi beche po lesno  zashtoto biaha kapki kogato ti padne kalcia moge da si yvelichish kapkite a tova hapche ne se deli dori

# 37
  • Мнения: 12
nali znaesh ce tolkova mnogo kalcii prez ystata ili venono otiva v bubrecite i se kalcirat i posle pak problem.

# 38
  • Мнения: 2 898
Вярно е, всяко лекарство пречи на нещо. Но, повярвай ми, ако преживееш такъв гърч като мен и ларингоспазъм / истински ад /, няма да се замислиш ни за бъбрек, ни за друго . Сори, просто това ни е съдбата. Остава ни успокоението, че има и по-страшни неща на тоя свят...

# 39
az sa6to sam bolna ot tazi gadna bolest stana sled kato me operiraha polu4ih jestoka kriza trudnoto doide sega kogato nemoga da si nameria tuk v balgaria tahistin
znam i razbiram vsi4ki s tova zaboliavane

# 40
  • Мнения: 2 898
По-горе писах за новото лекарство, което е под формата на капсулки. Аз в продължение на години вместо Тахистин пих Вигантол, върши работа. Дозировката е същата.

# 41
  • Мнения: 1 264
Здравейте! Извинявайте, че се намесвам в темата. Прочетох, че пиете витамин Д. Преди близо 2 години купих витамин Д на ампули, донесоха ми ги от Турция, понеже ЛЛ беше изписала такива за мускулни инжекции на детето ми поради самнения за рахит. След като си ги набавих, пуснах ме крьвни изследвания и се оказа, че на детето ми нищо му няма. Да не говорм, че мукулно изобщо не се поставя. Консултирах се с още няколко доктора. Но това е друга тема... Ампулите вит. Д останаха и ги сьхранявам в хладилник. Ако някой смята, че ще му сваршат работа, ще му ги дам. Да ми пише на лични.

# 42
  • Мнения: 12
ako niakoi tursi tahistin v germania go ima v dve razfasovki po 20ml i 50mi 29 evro 50 evro i se kupuva s rechepta

# 43
  • Мнения: 12
izviniavam se 50ml 60 evro

# 44
  • Мнения: 2 898
Много е скъпо. Аз тук купувах 20мл за около 20лв. То, ако ще се дават толкова пари, Рокалтролът е по-добро лекарство, по-пречистено. В интерес на истината, сега малко съм я поокъсала и си минах пак на Вигантол - 2,5 -3 лв. шишенцето. И да ви кажа, голяма разлика няма. Пия и калций с вит.Д3.

Общи условия

Активация на акаунт