Закупуване на жилище за сина ми

  • 9 959
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Мога ли да закупя жилище на сина ми който е 18+ с мои средства и веднага той да стане собственик на имота?

# 1
  • Мнения: 40 943
Мога ли да закупя жилище на сина ми който е 18+ с мои средства и веднага той да стане собственик на имота?
И какво ти пречи? Кой гледа чии са парите? Важно е на кого е записан в нотариалния акт, а парите от коя сметка идват не е важно. Пък ако искаш може първо да му ги преведеш на него и той да си го плати от своя сметка. За в бъдеще може да е важно за нещо. Но си пази и платежното от теб към него, че знае ли се един ден ако (да не дава Господ) се заразвежда.

# 2
  • Мнения: 2 488
Ако жилището е купено преди брака, е само на сина. Бъдещи жени нямат никакви права към имота.

# 3
  • Мнения: 3 157
Ако е основно жилище на семейството-имат.

# 4
  • Мнения: 888
Ако жилището е купено преди брака, е само на сина. Бъдещи жени нямат никакви права към имота.

Само да не се появи дете по време на брака, че независимо кога е купуван имота, при развод в интерес на детето съда ще остави майката с детето в него ( Ако на нея се присъдят родителските права, което е масовата практика).

# 5
  • Мнения: X
Кога го оженихте, дете му се роди, че и се разведе ... а то хлапе на 18 години.

# 6
  • Мнения: 888
Кога го оженихте, дете му се роди, че и се разведе ... а то хлапе на 18 години.

Хахааха, 18 + пише, което може да е 25, 30..... Joy
Не се уточнява 18 плюс колко...

# 7
  • Мнения: 2 488
Ако жилището е купено преди брака, е само на сина. Бъдещи жени нямат никакви права към имота.

Само да не се появи дете по време на брака, че независимо кога е купуван имота, при развод в интерес на детето съда ще остави майката с детето в него ( Ако на нея се присъдят родителските права, което е масовата практика).
Съдът може да остави майката с детето да го ползва до навършване на пълнолетие на детето. Собствеността ще си е на сина на авторката. Но наистина се задълбахте  в излишни подробности. н

# 8
  • Мнения: 888
Хич не са излишни. Предвидливите майки знаят.
Мой приятел се ожени, брака трая година и нещо, без да се родят деца,  имота, придобит по време на брака, но собственост на майката формално. Иначе щеше човека да "олекне" с 1/2 ид. част.

# 9
  • Мнения: 10 607
Ако жилището е купено преди брака, е само на сина. Бъдещи жени нямат никакви права към имота.

Само да не се появи дете по време на брака, че независимо кога е купуван имота, при развод в интерес на детето съда ще остави майката с детето в него ( Ако на нея се присъдят родителските права, което е масовата практика).

Дори и да не са живяли никога там ли?

# 10
  • Мнения: 13 291
Друга хипотеза е синът да продаде или ипотекира апартамента

# 11
  • Мнения: 5 259
Пък ако искаш може първо да му ги преведеш на него и той да си го плати от своя сметка. За в бъдеще може да е важно за нещо. Но си пази и платежното от теб към него, че знае ли се един ден ако (да не дава Господ) се заразвежда.
Свекърва ми прехвърли собствения си апартамент на сина си броени дни  преди сватбата ни, за да е имущество, придобито преди брака и да нямам взъможност на птеренции върху него при един евентуален развод.
Но не пречи да се пазят документи, че всичко става.

# 12
  • Мнения: 297
Ако е закупен/прехвърлен/дарен преди брака имота е СОБСТВЕНОСТ на лицето посочено в нотариалният акт. Ако има деца и това е т.н. семейно жилище и нещата нещо не потръгнат - ПОЛЗВАНЕТО НА жилището се предоставя на този с родителските права. Ако това е майката - тя и детето остават в него. Тук важен е момента СОБСТВЕНИКА да поиска наем, защото имаче след 10 години г-жата може да каже че го е придобила по давност, защото бащата не е показал, че има интерес като собственик към него.

# 13
  • Мнения: 10 607
Ако е закупен/прехвърлен/дарен преди брака имота е СОБСТВЕНОСТ на лицето посочено в нотариалният акт. Ако има деца и това е т.н. семейно жилище и нещата нещо не потръгнат - ПОЛЗВАНЕТО НА жилището се предоставя на този с родителските права. Ако това е майката - тя и детето остават в него. Тук важен е момента СОБСТВЕНИКА да поиска наем, защото имаче след 10 години г-жата може да каже че го е придобила по давност, защото бащата не е показал, че има интерес като собственик към него.

А какво е "семейно жилище", може ли да дефинирате? В моя случай, аз нямам жилище на мое име, мм си има (придобито преди брака), но ние с детето си живеем в апартамента на родителите ми (те не живеят в България) от както то е родено. Никога не сме живяли в апартамента на мм, а там си живее все още свекървата. В такъв случай, ако има развод, кое се води "семейно жилище"? Simple Smile

# 14
  • Мнения: 297
"семейно жилище" е това в което живеете в момента, независимо от собствеността му - в случая това жилището на вашите родители. Другото със свекървата си е само имот на съпруга ви. Ако обаче стане гаф не мисля, че ще можете да иската ползването на жилището със свекървата, защото тя е вътре, а родителите ви едва ли ще ви искат наем от вас. Предполагам, че за това мледежът е пуснал майка си там, а може и да греша, не искам да настройвам

Общи условия

Активация на акаунт