близнаци без преграда

  • 8 071
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 849
Това ми дойде прекалено Rolling Eyes

Сори, ама не го твърдя аз, нито съм се гледала сама... твърди го д-р Марков - цитирам "почти на 100%".

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 17:17 от zaiobaio

# 16
  • Мнения: 1 895
zaiobaio , разбирам, че бременността те прави чувствителна - репликата ми беше по повод цитата. Малко ми идва хард да обсъждаме "клиторчетата" на неродени бебета.
Що се отнася до твърде ранната прогноза за пола на децата ти какво е казал доктора - не знам. Да бебето има вътрешни органи в 12 седмица, но едва ли се вижда 100 % пола на нещо с размерите на кашу!Според мен може би просто се е пошегувал с тази реплика. Възможно е и да е прав, разбира се! А ти гледай по-ведро на нещата PeaceТука няма враждебни, просто всички сме миналия по тоя път и поназнайваме нещо Laughing

# 17
  • Мнения: 7 803
в крайна сметка вероятността да познае е 50 на 50  Mr. Green или ще познае или не
и последно Т-синдром, няма общо с липсващата преграда, а с общата плацента  Peace

# 18
  • Мнения: 3 638
всъщност, показа ми доста ясно клиторчето на едното бебе, ако трябва да сме съвсем точни...  Laughing

Това ми дойде прекалено Rolling Eyes

Надявам се, че ти, цитирайки лекаря, бъркаш "клиторчето" със срамните устни, защото точно те се виждат при момиченцата на ехографа при определяне пола на бебето. Иначе казано от специалист ми звучи меко казано странно  Crazy Може пък да е имал лапсус на Фройд човека, но много ме разсмя  Joy

Шегата настрана, желая ти лека и успешна бременност и две прекрасни бебчета на финала  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 3 123
aз загубих еднояйчни близнаци в 20-та г.с. заради Т-синдром,бяха в една плацента ,но имаха преграда.Забелязаха различията в размерите и кръвоснабдяването много рано, но освен да чакам как ще се развият нещата,друго не ми остана.
Пола го видяха в 13-та г.с.,две момчета бяха и това се подвърди след аборта,така че може да се види на този етап.Последната ми бременност също ми казаха в 13-та г.с. пола.

Kenga_ ,желая ти успех и живи и здрави бебчета!Важното е,че всичко е наред,така да е и занапред!

# 20
  • Мнения: 849
angels_zg , много съжалявам за това, което си преживяла. Наистина много рано се е развил синдрома при теб... аз самата много се страхувам, защото куп лекари се надпреварват да ми обясняват колко е сериозно... опитвам се да се успокоявам със статистиката и със случаи на успешен край в такива ситуации. Но в крайна сметка, каквото е писано.

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 17:33 от Double with Cream

# 21
  • Мнения: 116
И моите близнаци видяха, че са момчета в 13 г.с. - е само едното де (дадоха ми и снимка;-))), но нали са еднояйчни - беше ясно и за другото.

Късмет на бременните!!!

# 22
  • Мнения: 2 950
Kenga_ , как си? Как вървят нещата? Hug

# 23
  • Мнения: 123
За сега горе-долу нещата са наред. На 18.11 съм на ФМ при д-р Марков и се надявам да науча повече за положението. Дано все така се развиват нещата  Praynig
  Hug

# 24
  • Мнения: 2 950
После да пишеш, чу ли?  smile3523

# 25
  • Мнения: 2 950
Кенга, какво стана с прегледа?

# 26
  • Мнения: 123
Часът ми беше за 17h. Очакваме две момиченца  newsm06. Положението им обаче не е особено разово. На първо място се потвърди, че няма преграда м/у тях и от хилядите прегледи,които е правил, д-р Марков е виждал такава бременност преди 7-8 години- за съжаление тогава близнаците не са оцелели . Но освен това се оказа, че съм и друг рядко срещан случай по отношение на пъпната връв, която и на двете бебета не е свързана с плацентата, а са прикрепени незапомних къде,ама не и където трябва - също рядко срещано и също високорисково за бебетата . Като за капак на всичко са много околоплодните води и ако се увеличат още малко трябва да ме подложат на някаква терапия с незнамкаквоси. Иначе девойките си имат здрави сърчица и са с по 5 пръстчета на всяка ръчичка и краченце. Но са по-малки за възраста си и тежат по 200гр. Ами това е в общи линии. Изпрати ни с думите да ударим по една молитва  Praynig. Това и правим. Ако има други новини ще пиша пак.
Благодаря за вниманието. Много мило от твоя страна Hug

# 27
  • Мнения: 7 803
Kenga_, стискаме ти палци всичко да е наред  Hug  Praynig

# 28
  • Мнения: 3 638
Kenga_ , стискам палци, дано всичко се развие по най-благоприятен начин  Praynig Hug

# 29
  • Мнения: 1 744
Кенга, желая ви нещата да се развият благоприятно и да си гушкате две принцески накрая. Hug

Общи условия

Активация на акаунт