Вече нищо не е наред

  • 6 230
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
Че когато няма пари, нещата се скапват, е ясно на всички.
Щом се е стигнало дотам, изкарваните от теб пари да крепят бюджета и без тях мъжът ти да се вкисва, няма да е зле да го посъветваш да си потърси самият той по-добре платена работа, което също е вариант, в края на краищата.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Избягвай да казваш, че "нищо не е наред", така се самонавиваш и депресираш. Работа ще си намериш, детето ще оздравее, а с мъжа ти си поговори, но смени тактиката... не тръгвай с упреци и негативни нотки и го хвани като е в добро настроение.
Успех  bouquet

# 17
  • до морето
  • Мнения: 494
Дилянка съчувствам ти за ситуацията, в която се намираш... Sad
...но ми е трудно разбера тази позция на мъжете, според мен е нормално мъжът да печели толкова, колкото семейството да не закъса ако на жената й се наложи да остане у дома по някаква причина и това да не се отрази катастрофално на бюджета /все пак жената се грижи основно за децата/.
Пожелавам ти да си намериш наистина работата, която ще ти пасне в най-скоро време. Но обърни внимание на съпругът си, че след като финансовото положение е толкова зле, че чак да иска да се разведете, не трябва ли той да помисли за по-добре платена работа...ами ако имате второ дете докато си в майчински какво ще става.
Незнам дали съм права в ръзсъжденията си, но това мисля.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 499
В интерес на истината, защото ми е кофти, представям тука само тъмната страна на Милото.
Иначе си е съпруг като съпруг - обича мен и детето, носи заплатата вкъщи, не пие, не бие.
Живеем си, общо взето нормално.
Неговата заплата стига донякъде - разходите по апартамента, храна.
Нормално е едно домакинство да се крепи поне на две заплати, според мен.

# 19
  • Мнения: 1 367
Какво значи в кофти настроение?На теб да не би да ти е много весело?Всеки може да е добър и готин,когато нещата вървят.Но истинските отношения се проверяват,когато има криза и трябва да се обединят усилията,за да бъде тя преодоляна.Да,той е притеснен,че нямате пари.Но какво променя,като се нахвърля върху теб?Както вече са ти писали,проблемът с работата ти е по-малкото зло.Виждам,че живееш в София,град с повече възможности от всеки друг.Даже и да не намериш веднага точно това,което търсиш,винаги можеш да поработиш нещо друго,докато излезе подходяща работа.Така хем ще решите въпроса с парите,хем ти ще се почувстваш по-добре.Но според мен трябва да се съсредточиш в истинския проблем и той е в отношението на мъжа до теб.Пишеш,че тази вечер ще говорите.Дано да се вредиш от телевизора и лошото му настроение /извинявай,че го казвам/.Обясни му как ти виждаш нещата,питай го той какво предлага за изход от кризата и дано все пак се разберете.Пиши как е минало.Успех! Hug

# 20
  • Мнения: 24
Не искам да сипвам сол в раната на Дилянка, но мъж, който дудне на жена си, че не изкарва пари, който уикендите седи и гледа кисел телевизия по цял ден....айде, ще спестя квалификации... Както гласят вечните форумни съвети, станали вече евфемизъм на нещо друго: "Седнете и си поговорете сериозно, за да изясните нещата"

# 21
  • Мнения: 25 615

Нормално е едно домакинство да се крепи поне на две заплати, според мен.

Нормално е, да. Но когато единият не може да си намери работа, какво правим? Спасяваме се поединично ли?
За мен това е предателство.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Винаги може да се случи някой от двойката да остане без работа. И в такъв момент, ако парите на другия не са достатъчни да се поддържа стандартът, на който са свикнали, би трябвало не да се стига до мрачни мисли и обвинения за липса на мотивация у партньора, а самият той да потърси алтернатива - повече работа, друга работа.
Естествено, веднага ще викнете, че така не бива, че човекът и без това работи много, трепе се като вол, ама...това не е оправдание за лошото му настроение и липсата на разбиране.
Ако партньорите ни не са до нас в миговете, когато сме слаби и дори нелогично меланхолични, безволеви и въобще в някаква дупка, то за какво говорим?
Нали това е смисълът - в добро и в зло...

Дилянка, хубаво е, че мъжът ти не пие, не бие, обича ви с детето, ама ако ги нямаше тези неща, не вярвам, че такава тема щеше да има изобщо. Все пак, само идиоти викат "Мило" на алкохолизиран домашен насилник, който не дава една стотинка вкъщи и едничката му радост е да тормози жена си.

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В дупка си явно...
Но защо не почнеш друга работа, не задължително като преводач? И същевременно ще се оглеждаш за такава, каквато искаш.
Аз ако съм 5 месеца вкъщи, сигурно щях да изтрещя... Еднообразието си казва думата- почваш да търсиш под телето вол и намираш негативи там, където липсват....

# 24
  • София
  • Мнения: 38 499
В дупка си явно...
Но защо не почнеш друга работа, не задължително като преводач? И същевременно ще се оглеждаш за такава, каквато искаш.
Аз ако съм 5 месеца вкъщи, сигурно щях да изтрещя... Еднообразието си казва думата- почваш да търсиш под телето вол и намираш негативи там, където липсват....

Работата като преводач или въобще нещо с езици ми е алтернативата, нещо , което винаги мога да бачкам, а не това, което търся основно.

Азсъм изтрещела вече. Щом пуснах тема тука. Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
Дилянке, дай да оплюем Милото, бе!
Ще видиш как ще ти просветне Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 38 499
Дилянке, дай да оплюем Милото, бе!
Ще видиш как ще ти просветне Mr. Green



Е нали ти казах - мисли си, че като си дава заплатата вкъщи и вече си е свършил цялата работа.
Идва и се пльосва пред телевизора - 32 инча, купи си го специално за това.
Между другото, нищо не пипва вкъщи, освен много мъжките работи - ако нещо има да се ремонтира, да сложи крушка, такива работи.
Едвам го навивам да излезем веднъж в месеца.

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В Call-centre не те ли урежда? Там взимат добри пари и търсят само хора с езици...  Rolling Eyes

Абе просто се махни от къщи и ще спреш да се дразниш тутакси....Ще ти се иска най-малкото и ти като се прибереш от работа да гледаш телевизия  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 196
всичко ще се оправи споко..имала съм подобно "преживяване" ,като за почнеш работа ще си мечтаеш за отпуска .. Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 38 499
В Call-centre не те ли урежда? Там взимат добри пари и търсят само хора с езици...  Rolling Eyes

Абе просто се махни от къщи и ще спреш да се дразниш тутакси....Ще ти се иска най-малкото и ти като се прибереш от работа да гледаш телевизия  Simple Smile

За кол-център се колебаех, защото е на смени - работила съм, преди да родя. Ама май определено натам отиват нещата вече.

Общи условия

Активация на акаунт