Вече нищо не е наред

  • 6 236
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 589
повечето неща вече са казани, но и аз да си кажа
Аз на твое място бих почнала и по-непрестижна работа за да не съм в къщи при свеки и чичо. В София точно за 10 мин. ще си намериш работа като касиерка или аранжор на стоки във всички вериги магазини. Заплатите започват от 800 лв. В свободното време ще си търсиш друга работа и ще си намериш.
4. В темите за работодатели май съм срешала твои отговори, че не имаш изисквания за пълна осигуровка и др. законни неща. Много по-възрастна съм и с диплома да средно образование си намирам работа точно за 20 дни. В момента също съм на нова работа в голяма фирма с офиси в цялата страна. Та мисля малко да снижиш изисванията. Майната и на голямата осигуровка - започни работа, взимай парите сега. За какво ържите на реални осигуровки - за са плащате по-големи данъци и те да отиват да хрантутят с тях мангалите. Дали ще дочакаме пенсия - божа работа.
   Peace
 

# 46
  • София
  • Мнения: 38 532
Поговорихме си и всичко е ок. Притеснено му е на мъжо. Затова говори глупости. Иначе въобще няма подобни намерения.

Що се отнася до работата, аз наистина се целя на високо - маркетинг мениджър.
Но последните 3 позиции в СВто ми са такива.
Обичам си работата и искам да работя.
И като отида да кандидатствам за по-ниска позиция, като съпорт например, ми се мусят, че съм "твърде квалифицирана".
А с интервютата за маркетинг уж се справям, а после не се обаждат. Sad

Що се отнася до свеки и чичо Боби - разбираме се чудесно.
Детенце вече е по-добре - поне температура няма.

# 47
  • Мнения: X
Ето,видя ли...Слънцето се показва зад хоризонта...А тъмнината имрачните мисли се разсейват...

# 48
  • Мнения: 4 068
Радвам се за теб! Ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото. Всички семейства минават през кризи, но важното е да устискате и да се подкрепяте в такъв период.

# 49
  • Мнения: 2 556
Дилянка, аз започнах като маркетинг мениджър на 21 години, без никакъв опит и само със сносен английски. Въобще това понятие е супер разтегливо в българските условия, в случая с моята първа работа си беше чисти продажби и никакъв маркетинг реално). Цели се тогава още по-нависоко, ако наистина си твърде квалифицирана (не знам какво се има предвид с това, но сигурно владееш перфектно език или имаш други специфични умения).

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Браво!
Дано все напред да вървят нещата.Както е казала renci всички семейства минават през кризи, но важното е да се съхранят и да останат един до друг.То отстрани е лесно да се говори, а на вас кой знае какво ви е още.Важното е да започнеш да мислиш по-позитивно, другото ще се нареди малко по малко.

# 51
  • Мнения: 1 103
Всичко ще се нареди след лошото идва и добро  Peace

# 52
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Моля само никой да не се обижда.
В началото като прочетох, изпитах истинско съчувствие към авторката.

След това се замислих, че просто е невъзможно в София да не можеш да си намериш работа 5-6 месеца, при това търсенето на работници и служители е огромно. Вярно, че заплащаното  не започва от космическа заплата, но и никой няма да умре от глад.

И накрая се оказва, че всъщност авторката не иска някаква си работа, за да подпомогне затъващия семеен бюджет. Уж няма високи изисквания, но ако може да я назначат като маркетинг мениджър.

По принцип смятам, че човек трябва да си поставя високи изисквания и да търси онази работа, която ще му даде възможност да се изяви най-добре. НО в същото време не мога да подкрепя онзи, който горделиво отказва всякаква друга работа, а семейството му в това време гладува.

И в случая може би милото е право, като казва, че жена му не си дава много зор да си намери работа.

# 53
  • Мнения: 1 749
Има ли смисъл човек да се бъхти по n-часове на ден за "скромните" 200-300 лв?И,никъде не е казано,че семейството "умира от глад".Не съм адвокат на никой,просто не съм съгласна с теб.

# 54
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Има ли смисъл човек да се бъхти по n-часове на ден за "скромните" 200-300 лв?И,никъде не е казано,че семейството "умира от глад".Не съм адвокат на никой,просто не съм съгласна с теб.


По принцип човек, който е средно интелигентен, има висше образование /дори не е задължително вече/, знае добре поне един чужд език и има прилично чувство за отговорност и дисциплина на работното място, и няма твърде големи претенции,  може да си намери работа за първоначална заплата от 800-1000лв /за София/.

Тъй като дори не си си направила труда да прегледаш обявите за свободни работни места, ще ти кажа, че в момента много се търсят секретарки, изискванията към които са да знаят език и да изпълняват задачите, поставени от началниците им бързо и точно. Заплащането варира, но в действителност една секретарка може да започне със заплата около 800-1000лв., в зависимост от обема на работата. Говоря само по принцип, а не конкретно за авторката.

# 55
  • Мнения: 48
Има ли смисъл човек да се бъхти по n-часове на ден за "скромните" 200-300 лв?И,никъде не е казано,че семейството "умира от глад".Не съм адвокат на никой,просто не съм съгласна с теб.
Когато няма нищо друго, има смисъл и междувременно си търсиш друга работа. Аз също не съм съгласна, че няма работа, просто всеки иска да работи минимално а да получава максимално, без да се поглежда какви възможности и образование има.

# 56
  • София
  • Мнения: 12 554
Кажи му, че не мислиш да работиш изобщо и си решила да си гледаш детето. Така че разчитате на него за всичко - и ти, и детето. Да си прави той сметката и да изкарва повече пари, защото се е оженил за теб и е длъжен да те осигури (аз така бих постъпила, ако ме карат да си намеря спешно работа). Според мен мъжът трябва да приема всяко решение на жена си, а ако тя е решила да остане вкъщи и да се посвети на семейството, направо трябва да е трогнат.

Подобен начин на мислене винаги ме изумява. Абе хора, този човек се е оженил за нея, не я е осиновил. Какво означава той да си прави сметката? В едно семейство двамата са партньори и равностойни, равнопоставени във всяко едно отношение. Което включва подпомагане на семейния бюджет и от двамата. Естествено, че във всяко семейство има кризи, може да се получи така, че и мъжът да остане без работа. А ако той реши да си остане вкъщи и да се посвети на семейството???
Дилянка моето мнение е, че трябва да започнеш работа дори да не е по исканата от теб специалност. Впоследствие нещата ще се наредят. Не случайно по-старите хора са казали, че когато бедността влезе през вратата, любовта излиза през прозореца. Едва ли вие живеете в бедност, но недостигът на пари винаги е повод за обтегнати отношения и разправии. А те вгорчават и най-голямата любов. Успех!

# 57
  • Мнения: 2 556
nana, в случая това за мен не е начин на мислене, а подход към ситуацията  Simple Smile Може би ти винаги тръгваш право към целта, но има и други, по-заобиколни начини човек да постига каквото иска.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 532
Е, да търся си работа по специалността. И тя е маркетинг. Това съм работила през последните година и половина. Пак ще повторя - обичам си я. Нещо лошо?

Или да си изтрия тия неща от свто и трудовата книжка да си търся работа като секретарка, а?
Не, мерси, оттам тръгнах.

Ще започна някаква работа като съпорт, заради парите.
И после нещата и аз не знам накъде ще тръгнат.

Определено пари за храна имаме. И за лечебна хумана даже.

# 59
  • Мнения: 1 749
Има ли смисъл човек да се бъхти по n-часове на ден за "скромните" 200-300 лв?И,никъде не е казано,че семейството "умира от глад".Не съм адвокат на никой,просто не съм съгласна с теб.
Когато няма нищо друго, има смисъл и междувременно си търсиш друга работа. Аз също не съм съгласна, че няма работа, просто всеки иска да работи минимално а да получава максимално, без да се поглежда какви възможности и образование има.
Работа има,не е като да няма,наистина е така.Мисълта ми беше: ако нещата със семейния бюджет не са много зле,както е в случая на авторката,то защо да не си потърси по-добре платена работа,вместо да се хвърля на първата обява "каквото и да е"?Едва ли авторката си търси работа с мисълта"да работя минимално,но добре да ми плащат за това"Просто не останах с такова впечатление......Мога да кажа същото и за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт