Разголването проблем ли ще ви е?

  • 3 639
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 107
Унизително е, но по-унизително ще бъде моят млад и ценен организъм да се разпилей на милион парченца.  Crossing Arms
От организъма не ме е срам, защо иначе тичам като кон и ям здравословна манджа (почти) всеки ден?  Laughing Само заради охраната по летищата.  Joy
Абсолютно съм съгласна с Василиса, но умница е тя Grinning
Иначе наистина е нормално да се обясни дали е безвредно, или до каква степен човешкото тяло не понася негативни последици от този скенер. Не случайно не се препоръчват неоснователно голям брой ехографии на плода на бремените, пък какво говорим за скенери разни с неясен произход (за мен поне).

# 46
  • София
  • Мнения: 23 107
Изглежда ми леко отвратително!
Но какво пък толкова - най-много да лъсне я тампон, я превръзка или някой храст на неепилираните дами  Mr. Green
Иначе не ми пука, ако например ще летя към Бахамите или Бора Бора   grinning039

# 47
  • Мнения: 2 401
Не е срамно, но го намирам за унизително. Като гледам на къде върви в бъдеще вече ще се гледа на хората като някакви единици просто, които са длъжни да се съобразяват с установен ред, за който нямат право да протестират.
Ти си от моята банда  Peace Не понасям някой да ми налага правила, тогава задължително не ги спазвам само заради "задължителното им налагане"   Joy Нема такова животно  Naughty
Съответно на червено даваш и газ и не ти пука  Mr. Green

 Joy Joy

По темата: какво толкова ви дреме, служителя ще ви гледа, няма да ви прожектират телесата в залата. Като при  доктора.. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 448
Ами не е баш като при доктора, щото нито имам опасения , че съм болна , нито, че съм терорист, че да минавам задължително тази процедура. На доктор ходя по желание все пак. А това, не минаваш , не летиш. Дразнещо е. Някой отвлича самолети, ще сканират мен. От де на къде.

# 49
  • Мнения: 2 401
Ох Паси, пак си се огологъзила пред незнам си колко хиляди потребителки и потребители,  а от един телевизор ще ми се свениш..   smile3534

# 50
  • Мнения: 2 448
Ох Паси, пак си се огологъзила пред незнам си колко хиляди потребителки и потребители,  а от един телевизор ще ми се свениш..   smile3534

Реших, ще пътувам само в петък.  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 4 892
Не, не е унизително за мен.
Такава е ситуацията в момента, че може и да се налага, при все, че не вярвам нито на съществуването на могъщия бин Ладен, нито на никакви световни заговори.

Обаче веднъж ме проклеха със следната клетва - камикадзе да те гушне.
А камикадзетата са си факт.
Та все гледам да съм на сигурно място.

Наистина не виждам нищо унизителни, надявам се обаче процедурата по придвижване по летища и т.н. да не се превърща във висене с часове и дни. Да си опичат акъла и да си въвеждат мерките  - стегнати, кратки, но и сигурни.

# 52
  • Мнения: 2 013
Хич не съм изчела всичко, но си мисля, че ако сложат по един компютърен томограф и по един добър доктор до него, ползата ще е двойна - хем ще пазят от терористи, хем ще правят диагностика на пътниците, които иначе трудно биха отишли на преглед на подобна апаратура. Днес, уви, се убедих, че с нея се виждат доста неща. Надали апаратурата по летищата ще е по-евтина от скенерите в болниците. Та 2 в 1 - сканиране за оръжие и за разни нещица по вътрешните орагни. И пари на здравната каса ще се пестят.

# 53
  • Мнения: 335
Батето откога се изказа по въпроса  Laughing


Биг Брадър ако спре да си отглежда терористи зорлем, ще си спести и скенери, и стотици милиарди, оправдавани с въпросните "терористи".
Шегувам се, естествено - всички знаем, че целта оправдава средствата.

За родните фенки на "сканирането":
Навремето нали всички новоприети във ВУЗове минаваха  задължителни медицински прегледи в студентска поликлиника. Там имаше една двойка закачливи лекари-младоци. Влезе ли мацка от провинцията и й казват: Съблечи се до кръста. Съблечи и останалото. Обърни се с гръб. Наведи се. Изправи се... и т.н. и т.н. екзотични пози. Докторчетата - сериозни, строги, загрижени, изпитателни. Слагат, махат очила, приближават, отстъпват...  Девойките - старателни, притеснени, запотени от страх да не сбъркат... Накрая винаги се оказваше, че са здрави и докторчетата слагаха по едно б.о. в картончето. Влезе ли бледен младеж-първокурсник, прегледът свършваше за 6 секунди.
После по докторските купони това бяха най-смешните вицове по действителни случаи от практиката - по цяла вечер: "И аз й викам - съблечи се, наведи се, сканирАх я отвсекъде..."
 На хаирлия да са новите скенери, все ще има някаква полза  Laughing

# 54
  • Мнения: 139
Както може би вече всички знаете, ЕС предвижда по всички
летища да бъде въведена сканираща цялото тяло техника.

Тестово скенерите са въведени на летищата в Лондон, Цюрих и
Амстердам. Германското правителство категорично отказва да
въведе скенерите, смятайки за унизителен акта по разголването.

Така или така изглеждат сканираните пасажери.

Не знам какво е мнението на българското правителство, както и
на българските медии по въпроса, но ме интересува какво мислите
вие по този въпрос. Смятате ли, че сканирането на цялото ви тяло
нарушава човешките ви права, унижава ви и ви кара да се червите?


Отзад напред може ли  Wink

Смятам, че е унизително, да. И като Desire смятам, че взимането на отпечатъци, също унижава достойнството на човека. Ние какво, в някакви ходещи роботи ли се превръщаме лека по лека.
А това за скенерите за пръв път го чувам, терористите да не са направили  някой атентат наскоро? Rolling Eyes
И да има едно понятие в правото-лична неприкосновенност- германското правителство определено го зачита!

Има си органи за борба с тероризма,а ако имат съмнения за някой на летището, да си го сканират само него. Но да не забравяме, 4е и той  има права Peace


# 55
  • Мнения: 3 034
Добре, де, гледам снимките и не разбирам какъв е тоя интелигентен скенер, дето не преминава през гащите на мъжете, а сутиените на жените го пропускат. М?

това е, защото мъжа едва ли може да скрие кой знае какво в оная си работа, а на жената в циците колко кила наркотик се побират само. екслпозиви - тоже.
умен е скенерът, спор няма.

по темата - не знам отсега дали ще ми е проблем, но по-голям проблем би ми било, ако ме накарат да се съблека за проверка. правят го. и да, унизително е.

# 56
  • Мнения: 2 386
Всеки човек има право на личен избор относно своето тяло и здравословното му състояние. За лъчева болест да сте чували? Не знам бизнес господата как ще се чувстват, ако ги щракат всеки ден на скенерчето на път за костюмарска срещичка. А може би в България ще раздават табелки backstage на по-отраканите? А стюардесите и пилотите?

Кога са го въвели това чудо в Амстердам? Август месец нямаше.

# 57
  • Мнения: 4 753
Лисо, мадамата подпиква ли?
На газообразно вещество ми заприлича на мен, дето се вика от зор... Mr. Green

Аз граници не минавам Laughing

# 58
  • Мнения: 2 229
...Някой отвлича самолети, ще сканират мен. От де на къде.

Е, те отде да знаят, че ти няма да отвличаш самолета? newsm78 Те ако знаеха...

Аз така и не разбрах каква е тая избирателна пропускливост на скенера и защо не се виждат само скелети, но както и да е. Thinking

Ако е рутинна процедура и всеки минава бързичко (както скенерите за метал) - нямам против. Много пък ми пука, че някой чичко ще ме гледа на монитор. 10000 пъти по-гадно е да те опипват, събличат или да си събуваш обувките, даже.

# 59
  • Мнения: 3 880
100 пъти предпочитам да мина през такъв скенер отколкото н'екъв си там митничар да ме опипва , ако ме е нарочил ( имат такова право )
Никога не ме е опипвал мъж на летище, винаги са поне по двама на контрола- мъж и жена, и като опре до опипване жената опипва жените, а мъжът- мъжете.

Общи условия

Активация на акаунт