Миете ли бебешките шишета в съдомиялна?

  • 7 692
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Не бих ги мила в сьдомиялната.А и колко време ще ми отнеме да му го измия на рька Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 9 776
Puki, честита рожба! Да ти е живо и здраво детенцето!

Не мия в съдомиялна, защото не ми  се е налагало все още /кърмя/, но иначе сигурно бих.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз мия шишетата (само шишетата) в миялната. Другото - биберони, капачки и др. - на ръка.

А на каква възраст сте и какви препарати ползваш за съдомиялната? Моята съдомиялна си има програма за бебешки шишета, ама никакво инфо няма никъде за препаратите. Иначе си мисля че може след измиване в съдомиялната да пускам допълнително само изплакване и тогава във микровълновата за стерилизация и май така няма да има проблеми.Ама пак ми е едно страшничко и затова ще чакам още мнения. Доволна съм от шишетата на Би фрии много.Малкия няма нужда от уригване с тях и по-малко го боли коремчето, но наистина миенето им е голям кошмар.Който има такива, знае.

# 18
  • Мнения: 1 629
Мия ги на чешмата с веро. Махнах стерилизацията като стана на 4 месеца. В съдомиялна не бих ти препоръчала! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 39 766
А на каква възраст сте и какви препарати ползваш за съдомиялната?
Алекс е голям. Т.е. не чак толкова, но сравнение с твоето детенце е голям.
Когато беше на възрастта на твоето - всичко миех на ръка и след това в стерилизатора.

# 20
  • Мнения: 493
Никога не съм ги мила в съдомиялна и не бих ги мила.Мия ги с веро и с четка за шишета.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
Не, не ги мия и няма да ги мия  Peace
Няма да ми се откачат ръцете, ако мия по 3 шишета два пъти на ден!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Не, не ги мия и няма да ги мия  Peace
Няма да ми се откачат ръцете, ако мия по 3 шишета два пъти на ден!

Така е. Ама нашите са 8 на ден и предвид че са Би фри се равняват направо на 16 по елементи.Който е виждал клапите в шишетата с малките им дупки в които едва се навира четка, ще ме разбере. Засега явно ще караме така, пък ако ни писне много ще послушам съвета да извадя тия джаджи и да опростя шишето с авентски биберон.По-лесно е да уригвам бебето, вместо да мия тия дреболийки в шишето с микроскопични четчици.

# 23
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
И аз не съм ги мила в съдомиалнята до сега.Чела съм някъде ,че не е хубаво.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
До 6 месеца ги миех на ръка и стерилизирах и вода преварявах.
После мина в миялната - отделно от нашите неща, на 70 градуса, с допълнително изплакване (без да слагам гланц) - до към ... 8 - 9 ли да беше ... или 10 месечен?.. Нещо такова - после мина "на общо миене" - демек, всичко в кюпа, на каквато програма ми е хрумнало като средно подходяща. И негови, и наши съдове, и шишетата - и те.

ПП
И моите бяха 8 на ден в началото. Обикновени... абе, какви ли не.

# 25
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
НЕ Hug

# 26
  • Мнения: 1 512
Мия всичко на ръка.Щом ти е толкова сложно с тези шишета просто ги замени с друга марка.Би фри не са ми фаворита сред шишетата, особено с тези джади по тях пък въобще.

# 27
  • Мнения: 1 554
много рядко ми се е случвало Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 289
Не и не бих ги мила в миалната Peace

ПП
В листовката към всяко шише което съм ползвала изрично пише, да не се мие в миялна! Такива шишета не съм ползвала, но не мисля че е по-различно Peace

# 29
  • Мнения: 1 032
Интересно в листовките на Нук и Чико пишеше навремето, че могат да се мият в съдомиална. Аз лично съм мила шишета на каката там, бибероните на ръка. Не виждам какъв точно е проблемът. Верото е по- малко отровно от препаратите ли? Освен това верото може и да не се изплакне хубаво, а в съдомиалната шишетата се изплакват на 70 градуса, това при миене на ръка не може да се постигне. За това, че се драскат- ами и от четката за шишета се драскат също. Пък и после нали и без това стерилизираш?

Общи условия

Активация на акаунт