непрестанно притеснение!! моля помогнете

  • 2 677
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 187
Да е живо и здраво детенцето! И аз като повечето мами се чувствах несигурна. Скоро ще отмине и се срещай с повече хора, най-вече мами, слушай "съветите", но изпълнявай това, което ти го диктува сърцето.

# 31
  • Мнения: 1 488
Мила Ели, това което мислиш и чувстваш е напулно нормално и в никакъв случай не си в следродилна депресия!  Hug Peace
Аз преживях същите страхове, но сега съм по-спокойна. Всичко ще се нормализира, само не падай духом! Приемай всяка помощ от близки без угризения. Бебето е важно, но не по-малко и майка му! Запомни това! Ако ти си добре и си спокойна и бебето ще е добре!Не позволявай да се задълбочат нещата.Просто си ново майче и всичко за теб е ново за това е така. Гарантирам ти че ще се оправите. Аз започнах да се съвземам след като Малечка навърши 1 месец. Успех  Hug

# 32
  • Мнения: 666
Чуствах се точно както ти си описала, още повече че и моят син повръщаше много. Сега вече минала по този път мога да ти кажа да се успокоиш и да намираш по малко време за себе си, ако ще и 15 минути да е. Някои бебета просто са си много ревливи и каквото и да направиш не можеш да избегнеш денонощния плач, при нас поне беше така. Само аз си знам как съм обикаляла стаята по цели нощи с бебето на ръце. При нас повръщането се оказа рефлукс, но може да повръща и от преяждане, което също води до дискомфорт и плач. Общо взето ако се кърмите обърни се към кърмаческия и там могат да ти датат много ценни съвети за това как да разбереш дали се храните достатъчно. Всичко ще си дойде по местата, стисни зъби и си повтаряй че първите три месеца са най-трудни, после постепенно всичко се забравя и ти свикваш до такава степен с бебето, че дори започваш да предугаждаш нуждите му.

# 33
  • Мнения: 518
По принцип на 3 часа трябва да яде, но не всички деца са еднакви, с еднакви нужди.  Моето категорично отказваше да яде на 3 часа - ядеше през 4, а понякога през 5. Ако кърмиш най-добре се поуспокой - стреса е най-лошия враг на кърмачката (от опит ти го казвам). Давай на бебо храна, когато поиска. Гушкай го, говори му, може и от коликите да плаче - давай му капки против колики и чайче от копър. Всички сме минали по този път. Това е период, който постепенно ще отмине. Не се притеснявай, скоро ще влезеш в ритъм!  Peace

# 34
  • Мнения: 422
честито бебенце  bouquet
а за притеснението-ами и според мен хормоните ти бошуват Wink
всичко постепенно ще се нормализира Peace

Peace  bouquet

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито бебче  bouquet
Всичко ще се оправи Hug

# 36
  • Мнения: 302
Спри да се притесняваш заштото твоето безпокоиство се предава на бебето и затова то е неспокоино.пак за яденето бебето само ще ти подскаже кога и колко да му даваш.

# 37
  • Мнения: 718
Аз също преживях ужасяваща следродилна депресия още от изписването ме блъсна като бърз влак.
Сега като чета какво са изпитвали другите майки се удивлявам колко съвпада с моите усещания през този кошмарен период. Не можах изобщо да се наслаждавам на първите дни с бебето, и аз се паникьосвах да не объркам нещо, да не би да върша нещата неправилно.
Преодолях го обаче и тогава дойде истинската любов към бебето. Отдавам го на рязката промянва в ежедневието, в живота като цяло и на хормоналния дисбаланс разбира се.

# 38
  • Мнения: 1 554
ще ти мине Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 344
Новичка се още, ще се успокоиш. Wink
За мен пък най-тежък и объркан беше момента на захранване- направо ми се пръскаше гравата от мисли и въпроси.
Първата година си е труден период няма какво да се лъжем.
Слушай бебето, то знае какво прави.Многократно съм се убедила в това.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 110
Да ти е живо и здраво бебчето!
Разбира се, нещата ще се поуспокоят - аз бях също като теб в началото, изпадах в някакви панически състояния, нерви ме тресяха, дори пиех таблетки на билкова основа против нерви (все пак не кърмех и си го позволявах)! Ще видиш, че след време страховете ти ще остъпят място на радостта от това да си майка и просто ще се наслаждаваш на всичко, свързано с растежа на детенцето  Hug
П.П. Знаеш ли какво е писал Димитър Талев в "Железния светилник" - че станеш ли веднъж майка, за тебе вече няма нито мира, нито сън  Peace Не е излъгал човека!

# 41
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Честито бебече и от мен!!!  bouquet
Нормално е да се притесняваш , за теб всичко е ново !!Инстинктът ти на майка няма да те подведе , а и бебето ще те научи (не става веднага   Wink) да разбираш какво иска! Hug

# 42
  • Мнения: 2 237
Следродилна депресия.За щастие - лекият вариант.Радвай се че не е тежкият,който преживях аз .
Всичко ще отмине и лека-полека ще влезеш в релси  Peace

# 43
  • Мнения: 1 629
Здравей! Честито, да ти е живо и здраво бебенцето и много да те радва! Heart Eyes Сега да ти кажа : моя случай е идентичен с твоя. Моето бебе много ревеше и аз се бях стреснала, че му има нещо и след като извикахме педиатърката да го види, тя каза, че нищо му няма и аз се успокоих. Другото е, че докато има хранене в 3ч сутринта няма да ти стане по-добре. После при отпадането на хранене ще се наспиш повече и ще видиш разликата. Не се притеснявай, когато реве, не винаги реве от глад! Аз моето бебе го хранех на 3 часа, 6-9-12-3-6-9-12 и тн. Гледах да е на режим, защото тази работа с "давам, когато поиска" не я одобрявам. Когато бебето има установен режим, ще можеш да си плануваш повече неща и да си организираш времето! И запомни : Не си лоша майка. Аз пиех валериан, защото бях зле с нервите след раждането.Бях хипер преуморена, защото докато бях бременна ходех на лекции, по изпити. Ще ти мине, когато бебето поотрасне. Тогава ще разбереш, че не е имало за какво да се тревожиш!  bouquet

# 44
  • Мнения: 298
Това ще отмине. Помни, че ти си човекът, който най-добре усеща кое е правилно в отглеждането на твоето дете и кое не.
Наистина има хиляди мнения по един и същи въпрос и всяко от тях си има своето обяснение, но ти ще избереш това мнение, което ти се струва най-правилно на самата теб!
 В началото и аз бях като теб и не исках ничия помощ - сякаш щеше да стане нещо ако помоля някой да изпере дрешките или да ги изглади... ooooh!
Ще видиш, че се справяш прекрасно с всичко, но ако някой ти предлага услугите си хич не се услушвай!
  Hug
 
 

Общи условия

Активация на акаунт