БЯЛА ЗИМА СЕ ЗАДАВА И КЪСМЕТЧЕТАТА РАЗДАВА!!!/27.10-02.11.2008

  • 28 472
  • 909
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
ДОБРО УТРО
Честита нова тема и дано е напълните с много +++++ тестчета.
Хубав ден на всички и успешна седмица.
Ники:Добре дошла

# 16
  • Мнения: 452
Добро утро слънчица мои  Hug

Желая ви успешна седмица!

Карамелче аз знам, че се пускат от 3 до 5 ден на МЦ и аз така ги правих!

# 17
  • Мнения: 143
Усмихната седмица, девойки!

Аз вече съм с гости, така че който не ги желае, да ги праща при мен!

Ники, пожелавам ти да не те запомним! Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
аа и аз цопкам тука  Mr. Green
катенце, мн хубаво заглавийце, да е на всички много успешна тази седмичка! Peace
днеска съм първа кафеджийка та ще ви копна и тука едни кафенца,
насам, насам, не се блъскайте, има за всички Heart Eyes:

# 19
  • Мнения: 2 270
ехааа, колко стари муцуни Hug Heart Eyes

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Добро утро на всички   bouquet
Не мога да ви обясня неописуемото си щастие да видя,че нашето Катенце пак пуска темички  Heart Eyes Много те цункам и много те обичам и много се радвам да те видя пак тука!Дано не е за дълго  Hug
Може би повечето момичета не я знаете, но тя е изключително положителен и страхотен човек, в което ще се убедите скоро
Ели и за тебе гушки, муцунко, и благодарско за кафето, избрах си това по средата  hahaha
Ники, добре дошла, ама не се задържай дълго тука  Hug
На всички други момичета пожелавам успешна седмица, ние също трябва да ловуваме към средата й, а в събота съм при д-р Тодорова  Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря за топлото посрещане и пожеланията, момичета! Всъщност се надявам скоро всички да сме по отчетните, дано!

Аз първият път забременях от раз, ама толкова от раз, че решихме да правим бебе и след 3 седмици държах положителният тест. Та, както ви е ясно, не съм се интересувала нито от цикли, нито от овулации. Дори да си призная и календарче на МЦ не съм си водила никога.

Сега с изненада откривам, че цикъла ми всъщност е доста нередовен и трудно ще улучим овулацията. От днес съм подготвена за война обаче - тестова Клиър ову и сироп Мукосолван.

Много обичам бъргарските поговорки и напоследък в главата ми все се върти "Ако искаш да разсмееш Господ, кажи му, че имаш планове!". Все ми се е искало да имам деца с разлика максимум 2,5г., но очевидно няма да стане.  Laughing

# 22
  • Мнения: 304
Добро утро!
Елинце, мерси за кафенцето, взимам си една чашка чисто черно и горещо.
Дано да е късметлийска темичката, Кате!
Успех пожелавам на всички!
Колкото до мен - почнах си от днес пак клостила и подхождам с идеята, че няма да стане нищо и тоя месец, белким така накрая ме боли по-малко. Вчера на едни приятели им се роди дъщеричка, да им е жива и здрава. Пратих мъж ми да полива повода с таткото, аз си останах вкъщи и му ударих здрав рев. Поолекна ми, така че вероятно съм имала нужда.
Айде късмет на всеки в начинанията и дано резултатите не закъснеят!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 860
Добрию утро момичета  smile3525
Пожелавам успешна седмица на всички, изпълнена с много  EFP и още по положителни емоции  Grinning
Карамелче наистина можеш да му званне и да го питаш, а иначе мисля че има подробно описано кога кои хормон се прави в библиотека на проблемното  Wink
Ето едно цитатче  Embarassed :
" 10. Изследване на хормони

        - Репродуктивни хормони

На 3 до 5 ден от цикъла се изследват следните хормони,:  ЛХ (лутеинизиращ хормон), ФСХ (фоликуло- стимулиращ хормон) и естрадиол. С тях се пускат и пролактин и тестостерон, като при тях няма значение на кой ден от цикъла се правят. Съотношението на ЛХ и ФСХ е в идеалния вариант ако е около 1,2 в полза на ФСХ. При съотношение, при което ЛХ е много повече от ФСХ има съмнение за поликистоза. При завишени над референтните стойности на  ФСХ има съмнение за изчерпан яйчников резерв. От нивата на естрадиола се съди дали яйцеклетката ще бъде "качествена". Пролактинът е хормон, който се произвежда от хипофизната жлеза. При високи стойности на този хормон понякога е необходимо да се направи  Ядрено-магнитен резонанс  (ЯМР), за да се изключи наличието на аденом на хипофизата.
На седми ден след доказана овулация се изследва прогестеронът. Прогестеронът е хормон, който "помага" да се изгради достатъчно дебела лигавица, в която  се имплантира оплодената яйцеклетка. Много ниски стойности на прогестерона пречат на имплантирането и така плодът загива и се изхвърля с менструацията. Стойностите се регулират с медикаменти. При нисък прогестерон се наблюдава понякога зацапване през  втората половина от цикъла. "

# 24
  • Мнения: 1 541
Добро утро  Simple Smile Прекрасна нова темичка- дано я изпълнят много положителни новини  Peace

soff, много мъчно ми стана за детенцето  Confused Дано интервенциите минат благополучно и тази лоша серия спре вече. Не е честно на децата да се струпват такива изживявания.  Hug за теб, малечко и родителите му.

Goldie, прекрасна малка кукла имате  Heart Eyes Да ви е жива и здрава и порядъчно непослушна  Wink   bouquet

Marleen, тъкмо два вида грипа има даже пак Tired Взимай мерки от сега, че са много упорити и коварни и дано и семейството бързо да ги гони.

Илиянка, моите съболезнования за свекър ти  Sad  Hug

Карамелче, на мен са ми дали да ги правя част от тези на различни дни от целия цикъл- т.е. на три пъти в различни части от него. Ще ти препиша после точно кога са дните, макар до тогава вече сигурно нашите почти-лекарки да са ти изяснили картинката  Wink

Ели, благодарско за кафенцето. Втурвам се да си направя едно реално веднага  Grinning

Ники, добре дошла при нас и скоро да ни напускаш.  Hug

Пожелавам ви слънчев и усмихнат ден, изпълнен със сбъднати мечти (дори и малки, като да си изпиеш прекрасното сутрешно кафе на спокойствие  Wink )  Hug

ПП. Правя 7 опита да пусна този пост- не е истина колко сме активни сутрин   Crazy

# 25
  • Мнения: 1 187
Добро утро и от мен! Добре дошла, Ники!

# 26
  • Навсякъде и никъде! - така де основно в Русе
  • Мнения: 168
И аз да се запиша за темичката  Grinning

Нашия ловен сезон е към края си и не бих казала че половувахме добре, ама каквото стане...

Желая на всички прекрасна седмица и изпълнена само със тестчета с две чертички...

  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 3 524
голди, пиле, ама дима е разкошшшш
а и ти доста добре изглеждаш за мама на 2ма +мъж Laughing Heart Eyes Hug
на патерица, честит ви празник, аз не знаех че празнувате на димтровден, но ще го запомня! Hug
милейди, много хубаво пожелание за успешен ден, а дано Hug

# 28
  • Мнения: 619
Здравейте мацки   bouquet Кате благодаря за прекрасната тема- заглавието е страхотно  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Нека я напълним с положителни тестчета  Praynig Praynig Hug
Карамелче наистина най-добре се консултирай с док, защото може да има конкретна причина поради която те кара да ги правиш точно на 10ден от цикъла  Peace Иначе и аз съм ги правила от 3-5 ден на МЦ с изключение на Прогестерона, който го изследвах на 21-22 ден (въпреки че момичетата казват, че се изследва 7 дни след ову, на мен доки така ми каза  Thinking).
Щица мила и аз така се настройвам всеки месец, че нищо не е станало, за да не ми е гадно ама си мисля, че може би трябва малко по-положително да подходя към нещата  Flutter Crazy Дано всичко с баба ти да се оправи, за да не се притесняваш и ти  Praynig А за спокойствието- как да ти кажа аз така бях изпращяла по едно време, че само затова мислех, а пък сега изведнъж от само себе си не се вглъбявам толкова и мисля за други работи и ми е по-спокойно  Flutter Просто става от само себе си-а доста се бях изнервила- не че като ми дойде не ми е гадно де, но все пак и това е нещо  Hug Е и сменянето на работата помогна де  Crazy Crazy
На всички много целувки и ви пожелавам страхотна седмица   bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 804
Добро утро на всички! Simple Smile
Кате - много хубава темичка! - дано е късметлийска за всички! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт