Аз съм ФЕВРУАРска мама - винаги засмяна XXII

  • 12 348
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 152
Да, с бейбофона се чувствах много спокойна. В началото нали доста повръщат( моето повръщаше, че и хълцаше- още от корема и така си продължи доста месеци) и се чуваше всичко на бейбифона. Оставяла съм я сама, но винаги с включен бейбофон, иначе- не. После към 6-я месец вече имат силни гласове, тогава викат и няма как да не ги чуем, но в началото си трябва или бейбофон или да сме до тях. За завивките съм съгласна с Geia- детето лесно може да се задуши с такава, затова трябва да са леки.
Малко коте- аз мисля да отделя Ники от бебето. Сега си спи при нас, но после не мога да си представя едното да ревне и другото след него....

# 76
  • Мнения: 233
единственото списание за бременни, което си купувам е Моята бременност. взимам си го онзиден, чета си го от кора до кора и гледам по едно време - едно сякаш познато лице на сладка мама във втори триместър. ама откъде толкоз акъл у мен, та да се сетя кой ме гледа усмихнато от страницата. е, добре, че беше Толо да разконспирира сладкото коте! Heart Eyes нали съм гледала снимки, но напоследък не са ми много лесни асоциациите. Embarassed
сладко коте, приеми искреното ми възхищение и не се срамувай чак толкова - имаме си и ние една гордост сред февруарките, защо пък да не си я похвалим?!
да ти кажа за чувалчетата какво споделиха с мен някои мами - едни бебета не понасяли това омотаване на крачетата в каквато и да е възраст - дали по-мънички, дали по-големи. други пък се чувствали много комфортно. решението според мен е нещо средно - ако някой роднина иска да купува, нека вземе едно чувалче (както казва Гея, може би без ръкавки е по-добре) - ще си имаш едно, пък ако му хареса на бебчето, ще купите още едно.
за подсушаващите кърпички за гърди може да сте прави, но за почистващите кърпички за гърди всичките скорошни мами около мен са единодушни - голямо предимство, много практични, избягва се непрекъснатото търчене до банята за измиване на гърдите преди кърмене. те заедно с кърпичките за почистване на дупето и памперсите за най-големия и чест разход поне първия месец.
какво да ви кажа за спането с бебчето...интересувала съм се друг път, след като на една приятелка й се случи спиране на дъха на бебето, но слава богу го спасиха. значи, пак истината е някъде по средата. бебето май не трябва да привиква съвсем с присъствието на родителите, за да не се чувства безпомощно, когато те не са наоколо. и мисля да следвам следния пример - малко бебе - в легълце в стаята на родителите, голямо бебе - в легълце (може би с бебефон) в собствена стая. друг е въпросът до кой месец е малко бебе...аз си го представям да започне постепенно привикване за спане в други стаи от 3ти месец нататък, ту със, ту без родителите и да не се мъкне бебето непрекъснато до майката. мисля си, че връзката на бебето с майката и с бащата се изгражда и по друг начин, не само с начина на спане.
малеее, аз пък вече 27ма седмица подхванах...това значи ли , че влизам в 7ми месец???!!!! не мога да повярвам колко бързо минава това време...

# 77
  • Мнения: 806
Добро Утро мамчета,
Как сте днес?  Аз се събудих с болки в кръста и ставите.  Бебчо тежи вече.

Лек ден на всички  Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 66
Добро утро Simple Smile

Хайде ново "20" - СВБС - сега си мисля "е чак пък датчик за дишането.... не е ли малко прекалено" но като се знам - ще си го купим като наближи бебчо да се ражда... ooooh!
В този ред на мисли: няма да ви казвам къде какво прочетох, но от няколко дни се спичам много ако бебо не мърда... и след обстоен преглед свързан с подрусване на корема, ходене на кола-маска /т.е. причиняване на болка Simple Smile/ и др., изводът ми е - бебо си мърда когато и както иска - често / рядко; силно/слабо... и аз нищо не мога да направя по въпроса Simple Smile

При нас с милото за сега нещата с покупките са наопаки на autumnsphere и cutesmallcat ... аз викам - няма да ни трябват тия глупости.. милото - ааа нека ги има, пък ще видим... Истинатае някъде по средата Simple Smile
Апропо - купих си списанието.. cutesmallcat, приготвяй химикалката Simple Smile

А за 7-я месец... PIS74f , такава линийка си си избрала  Wink моята на 26г.с. и 6 дни ще мине в 7-то квадратче... което при теб гледам днес е трябвало да стане Simple Smile бульовчето, като мен, ще изчака до края на седмицата

# 79
  • Мнения: 19
Добро утро и от мен в новата тема, браво на създателките   bouquet
Аз бързам да се разпиша докато спи моята палавница Simple Smile
Ние доста понапреднахме с покупките. Вече си имаме кошарка http://family-bg.com/popup_image.php?pID=1037&invis=1 Ние и при Дари бяхме с кошарка и съм много доволна, защото мъжът ми е от Русе и често ходим до там, сгъваме си кошарката и сме готови Simple Smile
Взехме и количка http://family-bg.com/popup_image.php?pID=2966&invis=1, но синичка, дано да е удобна.
И аз мисля да си купя чувалче за бебето, мисля, че са много удобни и практични, за да не им е студено зимата, а и е лесно да се сложат в количката.
Е, това е от мен засега, усмихнат ден  Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 649
Добро утро и от мен,

и мен ме вкарахте в размисъл с този СВДС  Sad Какви са причините бебчо да спре да диша, освен задавянето и задушаването.
Оф мисля, че е много трудно да се гледа малко дете. Момичета дайте колкото е възможно повече да засягаме някакви теми, защото аз съм толкова боса в тази област. Нито за завивките бях на ясно. Това за спането на страни ми беше горе долу, но пък не знам до кога так. Абе бъркотия.

Аз това списание не мога да го намеря все още.  Confused Дано да мога да се вредя и аз на опашката за автографи.  Hug

Момичета не знам вие как сте , но аз след работен ден се чувствам премазана. Напоследък много бързо взех да се изморявам. Снощи се прибрах, хапнах и като полегнах пред телевизора съм заспала. Милото казва, че е било към 9  Rolling Eyes след това ме е преместил към 10 и нещо и ей така до сутринта. Къв е тоя сън  newsm78 на идея си нямам.

carbo
не се шашкай ако не чувстваш ритниците и движенията на бебо по-силно. При мен положението е същото , през уикенда имах чувството, че ще ми пробие корема, такава серия беше подхванал сладура, а от вчера съвсем лекичко помръдва и то много рядко. Миналата седмица като бях на ЖК питах доки и тя ми обясни, че майката не винаги усеща движенията на бебо и затова не бива да се притесняваме. Но това не значи , че бебочето не мърда, а просто или е по-слабо активно, или спи, или се е завъртяло по някакъв начин.

# 81
  • Мнения: 806
ОООО да се похваля и аз, ето нашата кошарка:


ВНЛ много са ти хубави новите придобивки.

Момичета получих резултатите за хепатит А - не сме болни!!!!!  Praynig Олекна ми.  baby_neutral

carbo и аз като теб се шашкам за такива неща.  Ако не го усетя 2-3 часа  и край.  Започвам да го побутвам да става, да се мръдне.  Ами да ти кажа майчин инстинкт е май, а за мен това е доста ново нещо.   Hug

# 82
  • Мнения: 805
Момичета, аз мисля че тия монитори и тия датчици са безсмислени. В крайна сметка вие решавате, но аз ще си каза мнението.
В началото (т.е. когато бебето плаче с тихо гласче и има опасност да не го чуя) бебето не е спало в леглото си, а в кошчето в стаята, която сам и аз - като се има предвид че на два-три часа се храни голямо разнасяне ще падне...повечето майки правят така защото зрителния контакт успокоява повече. А и нощем мислите да не спите, а да го слушате дали диша? Тук имаше една майка, която написа че е много доволна. Не знам, но на мен ми беше дискомфортно детето да спи отдалечено от мен. Но пак казвам вие си знаете.
А след това бебетата такъв глас вадят, че едва ли има опасност да не чуете. Айде няма да питам какво опасно има в това бебето ви да плаче, че ще го отнеса. А за СВДС няма да коментирам, защото каквото и да си говорим това е рядко и необяснимо явление.

# 83
  • Мнения: 89
Добро утро!
Да ви се "похваля"-вчера за първи път имах бабунка на корема! Laughing Мноого кеф ми стана!
Албенче,още утре ли ще си наясно за хепатита?Незнаех,че толкова бързо може да се установи.Мислих,че трябва да мине инкубационния период...Стискам ти палци за добри резултати,но и на мен ми се струва,че толкова лесно не може да се заразиш. Hug Честита придобивка!Кошарката е приказно красива!!! А!Резултатът ти е отрицателен!Браво!

Autumnsphere,просто ти се радвам на мерака!Аз също съм голям плановик.. Laughing Иначе имах предвид,че за съжаление 30 лв не стигат за 3 жилетки(нали имаш предвид "жилетка" буквално,а не памучни блузки...).Ако дрешките са за новородено,още след първия месец вече  са умалели... newsm78 Аз пък вчера поръчах шкаф за дрешките на бебо.Като ми го донесат започвам да го пълня.. Grinning

# 84
  • Мнения: 649
v.pluemper нали това е идеята всеки да си изрази мнението, за да можем ние "незнаещите" да си направим изводи за нас самите.
Когато вие споделяте впечатления, както и лични преживявания, водени от собствения си опит за мен е много по-лесно да се ориентирам. В противен случай се чувствам адски объркана. А дори и да съм сгрешила в моментната си преценка се надявам бебо като се роди да го разбера и тогава този пропуск да бъде запълнен.

Малко тъпо се изразих , надявам се да си ме разбрала както и другите майки.
Аз мисля, че всеки един от нас има право да изрази собственото си мнение, но това не означава, че го налага на някого.

В_Н_Л, Албена13 честити ви придобивки. Много са сладурски  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 239
Добро утро и от мен, момичета!
Ах, колко е хубаво да не ходиш на работа, да си гледаш телевизия и да си почиваш  Wink
Уви, другата седмица трябва да се връщам пак на работа, че отпуската я опапах тази година бързо, бързо  Sad
В_Н_Л и аз си харесах тази кошарка, дори същия цвят. Една позната ми препоръча да си взема такава - били много удобни и мобилни, а и в началото, когато се ползва второто ниво отдолу може да се ползва за съхранение на нещата на бебето. А и при нас се очертават пътувания при мама и ще ни е от голяма полза.

Да ви споделя и моя сън от тази нощ - сънувах, че раждам бебчето, но не самото раждане. Беше момче. А нали ние с милото решихме да чакаме бебо да ни изненада, та аз за втори път сънувам, че раждам момче. Май наистина ще е такова  Rolling Eyes Най-странното в съня ми беше, че бях седнала с приятели в едно кафене и някакъв ме сваляше, а аз му викам "Не ме гледай, че нямам халка /с милото не сме женени/, ами се разкарай, щото преди 2 часа родих! Оня  Shocked и избяга яко дим  Laughing
Шантава работа!  Wink
Хайде приятен и слънчев ден!  Hug

# 86
  • Мнения: 529
Добро утро, тумбаци,

ВНЛ, радвам се да те видя, че напоследък много зачезваш нещо  Naughty Много е готина кошарката. Аз също май нещо такова замислям за начало, пък после ще поръчваме легло и тн.

Аutumnsphere , ти си неуморима  Heart Eyes моите коментари са малко. Мисля, че три чувалчета са спане са доста. Аз изкарах с 1 даже, но според мен 2 са добър вариант. Аз също съм фен на тези без ръкави, защото така бебето се чувства по-свободно. Иначе са много удобни, защото нощно време, като го взимаш да кърмиш, просто го грабваш и готово, а не се чудиш да го увиваш в одеало и тн.
За бебефона признавам си, че дори не бях чувала за такива, дето засичат дишането, но дори и сега не го смятам за необходима вещ. За спането обаче мисля да сме в една стая, защото някак аз се чувствам по-спокойна като си е при мен. От възпитателна гледна точка може и да греша  Outta Joint Например Дарко като е болничък и го взимам при мен, защото иначе ме е страх, че ще заспя дълбоко и няма да усетя дали е вдигнал температура, или дали е завит и тн. Пък ако е в друга стая, как става номерът - може би на земята ще спя до креватчето му системно, каквато съм си лудичка  ooooh!  
Карбо, не чети такива работи Naughty наистина действа стресиращо и не ни е необходимо. Аз просто съм станала лабилна и избягвам да чета подобни статии и теми, защото забочвам да усещам света страшен и без това минах през ада с тея изследвания ...  Confused  
Аз днес пак съм до офиса за малко и ей ме на какви ги върша, вместо да си оправя работата  ooooh! аз пак във форумчето се заврях  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 806
толо  Аз получих кръвните резултати тази сутрин, но по принцип вече са минали 2.5 седмици от контакта ми с тези деца.  До сега кръвните тестове щяха да покажат каза доки.
Само се радвам, че бебчо е добре.

Mia66 и аз имам такива сънища. Последният беше, че кърмя бебка.  Даже лицето му помня от сънят ми.  

Момичета бях споменала, че моят мъж ще ме води на почивка изненада на морето, ами ето го мястото.... аз нали се ровя в всичко и не го оставям да ме изненада -


Нямам търпение вече!

За бебефона - Anglecare е такъв.  Даже го рекламират тук в бг мама.  Има подложка която се слага в възглавницата и отчита, температура, движение, дали диша бебка, дали се е изместила... абе всичко.  Някой мами казват, че е супер, други мислят, че не е нужен.  На мен ми харесва.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Добро утро , сладурки!
Аз днес рано рано се надигнах, че ще идват някакви клиенти на оглед за апартамента и трябваше да разчистя неделната бомба, че вчера бяха подивели тия деца, ужас, то пубертета не е лесна работа... Mr. Green

Carbo, знам какво си чела. Cry И аз го прочетох и оттогава само го тормозя малкия. Ама той си е както досега - един ден дивее, на другия си мишкува вътре и никакъв го няма...явно това си е ритъма на малките бебоци!

В_Н_Л, Албенче, страхотни са покупките! Със здраве да си ги ползвате! Албенче, честито за резултатите!!! Видя ли, всичко е ОК!   bouquet

Деси, и аз се шашкам, че нищо не разбирам от гледане на бебета! Ама съм сигурна, че бързо ще схванем каква е работата! То не е като ядрената физика, а пък и толкова подкрепа имаме тук, знам, че опитните майчета винаги ще помагат!   bouquet А за умората - аз предишния път се връщах към 7 от работа, сядах уж за малко (още с дрехите от работа) и заспивах непробудно! Откарвах поне 3 часа преди да могат да ме събудят... Затова този път зарязах работата рано-рано, че тя направо ме разбиваше!

v.pluemper, да ти кажа завиждам ти, че не се шашкаш Simple Smile Предполагам, че повечето "пресни" мами ти изглеждат като луди и те са си Simple Smile На мен този монитор ще ми е полезен заради алармата. Така ще съм по-спокойна и ще мога да ходя и в другия край на апартамента спокойно и да не се ослушвам нон-стоп! Не е заради плача - той ясно, че се чува, пък и един бебефон върши работа за тази цел. За пустото дишане е цялата работа!

Толо, честита бабунка! Сега да почнеш много бабунки и вълнички да виждаш ежедневно!  Hug

Миа66, добре дошла в лудницата! Влизаш без допълнителен изпит!  Joy

 Hug за всички и доскоро!

# 89
  • Мнения: 805
cutesmallcat,
не ме разбирай погрешно! Аз просто не разбрах защо изведнъж се заговори, че децата спират да дишат? Не е вярно! Дишат си много добре даже! На това искам да наблегна. А това че вие се притеснявате е нормално, и аз съм се. Щом смятате че това ще ви носи успокоение - купете си го този монитор. Но бебето си диша така или иначе без проблеми! Няма нужда от подсещане! Говорим за здрави деца, каквито ще са нашите!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт