Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка!

  • 11 983
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 713
Почвам отзад напред.
rozi_ozi, да, хубаво е да прегледаш гърдите, но не на мамолог. А при гинеколог или на ехограф. До определена възраст се ходи 1 път годишно. Аз след като родих Маги си ходя редовно. Тук също ме прегледаха.
InaD, Ясен има гъдел по корем, гръб, мишници. Залива се да се смее.
Трънче, много е стабилен Никола. Браво!

За чашките, Маги след 6-я месеца имаше твърд накрайник за шише Авент. Хич не го харесваше, така и не пропи вода от него. По- късно й купих неразливаща се чаша пак с твърд накрайник. От нея пиеше. А след годинката някъде, не помня точно кога, махнах изобщо биберона и пиеше млякото от сламка. След това дойде ред на нормалната чаша, много бързо се научи.

За столчетата, Маги си я храних в него от почти самото начало т.е. 6-7 месец. Седеше си в него, не съм имала проблем с това. Преди да я сложа в столче, я храних в коша на количката, който се махаше. По онова време тя нямаше люлки, шезлонг и тинтири минтири като принца сега. На Ясен люлката има табличка и по принцип мога да го храня там, но ще се купува стол. Аз май не ви казах, че на шезлонга крачето се счупи, голям майтап. Ще кажеш, че детето е слон. Той отделно, че стърчеше от него, не беше вече удобен. Сега през деня седи в коша за кола и в люлката. Инче, няма слисъл от шезлонг. А на нашата люлка пише, че може до 12кг.
Мими Лео, аз мисля, че ти отговорих тогава. С пюре от морков можеш да почнеш, да. Ама захар да слагаш, не мисля, че необходимо. И сока не знам що го даваш, ама ти си знаеш.

Вери, идея си нямах, че е направила някакво впечатление, ще се поразровя да видя, ама там не съм я пускала - там са просто висш пилотаж  Peace
Ти пък висш пилотаж.  Wink Висш пилотаж за мен са питките и тортите. Често има манджички като пържени картофи, примерно, на които се чудя що са снимани. Но има и големи майсторки, верно, както в кухнята, така и в снимките.

Мира, аз и друг път съм писала, но нищо, пак. Simple Smile На Маги давах всякакви ядки, поотделно и смес: ръж, ечемик, пшеница, овес; грис; кус кус; просо, елда, царевично брашно демек качамак / него много по- рядко /; разни пълнозърнести макарони.

Ясен се буди 2 пъти на нощ. Първият път е в зависимост кога е заспал вечерта. Вторият- задължително в 5, когато аз го взимам в леглото и така откарваме до 8, когато Маги става за градина. След като мъжът ми я заведе на градина ме отменя 2-3 часа и се занимава с Ясен. Тогава наваксвам със съня, но за сметка на това деня ми е заминал. Затова гледам да не прилагам много тая програма, а и не винаги се получава, защото не всеки ден мъжът ми си е вкъщи през деня.

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 16:45 от Вери

# 16
  • Мнения: 23
mimchence     bouquet
на нас днес ни направиха последната ДТК и полиомиелит и сме по кисели от всякога  #Crazy
и нашата кошница вече започна да отеснява и се чудя дали вече да не купувам от следвщите  newsm78 Бихте ли дали предложения за хубаво и добро столче за кола  Hug
Иначе и ние сме от тежката категория - вече надхвърляме 8 кг.
Трънче   браво на Никола - голям е сладур.

# 17
  • Мнения: 233
Сега се сетих какво още исках да пиша. На консултацията имаше още бебчета и докато ни дойде реда за мерене и си плямпаме с другите мами, няколко бебчета се разреваха... Мойта като ги чу, и тя ревна  Joy Ей така, без причина! Заприказвах я веднага и ми дръпна една беззъба усмивка. И така, няколко пъти. Grinning Случвало ли ви се е и на вас?

И аз в БГ имах на Чико (Кико  Mr. Green) столче за кола, доста големичко беше. Но пък мноого твърдо и много некомфортно изглеждаше Мишел в него. Не знам що за модел беше. Нямах търпение да се приберем тук, че да я сложа в тукашното. Peace

# 18
  • Мнения: 5 713
Докато си пусна поста и вие за други неща сте писали. Simple Smile

Бюти, и аз нищо не съм купувала от аксесоарите. Има време до края на декември да измисля какво точно ще ми трябва. Чинийка с лъжица най- много и нещо да пие вода. За наддаването, Ясен расте повече на см, вече 70см е. И качва досега все по 800гр на месец / 7200 /. При нас се е случвало даже да плаче и да се смее едновременно. Simple Smile

Ясен се обръща от корем по гръб, то това е по- лесното според мен и го прави още от края на първия месец, седи на дупето 5-10мин стабилно. На крачета както Никола много много рядко съм го хващала да прави. Хваща си краката и ги пъха в устата. Рита в коритото. Вече играе по- активно с играчките. друго не се сещам.

Били, понеже и Ясен е от будуващите и т.н. се обърнах към лекарката ни хомеопат. Не мисля, че проблемът е в храната. Ще си изчакам да му дойде времето за захранване. А АМ имам една кутия даже вкъщи, но изобщо не стои пред мен дилемата да му дам ли или не. След като съм се хванала на хорото кърмене, ще го карам докрай.

# 19
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ммм да, и ние не сме от най-тежките. Тежахме последно 5 800 гр.
Сега "натискам" Калина да му удари един сън преди къпане, обаче тя - нееее Naughty! Как ще издържи до времето за къпането, незнам!
Калина има вече пъпчици по брадичката - това слюноотделяне не прощава! Цапотя с крем, който бързо се избърсва от лигавника, но дано помогне!

Калина още не съм я слагала да стъпва на крачетата си. Иначе често се изправя до седеж, оставям я така известно време. Отвреме-навреме й повдигам облегалката на количката до средно положение и така седи около 5-10 минутки, после пак свалям до легнало положение. В столчето за кола категорично отказва вкъщи да седи, единствено вече го ползваме когато сме на път, тогава няма право на избор...
Най-много плаче, преди да заспи. Аз и преди съм споделяла. Какво е това чудо - спи й се, а реве. Бибка рядко ползва, въпреки че все й я пъхам в устата /като запушалка я ползвам Mr. Green и точно така бива изстрелвана/
А сега се е разпяла, няма заспиване, ей!

Нищо и аз не съм купувала. Имаме две шишета Авент и Нук, подаръци, ама още не съм ги ползвала. Напоследък в Авент слагам водата, че нали се запознаваме с нея... Имах от Ивайло купичка и лъжичка, ама нещо май не ми се иска пак да ги ползвам, че имам съмнение за пластмасата... Thinking

# 20
  • Мнения: 389
Значи не сме само ние така с килцата.
Миналата седмица бяхме 5800г., като по-миналата тежахме същото.
 Бавно качваме, ама това е.

# 21
  • Мнения: 176
 Flutter

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 21:43 от Трънче

# 22
  • София
  • Мнения: 1 535
Трънче той направо ще тръгне още малко да ходи  Laughing. Сладурко. Да не го обявим за юнче първенец в това начинание  Wink

# 23
  • Мнения: 657
Завърнахме се и ние.. само, че нищо не можахме да направим по моите зъби. Tired Йойо още като влязохме във фоаето на клиниката и като се разрева, реве та се къса. А то по нищо не прилича на болница - телевизор, дивани, маса... Незнам какво й стана, върнахме се в колата, дадох цица, а тя суче и реве. Rolling Eyes По едно време се поуспокои малко, оставих я с майка ми, тъкмо ме настаниха на стола и тя ми се обажда, чувам малката пак се дере. Записаха ми нов час и се прибрахме. Ако й растат зъби, тогава пък защо през останалата част на деня е спокойна? newsm78 От долната страна венецът й е бял, не ми се вижда подут.. аз и хабер си нямам как изглежда когато растат зъби, де.. ooooh! Ще я видим тая работа.. Ох, и утре ще слагаме Пентаксим, направо не ми се мисли... Tired

Трънче, браво на Никола, голям е сладур. Wink Гледах клипчето няколко пъти докато му видя мъжкото достойнство, първо ми заприлича на момиченце. hahaha  Heart Eyes Ще ме извините, ама нали съм момичешка мама и незнам как изглеждат и колко са големи онез ми ти атрибути.. Mr. Green (можеш да си обърнеш клипчето в хоризонтална позиция с windows movie maker - import media, после effects и там има няколко rotate на различни градуси, пробваш накъде става и накрая publish movie и готово) Wink

Йойо има гъдел по петичките, като мама си. hahaha Затова при нас е най-весело като се забърсваме след баня и миене на дупе. Crazy Ние сме от тежката категория (то вие знаете, де Blush), днес се теглих с нея докато беше чисто гола и я изкарах наддала с 800 грама, и тежаща точно 8 кг. С точност ще кажа утре като я изтегли и педито, на сантиметри ми се вижда поне 68. Поне за това се радвам, че наддава равномерно на килограми и сантиметри и изобщо не изглежда дебело бебе, абсолютно нормално телосложение има, само дето е по-едра от наборчетата си. Mr. Green На крачета и тя стъпва, дори много й е забавно, започва да пружинира нагоре надолу и се смее. Laughing

# 24
  • Мнения: 389
Иска ми се да заспива сама, но нещо не мога да приложа тези упражнения,....
Пробвала съм един, два пъти и не се успокоява, не заспива сама. Е, не съм я оставяла повече от 15 минути,...май не съм в състояние. Ще си я приспивам със сучене и на ръце, пък няма да е цял живот я  Whistling

# 25
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Иска ми се да заспива сама, но нещо не мога да приложа тези упражнения,....
Пробвала съм един, два пъти и не се успокоява, не заспива сама. Е, не съм я оставяла повече от 15 минути,...май не съм в състояние. Ще си я приспивам със сучене и на ръце, пък няма да е цял живот я  Whistling


Ох, и ние сме така. С тази разлика, че на ръце категорично отказва да заспи. Най-обича, когато си легнем двете с нея, хвана ръчичките й и я галя по главата. Тогава бързо-бързо заспива.
Калина започна да оплешивява Mr. Green тук-таме й прозира кожата на главата. И бакенбардите й ги няма... Обаче косата й отгоре още й е щръкнала... Смешна е! Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 1 535
Калина започна да оплешивява Mr. Green тук-таме й прозира кожата на главата. И бакенбардите й ги няма... Обаче косата й отгоре още й е щръкнала... Смешна е! Grinning

Мира сега ме подсети  Crazy. Любчо пък си е от плешивичките и сега е започнала да му расте коса. Ама е като таралежче в главата - пухкаво де Mr. Green
По-бързо да си възстановявате готината прическа  Peace

Айде стига съм досаждала днес  Blush
Лека вечер  Heart Eyes

# 27
  • Philadelphia, USA
  • Мнения: 2
Калина започна да оплешивява Mr. Green тук-таме й прозира кожата на главата. И бакенбардите й ги няма... Обаче косата й отгоре още й е щръкнала... Смешна е! Grinning

ооо и нашия човек е така! дълго време се чудех наистина ли са му паднали бакенбардите или така ми се струва  newsm78...
да ви питам как се справят бебоците ви със смяната на времето? ще им пренастройвате ли режима или ще ги оставите спрямо старото време? на мен ми е много объркващо вчера и днес, таман бях свикнала и тия часове.... #Crazy

# 28
  • Miami
  • Мнения: 412
Абе за седенето на крака, ако щете ми вярвайте но Никола беше на 2 месеца когато започна да се напъва да седи така. Е, тогава го придържахме по-стабилно под мишниците, не за ръчички само както сега.


Мдааа, вярвам ти. И Жорето от тогава горе долу искаше да стъпва и ние го държахме под мишките(най-вече майка ми го изправяше, а аз все й се карах, щото и аз се притеснявах да не му стане нещо на краката).

А пък сега се е научил да прави с устата си "абърр" (не знам как да го обясня) и всичката лига хвърчи, едни мехури на устата му и вика, кефи се и пак "абъррр"  Laughing
Косата му също отзад е поопадала,леко плеши го раздава, а отгоре стърчи русия перчем  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 256
Ау, бързам да ви споделя сега какво ни се случи. Та влизам аз в една новооткрита сладкарничка в квартала. Вътре продава някаква жена и много любезно ме пита какви са предпочитанията на детето, за да му предложи нещо. Първо помислих, че се бъзика, а след малко тя се обръща към Божидар (който ми е в слинга!) и го пита: "На колко годинки си, момчето ми?".  smile3532 Направо се напиках от смях!

Общи условия

Активация на акаунт