Коя момиченце, коя момченце е скрила в АПРИЛското шкембенце

  • 14 269
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 132
ЖабчеHug Hug Hug. За хубавите новини и заради всичките мисли, които са актуални в момента за теб.
Ахъм, от същия вид добитъци съм. В другия форум сме се събрали все отбор стрелци и козирози.
vdv , устройството срещу апарата е по-важно. Избирай си лекар, а не апарат.  Peace 

# 241
  • Мнения: 734
ssillvvi,явно са още малки.Моята лекарка си държи на нейното,че е много рано да се усещат чак в 20 г.с казва тя е нормално  Rolling Eyes[/color][/b]

Тези лекари са ми много странни....някой голям мозък навремето е написал в някой дебел учебник, че преди 20 г.с. не се усеща и те си карат по инерция... Shocked Аз пък моето не само го усещам, ами вчера гледах как като ме ритне и леко ми се издува местенцето на ритничето - вижда си се, дори викнах на пожар татито да гледа. А той си допря носа до корема ми и вика "Бебооо, бебоооо, хайде ритни тати по носаааа!" и бебо естествено ТУП един ритник по на тати носа...Нямаше по-щастлив човек от него в този момент на света! Така че според мен е доста индивидуално. Сигурно е нормално да се усети по-рано, вероятно е нормално да се усети и по-късно....Вероятно зависи от майката, от бебчето - дали не е по-поспаливо например. На мен това ми е първа бременност, но вече нямам съмнения кое е бебчето и кое не е...Пък и нашето калпазанче от 1 седмица насам всеки ден ме рита по няколко пъти на ден. Като порастне след някой и друг месец не знам какво ще правя.... newsm78 Това не значи, че ако още не се е размърдало по-бясно и има проблем...

Мислете позитивно!  Hug
Жабче, много интересни неща ви говорят на курса, благодаря, че споделяш!  Hug

Дея` , ето и едно предложение от мен за име на тема, пък дано ви хареса: "Започвам да си мисля вече - АПРИЛ май не е толкова далече..."

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 16:03 от no_name

# 242
  • Мнения: 3 211
Дея, не променяй термина, защото този ще ми е официалния за излизане в майчински, а пък аз си знам, че на 17 трябва да родя Laughing ЖЗ да изкарам дотогава :pray

Във Варна съм чувала много добри отзиви за доц.Балев от клиника Темелкови,но при него било почти невъзможно да си запазиш час.Ако искаш пробвай,успех.
За Балев писахме вече няколко пъти: трябва да се отиде на място петък сутринта в 7:30ч. и си запазваш за следващата седмица.

# 243
  • Мнения: 77
Деси_Д, да ти е живо и здраво рожденничето!!! Много да те слуша, радва и винаги да е усмихнато!!!! bdbaloni  Gift

П.С. Дали има някоя мама, която да живее - Бояна, Княжево или в близост до Пирогов?

   sun

# 244
  • Мнения: 3
Лелеее, три дни не съм влизала във форума и докато изчета всичко...  Simple Smile

Emanuela88 честито за новината с пола на бебо, аз още не съм го разбрала и ще трябва да почакам чак до 27.11. - когато ми е прегледа при д-р Ганева. Този петък чакам БХС дано е ок  Praynig
Рони на теб д-р Ганева казала ли ти е пола на бебо или поне предположения, на мен още нищо не ми е казала по този въпрос?

За болките, от които всички се оплакват мога и аз да кажа, че в последните 3 дни от време на време в дясно си ме пробожда лекичко, ама и на мен ми казаха, че е нормално. В събота и неделя малко се престарах с натоварването-пътувах до Търново и обратно, явих се на 2 изпита и в резултат на това Неделята си я прекарах на легло, след като много рязко ми падна кръвното Embarassed и сега повечко си почивам, в работата не се престаравам много.

Това е за сега от мен, МНОГО УСМИВКИ НА ВСИЧКИ, ЧЕСТИТИ РОЖДЕННИЦИ, ЧЕСТИТИ МОМИЧЕНЦА И МОМЧЕНЦА!!! Heart Eyes

# 245
  • Мнения: 13
Здравейте момичета чета ви постоянно обаче ми е трудно с тази часова разлика да ви пиша
Искам да ви пожелая да сте по-спокойни, ведри, лачезарни и МНОГО УСМИВКИ НА ВСИЧКИ, ЧЕСТИТИ РОЖДЕННИЦИ, ЧЕСТИТИ МОМИЧЕНЦА И МОМЧЕНЦА!!!
Аз започнах да усештам моето маниче и се надявам на 5-ти ноември да ни се покаже, но божа работа newsm03

# 246
  • Мнения: 7 132
sharlot, не съм се интересувала от пола. Предпочитам да гледат всичко друго. Между краката това ще стане ясно неминуемо.
Така или иначе, ако и този път забравя да кажа на д-р Димитрова при ФМ на 18-ти, че не ме интересува пола на бебето, може и да го разбера между другото.

# 247
  • Мнения: 10
Здравейте, мами!
отдавна не съм писала във форума- всичко е наред с мен и бебчо.Малко се бях притеснила- имах болки и трябваше да ходя често на лекар.Сега си почивам повече.
Една новина от мен- бебчето ни е момче! Вече казахме на всички роднини и близки, всички се интересуват как съм, дават наставления да се пазя повече и така.
Относно усещането за бебето, аз няколко сутрини забелязвам как се оформя малка твърда топчица от ляво на пъпчето.Остава така известно време и после изчезва.Как искам бебчето да ме ритне....... Heart Eyes

# 248
  • Мнения: 2 090
Момичета,да ви се похваля,бебчо е:

           

Аз съм най-щастливата жена на света!Бебка е добре(въпреки моите страхове и предчувствия от последните дни заради това че не мърда Embarassed).Днес ми помаха с ръчички и краченца,съвсем добре си се развива Grinning.Цял ден съм усмихната,сутринта след прегледа вървях по улицата и се смеех самичка,хората ме гледаха странно(явно съм изглеждала не много нормално Joy).Бебка явно като фина мацка не раздава яки шутове и за тях ще трябва повече да почакам Grinning
 
Деси Д,честит празник на детенцето ти newsm59!Много здраве,щастие и безгрижно детство newsm67

emanuela88,на теб честито момченце stork-boy

# 249
  • Мнения: 336
Здравейте от мен!
Завърнах се благополучно след серклажа, не болеше и не беше страшно, важното е, че мина.Като ме изписваха обаче, тъй като им трябва скорошна снимка на плода се появи едно докторче, което след дълго цъкане и гледане ми заяви, че главата на бебето изоставала с една седмица Shocked.Щях да припадна!
Аман от некадърници, като не разбират, защо плашат хората, щях да пометна!
Пол още не сме видели, а също така не го и усещам, но може би и не знам точно какво трябва да усетя.
Лека вечер на всички!

# 250
  • Мнения: 4 362
Desi_D ,благодаря ти за информацията   bouquet,ще се поразровя и ще решим
А някой знае ли в новата "Токуда" в София има ли специалисти,понеже там ще мога по лесно да си запазя час  Rolling Eyes

no_name ,днес си мислех за теб  Hug   bouquet

sashimama  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes искренно ти се радвам,честито ти момиченце  Hug Зареди ме постинга ти с много положителна енергия  Hug

Kambichka ,важното е ,че вече си добре  Praynig  Hug Тя затова РоНи писа,че не е важна апаратурата,а кой стои пред нея и дали може да я чете ,то разбирачи много,не им се вързвай  Naughty

А и момичета не забравяйте,че бебетата се развиват в момента,ако за момент са изостанали,то в следващият ще наваксат  Heart Eyes На мен до последно ми показвал ехографа,че бебето ми ще е над 4 кг  Crazy ,а тя се роди 2960  Grinning

# 251
  • Мнения: 249
Здравейте мамчета,
аз няма с какво да се похваля и затова не пиша, но си ви прочитам редовно  Simple Smile  Аз съм на преглед чак на 18-ти и до дотогава ще  Crazy
 Честито на малките рожденници и от мен

 bdbaloni

както и на мамите, които вече знаят какъв цвят гащички ще перат  Simple Smile

Аз най-искрено се надявам да ми направят ФМ на 18-ти, но ако не стане, vdv, на мен ми дадоха мои близки координатите на една лекарка в Айтос, която имала много хубав апарат и страшно много си разбирала от работата, ако искаш мога да ти дам координатите и, та мисля да я посетя за това изследване. Казва се Д-р Петрова.

А в Света София не бих отишла на 4Д, там просто няма кой да го разчете този уред, аз чух, че ще идва някакъв лекар за него от време на време, но дали е вече тук  Thinking

Пожелавм ви лека и спокойна седмица и много усмивки и ритничета  Hug  Heart Eyes

# 252
  • Мнения: 86
Привет и от мен коремчета   bouquet
Не съм писала отдавна, защото всек път, като отворя темата се опитвам да я прочета , но така и не успявах да стигна докрая Crazy а стигах само до средата. Та днес за разнообразие реших да прочета само последните две странички, да напиша два три реда и тогава да дочитам от зад-напред  Laughing Whistling
На 30,10 бях на преглед. Всичко е наред с изследванията ми( кръв, урина, секрет), кръвното, теглото (+2кг Crazy) и т.н. Докито се смили над нас и ни погледна  гратис на видеозона, въпреки че по право не ни се полагаше от здравната застраховка  Simple Smile Бебчето е добре, порастнало е - 12 см, ритка си, шава си  Heart EyesДоки се позачуди като му казах, че усещам бебето, каза че засега са много слаби още движенията му, но не и невъзможно  за усещане Mr. Green - това тук от германските специалисти ... За пола - още нищо. Той има 3 D, но каза, че преди 17-та седмица момиченцата и момченцата изглеждали доста еднакво  и било трудно за разграничаване, дори и с 3 D - не било сигурно. Така че още съм в групата на очакващите изненадки.
Честит рожден ден на порастналото момче на Desi_D  nbirthday  cook  bigdance2  Party Time да расте жив и здрав и да радва всички около себе си. А на мама - много newsm51 и още поводи за такъв прекрасен празник.
Още един Козирог в бандата  Mr. Green Stop Crossing Arms Ха ха ха ще стане много весело напролет - когато живот и здраве се сблъскаме с рогатите овнета/телета. Отколешната битка между Козирогът и Овенът е всеизвестна, както и фактът, че Козирогът винаги ще стои с едно стъпало отгоре дано не си навлека нечия овнешка главичка с това Whistling  Flutter Това в кръга на шегата, но наистина става интересно като се съберат повечко рогати в къщи. Че то при нас и татито е рогат - Козел с асцендент  Теле  Crazy Извинете ме за астрологичното ми отклонение...
Камбичка, много се радвам, че при теб всичко е наред и всичко е минало добре, все така да е и занапред.
Лека и спокойна вечер на всички и блаженни сънища   love001

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 20:33 от katti79

# 253
  • Мнения: 4 362
Аз най-искрено се надявам да ми направят ФМ на 18-ти, но ако не стане, vdv, на мен ми дадоха мои близки координатите на една лекарка в Айтос, която имала много хубав апарат и страшно много си разбирала от работата, ако искаш мога да ти дам координатите и, та мисля да я посетя за това изследване. Казва се Д-р Петрова.

С предната си бременност посещавах д-р Петрова на частно и съм много доволна,само че да знаете че не записва часове,идете преди обяд и по раничко,че има доста хора,но и си разбира от работата,може и аз скоро пак да я посетя,тя си има обаче 3Д


Още един Козирог в бандата  Mr. Green Stop Crossing Arms Ха ха ха ще стане много весело напролет - когато живот и здраве се сблъскаме с рогатите овнета/телета. Отколешната битка между Козирогът и Овенът е всеизвестна, както и фактът, че Козирогът винаги ще стои с едно стъпало отгоре дано не си навлека нечия овнешка главичка с това Whistling  Flutter Това в кръга на шегата, но наистина става интересно като се съберат повечко рогати в къщи.

Аааа и ние сме две рогати вкъщи,щото аз съм на границата м/у риби и овен,но май съм повече към вторите,а щерката си е пълен овен  Mr. Green и засега се разбираме идеално,но нищо не се знае след време ,а и с още един овен живот и здраве април  Mr. Green

# 254
  • Мнения: 36

А някой знае ли в новата "Токуда" в София има ли специалисти,понеже там ще мога по лесно да си запазя час  Rolling Eyes

 


Дея, ако питаш за ФМ - в Токуда не правят - отиди при Врагалева във Фемина, според мен, хем е добра, хем може човек спокойно да си запише час седмица предварително. Ако става дума за БХС - почти насякъде може да ти снемат мерки по ехографа, а кръвта си се изследва само в Майчин дом в Сф.

Не знам кой ме пита дали живея в Дружба - Gaja, май ти беше. Не, но работя близо до летището и ако се наложи нещо спешно търча до Дружба - пазара, аптеката Simple Smile  А иначе живея в Люлин, но никой другар по квартал не се обади на отчаяните ми призиви  Crazy  Явно няма тук мами от района и ще си бутам коремчето, а после и количката самичка  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт