Плюски по език и гърло с висока температура???

  • 7 771
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
Благодара за линка, Бобка. Вчера ходихме на зъболекар-онзи го определи като афтоза, но щяло от само себе си да мине и нищо повече не каза.
Опитах снощи със сода, но-едвам намазих /даже без натриване/ и се започна едно дърпане, реване, задавяне, уригване, недостиг на въздух и...това беше. Явно, малък е за подобни процедури. Засега проблемите с Т се намалиха /снощи беше с 38,4, не 39,6, все пак/, дадох само половин доза парацетамол и все още няма Т. Но-почти не сме спали. Гладен е, не може да яде от болки /дори и мляко не пи/, не може да спи, дъхът му е станал отвратителен, такива бели пъпчици има и 1 на устната, една до нея /от тази нощ са/. Долният ляв венец е направо като прояден /там, където все още няма зъбки/, на другите не виждам нещо. Но-венците са си все още наситени с кръв и много болезнени. Няма ли нещо, с което да може да се мажат за успокоение? След колко време минаха при вашите деца?

# 16
  • Мнения: 3 591
За успокоение на болката вземи бебешко мазило за венци - сигурно след содата няма да ти даде пак да го мажеш, предложи му сам да се намаже(повечето гелчета са сладки). Тези кремчета имат лидокаин(болкоуспокояващо) и още една противъзпалтелна съставка, так, че ще помогнат. За яденето - СЛАДОЛЕД е единственото което се дава на деца с рани в устата, ангини и болно гърло и те не отказват в повечето случаи Mr. Green Не се плаши няма да "настине", ако кара няколко дена на сладолед, просто му го давай на клечка/фунийка (да го ближе) не в купичка, защото тогава коже да лапа големи парчета и да ги гълта и да има проблеми после с коремчето. Или в купичката му го разбърквай да става на кремче. Също и всякаквите ледени фрапета и сокове със сламка(за да ги пие пак бавно). Ако имаш пасатор можеш да смелиш леда с него и да му направиш фрапе.

# 17
Ами, ние имаме едно мазило Бонджела- бях го мазала с него, когато му избиваха зъбките, но то е като че ли ментово и предизвиква болка и дразнение заради раничките в устата... Такова ли имаше предвид? Ще питам на аптеката има ли някакво друго. Стоматологът вчера каза, че има спрей антисептик, който обаче предизвиква нечувствителност в устата и може да се задави детето, ако яде /само че, незнам дали не е с рецепта само/. Мога да опитам евентуално и с нещо подобно, поне от страната, където са много язвички. И все пак,  за колко време минават-6-7 дни, 2 седмици? И разстройството? Изобщо не съм знаела за сладоледите...
Тъкмо пак започна да вдига Т и с това мрънкане денонощно...трудно се издържа. Само викам ли викам, за лудницата съм вече  Embarassed Embarassed. Може би, защото много ми се насъбра последните 3 седмици- мисед аборт, там проблеми, сега пък това с него... Отклоних се от темата, но снощи, преди да заспя, след като се 'навилнях' и изпокарах с мъжа ми и след дългите увещание Николас да си изпие млякото  Embarassed Embarassed /и съответно викане, защото той не искаше/  Embarassed, си легнах и започнах мислено да си 'говоря' с вас... Да си мисля как ще стана сутринта и ще споделя... Явно, съм пристрастена вече и...какво бих правила, ако ви нямаше?!

# 18
  • Мнения: 312
един въпрос относно "плюските" - мехурчета ли са или по-скоро приличат на кратерчета? да се е налагало да взима антибиотик наскоро? това със сладоледа е добре. имай предвид, че плодовете допълнително ще му раздразнят лигавицата. можеш да пробваш и с айран. студеното наистина няма да му навреди.

# 19
Ох, като че ли има и от двете- и ямички /може да са спукани мехурчета, но като че ли са повече от преди/, и нещо като мехурчета, с бели връхчета. Има доста по езика. И много по едната страна на венеца. Защо, каква е разликата?

# 20
  • Мнения: 3 591
Моето мазило за зъби е с вкус на ягода...не вярвам само ментови да има - трябва да провериш - тук го продават във всички супермаркети на бебекия рафт- не само в аптеките.
Ми няма да минат за 2 дена, може би седмица до 10тина дни.
А като не иска да яде, не се ядосвай, ами иди купи една голяма кутия сладолед, малко шарени бонбонки, гумени мечета и шоколадова глазура. Остави Николас после да маже и да си прави сам мелби Simple Smile По добре после да отделиш 5 минути да измиеш поразиите, отколкото 1 час да се ядосваш, че не яде Simple Smile Simple Smile

# 21
  • Мнения: 945
Мами, теzи афтички в устата страшно много болят. Преди 2 години и аz се бях раzболяла и ми иzписаха антибиотик и афтите ги направих като алергия към тоzи антибиотик. Тогава 2 седмици не можех да ям нищо(дори и от соковете ме болеше), а само като се опитвам да преглъщам, ми се дореваваше.

Така че zадължително му вzеми нещо, което да обеzболява. Дори и това лекарство, zа което пишеш, от което иzтръпвала устичката. И в никакъв случай не опитвай пак да го намажеш със сода zа хляб. Можеш да направиш много по голяма беля... А и не можеш да си представиш колко силно ще го боли като се опитваш да пипнеш теzи пъпчици.

Дано се оправи бърzо хлапето. Много ми е жал zа него. Вярвай, много силно били...

# 22
  • Мнения: 1 586
Детето на мои познати често получава афтоза в устата след антибиотик. Най-добре му се отразява в такива случаи прясноизцеден сок от моркови. Опитай, дано го облекчи.

# 23
  • Мнения: 312
ами, при херп ангина, освен че температурата е висока и гърлото е червено, има дребни мехурчета, пълни с течност. Обикновено са прозрачни. това се причинява от вирус и наистина антибиотици не се препоръчват. в другия случай,  това, което виждаш са афти - те са с различен размер, имат вид на кратерчета или ямички, местото около тях е зачервено, с надигнати ръбчета и бяло или сиво дъно. понякога се случва след прием на антибиотици. по аптеките можеш да намериш разни мазила против афти. багрилата вършат добра работа, но се съмнявам, че ги продават свободно.
не се притеснявай от това, че не яде, по-важно е да приема течности. това ще му помогне и да свали малко от температурата.
кураж!!!

# 24
  • Мнения: 1 250
Здравей

Гел за зъби няма ли да облекчи болката? Продават ли такива без рецепта?

Иначе тук преди време продаваха едно гадно зелено - "Гранофурин", препоръчваше се при стоматологични интервенции. Много помагаше при каквато и да е ангина. Но сега е "спряно от производство"

# 25
Само да кажа, че сега се връщам от аптеката. Взех, каквото видях- гел за мазане на венци при избиване на зъзби, гел за възпалени венци, язвички в устата и подобни, както и спрей за такива /незнам дали е този, от който изтръпва устата- набързи 'оплюхме' доктори и зъболекари с фармациста/. На различни марки са, та, да видя кой ще проработи.
Ще видим и сока от моркови.
Благодаря ви за съветите и подкрепата! Hug

# 26
  • Мнения: 3 591
Само да кажа, че сега се връщам от аптеката. Взех, каквото видях- гел за мазане на венци при избиване на зъзби, гел за възпалени венци, язвички в устата и подобни, както и спрей за такива /незнам дали е този, от който изтръпва устата- набързи 'оплюхме' доктори и зъболекари с фармациста/. На различни марки са, та, да видя кой ще проработи.
Ще видим и сока от моркови.
Благодаря ви за съветите и подкрепата! Hug

Само сладолед не каза купи ли  Mr. Green

# 27

Цитат

Само сладолед не каза купи ли  Mr. Green
Цитат

Бях забравила  Embarassed, после купих един, който той не хареса и накрая вчера взех едни, които харесва-32 броя! Май ги е преполовил вече, но поне остана място във фризера. Е, наистина МНОГО ми помогнахте. А и май вече взе да се пооправя-още има язвички, но явно и мазилата, които взех действат- не само облекчават мястото, а и спомагат за оздравяването. Този, който намирам за особено помагащ е MEDIJEL. И още веднъж-  Hug Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 250
Браво на теб! И на потомството също, че се е справя с ангината или кавото и да е.

Само внимавай да не му простудиш коремчето с толкова много сладолед. (То чак и аз да поискам да се разболея  Wink)

# 29
  • Мнения: 74
Zdravei i ot men! Mai naistina sa afti! Pri decata se sre6tat 4esto i lesno se prihva6tat! Za tqh ima edno mnogo hubavo lekarstvo.Nameri si sladko ot beli 4ernici i mu dai da qde,mnogo burzo minava.Ima hora koito si pravqt takova sladko popitai nqkoi! Uspeh!!!!

Общи условия

Активация на акаунт