Расте коремчето на мама, през МАЙ ще бъде най-голямо! №6

  • 18 824
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28
Zdraveite i ot men mami Simple Smile Az mislia ako e momi4e da se kazva Aleksandra - niama da e krysteno na nikogo prosto i dvamata s myja mi si go haresvame. Ako e mom4e e malko e malko po kompleksirano - reshila sym da e na basta mi koito se kazva Petyr no ne moje da e tsialoto vypreki 4e go haresvam tova ime zastoto i myja mi e Petyr. Haresala sym si Presian ili Preslav ama pyk myja mi nesto ne gi haresva i e na mnenie 4e moje i Petyr  da se kazva. No si predstaviam kakva ludnica ste e vkysti kato se syberat triama Petrovci. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 951
Галина на италиански значи кокошка
Хаха  Laughing Понеже аз споменах Галина като евентуално име за евентуално момиче да кажа, че често се сещам за това значение на италиански, но в същото време на гръцки пък значи спокойствие, в сайта, който даде Eleanor Lehne в предния пост, пък пише, че значението на името Галина е яснота......така че значения разни  Grinning

# 47
  • Мнения: 528
Здравейтге АЗ съм МаМА Роси но си смених Ника че тези дни се чувствам като Йори.А и това ми е един от прякорите не изглеждам като йори тъжен,а за  18-тия си рожден  ден от 10 приятели който поканих всичките се бяха наговорили да ми подаряват Йори във всякакъв вид-от керамични фигурки до голям плушен Йори,та от там ми  е този прякор.
За омескосмяването аз от както го правя го правя само с Бръснач.Всеки път когато си взема душ го правя.Това е всеки ден.Даже и мъжа ми научих да се подържа.Е само краката не го карам да си бръсне че колегите ще му се подиграват че е педераст Mr. GreenКогато бях  preggo с първото дете до 7 месец се чистих,после карах мъжа си че с огледалче не можех да работя.Като ме приеха за преносване той ми помогна че имах огромен корем като за близнаци а се роди 3.200 девойка и 5 кг води и карантий.Сега пак мисля да го накарам последните месеци да ми помогне с тази част.
За имената с мъжа ми се разбрахме първото той,а второто аз.Шегувах ме се че ако е момче ще го кръстиме на най големите сръдльовци-Баща ми и свекърва ми.Щеше да се казва ПЕДИ..ПЕтранка -свекърва ми и Димитър баща ми.,а ако беше момиче ПЕдина.Само като им споменавахме как ще ги кръстиме зада няма сръдливи те полудяваха от яд ,че така грозно ще си кръстиме детето.А ние се шегувахме.АЗ свексър нямям.Те се се сърдеха щото искаха на тях да е кръстено.Зълва ми която е по малка от мене със 7 години и не е раждала се сепна че искала пък да е на нея и се тръшна.ЕДна моя колежка се избъзика че и тя иска да е на нея.Накрая им теглихме една дълга майна и решихме че ще се казва Виктория,но казах на таткото че за 2005 година всяко второ момиче се казва така и видяхме веднъж по Планета да пее певицата Вероника Heart Eyes и решихме че така ще се казва.Сестра му като си реши че е на нея кръстено свекърва ми се възгордя а баща ми две седмици не ни говореше.Дойде една колежка бивша и зада потуши скандала каза че е на нея тя се казваше Виолета,щото много сме я уважавали и баща ми се примири.ИНаче наистина е на зълва ми-Тяе Весела взела е все пак първата й буквичка.Даже мислих да е за първото нещо с буквата К-като брат ми Калоян,щото те не можеха да си имат деца и съм чувала че когато на някой от семейството му се роди дете и го кръсти на роднина който не може да има дете скоро си имат.Брат ми беше твърдо против да носи негово име,но имах и желание снаха ми да е кръсница на малката.Пак по същата причинаЕДна година след като я кръсти малката , снаха ми и брат ми си осинових момченце което е сега на годинка и на 3.11 и един месец ще направи .(САМо да вметна че веднага ще кажете ама кумата и кума ги кръщават децата.Да знам,но ние се оженихме сега на 21.6 когато принцесата беше на близо 3 години и след два месеца брачен живот  направихме второто.Така си бяхме решили още като тръгнахме гаджета.) Сега второто ако е момче както го осещам ще се казва Добри или Добромир.Имала съм брат много преди  аз  да се родя и дядо ми на баща ми баща така се е казвал,но са починали отдавна.Майка не иска така че било на починал,но аз й казах че  на една от   най добрите ми пирятелки мъжа й се казва така и съм влюбена в това име и ще й се наложи да се примири.Ако е момиче отново мислихме ПРеслава,но със сигурност след няколко седмици като ми кажат пола ще мислиме по обстойно за име.
Сега ще сложа малко снимки в албума ни..Ще се опитам и на бебо да сложа.
Лек и слънчев ден дами
ЛЕЛе докато напиша вие 8 отговора.ЕМи все пак и успоредно с писането работих.Нормално
Радост-лео ще ти кажа една кумчна случка от първта сии бременост.Лекаря ми каза близнаци,но в последствие се оказало че видял песъчинк в бъбреците.Какот да е.ИМах осещането че еедони е момиче,но лекаря какво видял незнам пъпната връв ли незам каза момче.АЗ 4 пъти се постригвах през цялата ми бременост ч екогато н ми трябва коса ми рсте страшно бързо,а когато ми трябваше за сватбата тц.Та извинявам се за лекото отклонение.Та Родих момиченце.Като родих и казха момиченце Щах и мт все едно ми казаха.Независимо че аз симслихи осещах че  е момиче.Сега като казах тази случка на сегашното ми доки и тя каза ще я цитирам"еми ти си му отрязала пишката като си се постригвала 4 пъти и затова е момиче. hahaha hahaha Joy Joy   "Каза да не робувам на тези идиотщини и че най важно е какво е вътгрешното осещане на майката .АКо е момче-момче ще бъде ако ще 100 да се постриже.А колкото до това сладко= момиче солено= момче всеки ще ти каже различно.С каката ядах по 1 кг сладолед на ден,сега с Малчо както го е кръстила каката ям кисели краставички ще видиме.,но много майки от предишната ми тема Септемврийки 2005 могат да поспорят с тебе за това.ОТносително е.в началото на всички темички им атакива бабини девитини и сайтове за пола.ПРобвайги  ще видиш какво ще ти излезе.ОТ всичките само един каза че ще има момиче ,всички останали момче.За Първото дете обратното ми показваха че е момче аа както виждаш е момиче.Започвам да се замислям ч емай момче съм чакала ама съм му  smile3553 пишката hahaha Joy Mr. Green

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 12:38 от ЙОРИ81

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Йори,ще кажа на Вероника Heart EyesТя ми е приятелка и е страхотен човек и професионалист Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 6 064
Здравейте и от мен днес! Ще пропусна оплакването, както се разбрахме  Wink , и само да подскажа на buzha - какво ще кажеш вместо Костадин, Константин? Почти същото е, а е някак по-царствено...  Simple Smile Иначе и аз открай време харесвам името Калоян, но мъжО нещо се е запънал,  а и стана доста популярно напоследък...

# 50
  • Мнения: 528
ще се радвам да го чуе.даже и детето вече знае и като я види казва че на тази кака е кръстено

# 51
  • Мнения: 826


Аз се извинявам за въпроса, малко пак за изследването, но все пак: като ви взимаха урина за изследване трябва ли да е първата? Лекарката ми каза, че преди това не трябва да съм яла и може да пия малко вода, но не знам дали ще устискам до 11ч  утре без да съм ходила в тоалетната? newsm78.


Спокойно Джиджи Биджи. И аз като теб ходя често до тоалетна и преди изследванията за кръв и урина не издържах и посетих 00
Попитах лекарката и тя ми каза, че за изследванията за бременни нямало нужда да е първата урина, защото цитирам "...това са обикновенни изследвания на урина, а не на стерилна урина" Не разбирам съвсем каква е разликата, но това ми казаха от лабораторията, така че не се притеснявай. А като се замисля колко често ни се пишка на всичките, надали много бъдещи майки успяват да устискат Mr. Green
 
Колкото до бръснене, скубене, прически, маникюри, педикюри, кастофони, мастофони Joy Joy Joy не виждам какъв е проблема!?! Не веднъж съм казвала, че през този период трябва да се чустваме и да сме най-женствени и красиви. Момичета, не робувайте на тези остарели схващания и прашасали предрасъдъци. Та, нали една хубава прическа или нов маникюр могат да ни донесат само хубави емоции. При мен епилатора играе нонстоп - нямам по-изявена чувствителност и болка от преди. При фризьорката си ходя поне веднъж в месец, боички си ползвам, гримчета, купувам си за глезотийка дрешки за "нормални" Wink, въпреки, че скоро може да не ми стават supermama Ами това е. Пожелавам ви да сте красиви Peace

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 13:24 от dendri

# 52
  • Мнения: 7
О, аз въобще не вярвам на такива суеверни "пинизи". Просто ми е много любопитно, защото има 1000 бабини деветини по темата.

# 53
  • Мнения: 315
Здравейте мамчета, моля за уточнение - моя колежка е писала от профила ми!Много моля да ме премахнете от списъка за раждащи през май, защото аз имам бебче на 1 месец. Бременната мама, която е писала от моя профил е помолена да си направи собствен.АЗ съм на 34 г и имам две деца, за сега не планирам трето   bouquet

# 54
  • Мнения: 336
Привет и от мен. Като сме зачекнали темата с имената да си кажа и аз. Искам българско име. Никакви чуждоезични! За младеж много варианти сме измислили - Божидар, Велизар, Лъчезар и др., но за девойка не мога и не мога да измисля нищо. Иска ми се да е с буквичката А, но единственото което ми харесва е Албена, а то вече е заето. Не искам и името да е дълго, но пък трябва да е звучно, уф, въобще много претенции. Няма да е на баби и дядовци, най-много първата буквичка да ползваме на някой от тях.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 355
dendri , благодаря много  Hug

Аз вече си постригах косата доста драстично, не смятам, че това обаче има нещо общо с бременността ми. Това може би е останало от разни древни обичаи, според които силата се е криела в косата и като ти я отрежат и ставаш слаб. Ама моята като започна есента да пада и като ми е разказвала майка ми как докато е била бременна с мен е била на път да оплешивее, хайде пък сега...

# 56
  • София
  • Мнения: 6 064
И аз чат-пат размишлявам за разкрасяване - на фризьор, подстригване, и - за което се колебая - боядисване. Ако се оставя в естествен вид още не знам колко месеца, ще заприличам на плашило. От друга страна, както казах, съм бъзла и гледам подозрително боите като химически бомби с неизвестни последствия... Не знам, още не съм решила какво да правя.
А поверията против подстригване са май, че ако е момче бебето, ще му "отрежеш" с косата и още нещо...  Mr. Green

# 57
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
А поверията против подстригване са май, че ако е момче бебето, ще му "отрежеш" с косата и още нещо...  Mr. Green

Ако,бях изпуснала часовете по биология на това  суеверие можеше и да се вържа Mr. Green

# 58
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Да бе, и накрая да уплаша персонала в родилното с прическата си а ла "птиче гнездо".
С първата бременност се подстригах няколко дена преди да разбера, че ще е момче. Е като гледам въпреки посещението при фризьора се роди мъжко.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 343
Аз по принцип не съм суеверна. При първата ми бременност обаче, се изредиха за няколко дни 3-4-ма различни човека да ми обясняват, че не трябва да се подстригвам и ме хвана шубето. Резултатът е, че не мога да се гледам на снимките на изписването - приличам на самодива  Mr. Green. Този път такава грешка не допускам  Naughty. Ходя си на фризьор, боядисвам се, само с козметиката внимавам какво съдържа. Кремчета с анти едж съставки не са препоръчителни, с кофеин също. За обезкосмяването, доколкото знам завсиси от прага на болка - ако не те боли - не е проблем, ако заболи много обаче, може да се получат контракции.

Общи условия

Активация на акаунт