Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-10

  • 29 553
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 770
Ани , вярно , че си дразнител !  Mr. Green Дай поне снимки , цени ! И аз много искам такива мебели за ловното помещение - дървени , стари , все едно с години с стояли в моята си трапезария , че даже и в на баба ми !   Heart Eyes

# 286
  • Мнения: 1 427
  bouquet Мноооого ти благодаря! Аз го бях чела този пост за цените,но не разбрах,че с тези блокчета сте строили.Пак съм бляла нещо Blush Така както го описваш-много добре звучи,и направо без пари. Май и аз към този вид строителство ще се насоча/ако стигнем дотам,ЖЗ/. Дори 2 от предлаганите типови проекти на фирмата много ми допадат. Продължавам да следя Grinning Да се отчиташ редовно!

# 287
  • Мнения: 2 270
шкафове от този тип с по малко дърворезби или изобщо без  са някъде 600-800лв.Повечето са от орех

този тип също

тези са около 400лв


маси ,трапезарни между 200 и 400лв
столове 40-50лв


ще снимам в магазина конкретните модели,че тези съм ги взела от интернет

# 288
  • Мнения: 189
Ани, да не става въпрос за Галеон?
Благодаря ти за инфото, и аз бях чела разчетите ти, но също не знаех, че строиш по този начин. Сега оставя да навия половинката, че се е запънал яко за този бетон Rolling Eyes. А вътрешните стени как ще ги изграждате?

# 289
  • Мнения: 1 427
И моя мъж нещо не може да го вдене тоя начин на строене Rolling Eyes А и аз не мога да обясня като хората.
А подовете как са- на замазка ли ? Някаква изолация там ще има ли? В сайта видях,че имат и някакви блокчета за под.
А работниците от къде знаят как се работи с такива блокчета? Тоест,всяка бригада ли може да се справи или трябва "специална"?
А-а-а-у, е това е хубава маса !!! Наистина ли са само по 200-400лв ?

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 21:33 от eli-pate

# 290
  • Мнения: 3 770
Ани , мебелите които си показала са страхотни ! Ако и действителните са такива може и да посетим града ви ! Особено ми харесаха първата и втората снимка !   Peace

# 291
  • Мнения: 9 483
ani69 , имат ли сайт ? Или ако не ти е проблем някакви техни координати да кажеш Praynig...аз едва като прочетох отново поста ти, разбрах, че са втора употреба Blush..то по нищо не им личи!

 А този нов метод на строеж как се прекарва В и К-то? Не е ли по-трудно?

# 292
  • Мнения: 2 270
Това не са истинските мебели.Тези, които съм показала са си новички изложени в някакъв магазин предполагам.Тези за които аз говоря са втора употреба внос от Франция и Англия.Повечето са такъв стил,но рядко има комплекти и затова трябва да се оеднаквяват/Но при масивни мебели това не е проблем/Много хора не знаят, че масивната мебел колкото е по стара, толкова е по здрава.При нея почти липсват метални механизми и сглобки и естествено няма какво да се разваля.Няма кантове , които да се отлепват.Единствено пантите на вратичките може да дадат някакъв проблем, но тяхната подмяна е въпрос на 5 минути.
Ще отида тази седмица в магазина и ще снимам.Лошото е, че те са по една бройка и не се знае кога какво ще има.Всичко е въпрос на късмет.
А вътрешните стени как ще ги изграждате?
На първия етаж имам само една вътрешна стена,която ще ми отделя банята от дневната и  мисля да я изградя с ютонг,а на втория етаж, най вероятно ще ползвам услугите на гипсокартона и ватата/бързо лесно ,евтино,леко/
И моя мъж нещо не може да го вдене тоя начин на строене Rolling Eyes А и аз не мога да обясня като хората.
А подовете как са- на замазка ли ? Някаква изолация там ще има ли? В сайта видях,че имат и някакви блокчета за под.
А работниците от къде знаят как се работи с такива блокчета? Тоест,всяка бригада ли може да се справи или трябва "специална"?
А-а-а-у, е това е хубава маса !!! Наистина ли са само по 200-400лв ?
Моите подове са си нормални бетонни плочи.За техните подове ми искаха 16000лв/единия/защото си плащам и транспорта да го докарат от Полша.Затова си излях плоча ,върху която ще положа 5 см фибран.
Строенето е супер елементарно.Важнато е първия ред да е нивелиран,после елементите си влизат един в друг и не могат да се сбъркат.В конструктивните чертежи е показано ,как точно и къде се полага арматурата,а  за изливането на бетона не са нужни някакви специални умения.
ani69 , имат ли сайт ? Или ако не ти е проблем някакви техни координати да кажеш Praynig...аз едва като прочетох отново поста ти, разбрах, че са втора употреба Blush..то по нищо не им личи!

 А този нов метод на строеж как се прекарва В и К-то? Не е ли по-трудно?



Не вярвам да имат сайт.Този тип продажби още не е много популярен в БГ,както дрехите и бялата техника,но това е може би поради факта, че мебелите са обемни доста и почти никоя не се разглобява.Тук сигурно ги прекарват по Дунава иначе много ще се ускапят и няма да има ,кой да ги купи.А такъв тип мебели не харесва всеки

ВиК се прокарва много по лесно отколкото всеки друг вид строителство.Вътрешната изолация е 5-6 см и се реже с макетно ножче.Прокарват се канали и се полагат тръбите.

# 293
  • Мнения: 1 427
За такива мебели-внос от Холандия,тук има 2-3 магазина и една позната се обзаведе от там.Но цените ми се видяха доста високи Sad

# 294
  • Мнения: 2 169
И моя мъж нещо не може да го вдене тоя начин на строене Rolling Eyes А и аз не мога да обясня като хората.
А подовете как са- на замазка ли ? Някаква изолация там ще има ли? В сайта видях,че имат и някакви блокчета за под.
А работниците от къде знаят как се работи с такива блокчета? Тоест,всяка бригада ли може да се справи или трябва "специална"?
А-а-а-у, е това е хубава маса !!! Наистина ли са само по 200-400лв ?

http://www.ibt.bg/pages/video_system_bg.php Това видео може да те ориентира за този начин на строителство

# 295
  • Мнения: 2 270
И моя мъж нещо не може да го вдене тоя начин на строене Rolling Eyes А и аз не мога да обясня като хората.
А подовете как са- на замазка ли ? Някаква изолация там ще има ли? В сайта видях,че имат и някакви блокчета за под.
А работниците от къде знаят как се работи с такива блокчета? Тоест,всяка бригада ли може да се справи или трябва "специална"?
А-а-а-у, е това е хубава маса !!! Наистина ли са само по 200-400лв ?

http://www.ibt.bg/pages/video_system_bg.php Това видео може да те ориентира за този начин на строителство
Не това няма нищо общо с моя тип строителство-нито като материал,нито като етапи на строене.Ние нямаме видими арматури.Тук имаме цял панел -докато при нас са блокчета ,които се редят като строител.

# 296
  • Мнения: 1 427
На Ани са точно като на сайта,към който съм дала линк. От тях ли са купувани или от другаде?Мъжът ми малко по малко почна да се зарибява и той Sunglasses Даже тия дни ще идем заедно до офиса на фирмата да им чуем офертите.
Само да си изградим някаква концепция,веднага продаваме апартамента,набелязала съм няколко парцела в избраното от мен село и се мятаме. Grinning

# 297
  • Мнения: 189
Ние парцел си имаме, сега чакаме някой да откликне на офертата за апартамента. Нещо се закучиха продажбите май покрай тази световна криза newsm78

# 298
  • Мнения: 637


Moмичета, днес взех виза за строеж и ви черпя за събитието Hug
По-късно ще пиша, че сега бързам Wink

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 18:19 от galana_s

# 299
  • Мнения: 1 427
Честито! Лека и спорна! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт