КОЛЕДА и НОВА ГОДИНА

  • 86 770
  • 475
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 774
Днес си купих формички за сладки... newsm56 Подстрекателки такива! Laughing

# 181
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Днес си купих формички за сладки... newsm56 Подстрекателки такива! Laughing
така се почва,и оттърване няма Mr. Green
Зори ,да те питам за глазурата,аз м.г. правих меденки,и не ми се получи-стана прозрачна и не толкова гъста,а бърках на ръка като углавена Mr. Greenщо така стана незнам,само да поясниш пак ако искаш.....
Крисче ,те рохличките като престоят стават още по божествени,от опит казвам,тогаз незнам твоите какво ще правят Laughingаз лично т.г.ще забъркам от тях 3 на доза,че м.г. не стигнаха Wink

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
danidji, ако бъркаш белтък с пудра и малко лимонов сок си става много плътна глазура Wink

# 183
  • Мнения: 904
Момичета, дайте идея с какво друго освен карамел може да се слепи къщичката.Тази година твърдо съм решила да я направя. Даже днес си изтеглих скица и си направих шаблоните. Относно тестото- имам спомен, че може да се използва това за  меденки. Права ли съм или греша?

# 184
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
danidji, ако бъркаш белтък с пудра и малко лимонов сок си става много плътна глазура Wink
Пепи ,точно тъй я бърках ,даже 3 пъти си пресях пудрата захар да е фина,и сложих белтъка в чашка,мисля1-2 капки лимоном сок (имам я записана рецептата,сега по спомен пиша)и запретнах ръкави.....бъъъркъх,бъъъркъх,дъщеря ми и тя,че без ръка останах ....поне 30 мин бърках на ръка,че нали с миксер не става,щото влиза въздух и после като се рисува прекъсва....бе на теория го знам,ама на прастика Sick нищо тази година пак запрятам ръкави Mr. Green

# 185
  • Мнения: 503
danidji, ако бъркаш белтък с пудра и малко лимонов сок си става много плътна глазура Wink
Пепи ,точно тъй я бърках ,даже 3 пъти си пресях пудрата захар да е фина,и сложих белтъка в чашка,мисля1-2 капки лимоном сок (имам я записана рецептата,сега по спомен пиша)и запретнах ръкави.....бъъъркъх,бъъъркъх,дъщеря ми и тя,че без ръка останах ....поне 30 мин бърках на ръка,че нали с миксер не става,щото влиза въздух и после като се рисува прекъсва....бе на теория го знам,ама на прастика Sick нищо тази година пак запрятам ръкави Mr. Green


За да стане плътен белтъчния сняг съда в който се разбива трябва идеално да е измит и подсушен.Носи и  доста пудра захар, която се прибавя не изведнъж, а на части.И нещо много важно ,не трябва да има и капчица попаднал жълтък в отделените белтъци.

# 186
  • Мнения: X
Ох,може ли някой да ми пусне линк за меденки,от които става и къщичка?   Praynig Благодаря!

Виждам,че пишете за белтъчната глазура...аз днес разбивах за един надпис-1 белтък с пудра,дори не я пресях и го бих с миксера  newsm78  ами,стегна ,става за писане.Не знам,може би късмета на начинаещия...А колко време мога да го съхранявам ,в хладилника?

# 187
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ива,не говорим за белтъчния сняг бе душа......глазурата нищим,тази с която се правят кунтурите на меденки ,разни паяжини и дантели......а ти доколкото схванах казваш за белтъчния сняг за целувките,той ми е ясен,ама таз глазура що така не я докарах незнам..... newsm78 като гледам на мацките ква е лъскава,бяла(има и цветни )пък мойта стана еднаааа ooooh!  дали пък не трябваше повече бъркане,сега си мисля,че тез 30тина минути да са били малко..... Thinking

# 188
  • Мнения: 1 440
danidji, да не е нещо от пудрата захар?! Аз миналата година и тази също няколко пъти съм я правила и ставаше добре. От време на време се запушваше фунийката, но с клечица си я оправях Peace

Сега се замечтах за едни английски пайчета, които преди няколко години ядох там около Коледа...mince pies се казват...някой правил ли е? Или ако знаете сигурна рецепта ще съм благодарна Peace

mince pies

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 22:25 от Narina

# 189
  • Мнения: 6 760
gretacvetina ,може да се слепи с белтъчна глазура.

danidji, а защо бъркаш толкова много време  newsm78 .Леко разбиваш с вилица белтъка и почваш да добавяш захарта постепено до необходимата гъстота в зависимост дали ти трябва глазура ,която леко да се разлива или ти трябва за рисуване.

краси.мира,заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342528.msg9081809#msg9081809

# 190
  • Мнения: 2 708
Ооооо Ягодката се зариби и тя Joy Очаквам чудеса от нея. А на мен ми се смеехте в другата тема, че съм била вече на коледна вълна Joy Joy Joy Много ти се радвам, освен това чувствам как ще се множи коледната дружина. Laughing

Даниджи, аз прочетох за тия рохлички, че по-хубави ставали от седенето, нооооо.... това няма как да го установя. НЯМА, ама наистина няма нито една. От снощи до днес - няма ги. Даже още сутринта са изчезнали последните - малката е закусила с тях и половинката искаше да десертира с тях тази вечер - тц, празна купичка оставена с пудра захар на дъното (то тинейджър да накараш да попремести нещо е доста сложна работа), ухаеща на ванилия, но без сладки Laughing Занесох точно 9 в офиса и си ги делиха на половин кравайче, че бой настана. Всичко на всичко ми излязоха 30 кравайчета. Следващия път даже се чудя дали да не замеся четворна доза, а да я разделя на 2, една да изпека и след няколко дни и от другата, барем им поомръзне да ги ядат и да не налитат на втората партида. Че нали кошнички искам да пълня. newsm78

# 191
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Нарина ,незнам ,може и да е от захарта....сигурна съм,че ползвах на захира(бяха пуснали тогава преди Коледа промопакетите,та тогава си купих 2 Mr. Green)
Краси мира ,ми бърках,щото по рецепта както си я бях записала не помня кой я писа,се казваше,че се бърка доста продължително време за да стане бяла,а тово се получавало от бъркането и да стане лъскава.....имам я рецептата сега е твърде късно да хлопам да я търся,но там имаше и пропорции-1 белтък,еди колко си п.захар и колко копки лимон....по принцип си спазвам рецептите,ма този път ще се заинатя и м..ка и глазура ще я направя Twisted Evil
Крисчеаз мойте рохлички ги крих в кутия от обувки и върху гардероба,ама най в дъното и не се виждаха hahahaБожеее,колко ги търсиха голямата и мъжа ми не е истина  hahaha

# 192
  • Мнения: X
2в1 ,благодаря за рецептата!    bouquet

danidji , и аз уж гледам рецепти,ама днес нямах време да я търся,и направо започнах да бия белтъка, и слагах по 1 лъжица ,докато се сгъсти,да не се разлива като пиша,пробвах върху чиния.
Сега,като се замисля и лимонов сок не сложих май...  newsm78

# 193
  • Мнения: 7 418


Сега се замечтах за едни английски пайчета, които преди няколко години ядох там около Коледа...mince pies се казват...някой правил ли е? Или ако знаете сигурна рецепта ще съм благодарна Peace

mince pies
  Нарина,а тази рецепта,която е в линка,не си ли я пробвала?Много добре ми звучи!Даже,май,ще я пробвам..... Thinking Simple Smile

# 194
  • София
  • Мнения: 3 271
От къде купувате картофено нишесте за рохлички newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт