КОЛЕДА и НОВА ГОДИНА

  • 86 861
  • 475
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 364


Джемма , ако продължаваш така с тези формички и шейнички  , ще ме видиш някоя нощ , в потайна доба , как се измъквам през прозореца ти , маскирана  като дядо Коледа и понесла на гръб чувал с всичките ти изкушаващи моделчета за сладки ![/b]  Twisted Evil
[/quote]
Джема ти да нямаш сладкарски цех Shocked #Crazy #Crazy
напрово така ти завидях,че чак  в събота хуквам по магазинити, да си търся и аз коледни формички.
А за рома можели и мен да поливите,ама по често Mr. Green

# 406
  • Мнения: 3 770
мистерия , вместо да трошим пари по магазините , а и я ги намерим , я не , дай една среднощна екскурзия до Джемма , пък после ще си менкаме формичките !  Mr. Green За рома нямаш проблеми и без това ще купувам цяла бутилка , ще поливам и теб и аз ще дръпвам по някоя глътка !  Wink

# 407
  • Мнения: 364
мистерия , вместо да трошим пари по магазините , а и я ги намерим , я не , дай една среднощна екскурзия до Джемма , пък после ще си менкаме формичките !  Mr. Green За рома нямаш проблеми и без това ще купувам цяла бутилка , ще поливам и теб и аз ще дръпвам по някоя глътка !  Wink
А с пари ще си купим ром и сладкиши Mr. Green

# 408
  • Мнения: 3 770

А с пари ще си купим ром и сладкиши Mr. Green


Тц ! Само ром и то повечко и ще си пийваме , докато правим сладки с формичките на Джемма !  Mr. Green

# 409
  • Мнения: 364
Става и така Whistling Mr. Green Wine Glass cook

# 410
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ауууу, че сте лошиии. Laughing Човек убивам за формичките си, така да знаете. Laughing

По магазините не знам какво ще намерите. Една кредитна карта ще ви реши проблема, аз вече само от нета пазарувам- имааа толкова красиви неща.

# 411
  • Мнения: 364
Ауууу, че сте лошиии. Laughing Човек убивам за формичките си, така да знаете. Laughing
А двама  хлъц Mr. Green

# 412
  • Мнения: 1 440
Джема, искрено ти завидях.....като се сетя миналата година как всички ме обявиха за побъркана, че вместо да тъпча куфара от Англия с друго, аз слагах формички за сладки и даже тортена форма си взех...Ама пък с такъв мерак си ги ползвах...За рождения ми ден приятелите ми от UK направо подариха една селекция формички Joy

Така съм се навила на една къщичка и може би елхичка....Кажете ми в/у какво ги подреждате? Фолио, стъкло, пластмаса?

И още един въпрос относно линцеровите сладки - при поставянето в тавата и печенето малко се деформираха (всъщност почти нямаше една идеална фигурка newsm78)...как да го избегна?

# 413
  • Мнения: 2 241
Ром първокачествен барбадоски имам още от миналогодишните коледни подвизи, но то е, защото никой не го пие, само от време на време слагам в някой сладкиш. Grinning

Джемма, формичките са убиец и не случайно предизвикаха престъпни намерения. Grinning  Още не съм се решила И това да пазарувам по интернет, тогава съвсем ще го закъсам. ooooh!

Не е по темата, но понеже в друга тема стана дума за ника на Лабрекс, а и в Клю-то има тема за любими литературни герои, та сега се сещам да те питам - Джемма от "Овод" на Войнич ли произлиза?

# 414
  • Мнения: 364
Момичета реших и този сладкиш да направя
Торта Коледна звезда



ПРОДУКТИ:

150 г захар
5 бр. яйца
3 с.л. (30 мл) вода
200 г бадеми
50 г какао
3 ч.л. (15 г) нескафе
25 г нишесте или брашно

За пълнежа:
200 г конфитюр от ягоди
4 с.л. (40 мл) ром

За крема:
250 г масло
100 г пудра захар
3 бр. яйца
150 г течен шоколад
4 с.л. (40 мл) ром


ПРИГОТВЯНЕ:
На блата: Жълтъците се разделят от белтъците. Разбиват се на крем със 100 г захар и водата. Белтъците се разбиват с останалата захар на сняг и се прибавят към жълтъците. Смесват се бадемите, какаото, кафето и нишестето и също се прибавят към жълтъците. Сместа се разбърква леко и се изсипва в намаслена тефлонова кексова форма и се пече около 45 минути в предварително загрята до 160 градуса фурна. Блатът се изважда от формата и се оставя върху решетка да изстине. След това се изрязва във формата на 8 лъчева звезда и в хоризонтал се нарязва на 3 отделни блата.
На пълнежа: Конфитюрът се разбърква с рома и с получената смес се пълни звездата.
На крема: Размекнатото масло се разбива с пудрата захар. Прибавят се яйцата, течния шоколад и рома. Всичко това се разбива добре и с едната част от крема се намазва тортата отстрани, а с останалата част с шприц с кръгъл отвор се правят ленти отгоре върху звездата. Украсява се по желание. 
 ooooh! май и аз станах вече идиот Mr. Green

# 415
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Котка, ти ме разби Hug. Точно тази е героинята. Това е най-любимата ми книга, която съм чела много пъти и пак препрочитам с удоволствие - " Счастливой мошкою летаю, живу ли я иль умираю" Laughing
Като бяхме деца със сестра ми тя ми викаше Джемма, аз на нея Джим (умаленото име на героинята, за тези които не знаят).

Извинявайте за оффтопика.

# 416
  • Мнения: 2 241
Котка, ти ме разби Hug. Точно тази е героинята. Това е най-любимата ми книга, която съм чела много пъти и пак препрочитам с удоволствие - " Счастливой мошкою летаю, живу ли я иль умираю" Laughing
Като бяхме деца със сестра ми тя ми викаше Джемма, аз на нея Джим (умаленото име на героинята, за тези които не знаят).

Извинявайте за оффтопика.


newsm10  И на мен ми е много любима, четох я навремето първо на руски, а после и на български. Hug  Мисля, че не е много популярна, но за мен си е повече от класика. И аз съм я препрочитала много пъти, но след първите 1 - 2 започнах да прескачам частта за премеждията на Артур в Южна Америка, много ми бяха мъчителни. А що сълзи съм проляла... newsm45


мистерия, бадемите за блата сигурно са смляни, нали?

# 417
  • Мнения: 364
Да бадемите са смляни но по едро да се осещат, но понеже аз не обичам бадеми ги заменям с орехи, или лешници Peace

# 418
  • Мнения: 2 241
Да бадемите са смляни но по едро да се осещат, но понеже аз не обичам бадеми ги заменям с орехи, или лешници Peace

Благодаря, аз обичам бадеми, а и също да не са смляни на брашно, за да се усещат.

Покрай тази торта се сетих и за този коледен шоколадов кейк на Зори, мисля и него да направя:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231610.0

# 419
  • Мнения: 3 034
искрено ви се възхищавам на ентусиазма!  Grinning аз се спрях на щолена (както винаги), ванилените рохлички и традиционните вкъщи меденки (те се явяват и джинджифилови, защото я има подправката в тях). за друго едва ли ще остане време, а и няма кой да го яде, миналата година едва ходехме след Коледа  Laughing
отказвам се и от сърмите с кисело зеле за Коледа, ще направя постни само за Бъдни вечер. за Коледа ми се иска нещо по-различно, всяка година все кисело зеле с нещо  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт