Fever,мартенки от сърце,стискаме ви палци с две ръце!

  • 19 845
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 645
Fever много се радвам че вече сте добре сега вдигаш краката и така до март Peace.
Шу, при кой доктор ще си в Майчин дом (ако не е тайна Grinning )?
При Божидар Налбански от патологията съм. Тази бременност е малко по тежка от първата, а и плацентата до скоро ми беше закачена за белега на секциото, та при него съм си спокойна че е много добър. Онзи ден като бях на профилактичен във ВМА искаха да ме вкарват в болница заради този проблем, но ме пуснаха само защото им казах че бременността ми  следи този доктор.
Ох момичета вас боли ли ви отзад под кръста. Вчера реших да си изчистя къщата и вече на края направо ми се ревеше от болка.

По отношение на витаминките и аз пия Пренатал на фирмата ВЕГА обаче ги почнах онзи ден и ми каза да ги пия през ден.
 Момичета желая ви лек ден аз отивам да се приготвям да водя баткото в парка  bouquet

# 256
  • Мнения: 151
Добро Утро.
Момичета да ви питам,вярно ли е че бременна жена не трябва да ходи на гробищата и ако е така защо?
Вчера нали беше голяма задушница,та аз ходих.

# 257
  • Мнения: 980
Привет

Добре завърнала се, Фийвър  Hug

Светлинка, аз по принцип не съм ходила. А почина баба ми миналата година, но аз не ходих. После на помените пак не съм ходила. Влизам в църква и паля свещичка. А защо не се ходи не знам. Но наши роднини целофамилно и на погребение не ходят, защото в семейството имали бременно момиче.  Thinking

Нещо пак започна мнооого да ме боли коремче. Не са контракции, защото коремчето не се стяга и не е твърдо. А и вечер много ме боли гърбът-направо пари. Сега умувам как да комбинирам бабите и да ми помагат малко повече с Яни.  Simple Smile

# 258
  • София
  • Мнения: 5 794
Привет!
Добро Утро.
Момичета да ви питам,вярно ли е че бременна жена не трябва да ходи на гробищата и ако е така защо?
Вчера нали беше голяма задушница,та аз ходих.
Аз съм чувала, че не е хубаво, но според мен това е от серията суеверия. Моя позната ходи даже на погребение бременна и си роди здраво детенце, така че - не се връзвай.  Peace Иначе и нашите го спазват това - не са ходили даже и те, когато аз съм била бременна, защото уж не било добре, когато има бременна вкъщи.  Rolling Eyes
Шу, и мен ме боли кръст понякога, гледам да полегна в такъв случай и се оправя.
Пренатала гаден ли е? Аз помня че Матерната нещо ми предизвикваше позиви за повръщане, и с това ли е така  newsm78

# 259
  • София
  • Мнения: 1
Добро Утро.
Момичета да ви питам,вярно ли е че бременна жена не трябва да ходи на гробищата и ако е така защо?
Вчера нали беше голяма задушница,та аз ходих.
И аз ходих. Е, после сънувах кофти сънища, ама то по-скоро от моите си мисли. И преди съм ходила. Не го мисли. Само кофти мислите създават проблеми, а не гробищата и ала-бала.

# 260
  • София
  • Мнения: 5 303
Здравейте и от мен  Hug

Чета, че пак за витамини пишете, та да напиша и аз. Пих фолиева киселина до едно време и после я спрях, така каза лекарят. За витамини ми изписа едва на последния преглед, защото хемоглобинът ми беше паднал (101) - В компекс за 10 дни. Сега предполагам, че пак ще ми вземат кръв и, ако е нужно, ще изпишат още...

Приатен ден   bouquet

П.С. Някой да има опит с тази козметика Веледа (Weleda)? Знам, че е от скоро на БГ пазар, ама да питам... В Спунк има добра дума за тази марка...

# 261
  • Мнения: 819
Добро утро!
Благодаря на всички за отговорите за машинката за хляб!Много съм се навила и сигурно ще си купя.
Да ви питам за витамините - аз сега довършвам матерната и се чудя дали пък не е хубаво да се сменят от време на време? Или поне няма да навреди, си мисля  newsm78 И понеже гледам, че повечето пиете Пренатал - каква им е цената и най-вече под каква форма са?Не знам дали има друг като мен, но аз не мога да гълтам хапчета, ама никакви, всичко хрускам и за това питам.Ако са например капсули някакви, няма да мога да ги пия. Даже съм се замислила за Хип-нали било сиропче някакво  Laughing, някой пие ли го, че да каже отзиви?Добро ли е? Иначе изследванията са ми добри - но само по телефона се консултирах и казаха , че са ОК.Не зная колко ми е хемоглобина, по какво мога да позная, ако ми е паднал?Че от вр. на вр. ми се вие свят, май кръвното ми пада и нямам сили, но не е през цялото време.
Сега отивам да гладя, че от градината ни връчиха спалното им бельо за пране-покрай ремонтите и разкопките нещо не можели да им перат чаршафчетата  ooooh!

# 262
  • Мнения: 267
За смяната - мисля, че е нужна само, ако не ти понасят предните. Аз съм много доволна от Пренатал - 40 лв, но и са на много големи капсули, и нали са някакви по-естествени и на мен ми миришат на мая малко, не знам как ще ги дъвчеш честно казано. Иначе и сиропчето би трябвало да ти свърши работа, а и има някакви добавки на Хип, които се разтварят, освен, ако не е същото нещо де.

# 263
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Добро утро на всички.
Стана ми интересно, защо толкова се притеснявате да пиете витамини за бременни? Толкова ли са вредни? На мен ми ги изписаха още в началото на бременността и когато ми се свърши опаковката и реша да почивам, веднага ми пада хемоглобина и докторите решават да ме тъпчат с Малтофер. Но аз си взимам нови витамини и нещата се нормализират. Колкото и да се тъпча с плодове, зеленчуци и прочие, не става. Само ми се подува стомаха ужасно. Явно тези витамини си изпълняват предназначението.

# 264
  • София
  • Мнения: 5 303
ЛЮБИМА, аз лично не се притеснявам да пия витамини за бременни. Обаче на всеки преглед това е задължителният ми въпрос: Докторе, а витамини сега има ли нужда да пия. Щом докторът не счита, че е нужно, за мен няма проблем да не пия. Старая се плодове и зеленчуци да хапвам, но ако ми се предпишат витамини, ще си пия и тях. Не виждам да има някакъв проблем... Освен това всеки си има своята здравна история и особености, така че и това има значение  Peace Да кажа за протокола, че за момента нямам опаквания (виене на свят, слабост, безсъние и прочие)  newsm78

# 265
  • Мнения: 660
Здравейте, мами...
Вчера не можах да вляза да ви прочета и да напиша колко се радвам, че fеver вече си е в къщи и е добре.  Praynig вече всичко при тях с бебка да е наред. Peace

Зелено човече, извинявай, но на мен ми станаха смешни коментарите на колежките ти  Joy Не се връзвай, винаги ще има някой, който да ти качва кръвното.
А за писането - няма угодия - като се обсъжаха риалити шоута - трябвало да пишем само за бебета. Сега като заговорихме за козметика, кърмене, колички и други покупки - пак недоволни newsm78 Чудя са тогава какво изобщо трябва да се пише в един такъв форум и дали някога всички ще са доволни. Съмнявам се.
Едно към едно с моето мнение...

И аз съм с хемоглобин на границата, моята докторка също ми изписа Пренатал, ама не ми е казала да почивам 10 дни, след 20 дни приемане... като при Мънки. В четвъртък съм при нея и ще я попитам.

Честито на всички узнали пола на бебчовците си. Ние снощи бяхма на РД на кума и гледахме снимка на техния сладък мъж, той по термин трябва да се роди 3 дни преди нашата бебка - та исках да ви споделя, така безобразно прилича на баща си, че аз се потресох... #Crazy от нослето към очите и челото си е цял бащичко.... ooooh! Снимката е правена на втората ФМ при Марков. Как мислите възможно ли е още от сега да носят бебчовците отличителните белези на родителите?!?!

Браво на Даниелка за хубавите новини за изпитите. Hug

И много ви благодаря за поздравленията... Simple Smile

# 266
  • Мнения: 819
 Tony_st , напълно е възможно! Нашата бебка, като я гледаме на клипчетата, много прилича на каката  Laughing Формата на устата е същата!Абе имат си вече характерни техни си физиономийки  Simple Smile
Nagaina , капсули или хапчета? А колко са в опаковката?

# 267
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
зелено човече, права си разбира се, ще си слушаш доктора. Просто ми прави впечатление и по разни други теми, че панически се страхуват да пият дори витамини, та ми стана интересно, да не би пък да има нещо много вредно, което аз да не знам. А аз че съм си хипохондричка, и това си го признавам без бой  Embarassed Hug

# 268
  • Мнения: 3 637
Здравейте мами!До късно снощи имах гости и чак сега успявам да седна,след голямото чистене  Joy !Гледам,че за витаминките пишете.Моята Док. още не ми е предписала никакви и в момента не пия абсолютно нищо  newsm78 !В сряда съм на ЖК и ще  видим какво ще каже!
Това е за сега!  Hug

# 269
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте момичета  Hug. Вчера не можах да пиша много, пък и вече пиша в почти легнало положение  Grinning. Пак ви благодаря за загрижеността и за заглавието на темата  Hug
Да кажа малко повече - бебето е добре, развива се с 2 дена напред, плацентата ми не е ниска и си е добре закрепена. Не съм имала и грам болка или признак за контракция, обаче получих розово кафяво слузесто зацапване във вторник и ужасно се стресирах, понеже първия ми аборт тръгна по подобен начин. За щастие не се появи кървене и болки и в крайна сметка според лекаря, който ме прие в патологията нямах скъсяване на шийката и съответно нямах нужда от серклаж. Сега продължавам да се чистя от това кафявото, казаха ми че може да отиде още седмица. Кажете ми някоя от вас имала ли е подобно нещо в по-напреднала бременност и според лекарите на какво се дължи? Странно е, че при мен се получава около датата на цикъла и допускат, че може да е от другия рог на матката.
Подготвила съм новата тема и може да изпусна някой розов или син биберон така, че ми пишете на лс.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт