забравиха ли ви познатите?

  • 4 402
  • 119
  •   1
Отговори
Здравейте искам да споделя единственото ми неудобство след раждането. Знам че по тази тема съвети не мога да получа, но поне мога да си излея мъката пред Вас. Аз съм щастлива майка на едно голямо бебче  Hug. Прекарваме си супер заедно, но забелязвам как малко по-малко приятелките ми вече са ми просто познати(може би, защото нито една няма дете,а може и аз вече да съм им скучна незнам). Гледам си сама детето(от което не се оплаквам, а безкрайно се радвам, че мога да бъда с него) и нямам много време за гости. Общо взето това е, просто по някога напоследък взех да се чувствам малко забравена... като добавя, че и близките ми отказват помощ, ако ми се наложи да се добера до някъде... Добре че таткото ни е цветенце   bouquet.

# 1
  • Мнения: 543
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Имах една единствена истинска приятелка, всички останали ми бяха общо взето познати и никога не ми е било мъчно, че не ми се обаждат.Та с въпросната приятелка се "забравихме" взаимно, защото и тя се омъжи, има си детенце, но живеем далеч една от друга и не се виждаме често, остана ни чуването по телефона.
Но пък покрай детето намерих друга приятелка, която не е просто майка с която да си пия кафето и да си обсъждаме децата.Мога и за други неща да разчитам на нея.

# 3
Особедно с форумите  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 027
vvili, това все едно аз съм го писала  Peace Останаха ми две приятелки само и то  по скайпа си пишем, рядко имаме време да се видим. Добре, че има баби и дядовци да помагат, от време на време да излезем с таткото без детето  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Да има такъв момент. Но най-добрите ми приятелки си останаха такива. Даже едната ми стана кума и сме още по-близки.
Тези, които вече са познати, просто не са били истински приятели.

# 6
  • Мнения: 1 187
Така става и излизат с оправданието (те, не аз), че имам дете за гледане. Но както са ти написали, завързваш нови приятелства.

# 7
  • Мнения: 1 217
3 години преди да се роди детето живяхме сами с мъжът ми.
Купони,събирания,излизания посред нощ където си искаш с който си искаш.
Тъй като апартамента беше само на наше разположение,винаги големите купони бяха в нас,но сега положението е друго.
Когато имаме гости,към 21 ги оставяме сами защото тогава къпеме детето и се храни.
После като заспи,естествено,че поне малко трябва да се пази тишина.
Иди обяснявай на хора,които нямат деца и са свободни като птички.
Сега като се обадят да излизаме някъде,първият въпрос е на кой да оставиме детето-бабите на работа и така.
Не ги обвинявам.Разбирам ги./познатите де/
Като порасне детето,положението ще се промени,но на този етап ние сме скучни.

# 8
  • Мнения: 4 965
Естествено, че едно неомъжено момиче ще скучае с приятелката си, която дундурка бебе - просто ще имат различни теми в момента. Убедена съм, че и на една майка с малко бебе ще й е скучно да слуша за гаджетата и купоните на приятелките си.
В интерес на истината, още преди да родя, разбрах кои са ми истинските приятелки - те си останаха такива, дори и покрай поразредените виждания, докато децата ми бяха бебета. Постепенно и аз станах по-свободна, и те станаха семейни и пак се оказахме в сходни ситуации.
Познантите се променят според интересите - едни познати човек има покрай работата, други покрай семейството, трети според някое хоби и т.н.

# 9
Да има такъв момент. Но най-добрите ми приятелки си останаха такива. Даже едната ми стана кума и сме още по-близки.
Тези, които вече са познати, просто не са били истински приятели.
Да това ми е ясно и затова ми е кофти. Осъзнавам, че имам само една приятелка. Както в твоя случай- кумата.

# 10
  • Мнения: 925
Напълно съм съгласна с Азаф, че познатите се променят според интересите, както и според периодите в живота на човек.
С приятелите обаче нещата са малко по-различно Wink Аз се опитвам да намирам време за себе си и за мъжа си, освен че се грижа за детето. Сигурна съм, че и всяка майка прави същото.
Та в този смисъл, намирам(е) време да се виждам(е) и с приятели, макар че вече си вземаме навсякъде и детето с нас. Така че си съобразяваме срещите да са в подходящи моменти на денонощието и на подходящи места за деца Simple Smile Каним и много приятели вкъщи  Peace

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
В повечето случаи наистина става така  Confused С повечето стари приятелки си пишем по скайпа, а с някои се чуваме и по телефона. Добре, че поне не сме в един град, та не ме е яд толкова. Покрай детето обаче имам много нови приятелки, с които си гледаме заедно рожбите. От старите ми приятелки остана само една, която проявява разбиране и се виждаме когато на мен ми е удобно. Само тя от старите ми дружки проявява и интерес към детето. Останалите питат от възпитание Confused
И аз  наблюдавам феномена бягство от разкази за пюрета, колики, и т.н. Сякаш е възможно да прихванат от нищото  Close
Единственото, което ме успокоява е, че един ден аз ще бягам, защото никоя от тях няма дете, а определено ще дойде период, когато ще имат нужда от съвети  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Нормално е, в такива моменти се отсяват истинските приятели, от познатите, които те търсят само за компания...
Не тъжи, ще си намериш много майки за обкръжение, някои може да ти станат много близки, все пак ще ви свързват много общи неща.
Така е в живота, всичко с времето си...

# 13
  • Мнения: 166
С първото - не. Тогава всички се обебиха.

Сега ще завързваме нови запознанства!

# 14
  • Мнения: 871
В реда на нещата е да се позабравите, просто се разминават интересите. За сметка на това намерих други приятели, с които имаме много общи неща -деца  Laughing

# 15
  • Мнения: 1 674
С първото - не. Тогава всички се обебиха.

Сега ще завързваме нови запознанства!
и ние така Hug

# 16
  • Мнения: 4 496
Аз забелязах същото , когато родих първото си дете. Но сега, след толкова години, виждам вина и в себе си. Говорех само и единствено за бебето, за пюрета, колики, зъбчета, прохождане и така нататък...Не ги обвинявам, че се отдръпнаха. Бях станала толкова скучна... ooooh! Оставих всичко и всички/приятелите/ на заден план, отдавайки цялото си свободно време на бебето, та чак се бях вманиачила. Нито излизах, нито исках гости. Е как да съм им приятна?

Сега вече не е така. Имам приятелки, които нямат деца, и се разбираме много добре. Не им досаждам с "бебешки" подробности, и даже ми е приятно да слушам за техните тревоги- купони, гаджета...

# 17
  • Мнения: 1 432
Да. Още със забременяването  Confused

# 18
  • Мнения: 264
Да, има нещо такова.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм си прекъсвала контактите с приятелите нито за седмица, никой не ме е забравил. Винаги е имало хора около нас. Просто имаше един период, в който идваха вкъщи, вместо да се виждаме навън. Вече и това се случва по-често. Имам приятели със и без деца, виждам се с всички. Детето ми е добро оправдание да не ида на събиране, на което не ми се ходи, или да си тръгна рано, ако ми е скучно Mr. Green

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
Не съм си прекъсвала контактите с приятелите нито за седмица, никой не ме е забравил. Винаги е имало хора около нас. Имам приятели със и без деца, виждам се с всички.
И аз така. Ама тъй или иначе повечето ми приятели са ни или семейни приятели, с които излизаме и се чуваме често, или колеги, с които работя и пак ги виждам - ходя на гости на работа  Laughing. Що се касае до приятелките за раздумка - никога не съм имала такива. Просто не си падам по това. Сега имам и познати мами, с които да разхождаме дечковците  Peace

# 21
  • Мнения: 1 477
Точно в тези моменти разбираш на кого можеш да разчиташ истински.Най-близките ми приятелки си останаха такива(дори неомъжени и без деца).Намирам време да се виждам с тях и разговорите ни са ми много интересни на фона на грижите за малкия.Все пак и аз имам нужда от личен живот.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 106
За голямо съжаление така се получава! Най-вече ако си "малка" майка и повечето ти приятелки нямат и не планират все още бебета! Решението е да си намериш нови приятелки - обикаляне с количката в кварталната градинка, покрай детето ще се запознаеш с други майки  Peace
П.П. И все пак истинските приятели (ако наистина са такива) не биха те забравили  newsm10

# 23
  • Мнения: 4 294
Проблема е по-скоро в мен, защото аз съм тази, която е ''на друга вълна'' и няма време за никой. Но това е нормално за момента и приятелките ми го разбират.

# 24
  • Мнения: 2 334
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile

Именно  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 029
Мда, май често се получава така, в повечето случаи поради липса на време и ангажименти с бебето. При мен пък се получи така, че най-близката ми приятелка започна да ме избягва. Изглежда вече не съм й интересна и не мога да ходя напред-назад с нея, както преди, но пък така разбрах, че всъщност не ми е била никаква приятелка. За две години веднъж не се сети да пита как е детето ми, да не говорим, че и един малък жест като подарък не получих... Така че от тази гледна точка не съжалявам. Освен това срещнах много други приятни момичета и завързах нови приятелства.

# 26
  • Мнения: 9 973
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile
кратко и точно Peace

# 27
  • Мнения: 7 201
Да има такъв момент. Но най-добрите ми приятелки си останаха такива. Даже едната ми стана кума и сме още по-близки.
Тези, които вече са познати, просто не са били истински приятели.
Да това ми е ясно и затова ми е кофти. Осъзнавам, че имам само една приятелка. Както в твоя случай- кумата.
Може една,но истинска. Peace
И мен ме позабравиха още през бременността,но после пък си намерих нови. Grinning

# 28
  • софия
  • Мнения: 636
Да. Още със забременяването  Confused
и при мен така. Гадно е, защото миналата зима имаше месеци, когато не съм виждала никого друг освен детето и съпруга ми. Седях само у дома и нито една приятелка не пожела да ми звънне или да дойде да ме види. Хората с деца изглежда са скучни.....Е, сега имам приятелки с деца, които са ми забавни. Елена като е по-голяма сега моите предишни приятелки, ако мога така да ги наричам почват вече да ми звънят, но аз имам достатъчно ангажименти отново и пак не се получава. Аз ги успокоявам, че те като имат деца ще имаме сродни теми, щото аз дотогава ще съм станала баба и ще гледам внучета Twisted Evil Joy

# 29
  • Мнения: 544
В реда на нещата е да се позабравите, просто се разминават интересите. За сметка на това намерих други приятели, с които имаме много общи неща -деца  Laughing

 Peace

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Има и такъв момент.  Sad
Но хич не ми е скучно, даже напротив. И завързах много нови контакти с майки, с който ни е интересно да си говорим на "бебешки" теми.

# 31
# 32
  • Мнения: 552
Забравиха ме-някои от тях,но май и аз ги позабравих леко ThinkingРазговаряхме преди време с една колежка по въпроса,чието момченце е с 3 месеца по-голямо от моето,че и при нея е така.Но стигнахме до заключението,че повече на нас ни е писнало да слушаме за мъже,пиене и дискотеки и сме преминали в друг етап от живота си Peace
Повечето ми познати са неомъжени,нобвързани и без деца...да не говорим,че думата дете дори ги плаши към този момент Wink
Тази тема ме терзаеше преди време,но сега-НЕ!

# 33
  • Мнения: 22 471
При мен този момент се получи още след като се разделихме при завършването на университета. Всеки се прибра в своя град, завъртя го живота и добре че е скайпа да се виждаме и говорим чат, пат там. От града почти нямах приятели. След като се запознахме с мъжа ми влязох в неговата компания и обкръжението беше друго. И там след време всеки пое по пътя си, та рядко се виждаме с приятелите, но пък винаги ни е страшно приятно. )
Когато човек има дете много неща се променят. Според мен важното е майката да не се вторачва единствено в него и да си говори само за памперси, колики, зъби, пюрета и т.н. За това отнемам максимум 5-10мин в разговорите си, след това се преминава на други теми. ))

# 34
  • Мнения: 9 814
За повечето хора, които все още нямат деца ние родителите сме им доста странни.
Не само по време на бременността, не само с малко бебе, а и сега,  когато вече имам пораснало дете.
Пример: доста мой колеги се чудят защо винаги искам да си тръгвам навреме от работа, защо все бързам и се притеснявам кой и кога ще вземе детето от детска и пр.
За това предпочитам да контактувам с хора, с които имам общи интереси- приятели с деца, майките в градинката, тук във форума.

# 35
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile
Много точно!  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 4 051
Сега осъзнавам, че двете ми най, най, най-близки приятелки на съм виждала от... Thinking 6 месеца и 1 година, поне.
Не говоря за пюрета и наакани памперси, нито за зъби или ясла newsm78, просто сме на различна вълна. Обаче изобщо не съжалявам, защото сега живота ми е пълноценен и това човече е най-важното за мен. Щастлива и доволна съм, щом съм и м скучна, ОК, някой ден като родят, а аз съм си отгледала децата те ще са скучни, а аз ще си живея живота Mr. Green.

# 37
  • Мнения: 304
и мен ме забравиха,но аз си намерих нови приятелки Peace

# 38
  • Мнения: 422
и при мен е така,още със забременяването много е гадно Sadно пък наистина си намираш нови по градинките и вече имате общи теми,е липсват ми старите ама явно съм им интересна за малко и докато им мине мерака да се порадват на малката

# 39
  • София
  • Мнения: 5 782
Не, не сме се забравили. Чуваме се редовно, с най-близките ми приятелки, но срещите оредяха  Rolling Eyes Когато се видим си говорим за различни неща. Но не мога да лъжа - щеше да ми е хубаво, ако бяха съвпаднали бременностите ни. С първото не беше така, но сега моя много близка приятелка е бременна заедно с мен и е по-различно.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 335
При мен не стана така,за което се радвам.В сьщност преди имах многооо малко приятелки,но точно те си ми останаха такива.
Верно,че се виждаме по-рядко(2-3 пьти седмично)и то на кафе през деня,а не като преди по заведения вечер.

# 41
  • Мнения: 1 080
Проблемите ни вече не са едни и същи - моите им се струват скучни, а тяхните на мен - смешни!!!
 Tired Tired Tired

# 42
  • Мнения: 2 526
Чакайте сега, повечето от Вас да питам - Вие какво разбирате под приятелство?
За мен лично приятелство няма - има общи интереси /ако щете дори и в най-меркантилния смисъл/ в съвременното бг-общество. Интересите се променят, оттам и "разминаването" в социалното общуване.

Аз лично съм била и "от другата страна на барикадата" - щастливо съжителсваща с мъж, който ме обича , но с 3   годишни  безуспешни опити за бебе. Въпросните "приятелки" опадаха като недоузрели круши  сами, щото видите ли, аз едва ли не съм някаква такава - нестандартна, излизам извън общоприетия стериотип.  Една от тях дори сама си "залющи страницата"  като ми обясни, в момент в който ми е на гости заедно с детето си, което се е нацапало, че аз защото нямам деца, не мога да измия на чешмата ръцете на детето й.


Тъй каот гледам по градинките какво става - то на майките все някой и за нещо " е длъжен"  /изброявам хаотично и по принцип/ - свекъра и свекървата, приятелите, работодателя, съседите, уличното куче, общинските управници , учителката в дестската градина или ясла...

# 43
  • Мнения: 386
Ооо, и още как! Още от началото на бременноста ми се позабравихме.  Остана ми само една приятелка, с  която макар че вече имаме различни интереси, се чуваме и виждаме винаги когато имаме възможност- аз слушам за неините купони и гаджета, а тя за моите вълнения. За останалите- това,че поемаме в различни посоки не е оправдание да не се обаждат да да кажат едно "Как си?"

# 44
  • Мнения: 4 784
По време на бременността ми прекъснахме връзка с най-добрите ми приятелки. Сега си имам нови, но пък си имам и супер свестен мъж, който ме разбира така, както никоя приятелка до сега не го е правила. И интересното е, че никак не ми липсват тези псевдо приятелки.

# 45
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Естествено... Че то това си е класика просто... Ако не бяха го напарвила, щях да се учудя, честно!  Laughing
Изведнъж, сякаш се озовах на другия край на земята, а не на 5 минути пеш, та им е далече на хората, заети са, какво ще се занимават с мен, та вече нали съм половин човек (и наполовина божество  Mr. Green)!

Имам си една две приятелки дето си поддържам контакт с тях! За жалост само една от тях живее в Сф и наистина е доста заета, ама странно, тя пък как така не ме забрави и как може да пътува по един час с автобуса да ме види...

Та такива моменти от живота са добре дошли да можеш обективно да отсееш зърното от плявата. Сега разни бивши дружки изпозабременяха и родиха, та странно, как се сетиха за мен... Ама аз също съм много зает човек и не мога да им оъбрна никакво внимание!  Whistling Звучи сигурно много злобарски, ама това е положението... Каквото почукало такова се обадило! Обидиха ме много с отношението си към мен и не мисля, че заслужават да се правя, че съм им приятелка и че все едно нищо не е било...

Относно нови познанства с мами в градинките! Не, мерси... Опитвах, не ми хареса... Достатъчно ми е, че по цял ден чистя наакани дупета и бърша пюре от дивана, че непрекъснато и за това да говоря...

# 46
  • Мнения: 209
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile


хахахахаха - определено е така Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 308
Е, ние не позволихме на приятелите си да ни забравят. Това че вече сме с бебе не ни спираше да излизаме с приятели, да посрещаме гости, да пътуваме. Просто със съпруга ми не можем да живеем изолирани, без да се срещаме с хора. За нас приятелите са много важна част от живота ни. Затова се опитваме да поддържаме досегашния си начин на живот.


# 48
  • Мнения: 349
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile


хахахахаха - определено е така Simple Smile

 И аз мисля така

# 49
  • Мнения: 5 393
За себе си мога да кажа, че нито една от приятелките ми не се превърна в "просто позната" след като родих.  Но пък и аз не се самозабравях да говоря само за колики, памперси и пюрета. Grinning  Естествено, завързах и нови познанства и приятелства покрай майчинството, но запазих и старите.

# 50
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
По този начин осъзнаваш кои са ти истинските приятели, а и се сдобиваш с много нови.
Горе главата Hug

# 51
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
.....Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile
Peace bowuu Hug

# 52
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile


хахахахаха - определено е така Simple Smile

 И аз мисля така

Ами не говорете само за това!  Wink Поне на мен ми е страшно досадно да говоря за тия неща, освен с мъж ми... Както казах, достатъчно ми е, че ги преживявам, че и да ги обсъждам... No Thanks!  Naughty

# 53
  • Мнения: 4 434
Всичките ми приятелки са далече,омъжих се в друг град.Открих страхотни приятелства преди и след раждането.Има и такива които ме забравиха,но те губят Mr. Green
Спокойно ще откриеш нови и по добри Peace Hug

# 54
  • Канада
  • Мнения: 494
При мен не се получи те да ме забравят,просто аз вече нямах време за тях.Повечето от приятелките ми обаче скоро след мен забременяха и родиха,така че пак едни и същи проблеми ни тресът Simple Smile
Има и такива ,с които се срещам и ми е супер приятно да "обсъдим" клюкините Mr. Green съвсем различни от бебешките.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 675
Явно критериите за приятелство са различни. Не бих могла да си представя да не се виждам с приятели, защото имаме деца. Може понякога да е по-трудно с поддържането на чести контакти, но приятелството не се измерва с честотата на вижданията. Съжалявам, че има и мнения, че приятели няма. Винаги сме имали достатъчно приятели. Причина да прекъснеш едно приятелство или да ограничиш взаимните контакти, не би трябвало да е фактът, че имаш деца. Ако е така, това приятелство не го е имало изобщо.
Колко пъти използвах "приятелство", но наистина приятелството е хубаво да го има. Пожелавам ви го. Истинското. Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 2 227
Дааа и при мен ги имаше два такива "елемента". Контактите с тях се сведоха до минимум (да не кажа, че въобще ги няма), но в крайна сметка е хубаво да разбереш кой какъв е. Wink Ако случайно се срещнем по улиците, ще ги поздравя и толкова. Не си го слагам на сърце.

# 57
  • Мнения: 804
Според мен не бива да се сърдим на приятелите ни, които са ни позабравили след като сме родили. И аз преди да родя избягвах познатите си с деца - нормално е. Работех и всяка свободна минута исках да изляза на кръчма, на кафе, на разходка с кучето... Защо да се съобразявам постоянно с режима на нечие дете?  Thinking Сега аз имам дете и ми се струва нормално близките ни да имат мнооого по-интересни занимания от това да се мъчат да влязат в режима на моето дете. Виждаме се и с тях, но по-рядко. За сметка на това тук във форума намерих нови приятели с деца колкото моето, а случайно се оказа, че с част от тях живеем наблизо. Така си е, не бива да се сърдим на хората, че имат динамичен, интересен и разнообразен живот. И моя е такъв, но се върти около най-голямото ми щастие - детето  Peace

# 58
  • Мнения: 3 750
Направиха го. Cry
И трите ми приятелки (не точно "най-добри"  Mr. Green) не успяха да намерят време да дойдат на погачата на малката!  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 506
Да,и при мен  е така.Нормално е,донякъде.
Със старите приятели се виждаме все по-рядко,но пък има нови Simple Smile

# 60
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз нямам приателки имам само една от преди и си остана до мен , нищо , че няма детенце , но пък намерих нови покрай детето Peace

# 61
  • Мнения: 86
И при мен се случи същото,момента в който излязох по майчинство(първият път),една по една "приятелките" ми се разотидоха.Сега такива са ми само майки,от градинките,форумите.И по-добре имаме много общи теми

# 62
  • София
  • Мнения: 17 592
Оооохххх...

Само дето при мен не е от как родих, а почти от началото на забременяването. Почти цялата бременност изкарах "закрепостена" за креслото - 2 тежки грипа, сърцебиения в началото, провървяване в 6ти месец... абе, я има, ч няма 2 - 3 седмици да съм излизала, и то накъсано.

На никого не се сърдя, само от време на време се сещам, че ми е гадно... Да живее кабелната тв и Интернет! И бг-мама... Какво да се прави - хората си имат "реални" проблеми, истински живот там някъде, навън, времето тече на бързи обороти... и просто нямат време за скучаещите майки, обзети от досада и отдавна безнадеждно изостанали от "истинския" живот.
 Sad Cry  Tired

# 63
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мдаа, стари приятели се превърнаха в просто познати, с които се чуваме чат пат по телефона. Остана ми общо взето една приятелка, но нейното момченце е колкото дъщеря ми и темите за разговор са ни еднакви Rolling Eyes Какво да се прави, такъв е живота

# 64
  • Мнения: 325
С първата бременност бяхме всички бременни или с малки деца и не го забелязах,но сега-още като съобщихме новината че съм бременна,почти всички се изнесоха. Е,то и я аз карам застопорена на дивана и на компа, но... малко е гадничко.Все пак важното е че хората,от които имам нужда са до мен-съпругът и синчето. В такива моменти преосмисляш някои неща-например осъзнаваш че са ти останали само най-верните приятели. С моите приятелки от детинство  
продължаваме да се чуваме,въпреки че са далеч от мен,те мислят за мен,както и аз за тях.  Изчезват просто "приятелките" за  кафенце,цигарка и лафче. Просто защото вече клюките им не те интересуват или пък цигарите им ти пречат,теб те вълнуват много по-стойностни неща. И така. Ми да си ходят!

# 65
  • Мнения: 176
Напълно! Остана ми само интернет и най-вече  бг-мама. Дори телевизия не  мога да гледам, само глупости дават през деня. Не съм още изтъпяла за латиносериали!

# 66
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Познатите ме забравиха. Приятелите - не....

# 67
  • Мнения: 9 814
Всъщност е нормално.
Хората се събират заради общите интереси.
Когато вас/нас ни вълнуват пюрета, памреси и зъби, а нашите приятели/познати поредните им гаджета, провалени връзки и ходене по кръчми нещата видимо са в двете крайности.
И ние като майки придобиваме лекото самочувствие, че това вече сме го преживели и знаем повече от неомъжените си и все още без деца приятели.

# 68
  • Мнения: 575
По-скоро аз ги забравих, те ме търсиха, както преди, но моето ежедневие беше променено и нормално е да се отдръпна. Останаха ми само истинските приятели около мен Peace

# 69
  • Мнения: 11 607
Тъжно е, да......особено децата като са малки......Но пък така се и пресяват приятелите и познатите, и остават само стойностните.......Завързва и нови приятелства и познанства.....

Факт е,че от известно време една от най-добрите ми приятелки ми е несемейна, без деца, и с удоволствие се слушаме - тя мен за семейния е детския живот, аз нея за нейните терзания свързани с работа и кариера........

Но пък вярно според интересите се променят и познатите, и приятелите......

# 70
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз забелязах същото , когато родих първото си дете. Но сега, след толкова години, виждам вина и в себе си. Говорех само и единствено за бебето, за пюрета, колики, зъбчета, прохождане и така нататък...Не ги обвинявам, че се отдръпнаха. Бях станала толкова скучна... ooooh! Оставих всичко и всички/приятелите/ на заден план, отдавайки цялото си свободно време на бебето, та чак се бях вманиачила. Нито излизах, нито исках гости. Е как да съм им приятна?

Сега вече не е така. Имам приятелки, които нямат деца, и се разбираме много добре. Не им досаждам с "бебешки" подробности, и даже ми е приятно да слушам за техните тревоги- купони, гаджета...



Не е честнооо!!! Не е справедливооо!!!
Разговорите за памперси и пюрета тук са ми повече от достатъчни - искам приятелите си, за да обсъждам с тях политиката, актуалните събития... филми, книги, театрални постановки... А какво става? В редките случаи, в които се виждам с някой приятел / ка основно слушам полузабравени спомени за техните деца / племенници на тази възраст, както и доста безполезни съвети...  Sad  Cry

# 71
  • Мнения: 2 090
Не са ме забравили,както и аз тях.Може би е щастливо съвпадение на обстоятелствата,всичките ми най-близки приятелки да имат деца долу-горе на възрастта на моето.Продължаваме да си поддържаме връзка толкова често колкото преди,събираме се с децата и така Grinning
За моя радост откакто имам дете създадох още доста приятелства,и то не за сметка на старите Wink

# 72
  • Мнения: 224
Стойностните хора доказаха за пореден път, че на тях може да се разчита. С тях забрава няма, макар че някои дори живеят по други градове.  Други много бързо дадоха фира, но като се позамисля по-добре че така стана. С приятели като излизам много, много за деца не си говорим, дори и те да имат такива, защото искаме разнообразие.

# 73
  • Мнения: 1 586
Мда така се получава май.. Whistling но не се впрягай толкова,сигурна съм ,че истинските ти приятелки ще си останат такива,а и не забравяй,че сега те очакват много нови запознанства с други майки и техните дечица.... Hug

# 74
  • Мнения: 1 817
всичките ми приятелки са семейни. Забравихме се наистина newsm78 Често си го мисля и ми става мъчно. Все нямаме време. А като се съберем е почти същото както едно време. Обаче толкова рядко се събираме. След 2-то раждане, смея да твърдя, че напълно ме забравиха. Дори за годинката на малкия никой не се сети Sad Какви времена настанаха Rolling Eyes всеки се затворил в черупката си. Проблеми, безпаричие, болести...причините са много за съжаление.

# 75
  • Мнения: 2 960
най-добрите ми приятелки са винаги ДО мен.Не мога да си представя ,че било  то децата ,грижите,проблемите или радостите биха ни разделили и бихме се забравили.Та те са най-близките ми момичета.Преживяли сме много заедно,минали сме през какво ли не-винаги сме се подкрепяли ,насърчавали ,показвали сме си грешките,празнували сме хубавите моменти.Имали сме и много тъжни ,дори трагични загули,но заедно сме ги надживявали.
При мен ,слава богу -няма такова нещо като "забрава".
Разбира се ,че се завързват и нови контакти ,приятелства и  познанства НО нищо не може да замени моите дружки от детските години.
За така наречените"познати"-че на кой му пука за тях-те се появяват и си отиват  и така е редно.

# 76
  • Мнения: 1 817
.Не мога да си представя ,че било  то децата ,грижите,проблемите или радостите биха ни разделили и бихме се забравили.Та те са най-близките ми момичета.Преживяли сме много заедно,минали сме през какво ли не-винаги сме се подкрепяли ,насърчавали ,показвали сме си грешките,празнували сме хубавите моменти.Имали сме и много тъжни ,дори трагични загули,но заедно сме ги надживявали.


за съжаление до скоро и аз бих казала това, нооо уви. Приятелките ми не са в БГ от известно време и това спомогна може би ..незнам. А сме много близки от детството още. Смятах сега 27 години. Много хора ни завиждаха за причтелството. Всичко си знаем, ноо последно време не се чуваме с месеци.  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 479
Моите приятелки вече 17 год.не живеят в Бьлгария.В началото ми липсваха,но сега не.Виждаме се един пьт в годината/лятото/и си говорим по Скайп.От както бях по майчинство,се заформихме група родители,с които си прекарваме супер.Не се сьрди на старите ти приятелки/познати/,винаги можеш да намериш нови. Peace

# 78
  • Мнения: 1 629
Да и аз съм забелязала подобно нещо! Когато забременях сякаш изведнъж всичките ми приятелки се отдалечиха от мен. Май си мислеха, че е заразно Mr. Green Хич не ми пука! По този начин разбираш кой ти е приятел и кой не Sunglasses

# 79
  • Мнения: 2 746
Аз имах една добра приятелка.Като забременях и родих дъщеря си, въпросната особа коренно промени отношението си към мен. Обърна се, както казва мъжът ми като "фурнаджийска лопата".Чисто и просто ми завидя. ooooh! Така разбрах, че всъщност не е била това, за което се е представяла толкова години / близо 10 г. /

# 80
  • Мнения: 826
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile
LaughingДа така е. Не съм родила още, но си стоя повече в къщи, парти-приятелите вече не ме търсят много много, че не пия, не пуша, по мъже не ходя... Mr. Green А наистина, сега бременността ми е най-важното нещо от ежедневието и като че ли и на тях само за нея им говоря. Иначе добрите приятели звънят, интересуват се, гостуват.
 Абе така ще е още около 2 години май - ще трябва да свиквам. После може би индивидуалният ми живот отново ще започне newsm78

# 81
  • Мнения: 789
Да,начинът ти на живот вече е различен от този на приятелките ти-теб те занимават едни въпроси,тях други.И на мен ми се случи.Макар че често съм се питала чак толкоз ли пък нищо общо не ни остана newsm78?

# 82
  • Мнения: 529
Все си мисля, че в повечето случаи различните ритми и ангажименти откъсват хората едни от други, но това не означава, че започват да изпитват други чувства едни към други, просто престават да споделят ежедневието си поради липса на време  Confused

# 83
  • Мнения: 31
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile

Аз не поддържам връзка с почти никои от приятелите ми преди,но пък имам нови от парка с които имаме общи теми и ни е приятно да си говорим за децата!!! Grinning

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Незнам те дали ме забравиха , но къде съзнателно къде не ,аз започнах да ги избягвам.Вече не ми е интересно да вися само па кафетата или кръчмите .Има моменти ,в  които  не ми се излиза независимо , че е петък , а ми се лежи.На тях не им е интересно сигурно колко ме е ритнало бебето и какви дрешки съм харесала.Само ме съжаляват какво чудо ми е дошло на главата с тая бременност newsm78А аз съм много щастлива , че ще ставам мама.Май трябва да  потърся сродни на тази тема души.

# 85
  • Мнения: 3 929
Не, даже напротив. И след раждането продължих да контактувам с едни и същи хора. Моите близки, така се случи, че горе долу родихме в близък период от време и имахме възможност да се събираме с децата и да обменяме опит. От колежките ми, които ми бяха близки, си останаха близки, но поддържахме контакт основно по скайпа или кю-то.

# 86
  • Мнения: 489
Забравиха ме още от сега!  Cry
Тук нямам чак толкова много приятелки и познати, но дори и близките ми 2-3 не ми звънят вече така често . А когато го направят, си говорят за техните работи и дори не се сещат да ме попитат как съм и дали всичко е наред с бебето!  Sad  Tired
Едната наскоро я слушах почти 2 часа и като реших да и споделя, че вече усещам бебчо, тя ме прекъсна и ме попита за някаква функция на скайп  Rolling Eyes . Много гадно ми стана.  Tired

Добре, че имам една дружка с 10- месечно бебе и с нея сме си на една вълна.  Heart Eyes

# 87
  • Враца
  • Мнения: 2 305
Аз забелязах същото , когато родих първото си дете. Но сега, след толкова години, виждам вина и в себе си. Говорех само и единствено за бебето, за пюрета, колики, зъбчета, прохождане и така нататък...Не ги обвинявам, че се отдръпнаха. Бях станала толкова скучна... ooooh! Оставих всичко и всички/приятелите/ на заден план, отдавайки цялото си свободно време на бебето, та чак се бях вманиачила. Нито излизах, нито исках гости. Е как да съм им приятна?

Сега вече не е така. Имам приятелки, които нямат деца, и се разбираме много добре. Не им досаждам с "бебешки" подробности, и даже ми е приятно да слушам за техните тревоги- купони, гаджета...

да си кажа и аз
в момента съм бременна, още нямам бебе, но като се роди, ще се опитам да не правя грешката, която направи бившата ми най-добра ми приятелка, и това ни раздели- просто стана друг човек.
да, наистина, започват и други неща да те вълнуват като забременееш и родиш, но да говориш САМО за колички, пюрета, пълни памперси и колики... нима бременността и раждането са някакъв вид лоботомия? или амнезия?!? не мисля.
продължавам да имам общи теми за разговор и с другите си познати и приятели, които не се вълнуват от бременност в момента, а пък вече и с майките имам за какво да си говоря ;;Wink))
и не съм съгласна, че когато не си бременна или нямаш дете и твоя приятелка забременее и роди показването на "искрен" интерес към детето й е критерий за привързаността ти към нея. напротив, нещата могат да се тълкуват и по обратния начин- тоест, че тя, променяйки се е загубила интерес към теб като приятелител, макар ти да си останал същият. това истинско приятелство ли е?!?

# 88
  • Мнения: 69
и аз да се включа

откакто се роди дъщеря ми, най-добрата ми приятелка не е идвала вкъщи нито веднъж, това са почти 8 месеца вече. Виждала е бебето 2 пъти, навън. Винаги е много заета, работа, срещи, други приятели. Аз се хващам, че като се чуем говоря само за бебешки неща, но това е около мен.
между другото днес е рожденичка, да е жива и здрава

# 89
  • Мнения: 2 478
Нямам такива приятели,от които да съм забравена.Да не съм умряла,че да ме забравят,напротив случило ми се е най-хубавото нещо.Майка съм Heart Eyes
Намирам време за приятелите си,интересувам се от техните емоции,не ги затрупвам с ненужна за тях информация за колики,зъби и памперси.И не разбирайте,че не споделям радостта си по детето.Но за и за мен е по-добре да говоря и да се интересувам от други неща.

# 90
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Със старите ми приятели не се виждам много, нито се чуваме. Имам нови и е супер. Сега около мен се родиха доста бебчета, чакаме една приятелка и тя да роди. Да сме живи и здрави да отгледаме заедно децата. Лошото е, че основно се народиха момичета, но май така е при военните семейства Wink

# 91
  • София
  • Мнения: 1 524
Кофти момент......... Дано се сетят скоро за мен, че да не ги забравя и аз.

# 92
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 688
Кофти момент, но обикновено така става с приятелите, които нямат деца.

# 93
  • Мнения: 6 713
Има такъв момент, да.
Както са казали - няма приятели, има интереси! Mr. Green Mr. Green Wink Wink

# 94
  • Мнения: 1 428
Нямам такива приятели,от които да съм забравена.Да не съм умряла,че да ме забравят,напротив случило ми се е най-хубавото нещо.Майка съм Heart Eyes
Намирам време за приятелите си,интересувам се от техните емоции,не ги затрупвам с ненужна за тях информация за колики,зъби и памперси.И не разбирайте,че не споделям радостта си по детето.Но за и за мен е по-добре да говоря и да се интересувам от други неща.
Peace

# 95
  • Мнения: 151
И аз имам други приятели, така се случи, че след раждането се преместихме в Чехия и така или иначе трябваше да създадем нови приятелства, но всички те са семейни с деца. Само една приятелка ми остана и тя не е тук и се чуваме всеки ден по Скайп

# 96
  • Мнения: 1 485
Кофти момент, но обикновено така става с приятелите, които нямат деца.
Подкрепям мнението Peace

# 97
  • Мнения: 529
Те нас ни забравят, а ние сещаме ли се да позвъним и да попитаме как са? Аз моите стари приятели вярно не ги виждам вече толкова често, но пък като се сетя за тях ги търся, питам ги как са, не ги чакам те да се сетят за мен  Simple Smile

# 98
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
и да са, не ми дреме. щом са ме забравили, не е голяма загуба.

# 99
  • Мнения: 1 691
С някои наистина се забравихме взаимно. Много ме заболя, когато излязохме на кафе с една приятелка, така се случи, че малкият ми беше много кисел и не ни позволи да седнем в заведение. Разходихме се из парка, приятелката ми очеизвадно остана разочарована от липсата на заведение, разправи ми много поучително как една наша обща позната си оставяла детето на бабите и си обикаляла сама по кафенцата... И оттогава дори не ми се е обаждала - вече повече от година. Гадно си е!
Хубаво, че повечето ми приятели са различни. Може да се виждаме по-рядко, но пък си прекарваме страхотно. Ето тези хора не бих искала да изгубя. А тези, за които детето е пречка - много им здраве. 

# 100
  • Мнения: 3 695
Моите приятелки не са ме забравили - сред тях има и такива с деца, и такива без деца, които много се интересуват и радват на детето. На гости ходим с детето и приемаме вкъщи. Детето не ни пречи да се виждаме с хората, които ценим, освен ако не ни викат на дискотека или нощни барове примерно. Wink

# 101
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Да с някои вече сме просто познати,но пък създадох много нови приятелства с майки с деца и
постоянно имаме теми за разговор.Така,че не се оплаквам и ми е добре.

# 102
  • Мнения: 514
Имам приятели който са изпитани от годините и никой не ме е забравил !
Но има и такива Познати с който уж сме били близки но времето показа че явно не е било така!Не съжелявам за тях защото живота ме среща с нови и интересни хора с който имаме общи интереси и възгледи!

# 103
  • Мнения: 11 016
Не, отношенията с най-близките ни приятели са си същите, не се промениха. Покрай бременността и майчинството обаче завързах запознанства, които прерастнаха в трайни и хубави приятелства. Пожелавам го на всеки. Peace

# 104
  • Мнения: 31 288
Някой познати ме забравиха, други аз забравих. Имам нови по-интересни контакти, но нямам и време за много запознанства и гости. По заведения не ходя с приятели, само със съпруга ми. Така ни е най-приятно.Обичам да изкарвам времето си само с детето и мъжа ми.

# 105
  • Мнения: 7 474
За жалост в повечето случаи така се получава,
но пък за сметка на това остават истинските приятели
и в моя случай много нови покрай форума Laughing

# 106
  • Мнения: 1 098
Това, което ми описваш ми се случи само първите месеци. Постепенно нещата се нормализираха и сега редовно се виждам и чувам с приятелите си.Аз също имам много нови приятелки покрай майчинството Wink

# 107
  • Мнения: 780
Едната ми приятелка роди, около година след мен, другата се омъжи....нормално е да не им е до мен.Чуваме се по телефона, виждаме се, но рядко...

# 108
  • Мнения: 550
Моите най -добри приятели не ме изоставиха ,просто се виждаме ,когато е удобно на двете страни.Нямаме теми табу! WinkА и се запознах с нови хора!Всичко си има своите плюсове! Peace

# 109
  • Мнения: 8 999
Не, не съм загубила старите си приятели. Виждаме се и се чуваме достатъчно често, а пък покрай децата завързах много нови приятелства. Честно казано, едвам успявам да поддържам контакти с всички - и стари, и нови. Много ми е напрегнат социалния живот, откакто родих!

# 110
  • Мнения: 654
има го този момент, особено ако  приятелките ти нямат деца и работят- просто няма време. Аз им определих "ден за свиждане"-всеки петък кафе или кръчма или диско, каквото ви е приятно. Ако работят, нека е неделя и не им говори само за детето, защото не могат да те разберат и да искат

# 111
  • Мнения: 174
Завързах много нови приятелства с други майки,а стари истински приятелки имам две и не са ме забравили,виждаме се по-рядко,защото работят.Наистина не бива да им се говори за бебешки неща,защото няма как да разберат,но пък си имаме много други теми за разговор  Wink

# 112
  • Мнения: 991
Има приятелства, които са преходни и приятелства за цял живот. Вторите са малко, но имам такива приятели, с които нито разстоянията, нито обстоятелствата са успели да ни разделят. Другите са малко или много повърхностни и винаги се намира причина да се разпаднат. Дали ще е дете или нещо друго...

# 113
  • Мнения: 2 100
Всеки си има свои неща, които го вълнуват. Тях не ги вълнува, а и не разбират бебешките ни терзания  Laughing, мен пък хич не ме интересува да ми разправят кой кога с кого се бил напил  Laughing Тъй че сме квит. Събираш се с хора, с които имаш сходни интереси. Всичко е преходно-дори и приятелите!  Peace

# 114
  • Мнения: 61
забравиха ме запознах се със маики от квартала и се срещам със тях

# 115
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не са ме забравили

# 116
  • Мнения: 4 406
забравихме се, да. нормално е, като имам други интереси. повечето приятели обаче си останаха такива, макар и да се виждаме рядко

# 117
  • Мнения: 377
Да има такъв момент. Но най-добрите ми приятелки си останаха такива. Даже едната ми стана кума и сме още по-близки.
Тези, които вече са познати, просто не са били истински приятели.

Абсолютно точно казано.Има моменти в живота, когато виждаш всъщност кой ти е приятел, и кой не е.

# 118
  • Мнения: 1 447
За съжаление понякога се получава така,ако те нямат все още деца вече започвате да имате различни интереси.При теб грижите и повечето проблеми са около детето,а техните съвсем различни.Започвате по-рядко да се виждате което е напълно нормално.Но при мен хубавото беше,че се запознах с много майки покрай децата и някои от тях мога спокойно да кажа,че вече са ми приятелки.Така е в живота губиш едни приятели,но пък намираш нови.

# 119
  • Мнения: 16
Не бих казала,че са ме забравили,просто децата ни са на различни възрасти,съответно различни режими(спане,ядене,т.н.) и не можем да се засечем по разходки Sad

Общи условия

Активация на акаунт