забравиха ли ви познатите?

  • 4 384
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
С първото - не. Тогава всички се обебиха.

Сега ще завързваме нови запознанства!
и ние така Hug

# 16
  • Мнения: 4 496
Аз забелязах същото , когато родих първото си дете. Но сега, след толкова години, виждам вина и в себе си. Говорех само и единствено за бебето, за пюрета, колики, зъбчета, прохождане и така нататък...Не ги обвинявам, че се отдръпнаха. Бях станала толкова скучна... ooooh! Оставих всичко и всички/приятелите/ на заден план, отдавайки цялото си свободно време на бебето, та чак се бях вманиачила. Нито излизах, нито исках гости. Е как да съм им приятна?

Сега вече не е така. Имам приятелки, които нямат деца, и се разбираме много добре. Не им досаждам с "бебешки" подробности, и даже ми е приятно да слушам за техните тревоги- купони, гаджета...

# 17
  • Мнения: 1 432
Да. Още със забременяването  Confused

# 18
  • Мнения: 264
Да, има нещо такова.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм си прекъсвала контактите с приятелите нито за седмица, никой не ме е забравил. Винаги е имало хора около нас. Просто имаше един период, в който идваха вкъщи, вместо да се виждаме навън. Вече и това се случва по-често. Имам приятели със и без деца, виждам се с всички. Детето ми е добро оправдание да не ида на събиране, на което не ми се ходи, или да си тръгна рано, ако ми е скучно Mr. Green

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
Не съм си прекъсвала контактите с приятелите нито за седмица, никой не ме е забравил. Винаги е имало хора около нас. Имам приятели със и без деца, виждам се с всички.
И аз така. Ама тъй или иначе повечето ми приятели са ни или семейни приятели, с които излизаме и се чуваме често, или колеги, с които работя и пак ги виждам - ходя на гости на работа  Laughing. Що се касае до приятелките за раздумка - никога не съм имала такива. Просто не си падам по това. Сега имам и познати мами, с които да разхождаме дечковците  Peace

# 21
  • Мнения: 1 477
Точно в тези моменти разбираш на кого можеш да разчиташ истински.Най-близките ми приятелки си останаха такива(дори неомъжени и без деца).Намирам време да се виждам с тях и разговорите ни са ми много интересни на фона на грижите за малкия.Все пак и аз имам нужда от личен живот.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 097
За голямо съжаление така се получава! Най-вече ако си "малка" майка и повечето ти приятелки нямат и не планират все още бебета! Решението е да си намериш нови приятелки - обикаляне с количката в кварталната градинка, покрай детето ще се запознаеш с други майки  Peace
П.П. И все пак истинските приятели (ако наистина са такива) не биха те забравили  newsm10

# 23
  • Мнения: 4 292
Проблема е по-скоро в мен, защото аз съм тази, която е ''на друга вълна'' и няма време за никой. Но това е нормално за момента и приятелките ми го разбират.

# 24
  • Мнения: 2 334
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile

Именно  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 029
Мда, май често се получава така, в повечето случаи поради липса на време и ангажименти с бебето. При мен пък се получи така, че най-близката ми приятелка започна да ме избягва. Изглежда вече не съм й интересна и не мога да ходя напред-назад с нея, както преди, но пък така разбрах, че всъщност не ми е била никаква приятелка. За две години веднъж не се сети да пита как е детето ми, да не говорим, че и един малък жест като подарък не получих... Така че от тази гледна точка не съжалявам. Освен това срещнах много други приятни момичета и завързах нови приятелства.

# 26
  • Мнения: 9 973
Ммммдааа, така става... Като разкажеш на хората 2-3 пъти за колики, зъби, пюрета и не знам още какво и се разбягват Simple Smile

Затова пък завързваш нови контакти с мамите по градинките и по форумите Simple Smile
кратко и точно Peace

# 27
  • Мнения: 7 201
Да има такъв момент. Но най-добрите ми приятелки си останаха такива. Даже едната ми стана кума и сме още по-близки.
Тези, които вече са познати, просто не са били истински приятели.
Да това ми е ясно и затова ми е кофти. Осъзнавам, че имам само една приятелка. Както в твоя случай- кумата.
Може една,но истинска. Peace
И мен ме позабравиха още през бременността,но после пък си намерих нови. Grinning

# 28
  • софия
  • Мнения: 636
Да. Още със забременяването  Confused
и при мен така. Гадно е, защото миналата зима имаше месеци, когато не съм виждала никого друг освен детето и съпруга ми. Седях само у дома и нито една приятелка не пожела да ми звънне или да дойде да ме види. Хората с деца изглежда са скучни.....Е, сега имам приятелки с деца, които са ми забавни. Елена като е по-голяма сега моите предишни приятелки, ако мога така да ги наричам почват вече да ми звънят, но аз имам достатъчно ангажименти отново и пак не се получава. Аз ги успокоявам, че те като имат деца ще имаме сродни теми, щото аз дотогава ще съм станала баба и ще гледам внучета Twisted Evil Joy

# 29
  • Мнения: 544
В реда на нещата е да се позабравите, просто се разминават интересите. За сметка на това намерих други приятели, с които имаме много общи неща -деца  Laughing

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт