Работна тема за кандидатстване за детска градина София- 3

  • 49 369
  • 1 136
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 2 280
Момичета,..чудя се.. като детенце на Плодоваа фея е вече навършило 3г...,но все още кандидатурите не са му активни... newsm78 newsm78 newsm78..дали пък няма да има пак 4. февруари 2009 ... newsm78 newsm78 newsm78 (или там каквото се пада "6. Заявления за прием се подават след активиране на системата от първия понеделник на месец февруари. Класирането и записването се извършва на база подадени заявления за прием за периода от първия понеделник на месец февруари до последния работен ден на месец май на текущата календарна година.  ")
В този  смисъл.. ако няма значение кога е направено предварителното кандидатстване...то... newsm78..точкова система ли ще ни прилоложат..
И как точнно  newsm78 newsm78 newsm78..
СЕГА  се замислям,че не е невъзможно да има родители, които са кандидатствали предварително навсякъде, където желаят и...да не попълнят въпросните въпросници, по които ще ни точкуват..
И техните деца отпадат от класацията ли?
Или...ще имат право когато се присетят да се появяват от нищото...все нови и нови...(и понеже не знаем кой кога и дали е кандидатствал предварително..ще сме си на тръни до 1 септември..дали, къде и как..)
Ех..
Все пак, Плодовата фея е от щастливките , родили преди 31 май 2006.. Явно детенце има повече шансове..
Аз признавам, че се ошашавих от липса на информация и догадки.. #Crazy #Crazy #Crazy
..

Момичета, какво ще кажете да отидем на Оборище 44 в понеделник дружно ? Предложания за час ?

# 961
  • Мнения: 418
Здравейте и за много години!
Моля ви, ако някой знае да ми каже има ли нещо такова, че сега от 5 януари, понеделник, започва кандидатстване в самостоятелни ясли с молби (на хартия, подадени на място)? И ако е вярно, важат ли вече подадените молби за септември 2009 за същите ясли?
Вярно е,но дали важат старите молби не знам.По-добре отиди в понеделник да подадеш нова,за по-сигурно.

# 962
  • Мнения: 245
Сигурно е питано вече, но не мога да изчета всичко, много се обърках, искам да попитам директно за кандидатстване в детска градина (за София) на 5.01.2009г ли да подавам молби на място или на 4.02.2009 г. по нета - http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=407186   . Много моля за извинение, но ... разбирате объркването ми предполагам .
И още нещо - дъщеря ми прави 3 години октомври. За детска трябва да си подам молбата нали, не за ясла ... Спорим тук с една позната...

# 963
  • Мнения: 96
Здравейте имам следния въпрос относно кандидатстването за детска градина на набор 2006-ако съм разбрала правилно сега ще могат да кандидатстват  само деца родени до май 2006 и кандидатурата ще им се активира най вероятно в деня в които навършат 3год.Когато се активира кандидатурата ще се попълват въпросници/заявления /по които ще се извърши приемането/така ли е/ който все още се уточнават какви да са.И ако бъдат приети ще трябва да позчнат от септенври 2009г.а за децата който по ''погрешка ''са родени след това не се знае как ще се извършва приема.Извинявам се за глупавите въпроси ама много се обърках вече с това приемане на и не мога си обясня в какво държава живеем.Насявам се акоро всичка да се уреси ама не ми се вярва нещо.Успех на всички.

# 964
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Това е брой отпреди цяла година!
 Новият регламент не е известен още.
 Кандидатстването е през интернет
 Дъщеря ти е за 1-ва градинска група от септември,щом навършва 3 г. в календарната 2009г

Лиляна,целият 2006 набор може да кандидатства предварително в ЦДГ или за текущ прием във 2-ра яслена група в ОДЗ-тата.
 Това за активирането на кандидатурата на 3-ия Рожден ден на детето явно не е вярно Wink

# 965
  • Мнения: 382
    лиляна , могат да кандидатстват всички деца, независимо кога са родени. Кога ще се активира кандидатурата, от сайта твърдят за сега , че на рождения ден, ако е била предварителна, т.е. не е била активна. Кога се попълва и каква е анкетата с въпроси , не се знае. Всички чакаме НОВИЯ регламент. Приетите  и записани започват септември 2009г, освен ако не е са такива , които са приети на текущо класиране, това са сегашните ежеседмични класирания за тук там случайно освободили се бройки. "По грешка" са родени всички деца в България, така се оказва.
    "сега ще могат да кандидатстват  само деца родени до май 2006" се отнася само за тук, Ясла2,29 ОДЗ Слънце ,  http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=8&k=134 и тук,І вариант, родени 2006 г.,76 ОДЗ Сърничка са деца родени в началото на годината http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=15&k=145 .
     paia4e, щом правите 3г.октомври 2009г., сте набор 2006г., кандидатствате за 1-ва група в ОДЗ и ЦДГ. НО, за целта ще трябва да кандидатстваш за Ясла 2 на желаното ОДЗ, там е набор 2006 в момента, после автоматично опашката ще се прехвърли за 1-ва група в ОДЗ-то и "Предварително кандидатстване "за 1-ва група на ЦДГ, кандидатурата ще стане активна, не се знае кога. Това го правиш през нета още сега, а ако отидете на място, директорката ще  направи кандидатурите вместо вас,което е едно и също и  пак през нета. Това което цитираш е старо , от 13 декември 2007 е статията.

    Темата се превърна във "Въпроси и отговори" Rolling Eyes май трябва да се пишат тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333947.540  Феята да каже.
    blanc , писали сме заедно.

# 966
  • гр.София
  • Мнения: 4 165


    Темата се превърна във "Въпроси и отговори" Rolling Eyes май трябва да се пишат тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333947.540  Феята да каже.
 

 Ами Джонев нали" обеща",че ще измислят регламента и ще пуснат отделна тема,в която ще отговарят на въпроси за новото кандидатстване.
 Ние сега само загряваме Simple Smile
 Трябва си отделна тема,наистина.

# 967
  • София
  • Мнения: 257
Щурчо, аз твърдо съм решила да ходя до "Оборище" 44, мисля да го направя в сряда, защото тогава ще има кой да ми гледа децата. Но ако решиш за утре, ще измисля нещо.

# 968
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Щурчо, аз твърдо съм решила да ходя до "Оборище" 44, мисля да го направя в сряда, защото тогава ще има кой да ми гледа децата. Но ако решиш за утре, ще измисля нещо.
Принципно и срещите на Работната група се правеха в сряда.

# 969
  • София
  • Мнения: 537
За много години и дано са здрави децата ни! Феичке, да ти е живо и здраво малкото човеченце, и дано е късметлия тази година, че то освен на късмет, на друго явно не остана да се надяваме.

Аз пратих питане през прословутата Обратна връзка с 3 въпроса:
- кога ще обявят регламента за 2009,
- кога ще има класиране по този регламент,
- кога се активират предварителните кандидатури на набор 2006 за първа група (моят син е недоносен, ама пак явно късно се е родил, цяла седмица след 31 май  Confused).
Като/ако имам отговор, ще пиша тук.

Моля ви, ако някой знае да ми каже има ли нещо такова, че сега от 5 януари, понеделник, започва кандидатстване в самостоятелни ясли с молби (на хартия, подадени на място)? И ако е вярно, важат ли вече подадените молби за септември 2009 за същите ясли?
Самостоятелните ясли са към МЗ, съвсем отделно от електронната система. Старите подадени на хартия молби си важат. Би трябвало да са ти дали входящ номер с дата на подаването, по реда на подаването на тези хартиени молби ще ви класират после.  Обади се по телефона или иди на място, ако имаш съмнения.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 12:06 от marmotche

# 970
  • Мнения: 245
Това е брой отпреди цяла година!
 Новият регламент не е известен още.
 Кандидатстването е през интернет
 Дъщеря ти е за 1-ва градинска група от септември,щом навършва 3 г. в календарната 2009г

Лиляна,целият 2006 набор може да кандидатства предварително в ЦДГ или за текущ прием във 2-ра яслена група в ОДЗ-тата.
 Това за активирането на кандидатурата на 3-ия Рожден ден на детето явно не е вярно Wink



Лелее,каква грешка съм направила. МНОГО се извинявам за грешната информация,която съм пуснала, неволно беше, аз също се излъгах с нея ...  Съжалявам !

# 971
  • Мнения: 48 031
 Момичета, дали да не подам жалба срещу Столична община? Детето ми е навършило 3 години, но не са му активни кандидатурите, а и от яслата ще ни изритат. Как е възможно в продължение на 9 месеца детето ми да е хем голямо за ясла, хем малко за детска градина?

# 972
  • Мнения: 48 031
Има тема за страстите, но забелязах че повечето майки се насочват тук за "бързи" въпроси и отговори. Няма лошо, и без  това е излишно да има много теми за детските градини, а всички заедно чакаме новия регламент. Само ви моля да позлваме темата за въпроси и информация около ДГ, но не и за емоционални изказвания, мрънкане, споделяне на лични драми
 и подобни неща- излишно се разводнява темата, а мисля че всички сме на едно мнение относно системата Wink

# 973
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 376
Бих подписала колективна жалба срещу Общината за всички недомислици свързани с приема в детските градини. Както за гафовете през 2008, така и заради забавянето и неяснотите за 2009-та.

# 974
  • Мнения: 48 031
Ми такава жалба трябва да е на хартия и да се разпише лично, а после да се внесе. Друг вариант е сайта за петиции, но не ми се ще- няма да се разпишат чак толкова много хора, че да е петиция , на която да се обърне внимание, а жалбата може и с по- малко подписи.А и изисква задължителен отговор.

Общи условия

Активация на акаунт