Как приспивате новородено след хранене?

  • 9 472
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Щерката не съм я приспивала никога. И до сега не я приспивам, просто я слагам да си легне. А като новородено я разнасях само със слинга, там си спеше през деня. От време на време се стресне, събуди се, погледне ме и пак заспи.
На 16 дни се събуждаше само за ядене и докато се наяде, пак запиваше, така че не знам какво да те посъветвам. Може да не му е достатъчно храната, която му даваш  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Мисля, че ако не го приспиваш през деня, а го оставяш да си будува и да се забавлява, има по- голяма вероятност да си спи през нощта.


Не съм го приспивала изобщо, никога. Спи, когато му се спи. Понякога е дълго, по някога - 10на минути. Още от най- малко бебе си е така. Втората част на първия месец - твоето е горе - долу там - през деня между храненията спеше задължително, между всички хранения - за по 10на минутки. През останалото време гледаше наоколо, или се забавлявахме заедно...

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм го приспивала Thinking
Или заспиваше сам или го оставях буден да си лежи ако не му се спи.

# 18
  • Мнения: 8 229
Не съм го приспивала. След като не заспива сам, значи не му се спи. Има деца, които имат нужда от по-малко сън.

И аз така и с двамата. След кърмене поставям в креватчето, пък той да си решава дали ще спи.

# 19
  • Мнения: 27 524
На 16 дни да гледа и да спи само един път на ден?  #Crazy
След хранене и уригване просто го слагах обратно в леглото му, това е  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми се приспиваше на цица, не съм имала проблеми с приспиване никога.

# 21
  • Мнения: 4 434
запиваше докато муцкаше Peace

# 22
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ами... Мисля, че ако не го приспиваш през деня, а го оставяш да си будува и да се забавлява, има по- голяма вероятност да си спи през нощта.

Това изобщо не е вярно. Колкото повече спи през деня, толкова повече ще спи и порез ноща....

# 23
  • Мнения: 31
ох и ние сме така като се събуди в 4 чак заспива към 8, а сме на два месеца, но при нас се събужда тъй като е запечен и започва зверско напъване докато не му направя клизма не мирясва, а след това се кокори и мрънка до осем така сме от 3 седмици  Cry

# 24
  • Мнения: 1 586
И моят син не беше от поспаливите,почти нямаше пероид в,които той да се нахрани и веднага да заспи,приспивах го в количката или в столчето за кола... Whistling

# 25
  • Мнения: 1 336
В началото и ние бяхме така - буди си през 2 часа, суче, после пак задрямва, пак се буди, кокори се и плаче и т.н. Въобще не можех да спя, добре че имаше и други хора да се занимават с него. Сега заспива за по-дълго време, през нощта се буди по-рядко. С времето ще премине ...
Иначе понякога го приспивам - люлея го и му пея, когато е уморен и раздразнен и не може да заспи сам.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 097
За щастие на тази възраст след ядене - веднага спане! Дори заспиваше преди да си я изяла млякото.
По-добре се консултирай с лекар...

# 27
  • Мнения: 179
Ами и ние имаxме такива моменти и сам пробвала какво ли не. На нас ни действа добре да му пея, Peace пробвай ?

# 28
  • Мнения: 488
По принцип дъщеря ни е спокойно бебе с доста здрав сън,но е имало моменти,когато незнам точно защо не може да заспи сама  newsm78 Или я слагам на гърдата,или и давам биберон-залъгалка(не съм обаче привърженик  Naughty )или лягам много близо с лице към нея и си слагам дланта на едната ръка на главичката и и започвам мнооооооого тихичко да и пея,почти без глас.Помага и помещението в което спи да е с приглушена светлина.Не съм люляла,подрусвала или носила н аръце,но пак уточнявам,че беба много си държи на съня и рядко ми се налага да правя магии за сън

# 29
  • Мнения: 3 034
Малкият е на 16 дена и в началото след всяко хранене си заспиваше без проблем. Понякога съм го гушкала, понякога направо се е отнасял. Сега обаче изобщо не му се спи. След ядене се почва едно въртене, гледане и ако не му се обърне внимание през цялото време започва да мрънка. Лошото е, че това продължава примерно към два часа и практически той спи по час, максимум два. Само един два пъти на ден си заспива и то ако го водя на разходка. Ама сутрин рано /към 4-4.30/ като стане няма заспиване след това. Нито гушкане, нито говорене, нито нищо не го приспива. Мислех, че малко като поотраснат тогава започват да бодърстват. Не е ли много малък да стои буден толкова време? Може и да е много тъп въпросът, но наистина нямам представа. Така и аз немога да подремна за повече от половин един час, освен един път в денонощието. Благодаря предварително и пак се извинявам ако е глупав въпросът

ами не го приспивах просто. приех, че си имам любопитко и така. разнасях го с мен, говорех, пеех, показвах, обяснявах. понякога се заседяваше в шезлонга - пусках му музика и/или вибрация. синът ми започна да спи повече след четвъртия месец, даже и половина. и естествено - и ние не спяхме, но това е - лесно няма  Grinning пък и на мен ми беше приятно да е с мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт