"Ти си лош!"

  • 2 315
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 607
И Боби ги сервира такива. Особено, когато му откажем нещо. Следва плюене (това от 3 дена), Ти си лош, няма да съм ти приятел, ти си глупава. Плюс крясъци, не е ясно защо.
Знае значението на тези думи и иска да ни засегне, за да си върне задето не сме му угодили.
И аз се надявам да е период.

# 16
  • Мнения: 2 722
Моля някоя мама с по - голямо детенце да каже според нея кога отминава И ТОЗИ период Simple Smile
Към 4 и половина  Wink ама не отминава, а става по-дълго изречение, поради по-големия речников запас  Joy Тогава изглежда горе-долу така "Ти си лоша и ще кажа на тате да ти махне и да ми намери друга мама, която да ми купи.....  hahaha"
А сега сериозно - не акцентирам прекалено много на впечатлението което правят с тези си думички, само отбелязвам със спокоен тон, че това е грозна думаи който не вярва, да отиде пред огледалото и да види колко грозно изглежда докато я казва. Оказа се, че моите момчета са суетни  Wink

# 17
  • Мнения: 456
При нас това се получи от яслата. Там явно някоя леля е казала така на детенце. След безброй обяснения, че не сме лоши и т. н това отмина, но Дилян започна да пита: "Мамо, аз лош ли съм?". Естествено обясненията бяха, че няма лоши деца, а просто понякога дечицата не слушат много. Сега сме на вълна: "Аз съм много послушен", така че няма място за притеснения. Simple Smile Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 607
Mama_Galia_66 - и аз опитах този начин с огледалото. Обаче последва само смях до полуда и повтаряне на тези думи до припадък с най-различни тонове и имитации.  Joy Явно ще става артист.  Joy

# 19
  • Мнения: 2 722
Стаси, но отклони агресията и  я трансформира в смях, нали?
При мен за думичките върши работа, но това дето е направило твоето дете на мен ми го прави като номер малкия като го пратя да види колко е грозен с пръст в устата  Joy
НАТФИЗ, очаквай включване  Wink

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 11:05 от Mama_Galia_66

# 20
  • Мнения: 822
Моля някоя мама с по - голямо детенце да каже според нея кога отминава И ТОЗИ период Simple Smile
Към 4 и половина  Wink ама не отминава, а става по-дълго изречение, поради по-големия речников запас  Joy Тогава изглежда горе-долу така "Ти си лоша и ще кажа на тате да ти махне и да ми намери друга мама, която да ми купи.....  hahaha"
А сега сериозно - не акцентирам прекалено много на впечатлението което правят с тези си думички, само отбелязвам със спокоен тон, че това е грозна думаи който не вярва, да отиде пред огледалото и да види колко грозно изглежда докато я казва. Оказа се, че моите момчета са суетни  Wink
Joy страхотна идея, ще я пробваме и ние непременно !

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
А сега сериозно - не акцентирам прекалено много на впечатлението което правят с тези си думички, само отбелязвам със спокоен тон, че това е грозна думаи който не вярва, да отиде пред огледалото и да види колко грозно изглежда докато я казва. Оказа се, че моите момчета са суетни  Wink
Peace
Извини се на жената тази сутрин, даже я прегърна. Simple Smile Камък ми падна от сърцето. Heart Eyes
Момичета, благодаря ви за отговорите. Тези два дена много мислих за нас и стигнах до извода, че чисто и просто иска вниманието ми. Взех си бележка и трябва да помисля за вариант да прекарваме повече време заедно.
Да обаче винаги има причина.
Може по този начин детето да се опитва да привлече вниманието на околните.

# 22
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 933
Може би и се е насъбрало. Някой може би прекалено много й казва, че е лоша, неполсушна, й се кара... нещо от този род. И тя копира поведение  и си го изкарва на някой друг. Предположение само...

# 23
  • Мнения: 934
Тези два дена много мислих за нас и стигнах до извода, че чисто и просто иска вниманието ми. Взех си бележка и трябва да помисля за вариант да прекарваме повече време заедно.
Може да я е страх, че жената се опитва да заеме твоето място.
И моята щерка говори подобни неща на баба си понякога, а иначе се разбират страхотно. И на приятелите си също ooooh! Някакъв детски страх е това според мен. А не е като да не обяснявам непрекъснто, че така не се говори.
Кажи на жената да не се връзва на детски работи! Как може голям човек да се обиди на двегодишно дете?

# 24
  • Мнения: 148
Аз бях пуснала такава тема преди известно време, голям проблем ми беше, всички му бяхме лоши за най-малкото. Добрата новина - вече отмина Grinning И то само за няколко месеца като се замисля! Едва ли е в мен заслугата - пробвах всичко - молби, обяснения, каране, после се опитвах да се правя, че не го чувам и явно това  е подействало Laughing Като не постигат ефекта, който очакват, губят интерес малките манипулатори Simple Smile

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Кажи на жената да не се връзва на детски работи! Как може голям човек да се обиди на двегодишно дете?
Тя в никакъв случай не се е обидила, просто  й стана мъчно!  Sad
Може би и се е насъбрало. Някой може би прекалено много й казва, че е лоша, неполсушна, й се кара... нещо от този род. И тя копира поведение  и си го изкарва на някой друг. Предположение само...
точно напротив: непрекъснато си повтаряме колко се обичаме.
Както и да е! Днес има коренна промяна: сега сме на фаза: "ти си добър". Дано продължи по-дълго време!  Party Crazy

# 26
  • Мнения: 934
Кажи на жената да не се връзва на детски работи! Как може голям човек да се обиди на двегодишно дете?
Тя в никакъв случай не се е обидила, просто  й стана мъчно!  Sad
А не трябва, детето не ги мисли наистина тия неща!

# 27
  • Мнения: 385
Ние сме пък с "Ти си ако", когато го изрича - аз все едно не го чувам, а пък таткото пробва с ответен отговор "Ти си кисел" и той започва да повтаря "Ти си кисел" !Имаме някакъв напредък!

# 28
  • Мнения: 1 186
Пишете и нас в списъка  Tired....и моята дъщеря е така от няколко месеца....за най-малкото хвърля,тръшка се,обижда,сочи с пръста...много гаден период е това Confused....колко време трае това нещо newsm78...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Моля някоя мама с по - голямо детенце да каже според нея кога отминава И ТОЗИ период Simple Smile
На пет и половина ме заплашва, че ще ме напусне и аз много ще страдам. Заплашва, че ще си скъса дрехите, ще си счупи играчките. ЩЕ СЕ ЗАСТРЕЛЯ! Mr. Green

Репликата "Ти си лоша. Не те обичам." я усвои от морето, след продължителен контакт с две други деца. След неколкократни опити да я премахна от речника му с думи, убеждения и сърцераздирателни и по-твърди разговори, я изкорених по метода на Макаренко.
Без ексцесии, но с непоколебима твърдост, защото забелязах, че у другите деца се беше настанила твърде трайно и не пожелах да рискувам сама да отмине във времето.

Ако пак чуя, че ще се самонаранява, за да страдам, ще премина към изпитания метод на разубеждаване отново Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт