Стигат ли ви парите дотолкова, че да не ги чувствате като проблем

  • 15 135
  • 204
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 313
Някой май си рпави як майтап  Mr. Green

# 181
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Някой май си рпави як майтап  Mr. Green
И ни гледа сеира  Mr. Green

# 182
  • Мнения: 489
Изтъкването на такива неща е типично за комплексирани парвенюта, които явно като им е било времето като млади не са чели и не са цивилизовали достатъчно и сега на дърти години са се сетили да наваксват. Купуват драсканиците на разни мързеливи перковци, дет ги мързи да работят нещо нормално, а седят и си философстват и после издадат книга пълна с простотии. А такива като теб я купуват и се хвалят, че са купили книга и даже са я прочели. Аз съм минала фазата на четене на книги. Сега си набавям необходимата информация от Инет. На романчета съм се начела и вече нищо не може да ме впечатли. Сама мога да почна да пиша такива, ама не ми се занимава с глупости. И ходел по мероприятия  Joy Като знам само колко са обогатяващи т.нар. мероприятия... чиста проба парвенющина. Аз съм по стойностните неща. И да, храната е едно от тях. За другите няма да ти говоря, щото няма да разбереш. Чети си книжките и  си мисли, че те обогатяват  Grinning

Е, не, мислех си, че този форум вече не може да ме изненада с нищо, но не - тези прозрения за драсканиците просто ме хвърлиха в музиката Crazy
Joy Посмях се посред нощ. А се мислех, че темата е сериозна...  Joy

# 183
  • Мнения: 4 965
...

Книги много купуваме, филми гледаме, ходим по разни мероприятия, обичаме да пътешестваме.

... Аз съм по стойностните неща. И да, храната е едно от тях. За другите няма да ти говоря, щото няма да разбереш. Чети си книжките и  си мисли, че те обогатяват  Grinning
...


Т.е. искаш да кажеш, че на млади години си достигнала максимума на свото развитие и вече нямаш нужда от нови знания; достигнала си такива културни висини, че един концерт или изложба не са стойностни за теб; пропътувала си целия свят и сега нямаш желание да ходиш по-далеч от кварталния хранителен магазин? Живяла си в палати и сега не ти трябва нищо друго, освен аскетична рогозка и малко слама, че да си постелиш в ъгъла? Сериозно ли?
Ники, не изпитваш ли понякога други нужди /освен хранене и после освобождаване от храната  Embarassed/? Нямаш ли желание да видиш пирамидите, Тадж Махал и други подобни места - не само през компютъра /или да отидеш поне на кулинарен туризъм, щом толкова държиш на храната/? Не ти ли се е искало да научиш още 1 чужд език или да изкараш някаква специализация?...
Аз лично не бих се гордяла, ако развитието ми е спряло някъде около 15-тата или максимум 18-тата година, защото съм прочела задължителната учебна литература и умея да работя с Гуглето...
 Whistling

# 184
  • Мнения: 995
Защо се хващате за поста на НикиФин?
 Прочетете поста на Феникса.
Чак аз се почувствах бездуховна и елементарна, защото смятам колко пари месечно плащам за храна, а темата дори не е моя. В крайна сметка авторката  поиска коментарите ни за нещо съвсем различно, а според въпросния Феникс  да се мисли за храна е равно на нисък интелект.
Хайде не четете избирателно, жената се е засегнала! Много важно какво написала в яда си!

И wtf трябва да значи това Shocked
Цитат
Та , Никифин, постави си някакви други цели освен храна. Това би те тласнало напред. 


Брех, въх! Тц, тц, тц... спирам да ям, ще поставя и детето на диета. Искам да стане доктор на науките.

# 185
  • Мнения: 12 674
Много ми се иска и аз да се извися до нивото на Ники. Че сега си мечтая да си купувам книги, да ходя по "мероприятия", а не мога да си позвоя всичко.

# 186
  • Мнения: 2 180
Не успях да изчета всичко, но на мен само храната ми е 350-400 лв. на месец и то не ям кой знае какви деликатеси, но и не готвя- все готово вземам..
В крайна сметка, да, стигат ми на този етап, но не мога да си позволя да спестя за жилище например, а това го чувствам като проблем.  Confused

# 187
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Стигат ми и то не само за храна Mr. Green

Дори и книги успявам да си купя, че и да пообиколя света  Crazy

# 188
  • Мнения: 2 757
Джини, почни да си готвиш. Не че ще спестиш за жилище, ама поне малко по малко ще харчиш за храна. И ще ядеш по качествено като бонус.

Мадам Х, кога ще станеш съвременен човек. За купуване на книги са си мечтали бабите ни щото са били неграмотни, а и пари не са имали. Сега всичко е електронно. Заповядай в нас да ти подаря няколко чувала с книги, които са прочетени и сега седят да събират прах и да трошат секциите ми и децата да ги вадят и да ги късат.
Би ли споделила за мероприятията, които ти липсват и невъзможността да ги посетиш ти ограничава духовното развитие. Наистина не се сещам какви ще да са тези мероприятия.

КатКа, и аз не разбрах след като храната не е важна, защо феникса харчи 600 долара за храна, вместо да си купи поне десетина книжки и да се обогати, той изяжда толкова много пари. И после ме изкара мен, че живея за да ям, при положение че разходите ми за храна са поне наполовина на неговите. Пообъркал се е човека, може да не е бил в кондиция като е чел и писал. Сигурно след някое пиянско мероприятие  Joy А феникса дали ходи до тоалетна, как мислиш. И колко е важно за него да ходи тоалетна. И дали непосещението и и вършенето на нуждите в гащите (защото тези 600 долара като са влезли трябва и да излязат) го възвисява духовно  Joy

azaf, права си. В един момент проумях колко е безсмислено да четеш писанията на болни перковци и престанах. След читателския ми период минах през кратък етап в който обмислях да стана писател, поет или нещо от сорта. Удаваше ми се. Но в крайна сметка размислих и реших, че ще съм по полезна за себе си и обществото ако наистина правя нещо градивно, отколкото да се занимавам с въздухарски истории.
Иначе обичам да ходя на различни места, да посещавам забележителности... Напоследък не го правя, защото децата не ми го позволяват. Когато стане възможно естествено ще отделям време и за подобни удоволствия. За сега обаче имам други приоритети, които са по важни от личния ми кеф  Peace Така че не е да нямам нужди различни от физиологичните. Аз се изумявам на елементраността на някой постващи как си правят генерални изводи за мен от една тема за разходите за храна.

# 189
  • Мнения: X
Изтъкването на такива неща е типично за комплексирани парвенюта, които явно като им е било времето като млади не са чели и не са цивилизовали достатъчно и сега на дърти години са се сетили да наваксват. Купуват драсканиците на разни мързеливи перковци, дет ги мързи да работят нещо нормално, а седят и си философстват и после издадат книга пълна с простотии. А такива като теб я купуват и се хвалят, че са купили книга и даже са я прочели. Аз съм минала фазата на четене на книги. Сега си набавям необходимата информация от Инет. На романчета съм се начела и вече нищо не може да ме впечатли. Сама мога да почна да пиша такива, ама не ми се занимава с глупости. И ходел по мероприятия  Joy Като знам само колко са обогатяващи т.нар. мероприятия... чиста проба парвенющина. Аз съм по стойностните неща. И да, храната е едно от тях. За другите няма да ти говоря, щото няма да разбереш. Чети си книжките и  си мисли, че те обогатяват  Grinning

Мислех да пиша нещо за финансите, ама се отказах.
Все си мислех, че в тая тема не могат да се кажат кой знае какви простотии, и воала!
От написаното се разбира, че Никифин е стигнала такова интелектуално ниво на развитие, че вече няма нещо, което да научи. Евала! Затова е достигнала до най-стойностното нещо в живота - яденето! Дайте да минем една стъпка напред и да изчислим колко пари разхищава всяка от нас за книги, кино, театър, концерти и пътувания и да започнем да ги обръщаме в КИЛОГРАМИ храна. Като млад, който чел - чел.  Grinning Grinning 

P.S. Аз лично от теб не си правя изводите само от тази тема. Чела съм доста твои бисери и в други теми, това със сигурност ти се отдава.

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 13:11 от Анонимен

# 190
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да не забравим и разходите за тоалетна хартия   Naughty

Все пак е изключително важно след като се нахраниш, да има и с какво да се избършеш Mr. Green

Или може пък книги да ползваме за тая цел. Така и така някви перковци са се морили да ги пишат, поне да не идат зян  hahaha hahaha

# 191
  • Мнения: 82
 Аз се изумявам на елементраността на някой постващи как си правят генерални изводи за мен от една тема за разходите за храна.
[/quote] Аз ли4но изводите си ги направих от ДВЕ твои теми. Другата беше какви умни и интересни деца имаш.......а другите как тъпо гледат.Нещо от сорта .

# 192
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За всичко ми стигат,че и ми остават....харча повече за картини,материали за себе си, и за книги/албуми,повече от колкото за храна,не правя икономии,нито гледам цените в Пикадили примерно,мразя икономии,направо се втрисам като чуя...

# 193
  • Мнения: 2 757
Книги за тоалетна хартия не стават, твърди са и не попиват. Виж, за подпалки по ще са от полза  Grinning
Смешно ли ви е, а. Щото и аз много се забавлявам като ви чета. Мисленето ви е много изостанало, поне 100 години е назад от тукашното и поне 200 от моето  Sunglasses

# 194
  • Мнения: 2 792
 Аз си признавам, че все още не съм готова и не съм подготвена да се извися до нивото на NikiFin, сегашното ми положение ме урежда, колкото и да съм назадничава  Blush

Общи условия

Активация на акаунт