"ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ"???Бихте ли си направили??

  • 13 460
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Не намерих такава тема,за това я пускам.
От известно време с мъж ми се чудим newsm78,дали да си направим.Аз  имам една,но тя е заради ипотеката на жилището.Та се чудим и се маем ,какво да правим.Ако (не дай си Боже) утре се случи нещо с нас,поне децата да са подсигурени.Или пари хвърлени на вятъра? Thinking
Какво ще кажете по въпроса??Някой правил ли си е ??

# 1
  • Мнения: 1 312
Да,бих.
И то в най-скоро време.
Тази,която е обвързана с банката няма общо с личната.
Тя гарантира парите по кредита,не твоята сигурност и обезпечаване на семейството ти.

Нагласите на хората са доста странни по тази тема като цяло.
Поне на тези,с които съм коментирала.

# 2
  • Мнения: 581
 Аз имам спестовно-осигурителна програма в евро с допълнителни здравни покрития.
 Не ми пука за мнението на хората по този въпрос, важното е че аз намирам този вид застраховане за полезно.

# 3
  • Мнения: 2 175
Аз имам спестовно-осигурителна програма в евро с допълнителни здравни покрития.
 Не ми пука за мнението на хората по този въпрос, важното е че аз намирам този вид застраховане за полезно.

bi li dala malko powe`e info za towa? Ubedih se, che v Bg e bezsmisleno i pylna zaguba na pari..(

# 4
  • Мнения: X
 zori13 , я ни  светни малко повече по този въпрос...
Приемам мнения и препоръки от всички..

# 5
  • Мнения: 1 312
Аз имам спестовно-осигурителна програма в евро с допълнителни здравни покрития.
 Не ми пука за мнението на хората по този въпрос, важното е че аз намирам този вид застраховане за полезно.

bi li dala malko powe`e info za towa? Ubedih se, che v Bg e bezsmisleno i pylna zaguba na pari..(
И на мен ми е интересно това.
Вид застраховка ли е или има само медицински покрития?
И защо е безсмислено?
Покрития плюс доходност на края на периода ми се виждат добра идея.

# 6
  • Мнения: 44
Аз от скоро се занимавам точно с това-застраховки.
По принцип нашата застрахователна компания предлага застраховка живот с продължителност от 5 до 30г.Няма да изпадам в подробности,но по принцип условията са изплащане на застраховката са следните:при доживяване на застрахователния период се изплаща сумата натрупана през годините и в зависимост от тарифата,която използвате и натрупалите се лихви.При  трайна или временна нетрудоспособност застрахователя изплаща % от застрахователната сума,равен на % загуба на работоспособност.При по-тежки увреждания........ще стане много дълго Crazy
Ако някой има интерес и въпроси може и на лични

# 7
  • Мнения: 44
Покрития плюс доходност на края на периода

 PeaceТочно това е

# 8
  • София
  • Мнения: 337
Аз имах. След третата година си я откупих, защото прецених, че не ми е изгодно.
След въвеждането на плоския данък, за мен се обезмисли, тъй като сами по себе си лихвите са много ниски. Бях го направила със цел спестяване и инвестиция, а не защото смятам наследниците ми да са много охолни като вземат премията ми - 12 000 евро.

Всеки си знае за себе си. За мен е ясно, че след толкова години при тази инфлация, парите ми ще са се обезценили. Предпочитам да ги вложа в нещо, от което наследниците ми да имат полза и доходи, когато им потрябва.

# 9
  • Мнения: 581
 Застраховка "Живот" си е, просто има допълнителни здравни покрития.От една страна е застрахован живота ми, от друга- ако се разболея ми се поема лечението.Само, че сумите, които внасям за допълнителните здр. покрития се губят, т.е. не се натрупват и нямат спестовния характер на сумите, които внасям по основната застраховка.Те обаче не са никак големи, имайки предвид покритията, за които се внасят.Има и застраховки без такива екстри, само със спестовен характер.
 По принцип колкото по-млад е човек, толкова повече има сметка да си направи застраховка "Живот", защото парите, които се взимат в края на периода са повече.За мен смисъла е в това, че чрез такава застраховка се спестяват пари и се подсигурява живота и здравето на застрахования.Аз лично предпочитам застраховка "Живот" пред спестовна сметка в някоя банка, защото лихвите са по-големи и защото при евентуално заболяване и загуба на работоспособност застрахователя изплаща доста големи суми, което няма как да стане ако имам само банкова спестовна сметка.

# 10
  • Мнения: 44
Аз имах. След третата година си я откупих, защото прецених, че не ми е изгодно.
След въвеждането на плоския данък, за мен се обезмисли, тъй като сами по себе си лихвите са много ниски. Бях го направила със цел спестяване и инвестиция, а не защото смятам наследниците ми да са много охолни като вземат премията ми - 12 000 евро.

Всеки си знае за себе си. За мен е ясно, че след толкова години при тази инфлация, парите ми ще са се обезценили. Предпочитам да ги вложа в нещо, от което наследниците ми да имат полза и доходи, когато им потрябва.

По въпроса за плоския данък,не знам точно какво имаш в предвид-всичко зависи от застрахователя,който си избрала и условията,които ти предлага.Има тарифа,при която парите за застраховката не се облагат с данък-ако заплатата ти е примерно 400евро,а месечната вноска 50евро,то с данък се облагат 350евро.

# 11
  • Мнения: 1 312
Застраховка "Живот" си е, просто има допълнителни здравни покрития.От една страна е застрахован живота ми, от друга- ако се разболея ми се поема лечението.Само, че сумите, които внасям за допълнителните здр. покрития се губят, т.е. не се натрупват и нямат спестовния характер на сумите, които внасям по основната застраховка.Те обаче не са никак големи, имайки предвид покритията, за които се внасят.Има и застраховки без такива екстри, само със спестовен характер.
 По принцип колкото по-млад е човек, толкова повече има сметка да си направи застраховка "Живот", защото парите, които се взимат в края на периода са повече.За мен смисъла е в това, че чрез такава застраховка се спестяват пари и се подсигурява живота и здравето на застрахования.Аз лично предпочитам застраховка "Живот" пред спестовна сметка в някоя банка, защото лихвите са по-големи и защото при евентуално заболяване и загуба на работоспособност застрахователя изплаща доста големи суми, което няма как да стане ако имам само банкова спестовна сметка.
PeaceЕстествено.
Защото ако нещо се случи с теб банката няма да ти плати злополуката или ПТН,само дето близките ти ще изтеглят парите и ще ги хвърлят за лечения,че и заем може да им се наложи да вземат за да покриват нуждите.

# 12
ДА!ДА!ДА!
АЗ СИ НАПРАВИХ ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ,КОЯТО ВАЖИ САМО В СЛУЧАЙ НА СМЪРТ,Т.Е ЧИСТО КАСКО!!!ПРИ ТАЗИ ЗАСТРАХОВКА,НЯМА СПЕСТОВЕН ЕЛЕМЕНТ.ПЛАТИХ ЕДНОКРАТНО ОПРЕДЕЛЕНА СУМА И ТОВА Е!!!

# 13
  • Мнения: 592
Вече имам 2 вида- много е полезно точно като застраховка. Един познат така си замина най-неочаквано, добре че с жена му имаха добър бизнес който и остави. А и сега с тази допълнителна доходност /ако я има де/ си е супер. Няма значение на 20, 30 или 40 г. си. Даже колкото по-млад си толкова условията са по-добри за сключване.  Има ли човек достатъчен доход - трябва да го направи.
Зизи, човек се и разболява - трябва всичко да се предвиждА!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Направи ли сме и на нас и на децата  Peace

# 15
  • Мнения: 1 312
ДА!ДА!ДА!
АЗ СИ НАПРАВИХ ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ,КОЯТО ВАЖИ САМО В СЛУЧАЙ НА СМЪРТ,Т.Е ЧИСТО КАСКО!!!ПРИ ТАЗИ ЗАСТРАХОВКА,НЯМА СПЕСТОВЕН ЕЛЕМЕНТ.ПЛАТИХ ЕДНОКРАТНО ОПРЕДЕЛЕНА СУМА И ТОВА Е!!!
Защото си си направила застраховка злополука явно.
В живота има и други покрити рискове и събития.
Злополуката е година за година и няма спестовен характер.
Но също има различни покрития,не е само смърт.

# 16
  • Мнения: 4 053
а, къде, в кои компании сте си правили застраховките ?

# 17
  • Мнения: 1 312
Аз както писах още не съм,но в AIG ще бъде със сигурност.
Планирала съм я за след НГ.
На мъжа ми също е там.

# 18
  • Мнения: 1 043
Аз както писах още не съм,но в AIG ще бъде със сигурност.
Планирала съм я за след НГ.
На мъжа ми също е там.
Предвид случилото се с AIG, не Ви съветвам да е там  Peace

# 19
  • Мнения: 17 987
Pink, какво се е случило нещо не съм в час. Имаме ипотечен заем и застраховката е там? Да не би да трябва да си правим и на друго място?

# 20
  • Мнения: 1 043
Pink, какво се е случило нещо не съм в час. Имаме ипотечен заем и застраховката е там? Да не би да трябва да си правим и на друго място?
Предполагам, че не трябва. Правителството на САЩ успя да спаси застрахователната компания.
Имам предвид, че вече не са така стабилни и надеждни, както до скоро  Peace

# 21
  • Мнения: 2 631
Не бих си направила!
Във всеки втори крими филм/сериал убиват заради застраховките на жертвите...  Mr. Green

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Имам спестовно-осигурителна програма,с покритие за 9 болести.Ако се диагностицира някое от тях ми плащат цялата сума,за която съм сключила договора си.Програмата се прекратява,но смисъла е,че получавам пари в нужния момент за адекватно лечение.А иначе се надявам да не се наложи,естествено и след 25 год. да си взема паричките,заедно с лихвите по тях.Направих я с идеята да си имам заделени пари за старини.При желание има и допълнителни покрития-при злополука се изплаща процент от трайната инвалидност,недай боже.Програмата ми е в Граве,през Евролайф.

# 23
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
АЗ РАБОТЯ КЪМ НАЙ-ГОЛЯМАТА И СТАБИЛНА ЖИВОТО-ЗАСТРАЖОВАТЕЛНА КОМПАНИЯ В БЪЛГАРИЯ,НЕЗНАМ ДАЛИ ДА Й КАЖА ИМЕТО И МОГА ДА ВИ КАЖА ЧЕ ИМА МНОГО ХОРА,КОИТО СЕ ВЪЗПОЛЗВАТ ОТ ТЕЗИ ПРОДУКТИ.ИЗГОТВЯТ СЕ ИНДИВИДУАЛНО СПОРЕД НУЖДИТЕ НА КЛИЕНТА,АКО НЯКОЙ СЕ НУЖДАЕ ОТ КОНСУЛТАЦИЯ МОЛЯ Hug

# 24
  • Мнения: X
kafe,ще си я направя тайно,за  да не ме  #2gunfire Sick..,майтап
Посъбрах малко инфо,но сега се чудя каква да бъде.Ще трябва да избера..
А и  ще продължа да следя и темата,така ,че пишетеее Hug

# 25
  • Мнения: 1 312
Аз както писах още не съм,но в AIG ще бъде със сигурност.
Планирала съм я за след НГ.
На мъжа ми също е там.
Предвид случилото се с AIG, не Ви съветвам да е там  Peace
Стига излишни истерии.
Компанията е стабилна.
Просто към момента 79.9% е собственост на Американското правителство.
А то няма да фалира скоро доколкото ми  известно.

# 26
  • Мнения: 1 043
Аз както писах още не съм,но в AIG ще бъде със сигурност.
Планирала съм я за след НГ.
На мъжа ми също е там.
Предвид случилото се с AIG, не Ви съветвам да е там  Peace
Стига излишни истерии.
Компанията е стабилна.
Просто към момента 79.9% е собственост на Американското правителство.
А то няма да фалира скоро доколкото ми  известно.
Не смятам, че това е истерия.
Просто споделям мнение, което доколкото ми е известно е точно по темата
Да, компанията към момента е правителствена!

# 27
  • Мнения: 642
Валутна застраховка "Живот" със спестовен характер означава, че спестяваш парите, които внасяш през годините - т.е. ще ги получиш в края на периода (да речем избрал си 15 г.) плюс лихвен процент, които банките не дават. Освен това нещо, което банката никога няма да направи за теб, ако спестяванията са ти там е да ти изплаща обезщетения, които не нарушават сумата, която си ПРЕДВИДИЛ да събереш в края на периода. Друго предимство е , че ако някому дължиш нещо (не си си плащал парното примерно 5 г.), спестяванията ти по застраховка "Живот" са абсолютно защитени - никой, нито държавата дори има право да ги запорира/изиска.
На въпроса - да, имам три програми: семейна спестовна застраховка и две детски спестовни.
Застрахователен брокер съм от 3 години. Който иска консултация може да ми пише на ЛС.

# 28
  • Мнения: X
А нужни ли са изследвания,прегледи... newsm78???

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Само ако програмата ти е за голяма сума,всяка компания си има праг за задължителни прегледи и са безплатни за клиента,правят се при доверените лекари на компанията в града ти.

# 30
  • Мнения: 15
И двамата смъжа ми имаме солидни застраховки живот- дано не се налага да ги ползваме обаче. При смърт към 450 000 долара на човек. Изчислихме ги така, че този, който оцелее да може спокийно да изплати къщата и да живее нормален живот. И да гледа детето, разбира се.

# 31
  • Мнения: 1 312
И двамата смъжа ми имаме солидни застраховки живот- дано не се налага да ги ползваме обаче. При смърт към 450 000 долара на човек. Изчислихме ги така, че този, който оцелее да може спокийно да изплати къщата и да живее нормален живот. И да гледа детето, разбира се.
Това не е в БГ,нали?
Такива големи покрития не съм чувала да има тук Rolling Eyes
Зависи от годишната премия естествено,но все пак...

# 32
  • Мнения: 15
Права си, че не е в Бг - в Северна Америка е. И да ти кажа, ако имаш пари на сърце можеш да се застраховаш за наистина много пари. Нашите застраховки са в дъното на таблицата - тазбирай най-евтините. Плащаме 75 долара на месец за двете.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз както писах още не съм,но в AIG ще бъде със сигурност.
Планирала съм я за след НГ.
На мъжа ми също е там.
Предвид случилото се с AIG, не Ви съветвам да е там  Peace
Стига излишни истерии.
Компанията е стабилна.
Просто към момента 79.9% е собственост на Американското правителство.
А то няма да фалира скоро доколкото ми  известно.
В БГ скоро тази компания ще е собственик на друг, така че и там да си ги направите, няма да се загубят парите.  Hug

# 34
  • Мнения: 1 312
Права си, че не е в Бг - в Северна Америка е. И да ти кажа, ако имаш пари на сърце можеш да се застраховаш за наистина много пари. Нашите застраховки са в дъното на таблицата - тазбирай най-евтините. Плащаме 75 долара на месец за двете.
Ти направо ме шашна.
Това съвсем не са много пари за такива покрития.
Ако може би ли ми казала коя е компанията/ако искаш на лични/.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз имах. След третата година си я откупих, защото прецених, че не ми е изгодно.


По въпроса за плоския данък,не знам точно какво имаш в предвид-всичко зависи от застрахователя,който си избрала и условията,които ти предлага.Има тарифа,при която парите за застраховката не се облагат с данък-ако заплатата ти е примерно 400евро,а месечната вноска 50евро,то с данък се облагат 350евро.
По повод инфлацията, има индексации. За плоския данък, така е, но не се е обезсмислило; не знам каква е била твоята и кой ти ги е смятал. Пак има ефект от облекченията, но са малко по-малки.
Примерът със заплата от 400 евро не е правилен. Някой явно не е доразбрал.

# 36
  • Мнения: 1 312
Застраховката Живот се признава за разход на фирмите,а при физическите лица мисля се приспадаха 10% от годишния облагаем данък.
Но не съм сигурна дали беше точно така Thinking.

# 37
  • Мнения: 1 544
Имам такава, ще правим и на мъжът ми, според мен такава застраховка трябва да е задължителна, също като гражданската. Ама хората май предпочитат да си застраховат колите  Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 4 578
Застраховката Живот се признава за разход на фирмите,а при физическите лица мисля се приспадаха 10% от годишния облагаем данък.
Но не съм сигурна дали беше точно така Thinking.

Да, така е. Но не е разход на фирмата, а тя- фирмата има право да ползва необлагаеми 60 лв на всяко застраховано лице. Правят се групови или индивидуални, като пак планът е свързан с години, рисков клас и др. При физически се приспадат 10% от облагаемият доход, не данък. Може и да е месечно, зависи клиентът с какъв план е. В някои фирми са само годишни вноски  newsm78.

# 39
  • Мнения: 1 312
Застраховката Живот се признава за разход на фирмите,а при физическите лица мисля се приспадаха 10% от годишния облагаем данък.
Но не съм сигурна дали беше точно така Thinking.

Да, така е. Но не е разход на фирмата, а тя- фирмата има право да ползва необлагаеми 60 лв на всяко застраховано лице. Правят се групови или индивидуални, като пак планът е свързан с години, рисков клас и др. При физически се приспадат 10% от облагаемият доход, не данък. Може и да е месечно, зависи клиентът с какъв план е. В някои фирми са само годишни вноски  newsm78.
Тъй де-доход ooooh!.
Глупости пиша Embarassed

# 40
  • София
  • Мнения: 4 578
Тъй де-доход ooooh!.
Глупости пиша Embarassed
[/quote]
 Hug Тъй де, разбрах, че за едно и също пишем.
И да не съм голословна, да кажа по темата. За мен не е важен само спестовния елемент. А и рисковете. Те затова се плащат отделно, който иска си ги сключва. По назад четох, че някой ги откупил, защото в края на периода....Това е добрият край. Но има и други, ние сме хора. За мен беше важно, ако бъда в даден мпмент неработоспособна, да има кой да ми поеме ежедневните разходи. Не говорим за суми от 450 000 долара, това в Бг е много крайно. Нещо разумно. Така и направих.

# 41
  • Мнения: 683
Не намерих такава тема,за това я пускам.
От известно време с мъж ми се чудим newsm78,дали да си направим.Аз  имам една,но тя е заради ипотеката на жилището.Та се чудим и се маем ,какво да правим.Ако (не дай си Боже) утре се случи нещо с нас,поне децата да са подсигурени.Или пари хвърлени на вятъра? Thinking
Какво ще кажете по въпроса??Някой правил ли си е ??

И аз имам заради ипотеката, но декември ми изтича, едва ли ще я подновя.

# 42
  • Мнения: 200
според мен лично няма смисъл,щото си е наистина "пари на вятъра" аз лично съм била финансов консултант (застраховател). Пълна пародия ,много от нещата ги пишат с малки букви  и после "амааа това ама онова " и АКО ти дадат парите с ГОЛЕЕЕМИ уговорки и мъки, ти спират половината в това време я инфлацията, я банкова криза ги изяли и накрая, за тези на които са уж парите не остава нищо.но все пак ти си решаваш това е мое мнение Peace

# 43
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не в никакъв случай  в България застраховките са в полза на застрохователя  а застрахования в много случаи пие по една студена вода. при тези вноски които се събират излиза солидна сума  а накрая кото вземеш -едно няма нищо

# 44
  • Мнения: 74
Имам 2-в полза на децата ми.

# 45
  • Мнения: 15
Да уточня нещо - май се получи недоразумение нашата застраховка не е спестовна - 450 000 ще вземат наследниците ми ако умра, толкова и за мъжа ми.

# 46
  • София
  • Мнения: 337
Аз имах. След третата година си я откупих, защото прецених, че не ми е изгодно.


По въпроса за плоския данък,не знам точно какво имаш в предвид-всичко зависи от застрахователя,който си избрала и условията,които ти предлага.Има тарифа,при която парите за застраховката не се облагат с данък-ако заплатата ти е примерно 400евро,а месечната вноска 50евро,то с данък се облагат 350евро.
По повод инфлацията, има индексации. За плоския данък, така е, но не се е обезсмислило; не знам каква е била твоята и кой ти ги е смятал. Пак има ефект от облекченията, но са малко по-малки.
Примерът със заплата от 400 евро не е правилен. Някой явно не е доразбрал.


Относно плоския данък - заплатата ми през всички години, когато имах застраховка беше над максималния облагаем доход. След въвеждането на плоския данък, застраховката престана да ми носи данъчно облекчение, а инвестиция срещу почти никаква лихва, прецених, че не ми е нужна в момента.

Забравих да спомена, че бях и много разочарована от застрахователя по време на майчинството ми. Когато сключих застраховката, агентът ме увери, че при временна невъзможност да плащам със специално писмо мога да се договоря със застрахователя за известен гратисен период, после да си възстановя вноските и да не ми се прекъсва застраховката. Оказа се, че няма нищо подобно (ДЗИ).

# 47
  • Мнения: 5 178
ЗА - застраховката живот, в чистия и вариант. Трябва наистина да я направят задължителна, защото ГО за 200 лв всички ще си направят на ламаринките, ама ЗЖ почти никой, ако не е кредитополучател.
При кредитополучателите при злополука реално застраховката пак се ползва от наследниците, като покрива заема (ипотеката и така имоте се освобождава от тежестите )
ПРОТИВ (поне на този етап)- спестовните, ниска доходност, неясно управление на парите, големи наказания при предсрочно изтегляне на средствата, големи месечни вноски .. вече почти никакви данъчни облекчения.
И ми омръзна да ме убеждават разни брокери да си направя застраховка за 200 евро/год, за да получа 4000 евро след 20 год, просто това е безсмислено ..

# 48
ЗА - застраховката живот, в чистия и вариант. Трябва наистина да я направят задължителна, защото ГО за 200 лв всички ще си направят на ламаринките, ама ЗЖ почти никой, ако не е кредитополучател.
При кредитополучателите при злополука реално застраховката пак се ползва от наследниците, като покрива заема (ипотеката и така имоте се освобождава от тежестите )
ПРОТИВ (поне на този етап)- спестовните, ниска доходност, неясно управление на парите, големи наказания при предсрочно изтегляне на средствата, големи месечни вноски .. вече почти никакви данъчни облекчения.
И ми омръзна да ме убеждават разни брокери да си направя застраховка за 200 евро/год, за да получа 4000 евро след 20 год, просто това е безсмислено ..
Виж сега аргументите ти против могат да се оборят много лесно. За ниската доходност- застраховката живот се сключва преди всичко за сигурност и защита, а не доходност... в такъв случаи вложи си парите на борсата...(ако компанията се опита да ти докара голяма доходност с рискови инвестиций може и много да загуби)
Управлението на парите си е съвсем ясно... в зависимост от това какво искаш.
За големите наказания, нормално при положение че сключиш договор и не го спазваш да плащаш неустойки, въпреки че пак зависи от много работи....
Вноските могат и да бъдат малки, но ако е със спестовен характер е безмислено, както и ти сам даваш примера... Не можеш да очакваш да даваш малко пари и накрая от нищото една огромна сума, бъди реалист.
А за данъчните облекчения, те се решават от държавата.... И все пак ако влагаш по 50лв на месец, годишното ти данъчно облекчение пак е към 50лв (но зависи и от заплатата ти)

# 49
  • Мнения: 1 312
Оставам с впечатлението,че някой хора не разбират смисъла на застраховката Живот.
Защо приоритета е доходността,а не сигурността.
Ако искате големи лихви си сложете парите в банка или ги инвестирейте в някакъв бизнес.
Тук важното са добрите покрития при евентуално застрахователно събитие.
И какво значи малка доходност?
С примери моля.
Например давате по 1000 евра годишно за 25 години.
Колко очаквате да получите?

# 50
Именно хората са с много грешна представа за животозастаховането, целта не е високата доходност (въпреки, че вече има и такъв тип застаховки с инвестиционен характер, където обаче може и да загубиш) целта е финансовата сигурност при непредвидени обстоятелства.

# 51
  • Мнения: 5 178
спестовните застраховки имат два аспекта
- спестяване
- застраховане, нали така ?
За момента според мен е по-добре да ги разделиш, чрез инвестиране в други активи / борса/ банки
и отделно застраховка.
След като имаме 10% год инфлация, сами си направете сметката каква стойност ще имат парите ви след 20 години

Относно яснотата на управлението, айде да не си вадим керливите ризи, защото много от застрахователите имат огромни загуби точно от борсата, където са купували изключително "сигурни" активи. И сигурно защото са ужасно стабилни дружества затова цената на акцията им падна с над 60-70%

Казвам големи наказания, защото баща ми имаше подобна застраховка- имаше спестени към 5000 лв, реши да я изтегли, защото се оказа видиш ли, че тази застраховка не покрива операцията, която му предстоеше, (при все че според двама застрахователи трябваше да се покрива).. Изтегли я и наказанието беше 500лв (10% ми се струва множко за наказателна мярка).

И един въпрос към финансовите консултанти и застрахователи: Спестяванията по тази застраховка гарантирани ли са, както банковите влогове ? Ако да в кой закон ?

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 12:10 от KOTE

# 52
  • Мнения: 220
не в никакъв случай  в България застраховките са в полза на застрохователя  а застрахования в много случаи пие по една студена вода. при тези вноски които се събират излиза солидна сума  а накрая кото вземеш -едно няма нищо

мдааа.... ще ти докарат от 10 кладенеца вода за да не ти платят обезщетението...

и колко доходност имат??? 5-8 %... при официална инфлация 13-14 % и неофициална 2-3 пъти по-голяма... и след 15-20-25 г. какво взимаме с паричките - 1 пакет памперси от най-големите...

а през това време в застрахователната компания /ако все още съществува/ ядат и пият с паричките ви, раздават бонуси и премии, ходят на обучение в Анталия и Малта и т.н....

# 53
Малка подробност 10% е инфлацията на лева.... а има и застаховки в евро където инфлацията е 2-3% и си има начини за избягване(но не искам да влизам чак  в такива подробности) Парите могат да си имат абсолютно същата покупателна способност и след 20г. и сумата ти е гарантирана тъй като от 98г. в България е приет закона за застраховането (прочети си го и ще разбереш) А за това дали ще ти излатят парите, зависи къде ще се застраховаш, има много големи компаний, който никога няма да се циганят за твойте 40000лв (най-малкото по този начин си развалят репутацията)

# 54
Относно яснотата на управлението, айде да не си вадим керливите ризи, защото много от застрахователите имат огромни загуби точно от борсата, където са купували изключително "сигурни" активи. И сигурно защото са ужасно стабилни дружества затова цената на акцията им падна с над 60-70%

Казвам големи наказания, защото баща ми имаше подобна застраховка- имаше спестени към 5000 лв, реши да я изтегли, защото се оказа видиш ли, че тази застраховка не покрива операцията, която му предстоеше, (при все че според двама застрахователи трябваше да се покрива).. Изтегли я и наказанието беше 500лв (10% ми се струва множко за наказателна мярка).

Е то виж за каква финансова криза става въпрос нормално е цените на акцийте да паднат, да обаче какво те засяга теб при положение че парите ти пак са си същите, само застрахователите губят не и ти. (а и кризата няма да е вечна)
А за баща ти... то всичко зависи от това каква застраховка си е сключил, не са му виновни застахователите, може да си сключи и застраховка където се получават пари само ако умре. Наказателната мярка зависи от много неща...

# 55
  • Мнения: 220
скъпи Госте...

Цитат
Парите могат да си имат абсолютно същата покупателна способност и след 20г.

тази думичка дето съм ти я болд-нал осъзнаваш ли я???

и за последното изречение в поста ми нищо не казваш финансов консултанте...

п.п. компаний се пише компании, акцийте се пише акциите - подозирам, че си от младото поколение, на което много неща не са му ясни и си мислят, чи сичко дето фърчи се яде...

# 56
тази думичка дето съм ти я болд-нал осъзнаваш ли я???

и за последното изречение в поста ми нищо не казваш финансов консултанте...

п.п. компаний се пише компании, акцийте се пише акциите - подозирам, че си от младото поколение, на което много неща не са му ясни и си мислят, чи сичко дето фърчи се яде...

Осъзнавам я напълно тази думичка и няма как да ти я обясня извадена от контекста. За последното ти изречение, вече ти казах има си закон за застраховането и можеш да си го прочетеш. А за другите думи незнам какво очакваш, да ти пляскам че си много наблюдателна ли??? А за това какво ми е ясно и какво не... не си ти човека, който може да дава мнение (това е същото все едно аз да кажа, че на теб много работи не са ти ясни)

# 57
А дали компанията още ще съществува в края на периода.... всеки сам решава къде да се застрахова. ( има си компании с над 100 годишни истории... не говоря за тези измислените в България)
Абе да ви кажа не смятам че хората извън България са толкова глупави, че 80% от тях да имат някакъв вид застаховка. В България вече много хора почнаха да си правят каско... а и за него говореха като за животозастаховането, ние винаги сме много назад.

# 58
А дали компанията още ще съществува в края на периода.... всеки сам решава къде да се застрахова. ( има си компании с над 100 годишни истории... не говоря за тези измислените в България)
Абе да ви кажа не смятам че хората извън България са толкова глупави, че 80% от тях да имат някакъв вид застаховка. В България вече много хора почнаха да си правят каско... а и за него говореха като за животозастаховането, ние винаги сме много назад.

# 59
  • Мнения: 5 178
f.konsultant, застрахователите и за по-малко от 40 хил. се циганят.  Последно имахме една история с 450 лв за кола в гаранция и каско, докато се разберем, че счупения стоп не се покрива от гаранцията бая се размотавахме из Варна
А като фалират ( евентуално) вече нямат репутация, така че нямат какво да развалят неизплащайки моите (хипотетични) 40 хил лв

Застраховката на баща ми я знам на изуст, не случайно съм се съветвала с хора застрахователи, които са на мнение, че се опитват да ни минат. Минаха ни така или иначе, това много повече нарушава репутацията им Peace

А моля те относно гарантирането на спестените пари да ми посочиш члена от закона за застраховането, където е казано, че се гарантират. Случайно може да съм я пропуснала тази точка.

Ти пак се правиш на неразбрал/а,  не съм против застраховката живот (дори смятам, че трябва да е задължителна), а против тези със спестовния характер.


# 60
f.konsultant, застрахователите и за по-малко от 40 хил. се циганят.  Последно имахме една история с 450 лв за кола в гаранция и каско, докато се разберем, че счупения стоп не се покрива от гаранцията бая се размотавахме из Варна
А като фалират ( евентуално) вече нямат репутация, така че нямат какво да развалят неизплащайки моите (хипотетични) 40 хил лв

Застраховката на баща ми я знам на изуст, не случайно съм се съветвала с хора застрахователи, които са на мнение, че се опитват да ни минат. Минаха ни така или иначе, това много повече нарушава репутацията им

А моля те относно гарантирането на спестените пари да ми посочиш члена от закона за застраховането, където е казано, че се гарантират. Случайно може да съм я пропуснала тази точка.

Ти пак се правиш на неразбрал/а,  не съм против застраховката живот (дори смятам, че трябва да е задължителна), а против тези със спестовния характер.

Вече ти казах, че не говоря за някакви измислени застахователи в България... от тях друго не може да се очаква, става въпрос за световни компании в които има инвестиции за милиарди, именно те не биха рискували с неизплащане на парите ти, тъй като ако се разчуе инвеститорите ще изтеглят парите си от тях. Това за минаването... вече казах само БГ фирмички.
Щом си я пропуснала прочети го пак....
А дали ще е със спестовен характер, зависи какво търси клиента...

# 61
  • Мнения: 5 178
Аз пък чисто БГ компания така и не знам освен Армеец ( за БГ имоти мисля ги купи някой)
http://www.abz.bg/memberList.aspx?lan=BG&mi=1&smi=0 това са застрахователите от АБЗ, може да коментираш кой е БГ и няма шапка навън
Всички други застрахователи освен  ING са доста дребни и изобщо на никой не му и минава през ума да застрахова при тях и на тях не им минава през ума да се регистрират в АБЗ.

Е айде кажи ги тез големи компании с милиарди инвестиции, като застраховаме поне да се  застраховаме като хората, нали ?




# 62
Те имат шапки навън, но общите им условия за България са различни от тези за другите държави. ( да не говорим че са по една страничка с дребен щрифт)
А за компаниите не бих правил реклама на който и да е, ще кажа само на всеки който е решил да си направи такава застраховка, да обиколи и проучи всички застрахователи, защото това все пак са си вашите пари...

# 63
  • Мнения: 5 178
Не мисля, че ще се получи реклама.. има 100 теми от препоръчайте ми плочкаджия до препоръчайте ми банка
Черните и белите списъци също не са реклама. Напротив многото мнения и опит са в полза

# 64
Между другото "КОТЕ" сега видях че си от Варна, и ако наистина толкова много те интересува застраховането, с удоволствие бих те поканил на една среща където да ти дам по-подробна информация за услугите който предлага моята компания. (името й няма да кажа, защото не смятам че това е мястото за някакъв вид реклама)

# 65
Пък и е глупаво да се саморекламираш....работи с клиентите си така, че те да са твоята реклама... За мен това е най-добрия подход.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Ако позволите ще се намеся в разговора ви...
Гаранция,че парите внесени днес ще имат същата покупателна стойност след 20 години-разбрах,че това е въпрас,който вълнува доста от пишещите и то с право.
Когато си направих моята застраховка ме интересуваше същото.В Граве изчисляват инфлацията за всяка година в конкретната държава.Според данните предлагат два варианта за внасяне на следващата ти вноска- по твой избор.Ако се съобразиш с изчисленията им внасяш завишена сума,ако искаш си внасяш договорената вноска от началото на договора ти.При внесена по-висока сума си предпазен от инфлацията и така избягваш риска да ти се обезценят парите в края на договорения срок.Избора е твой.Получаваш анекс към договора, в който се променя и крайната ти затрахователна сума.
Надявам се да се изразих ясно.

# 67
Това се опитвам да обясня и аз, че си има начини....

# 68
  • Мнения: 220
то начини има и парите все от моя джоб излизат...

пък гаранция - Франция...

п.п. никой не ми обясни големите бонуси и премии на консултантите и техните шефове, обученията им по Малта, Майорка и Анталия, кой ги плаща и зависи ли доходността на застраховката от размера им  newsm78 Mr. Green ooooh!

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Разговора мина на друго ниво-по български пак надничаме в канчето на другия.Това си е фирмена политика,стимулират си кадрите по модел,който на нас май не ни е много познат все още.
В края на краищата застраховането е доброволен акт,ако на някой не му се дават пари,да не ги дава.Аз съм си направила избора и имам доверие на компанията,където съм си вложила парите.А кой къде ходи на обучение -не ми е работата да броя чужди разходи по командировки.По въпроса за гаранцията-всяка година ми се предоставя отчет къде е инвестирано,какво е закупила компанията и най-важното за мен като клиент-колко доходност ми носят моите пари.На компании,които предлагат в пъти повече от това,което ти си вложил не вярвам.

# 70
Еми то всичко си има просто икономическо обяснение, премията ти се увеличава но след като покупателната и способност е същата, къде е разликата. В смисъл няма да даваш 50лв, а ще даваш 52лв и застрахователната сума, която ще вземеш накрая не губи стойността си.
Просто хората в България са много наплашени, защото все си мислят че някои ще ги излъже за нещо.
Ти типично по Български не гледаш ти какво ще вземеш, а какво вземали хората от застрахователната компания.

# 71
  • Мнения: 220
Тоа матриалец е препечатан направо от афтуритетниа весник "Фанешал
таймс". Сеги е мудерно да са дрълат ората по секви фенансови вапросе,
те за тава ша го преведем, за вашо сведение:

Веднаж у темната Индиа в ено село дошел един омраз и казал на
селяньете, че ша купува маймуне по десет долара парчето.

Селяньете куто виделе, че има бая маймуне у жунглъта, отишле а ги
ловат. Омразът купил неколко иляди за по десет долара. Маймунете, каде
рипале по дръвеата, останале малко и ората спреле да си дават зор а ги
ловат. Тогива тоа им рекъл, че ша копува по дваесе долара бройката.

Ониа като чуле, па отишле да ловат маймуне, кой на трици, кой на друга
стръв. Обаче маймунете намалели още. Офертата била вече на дваесе и
пет долара, а у гората немало вече ни маймуна, ни уй.

Тогива омразът им рекъл, че ша копува по пейсе долара парчето! Обаче
имАл бил работа у големиа град, и неговиа менажер щел да копува
наместо ньега.

Менажера им казал: "А глейте оня пустиняк що маймуне е насъбрал, да му
го тура! Язе ша еба да ви ги продам по триесе и пет долара, а оня куту
си доде, виа ша му ги дадете по пейсе долара!"

Селяньете си извадиле сичката парасъ и купиле сичкото маймуне...
Повече не виделе ни менажера, ни омраза, ка са обърнаале - маймуне
отсекъде!

Сега имате по-добра престава ка работи Уол Стрийт...


п.п. сега да ви обяснявам ли как работят застрахователните компании...

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
След този убедителен материал да вземем да ги изгоним със сопите тези бирници-застрахователите и да си живеем мирно и спокойно,ден за ден.Ние сме най-умните ,остави ги западняците,като са глупави да си застраховат живота,ние сме се договорили с господа да не ни се случват лоши неща.

# 73
Хех много интересна приказка. Няма нужда да обясняваш как работят застрахователните компании, няма много допирни точки.
Мога да кажа само, че манталитетът е нещото в една държава което се променя най-трудно.

# 74
  • Мнения: 220
нямам нищо против да се застраховаш срещу евентуално недобро събитие...

никога не гледам в канчето на другия...

обаче... обаче тези нещица дето съм ги изброил - големите бонуси и премии на консултантите и техните шефове, обученията им по Малта, Майорка и Анталия, кой ги плаща и откъде идват парите за това??? зависи ли доходността на застраховката от размера на тези разходи??? - зависи и то влияе все в една посока - надолу...
и защо AIG  едвам ги спасиха... и кои се оказа, че взимали най-високите бонуси - менажерите в компаниите, дето сега са най-зле и предизвикаха настоящата финансова криза...

щото най-лесно е да въртиш синджирчето и да ловиш балъците... друго си е с мотиката на полето - и вятър си правиш...

# 75
  • София
  • Мнения: 4 578
нямам нищо против да се застраховаш срещу евентуално недобро събитие...
Ето това е основното. За всеки има приоритети. Въпросът е, такива като мен, да ги намерят и тогава всеки е доволен. Казахме няколко пъти, индексация има...човек избира дали да му се индексира застрахователната сума и с какъв процент, от няколко възможни. Говорим за висока инфлация, да, така е, но напоследък не съм чула за много сделки в лева. При мен пък няма нито една.
А за канчето на другите съм съгласна. Из целя форум плюят дистрибуторите, застрахователите, магазинерите, ...а и мобилните оператори. Работещите там ползвали безплатни телефони, от чии сметки прибирали суми за да ги покрият.  Mr. Green
Коте, аз също работя в компания, която е на повече от 100 години. Има застраховки, те са презастраховани. Играчите пирамиди си мисля, че вече не са на пазара. Казваш Армеец...не съм чула да имат ЖИВОТ. Има КФН, има Закон за застраховането. Предлагат се много продукти на пазара, човек има избор. Е...за повечето застраховки. "Живот" е напоследък много често правена. И макар да няма доходността на инвестиция, хората са решили и знаят за какво я правят. Няма начин да вкарваш по 100 лв месечно и да вземеш 100 000 евро след 10 години.

# 76
  • Мнения: 5 178
Mммм да номера с презастраховането ми е любим, то сега не горят банките дали директно ипотечния заем, а тези, които са го прекупили Simple Smile
Аз зададох един прост въпрос ама никой не ми отговори в прав текст :
Гарантирани ли са спестените пари ????? и от кой фонд Simple Smile

# 77
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Mммм да номера с презастраховането ми е любим, то сега не горят банките дали директно ипотечния заем, а тези, които са го прекупили Simple Smile
Аз зададох един прост въпрос ама никой не ми отговори в прав текст :
Гарантирани ли са спестените пари ????? и от кой фонд Simple Smile


ако говорим за застрахователно-спестовните продукти ДА ГАРАНТИРАНИ СА.ти нали ги разбираш тези работи Laughing

# 78
  • Мнения: 5 178
само ми посочи точката от закона, гарантирани са банковите влогове до 40 хил, но спестовните застраховки търся точно инфо, но явно нито брокери, нито f.konsultant могат да посочат точката в закона... пък всички викат гарантирани били.
Гаранционния фонд на ЗК доколкото знам покрива съвсем други случаи
Два дни ми вадите от 10 кладенеца вода : то репутация, то 100 годишни фирми, то керливи 40 хил и тн и тн, обаче аз си търся буквата в закона .. така са ме учили  Naughty

# 79
  • Мнения: 1 312
само ми посочи точката от закона, гарантирани са банковите влогове до 40 хил, но спестовните застраховки търся точно инфо, но явно нито брокери, нито f.konsultant могат да посочат точката в закона... пък всички викат гарантирани били.
Гаранционния фонд на ЗК доколкото знам покрива съвсем други случаи
Два дни ми вадите от 10 кладенеца вода : то репутация, то 100 годишни фирми, то керливи 40 хил и тн и тн, обаче аз си търся буквата в закона .. така са ме учили  Naughty
В застраховките Живот със спестовен характер си пише колко е очакваното обезщетение в края на периода-например с 4% минимална и 6% максимална доходност.
Никой не може да ти прогнозира отсега колко точно ще вземеш след изтичане на периода,но е фиксирана най-ниска и най-висока,така,че си някъде между тях в зависимост от икономическата обстановка в страната.
Всяка година получаваш информация в какви акции ти се влагат парите и каква доходност носят те.
Гарантирани са по полица от самата застрахователна компания.
Каква друга гаранция трябва?

# 80
  • Мнения: 220
само ми посочи точката от закона, гарантирани са банковите влогове до 40 хил, но спестовните застраховки търся точно инфо, но явно нито брокери, нито f.konsultant могат да посочат точката в закона... пък всички викат гарантирани били.
Гаранционния фонд на ЗК доколкото знам покрива съвсем други случаи
Два дни ми вадите от 10 кладенеца вода : то репутация, то 100 годишни фирми, то керливи 40 хил и тн и тн, обаче аз си търся буквата в закона .. така са ме учили  Naughty
В застраховките Живот със спестовен характер си пише колко е очакваното обезщетение в края на периода-например с 4% минимална и 6% максимална доходност.
Никой не може да ти прогнозира отсега колко точно ще вземеш след изтичане на периода,но е фиксирана най-ниска и най-висока,така,че си някъде между тях в зависимост от икономическата обстановка в страната.
Всяка година получаваш информация в какви акции ти се влагат парите и каква доходност носят те.
Гарантирани са по полица от самата застрахователна компания.
Каква друга гаранция трябва?

каква друга гаранция трябва ли - ами ако в следствие на недалновидно инвестирани застрахователната компания фалира 2021 г. примерно, а ти трябва да си вземеш паричките през 2025 г .  - шси ги вземеш ли или ще пиеш от онази - студената вода...

# 81
  • Мнения: 5 178
tati2rasiera и аз това питам, но никой не говори за този случай,

При застраховка "Живот" свързана с инвестиционен фонд в кодекса на застраховането е казано

Чл. 79. (1) Резервът по застраховка "Живот", свързана с инвестиционен фонд, когато инвестиционният риск се носи от застрахованото лице, се покрива с активите, договорени в застрахователния договор. Когато задълженията на застрахователя по такъв договор са обвързани със стойността на индекс, резервите се покриват с активи, които възможно най-пълно отразяват стойността на този индекс и имат подходяща сигурност и ликвидност.  Crazy

# 82
  • Мнения: 1 312
Цитат
author=tati2raseria link=topic=343759.msg9207491#msg9207491 date=1226646883]
каква друга гаранция трябва ли - ами ако в следствие на недалновидно инвестирани застрахователната компания фалира 2021 г. примерно, а ти трябва да си вземеш паричките през 2025 г .  - шси ги вземеш ли или ще пиеш от онази - студената вода...


В договора ти пише,че парите са ти гарантирани от застрахователя.
Ако не ти бъде изплатено очакваното обезщетение имаш пълното право да го съдиш.
Какво неясно има newsm78
Решавайки да си вложи спестяванията човек се ръководи от много фактори-един от тях е доверието.
Каква ти е гаранцията,че като отидеш да си купиш баничка от закусвалнята няма да намериш пирон вътре Thinking
Каква ти е гаранцията,че като си платиш за организиране на парти ще ти бъде осигурено онова,което си договорил първоначално с фирмата Thinking
Каква ти е гаранцията,че като се возиш във влака той няма да дерайлира и ти да пострадаш Thinking
Каква ти е гаранцията,че като постъпиш на лечение вболницата няма да бъдеш заразен с хепатит Thinking
Купувайки дадена стока или услуга ти се доверяваш на продовача,фирмата,агента,превозвача,лекарят,че ще получиш това,което искаш за парите си.
Ако останеш излъган можеш да подадеш жалба или да заведеш дело.
Тук е абсолютно същото.
Ако застрахователя изпадне в несъстоятелност да си покрива задълженията,то презастрахователя ще го направи.
Ако и презастрахователя не може(хипотетична и твърде песимистична картинка),то Държавния гаранционен фонд,на който плащаш задължително при сключванетона полицата ще се погрижи за това.
Личните вложения на физическите лица са защитени тройно,защо търсите под вола теле Tired
Комисията за финансов надзор следи инвестиционните операции на компаниите.
Мислите ли наистина,че ако нещата в една компания вървят толкова на зле няма да разтръбят своевременно и да защитят гражданите на съответната държава newsm78

П.П.Ще извинявате за многото емотки,но нещо не ми работи въпросителната Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 5 178
За Фонда съм сигурна, че покрива само плащания по застрахователни събития.. така че кои пари са гарантирани..
А за разтръбяването хич не се и надявам

# 84
  • Мнения: 1 312
За Фонда съм сигурна, че покрива само плащания по застрахователни събития.. така че кои пари са гарантирани..
А за разтръбяването хич не се и надявам
Да предположим,че застраховката живот е за 20 години,с по 1000 евро годишна премия.
Гарантираната сума ти е около 12 000 евра.
Ако вземеш,че се гътнеш от естествена смърт на 18тата година обаче,ти се изплаща ГСто+натрупаната доходност до момента.
Така,че пак имаме настъпване на застрахователно събитие и получаване на покритието.
До втората година се изплаща само ГСто,от 3тата нататък е +доходността.

# 85
  • Мнения: 5 178
А какво става ако не се гътна на 18, но искам да си изтегля парите от спестяването...и леко застрахователа го няма вече

# 86
  • Мнения: 220
Цитат
Каква ти е гаранцията,че като отидеш да си купиш баничка от закусвалнята няма да намериш пирон вътре

гаранцията е, че все пак получавам баничка и пирон екстра...  Joy Mr. Green

# 87
  • Мнения: 5 178
http://news.ibox.bg/news/id_1116026007,  що ли нищо не казват за спестовните застраховки ????
аз търся аналог точно на тази мярка в застраховането

# 88
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
А какво става ако не се гътна на 18, но искам да си изтегля парите от спестяването...и леко застрахователа го няма вече



ами нали ако нещо стане със застрахователната компания преди да ти е изтекъл срока по договора,ще ти се изплати сумата до момента колкото си внесла с лихвата.нещо не са ти смислени въпросите newsm78

# 89
  • Мнения: 5 178
кой ще ми изплати парите, Ирина
КФН, ФАЛИРАЛАТА застрахователна компания ??? кой ?

# 90
  • Мнения: 1 043
Ако говорим за чуждестранните компании, които предлагат "живот", няма да намерим точка в българското законодателство, което да гарантира спестените пари на застрахования.
А ако говорим за същите тези чуждестранни компании, то повечето от тях работят и с презастраховател. Т.е. застрахователната компания е застрахована в друга компания  Peace

# 91
Вашата работа е все едно да ви гарантират, че утре няма да ви блъсне камион....  Joy

# 92
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Цитат на: KOTE link=topic=343759.msg9213488#msg9213488 date=122667251
кой ще ми изплати парите, Ирина
КФН, ФАЛИРАЛАТА застрахователна компания ??? кой ?

[/quote


обясних ти вече,че се прави ПРЕЗАСТРАХОВАНЕ,на фалиралата AIG в Щатите кой застана зад  гърба й да не би да са оставили своите клиенти на произвола.ти просто не даваш възможност да ти се обясни,а скачаш с някви въпроси.......не мисля че тук е мястото да ти се даде една професионална консултация.само си губиш времето със задаването на въпроси във форума,знаеш към кого да се обърнеш нали Wink

# 93
  • София
  • Мнения: 4 578
кой ще ми изплати парите, Ирина
КФН, ФАЛИРАЛАТА застрахователна компания ??? кой ?

КОте, има точно сега една такава компания в БГ. Че ще фалира е ясно, но ясно е и, че активите и пасивите й ще бъдат изкупени от друга компания, така, че спокойно. Хората пак ще си получат парите, но от друг застраховател. И не плюй по многогодишните компании. Нали се сещаш, че те много трусове, рецесии, депресии, че и 2 световни войни са преживели. В целия живот има цикличност. Както за миналата година имаше 25% доходност в ДПФ, така пак ще има. Както имаше криза преди 7-9 години, пак ще мине.
П.С. Живот свързана с индексен сертификат е разрично от ЗЖ. Но и там има застрахователна сума. Тя не е за тези, които не разбират от инвестиции и се тревожат. Затова се прави многогодишна, за да може да има периоди на спад и на възход, като вторите да са в по-голям %.

  bouquet

# 94
  • Мнения: 507
За Фонда съм сигурна, че покрива само плащания по застрахователни събития.. така че кои пари са гарантирани..
А за разтръбяването хич не се и надявам
При спестовните застраховки доживяването е "покрит риск", т.е. застрахователно събитие.

# 95
  • Мнения: 1 312
кой ще ми изплати парите, Ирина
КФН, ФАЛИРАЛАТА застрахователна компания ??? кой ?

КОте, има точно сега една такава компания в БГ. Че ще фалира е ясно, но ясно е и, че активите и пасивите й ще бъдат изкупени от друга компания, така, че спокойно. Хората пак ще си получат парите, но от друг застраховател. И не плюй по многогодишните компании. Нали се сещаш, че те много трусове, рецесии, депресии, че и 2 световни войни са преживели. В целия живот има цикличност. Както за миналата година имаше 25% доходност в ДПФ, така пак ще има. Както имаше криза преди 7-9 години, пак ще мине.
П.С. Живот свързана с индексен сертификат е разрично от ЗЖ. Но и там има застрахователна сума. Тя не е за тези, които не разбират от инвестиции и се тревожат. Затова се прави многогодишна, за да може да има периоди на спад и на възход, като вторите да са в по-голям %.

  bouquet
Абсолютно Peace
Не искам да назовавам компанията,но новият собственик е изключително стабилен във финансово отношение.
Нищо не изчезва току така в природата.
Просто се видоизменя.
За вложителя няма значение кой стои зад парите му докато те са защитени.

# 96
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам цели 3 /три/ за живот и спестовен елемент /или както там се казва, когато ако не умреш - си вземаш парите ти/.
Освен това имам 1 за професионална отговорност, 1 за къщата и естествено каско за колата...

Чакам да влезе и международното здравно осигуряване, за да започна и там да плащам Simple Smile при това с удоволствие.

# 97
  • Мнения: 440
Направила съм на детето преди 3 години .За това ме посъветваха приятели - надявам се от добри чувства,а не с цел печалба.Все пак я направих при тях Rolling Eyes

# 98
  • София
  • Мнения: 4 578


Чакам да влезе и международното здравно осигуряване, за да започна и там да плащам Simple Smile при това с удоволствие.
Вече влезе.  bouquet

Направила съм на детето преди 3 години .За това ме посъветваха приятели - надявам се от добри чувства,а не с цел печалба.Все пак я направих при тях Rolling Eyes
Хубаво е да е при приятели, винаги ще те уведомяват за новости, ще помагат, когато има нужда. И моите приятели са при мен. Засега с добри чувства. Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 6 999
Чакам да влезе и международното здравно осигуряване, за да започна и там да плащам Simple Smile при това с удоволствие.
Вече влезе.  bouquet

До колкото знам първоначално беше с много ниско покритие...  newsm78 сега...?

# 100
  • София
  • Мнения: 4 578
Чакам да влезе и международното здравно осигуряване, за да започна и там да плащам Simple Smile при това с удоволствие.
Вече влезе.  bouquet

До колкото знам първоначално беше с много ниско покритие...  newsm78 сега...?
Най-скъпия план покрива до 2250000 Е

# 101
  • София
  • Мнения: 6 999
Спокойна, дай малко подробности на лична, моля  Praynig

# 102
  • Мнения: 1 312
Спокойна, дай малко подробности на лична, моля  Praynig
Тука,тука,не на лични.
И аз се интересувам.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 578
При нас, от 01.11 се продава Застраховка, здравна. Покрива лечение в БГ и цял свят. Има различни лимити. Всеки си избира план. Възможни са изключване на вече появили се болести. В САЩ покрива само спешно лечение, на пребиваващи до 6 седмици.
В случай на застрахователно събитие или предстоящо лечение, застрахованият трябва да се свърже с ******, които ще уредят директно разплащане с лекуващото медицинско заведение.
В общи линии е това.

# 104
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
При нас, от 01.11 се продава Застраховка, здравна. Покрива лечение в БГ и цял свят. Има различни лимити. Всеки си избира план. Възможни са изключване на вече появили се болести. В САЩ покрива само спешно лечение, на пребиваващи до 6 седмици.
В случай на застрахователно събитие или предстоящо лечение, застрахованият трябва да се свърже с ******, които ще уредят директно разплащане с лекуващото медицинско заведение.
В общи линии е това.


то и при нас е така,само че при нас за чужбина е до 6мес.от настъпването на събитието трябва да се уведоми.

# 105
  • София
  • Мнения: 4 578
Как да се уведоми до 6 мес? Т.е. на клиент му се случва нещо, решава, че иска операцията в Швейцария, плаща си я сам и след това ще чака някой да му възстанови парите? А ако е в изключенията? Няма да му бъде платена? Или не работели с тази клиника?
Мисля, че говорим за различни неща. Тази, за която говоря аз, покрива лечение тук и в чужбина, като клиента не плаща, плащат му необходимите процедури.  Hug

# 106
  • Мнения: 5 178
А моля нямам нищо против "старите" застрахователи, но просто не ми се връзваше логиката, че не могат да фалират щото били на нам колко си години.
Всичко се свежда до поети рискове при инвестирането на набраните пари.

А irrina, да прочете че все пак фалират и застрахователни компании, в случая я изкупуват, но може и да не я изкупят.


За застраховките съм, в чистия им вид, зададох някои въпроси за спестовните и разбрах, че продължавам да спестявам в банка и на борсата ( което мнооого ми се рискува)

За здравните застраховки, не излизам в командировка без здравна застраховка. За три дни е 7 евро до 10 хил. евро покритие, за да го ползвам само трябва да покажа полицата и да се обадя на телефон ********. На приятел му се наложи да ползва и нямаше проблеми

# 107
  • Мнения: 5 178
http://insurance.bg/news/?cat=news&cat_id=1&sn_id=73890
това е само началото на кризата при застрахователите. Ако ще прекратяват предсрочно, то поне да го впишат в условията на полиците, а не после да си го доизмислят

# 108
то като гледам сичкото застрахователни компании са се обърнали в благотворителни дружества и се чудят как да ми угодят и как да ми изплатят по-голяма премия.... печалби - глупости - те работят само и само на мен да ми е добре  Mr. Green Joy

# 109
  • Мнения: 5 178
то като гледам сичкото застрахователни компании са се обърнали в благотворителни дружества и се чудят как да ми угодят и как да ми изплатят по-голяма премия.... печалби - глупости - те работят само и само на мен да ми е добре  Mr. Green Joy

ААА като дойде агента да те убеждава може и така да го издокара...

# 110
  • Мнения: 940
Да, ние имаме. Направихме си миналата година когато изтеглихме ипотечния кредит. Но не тази от банката, а към застрахователно дружество по наш избор. Така сме по-сигурни. Все пак заема хич не е малък.

# 111
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз нямам застраховка, мъжът ми има.
Правена е в Щатите, застроаховка живот за ххххххх долара.

# 112
  • Мнения: 25
Мили дами, работя като финансов консултант и ако имате въпроси, ще отговоря на всички. Пишете ЛС

Общи условия

Активация на акаунт