Чакаме първи ритничета от нашите АПРИЛски мъничета!!!

  • 14 490
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
Здравейте сладурки!

И аз съм в очакване на първото ритниче, а също така се надявам и другата седмица да разберем какво ще е бебчето.

# 16
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен. Не мога да не се похваля...на ФМ ми казаха момиченце, а БХС резултатите са добри. Лек ден на всички от мен и повече усмивки.  bouquet

# 17
  • Мнения: 77
Здравейте и от мен!!!!

Четита нова темичка! newsm51

При мен няма нищо ново! Д-р Ганева ми каза да отида чак след месец... Исках да попитам мамите, които искат да ходят на водна гимнатика от кога тръгват, колко дни в седмицата и по кое време! Аз с най-голямо удоволствие бих се присъединила. От втората седмица на декември съм напълно свободна и ще се радвам, ако се съберем и отидем заедно!

Желая ви приятен ден, изпълнен само с положителна емоция!!!!  bouquet

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
И при мен нищо ново не се случва чакам си ФМ, ама има мноооого време до тогава....
"Най- интересното" е че всички около мен и аз вкл. сме болни, направо имам чувството че целия град е болен, ужас направо. Днес детегледачка № 1 /разбирай свекърва ми/ вече е много зле и дребния се гледат двамата с баща му, направо не ми се мисли като се прибера какво ме чака и дали въобще ще мога да отворя входната врата  ooooh!

# 19
  • Мнения: 7 111
Набързо да се включа в темата.
Дея, отново поздравления и благодарности за усилията да поддържаш в красиво състояние темата!   bouquet
За всички, които вече знаят какъв полът на чаканите бебки,   bouquet.
Жабче, радва ме съвпадението на подритванията, които си получила!   Heart Eyes
Мамочка, Мария и Шоки, не зачезвайте така за дълго.  Hug

От вчера имам картон за ЖК. Преди това една мила женица, която може да ми бъде майка на години се опита да ме пререди пред кабинета на АГ-то, защото й било писнало днес да се реди пред кабинети в поликлиниката Crazy. Едно такова "мило" ми стана при насъбралия ми се негативизъм в последните дни, че шансът да разредя емоцията на главата на тази заблудена душа щеше да ми дойде съвсем добре, но докторът ме превари и я обработи по хуманен начин. Crossing Arms Като компенсация, че охладиха мераците на госпожата, прегледът ми продължи над час. Плацентата е все така ниско и все така терминът ми върви върви с 4-5 дни напред според машинките. Поради ниското разположение и позата на бебето била някаква неудобна да се види хубаво между краката. Аз точно му обяснявах за пореден път, че не ща да гледа там. Не е зор. Да, ама не. "Чакай, чакай, не може така". Та може би детето не е от мъжа ми. Но не е никак сигурно видяното. За Милото остават все още големи надежди.  

# 20
  • Мнения: 14
Хайде и аз да се включа

Дея,страхотна темичка благодаря от сърце  newsm51  love001

Аз днес бях на очен и ми казаха че няма проблем да родя нормално,но все пак се притеснявам и ще занеса изсл на доки др път.

katti79 аз също я имах тази болка направо е ужасна Shockedспирати дъха и не можеш буквално да стъпиш на крака си.После премина от др страна след известно време спря и ме почна болката при згъвката където минават бикините.Сега по-малко ме наболява,но си я усещам тази болка,явно е нещо нормално щом всички се оплакват.Костите се разширяват за да има място за бебчето.

sunny_777 и аз понякога съм така макар че не мога да спя по корем.Не винаги усещам мъничето и болежките и др екстри сякаш изчезват.Но след известно време пак ме навестяват за по-дълго време Tired

tai ммм,ква е тая коравосърдечна жена #2gunfire как може така #Cussing out ами по-добре ли ще е служителите и да са все в болнични.Егати хората има понякога Crossing Arms

 хайде че ще изчезвам вече лек ден на всички и само хубави емоций  bouquet

# 21
  • Мнения: 86
katti79 аз също я имах тази болка направо е ужасна Shockedспирати дъха и не можеш буквално да стъпиш на крака си.После премина от др страна след известно време спря и ме почна болката при згъвката където минават бикините.Сега по-малко ме наболява,но си я усещам тази болка,явно е нещо нормално щом всички се оплакват.Костите се разширяват за да има място за бебчето.
ssillvvi , точно така и при мен вече се примести болката отпред, точно на въпросната сгъвка, много неприятно. Дано наистина отмине  Hug
рони, тия напористи, не ами направо безочливо нагли лелки много ги мразя  #Cussing out Браво и на лекаря ти smile3513 Само така !!! Междудругото той много ме развесели с ентусиазмът си  Laughing

# 22
  • Мнения: 4 362
Nadeto_K,поздравления за края на ремонта ви  Hug Искам и азз да се похваля  Tired скоро

tai,сладурче  Heart Eyes аз ти сложих още като написа,ама нещо не излезе,та сега го оправих  Hug Ще се похваля и аз  Mr. Green много се надявам да е скоро  Grinning

chockolina,много бързо да и минава на Симонка и гледай да не се заразиш,че и аз една седмица бях болна,ама като ви казва,кашлица ,сополи и всички екстри,личната ми ми предписа Фервекс  Shocked  newsm78 и едни капки за сополите,ама на тях си пише да не се слагат от бременни  ooooh!

maimunka07,радвам се,че ти харесва нашето вино  Hug Ако идвате насам,да не забравиш да се обадиш  Hug Твоят мъж сигурно е набор на моят,най вероятно се познават поне по физиономия  Grinning

Жабче,аз съм с хемоглобин до долната граница на допустимото,но и моето кръвно е като твоето  Tired

very nice,аз имам тук няколко списъка за новородено,ако искаш ще ги пусна ,ти ще си отсееш каквото искаш,иначе мога да помагам с инфо за какво е необходимо за априлско бебе,от опит  Mr. Green с такова  Mr. Green

qnika,твоето момченце да се излекува бързо,аз единствено за болното гърло и кашлицата се оправих с мед и много малко черен пипер  Outta Joint ,гадно е но лекува

sunny_777,не си мисли лоши неща  Naughty За темите-аз ги правя за удоволствие и за да ви е приятно на вас да пишете в нея.  Hug

katti79,сигурно не си чела последното ми мнение в старата тема,но аз точно такава болка имам,особено вечер ако легна по гръб и край,не мога да стана.Предният път пак я имах,точно като прищипване  ooooh! и си боли,отмина като родих,сега пак  ooooh!

рони,на мен ми омръзна вече от такива "мили " женици пред кабинета на гинеколожката,предният път една поиска само да питала за 2 секунди нещо ,да съм я пуснела и аз естествено влезнах в положение,но нейното питане траеше 30  мин  Shocked  #Cussing out


Списък за бебето и майката

   
Списък с най-необходимото за новородено - идеи, допълнения, мнения


Списък за бебето и за постъпване в болница

Необходими принадлежности и дрехи за бебето

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 15:16 от Дея`

# 23
  • Мнения: 3 211
Дея, мерси за списъците.
То и аз имам опит: Габриела е родена на 15 март, така, че няма да има много разлика.
Просто искам този път да си накупя абсолютно всичко предварително.
Смятам да правя голяма поръчка от laredoute на януарските намаления, затова до декември трябва да направя списъка.

# 24
  • Мнения: 4 362
Ето моят списък,който съм приготвила аз

  • За спинкане на бебето
  • 1. Легло +скрин и повивалник,ето на какво съм се спряла
  • 2. Спален комплект - 3 бр. 
  • 3.Обиколник за креватче – 2 бр.
  • 4. Одеало - 1 дебело и 1 по-тънко/мисля да купя новички за новото бебе/
  • 5. Педиатричен термометър - 1бр. 
  • 6. Бебефон- 1 бр. -предният път не си взех,но сега ще взема нещо такова
     

    • За къпане на бебето:
    • 1. Хавлийка за къпане- 2бр.
    • 2. Ваничка - анатомична - 1бр. (или обикновено корито - зависи дали Ви е удобно).
    • 3. Чашка за къпане / канче- 1бр.
    • 4. Термометър за вода - 1бр. - след като направите 2-3 пъти водата, става неизползваем.
    • 5. Сапун за дупето на бебето -на Нивеа ползвах козметиката и съм доволна
    • 6. Шампоан за бебе - 1 бр.

      • За хигиената:
      • Бебешки сапун
      -на НИвеа
      • Бебешко олио -на Нивеа
      • Крем против подсичане -на Нивеа
      • Мокри кърпички за дупе -ще си вземам поне 10 бр. да имам
      • Клечки за уши със ограничител
      • Помпичка  за нос
      • Лепенки за пъпче
      • Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето
      • Спирт 90% и 70% за почистване на пъпчето
      • Памук
      • Ножичка за нокти-1бр
      • Четка за косичка-1 бр
      • Памперси- от 3 до 5 кг,ще си взема 2-3 пакета
      • Прах за пране за бебешки дрехи-аз от началото ползвам Персил

        • храна за бебето
        -тук малък ми е списъка понеже няма нужните неща за кърмачка
        • Адаптирано мляко -аз не съм кърмила предният път,мисля и сега отново да не кърмя
        • Шишета - ако няма да кърмите 4 бр.
        • Стерилизатор
        • Четка за миене на шишета
        • Биберон залъгалка – 1-2 бр.
        • Подгревател за шишета
        • Електрическа кана за вода
        • Термобокс- 1 бр.

        • За разходка:
        • количка+чанта за нея,дъждобран
        • Столче за кола
        • Кенгуру,слинг
        • Комплект за количка

        • Дрешки
        • КОмплект за изписване
        • Боди с дълъг ръкав – 5-6 бр от 0-3 м
        • Долни камизолки с връзки отпред – мин. 4 бр 0-3 м
        • Блузки с дълъг ръкав- 5 бр 0-3 м
        • Ританки - 4 бр. /не съм им фен,но пък за вкъщи и под панталонче в началото са чудесни/
        • Шапка – 2-3 бр.
        • Чорапи - 5 бр.
        • Лигавници – 3 бр.
        • Пижамка – 3 бр.
        • Ръкавички – 2 бр
        • жилетка- 3бр
        • Гащеризон- 4-6 бр

        very nice,извинявай,не исках да прозвучи така,просто реших да помогна,да обменим инфо  Blush
        Може ли да те помоля да ме подсетиш за намеленията в ларедута декември,че аз май все ги пропускам  Blush

        # 25
        • Мнения: 734
        Хайде и аз да се запиша в новата тема. На доста списъци за новородено попаднах, вече съвсем се ошашавих... newsm78

        Що се отнася до хемоглобина - моят си  е 10 единици под долната граница и причината не е бременността. Преди година и половина ходих на хематолог, той ми каза, че нямам почва за притеснения, всеки организъм бил различен и тем подобни. Сега ми бяха изписали желязо, глътнах 5 ампули и на следващите кръвни изследвания да видим как ще е,  съмнявам се да има разлика...

        # 26
        • Мнения: 541
        честита ни нова тема и дано да е заредена с много положителни емоции!!!
        Дея` може ли да ме включиш за 11.04 Heart Eyes
        url=http://www.dizainbaby.com/bg/adelinalux.php]ето на какво съм се спряла
        аз съм си харесала нещо подобно,но май твоето е многооо по- якоhttp://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2437
        sashimama , atlantica при кого ходите?какви са тези лекари Confused??
        chockolina  Shocked Shocked Shocked ужас!!!!
        егати лекарите егати чудото!!!
        аз си ходя само при д-р мирчева и съм супер доволна от нея.няма нужда да ходя на частно за да получа стойностен преглед,при нея съм по здравна каса и въпреки това ми обръща внимание.винаги когато съм й звъняла с някакви въпроси ме е изслушвала,като бях в болницата(тя и там работи освен че има кабинет) 2 пъти идва да ме види и отделно като ме изписваха ме прегледа преди да си тръгна,ако не беше тя щяха да ме пуснат без преглед!!!!!!!
        миналата седмица като й се обадих че не го усещам веднага ме прие,изобщо не се изнерви че я притеснявам или нещо такова,като се разплаках от облекчение ме  успокоява и ме прегръща!!!каза че няма проблем да й се обаждам ако имам някакви притеснения,че е нормално и няма да ме върне!  bouquetмного я обичам тази жена Grinning
        честно да ви кажа заради предишния ми опит изобщо не търпя неправилно отношение и веднага сменям лекаря,изобщо не ми пука,на тях все пак им се плаща за да се грижат за нас и сме в правото си да изискваме добро отношение и качествени прегледи!!!

        Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 17:38 от ани4ka

        # 27
        • София
        • Мнения: 5 079
        Деичка, много благодарско за приказната тема! Hug Heart Eyes Hug Мерси, че си ме пременила в розово, то не е още съвсем сигурно, но много мило ми стана... Blush

        Днес много се изплаших, защото ме заболя много корема (нещо между прищипване и издуване долу вляво  Crazy) и си изкарах ангелите. Като станех права, не ме болеше. Явно този заседнал живот и лошата стойка на бюрото по цял ден си оказват думата... Но не ми се иска да си оставам вкъщи. Още повече, че имам шанс за израстване и нова длъжност.  Rolling Eyes

        Моята лекарка ми каза да започвам Магнерот 2 х 1, плюс било, че понижавало и кръвното. Peace

        Харесах си и количка...  Blush Конкорд на Нео и сега не мога да спя, влюбена съм в нея... http://concord-bg.eu/product_info.php?cPath=24&products_id=4 … ae39d084fc1c862a0 http://www.mothercare.com/gp/product/B0010YYL4G/ref=sr_11_1/203- … UTF8&mcb=core

        Имаше още, но ви оставям да се поразходя, защото пак ме заболя на това място...  Sad

        # 28
        • Мнения: 4 362
        Деичка, много благодарско за приказната тема! Hug Heart Eyes Hug Мерси, че си ме пременила в розово, то не е още съвсем сигурно, но много мило ми стана... Blush

        Днес много се изплаших, защото ме заболя много корема (нещо между прищипване и издуване долу вляво  Crazy) и си изкарах ангелите. Като станех права, не ме болеше. Явно този заседнал живот и лошата стойка на бюрото по цял ден си оказват думата... Но не ми се иска да си оставам вкъщи. Още повече, че имам шанс за израстване и нова длъжност.  Rolling Eyes

        Моята лекарка ми каза да започвам Магнерот 2 х 1, плюс било, че понижавало и кръвното. Peace

        Харесах си и количка...  Blush Конкорд на Нео и сега не мога да спя, влюбена съм в нея... http://concord-bg.eu/product_info.php?cPath=24&products_id=4 … ae39d084fc1c862a0 http://www.mothercare.com/gp/product/B0010YYL4G/ref=sr_11_1/203- … UTF8&mcb=core

        Имаше още, но ви оставям да се поразходя, защото пак ме заболя на това място...  Sad

        Олче,за теб винаги  Heart Eyes
        Аз съм на две,не може ли да си имам близнаци пък  Crossing Arms Искам хем много момиченце,хем ми се ще и момченце  Blush  Mr. Green Crazy Луда работа

        Моля ти се,ако имаш възможност иди на лекар,пий но шпа  Praynig

        Тази количка,която си си харесала в момента я продават нова ,ето,цената и е добра  Peace

         ани4ka ,включих те  Grinning

        Мен ме интересува вашето мнение,има много момичета,които не са влизали от 31.08 месец,да ги оставим ли в списъка или да изчакаме докато родим всички  Rolling Eyes ,пиша го с добри чувства  Peace

        # 29
        • Мнения: 494
        Много хубави промени Дея,супер си!

        Относно предложението ти,не искам да съм гадна или да обидя някого,но щом не са писали толкова време,значи не ги вълнува толкова или нямат интерес да пишат. Ако все пак има момичета,които само четат,но държат да са в списъка,си мисля,че ще се обадят. От друга страна,не ми пречат като стоят в списъка.

        Дея,креватчето е просто страхотно. Честно,много ми хареса,многофункционално и стилно!

        Олче,много ме заинтригува с тази количка. В понеделник съм на преглед и след това ще отидем да я видим,е и други неща де Mr. Green Единствено ме притеснява,че няма голям кош за пазаруване.Но ще видим,искам да я видя на  живо и тогава ще разказвам.

        Диде,честита ви щерка!

        Лека нощ момичета и по малко болежки! 

        Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 20:05 от Mара Подробната

        Общи условия

        Активация на акаунт