Гоблени-33

  • 60 975
  • 492
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 643
Астера , много се радвам, че всичко е минало добре , много обичам такива снимки на заспали бебоци... И има страхотен маникюр , ша знаиш , момата да се гласи, да е красива. Hug

# 436
  • Мнения: 131
Мира ,заповядай.

# 437
  • София
  • Мнения: 210
Астера, да ти е живо и здраво бебчето! Много е сладка! А пък на гоблените пак ще им дойде ред някой ден.     Hug
Ketri, със сигурност ще загубя състезанието. Поне 2-3 дни няма да шия, че от взирането в тая черна панама нещо очите ме заболяха.
Даже май ще се откажа от "Цветята от Париж" на черен фон.  Sad Видях, че вносителите го предлагат на светла панама и ще се преориентирам към него, макар че като цветове не ми харесва толкова.
Впрочем единия от цветовете не го намерих (123), ти къде го откри? Аз  мисля да съчинявам нещо, защото бил излязъл от каталога.  newsm78

# 438
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Астера, чудесна е малката буба, а и толкова ми напомня на нашата Стефани като бебе, да ти расте жива и здрава и не се притеснявай ще дойде пак време за гоблени! Особено ми хареса бебка, но съм пристрастна, с това име  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 439
  • Мнения: 2 342
Венипух, много ти благодаря!

# 440
  • Мнения: 747
Астера, гуш на бебинка и от мен  ylinfant  И на мен ми напомня мойто бебче Simple Smile Heart Eyes


Страхотен албум, поздравления!  bouquet
От него аз пък много си харесах това:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8688287
Някой да има схемичката?
И, момичета, не ми се сърдете за въпроса, ама ще го повторя: какво се разбира под оригинален Вилеров гоблен, когато ДМЦ фирмата е дошла по-късно newsm78 Впрочем бях си набелязала Ябълков цвят, но като видях разработка на една наша фирма, ентусиазма ми се попари. А някой да има тази схема?
Днес отнесох двете ми кривинки за рамкиране, скоро ще показвам чудни чудесийки:)

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 22:01 от Прасчо

# 441
  • Мнения: 7 803
вилер са имали собствени конци, като дименшъна. едва по-късно започват да комплектоват с дмц. под оригинал се разбира, че те са разработили схемите  Peace

# 442
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
wesi.i.gogo ,взех 125.. Peace
Мисля да го шия последен да видя как ще пасне.

# 443
  • Мнения: 2 931
А Впрочем бях си набелязала Ябълков цвят, но като видях разработка на една наша фирма, ентусиазма ми се попари. А някой да има тази схема?

можеш да я свалиш от тук
http://gobleni.info.bg/Weihler/PEIZAZH/pejzazh.htm
паролата е
IYNwdUHo=jO8B//zTVlcI3NLd8PYrH9AEJ9V6
Не съм сигурна дали ключа е съвсем точен

# 444
  • Мнения: 3 550
Здравейте, съфорумки! Аз съм от съседната тема на плетачките, но ми се наложи да избродирам нещо за украса и се обръщам към вас за съвет. Нека първо да ви поздравя за чудесната библиотека, която сте събрали. Ориентирах се много бързо в това, което ми е нужно.
Искам да избродирам едни пъпчици върху плетивото си.
http://www.dimensions-crafts.com/productcart/pc/viewContent.asp?idpage=24
френски възел
или
http://stitchaholik.narod.ru/stejki.htm
bullion knots
Кое е по-лесно и ще се забелязва по-добре? Искам обратната страна да е "чиста". При кой от двата бода ще скрия по-лесно конеца отзад. Могат ли да се избродират всяка пъпчица сама за себе си, да завържа и отрежа преждата и да започна нова или така лесно ще се разбродират? Благодаря предварително!

# 445
  • Мнения: 747
Хипатия, много ти благодаря!  bouquet
Само не ми е ясно защо в горната част на схемата е означено че се шие с кръстчета, а при картинката  пише- вилеров бод  newsm78

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 10:07 от Прасчо

# 446
  • Мнения: 439
Astera,честита бебка Стефани и от мен!Много хубаво име сте й избрали!Да ви е здрава,да спинка и папка! Heart Eyes

Steisi,аз съм за френския възел,но изчакай да чуеш още мнения Hug
даже качих това клипче,по което аз де научих да го правя,за да те улесня,ако решиш да използваш него
http://www.youtube.com/watch?v=6ww3ZYPwXJo

Хей,мацки ще си повторя питането от миналата тема,мога ли да заменя Аида 11 с българска неразграфена и изобщо виждали ли сте някъде да продават толкова едра панама?Вчера успях да погледна в два магазина тук в Бургас,но ударих на камък.
Спорен ден на всички и приятно шиене,аз отивам на работа,а ми се шиеееееее...
да допълня още нещо Grinning,днес успях да вляза в homyakov.net

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 07:35 от bella_

# 447
  • Мнения: 7 803
а какво искаш да шиеш на нея?

# 448
  • Мнения: 101
Хей,мацки ще си повторя питането от миналата тема,мога ли да заменя Аида 11 с българска неразграфена и изобщо виждали ли сте някъде да продават толкова едра панама?Вчера успях да погледна в два магазина тук в Бургас,но ударих на камък.
Bella, аз си купих от Варна българска неразграфена, отговаря на Аида 14, но не съм виждала 11ка. Ако искаш мога да проверя в събота като слизам към центъра.

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Момичета както винаги, отново сте показали страхотни неща - и като идеи и като изпълнение. Напоследък нямам никакво време и хвърлям само по някой поглед набързо, но сега се включвам със съобщение - покана:

ЗА ВСИЧКИ ПЛОВДИВЧАНКИ, МОМИЧЕТА ОТ ОБЛАСТА И ОТ СТРАНАТА, А КОЙТО ИСКА И ОТ ЧУЖБИНА:   Crazy
Среща в Пловдив - 16 Ноември - 13 часа - Сладкарница СКАЛАТА - 20 м в дясно от входа на р. "Даяна" до РТВЦ!!!

Само да вмъкна, че проучвах, проучвах и накрая купих подарък, по мой вкус,  с надеждата, че и тя ще го хареса. Много ми е сложна жертвичката Laughing

Общи условия

Активация на акаунт