Гоблени-33

  • 60 922
  • 492
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 161
bella - дано не те шашкам допълнително, ама като погледнах схемата на този Св.Георги е дадено, че в готов вид гоблена е 31 на 39 см. По хоризонтала са дадени 173 бода делено на 31 см се получава 5.58 бода на 1 см. тоест се падат 13.95 или приблизително 14 бода на инч (2.5 см.), което означава, че панамата трябва да е 14-ка !!!  
А това дето е дадено "11 counts / 2 cm" е сигурно 11 бода на 2 см., защото точно толкова се получава. Мисля, че на Аида 14 най-вероятно трябва да се шие с кръстчета с две или три нишки. С гобленов бод ще стане много едро и няма да стои хубаво. Спокойно можеш да го почнеш и на Аида 16 или 18 - ще стане малко по-малко, но пък много по-нежно.

 hahaha на Bilkova гобленчето още не е изсъхнало и вече я сърбят ръчичките за нещо ново  Joy Колко познато чувство  Laughing

# 481
  • Мнения: 129
Познато чувство и още как-ама аз съм от по-лошите случаи дето преди да са свършили ги сърбят ръцете то май тоя сърбеж ми е постоянен
браво на Bilkova чакаме снимки

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 12
ОТЧАЯНА СЪМ  newsm45 newsm45 newsm45
Нещо не му върви на това гобленче (вярно, че го почнах на 13.10 и го свърших на 13.11, ама това е прекалено)
Мъжът ми е взел фотоапарата на работа и не мога да го снимам в момента, но това е белия кахър - имам голям ПРОБЛЕМ!
Помните ли, че ви казах, че си разчертах самичка панамата?!? - е, това е - не ще да се изпере черния молив и сега стои на квадратчета фона  smile3511 smile3514 smile3511
Сега съм го натрила с ператен сапун и пак го накиснах... и само се моля да се изпере  newsm17 newsm17
Ако знаете и някой друг начин за отпиране на проклетия черен молив (ползвах от тези, автоматичните, дето им слагаш графитчето и пишеш), моля кажете ми да пробвам.  smile3518

# 483
  • Мнения: 7 803
не знам как ще му понесе вениш  newsm78

# 484
  • Мнения: 1 142
Bilkova,пробвай с веро.Стискам палци да се изпере.

# 485
  • Мнения: 153
Има един препарат "Meglio" - жълт. Обезмаслител се води. Пробвай в края да не сгафиш и после пръскай. Аз го прилагам по дрехи... ефекта е поразителен. Peace

# 486
  • Мнения: 129
И аз ползвам обезмаслител ама не съм пробвала на гоблен   newsm78  а Вениш направи панталона на сана ми от кафяв чисто бял не знам какво бяха сипали в шишето  пробвай само в крайчето с нещо и тогава-стискам ти палци и после да кажеш

# 487
  • Мнения: 59
Прасчо ето го в готов вид http://www.snimka.bg/album.php?album_id=292481&pid=8873841 аз почти до средата съм стигнала бързам че е за мама.Тя се го хареса от сп.Галерия бродерия - август 2008 в следващия брой има още две по-малки и тричките ще ги ушия те майките заслужават.
И аз съм за Меглио то е обезмаслител прави чудеса, но и аз винаги пробвам в края да не разсипе тъканта. newsm10

# 488
  • Мнения: 2 924
Хей мамчета да ви питам нещо

Вилеровите гоблени как се шият като бълг. или  кръстат бод ?
при тях се ползва гобленов бод, така наречения Gobelin stitch , който се шие 1 към 2 и изглежда така



Ползва се при шиене на пейзажи и фон

Другият бод е Petit Point .
Изглежда така

С него се шият лица или някой друг детайл от картината с цел да бъде подчертан

На покривките им се ползва и кръстчета

Не знам на кое му казват български бод, но вероятно е същото като гобленовия:)

# 489
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Момичета, елате в новата 34-та тема.. Hug

# 490
  • Мнения: 439
Добра вечер,
в крайна сметка си купих Аида 16,мислих,мерих и това взех...но виждам,че съм направила правилния избор
vvvitality ,безкрайно ти благодаря за изчерпателния отговор Hug Heart Eyes
Bilkova,аз съм изпирала фулмастер от памучна покривка с този гел за чинии "Тест",но не знам дали е подходящо да опиташ с него newsm78

# 491
  • Бургас
  • Мнения: 610
Хей мамчета да ви питам нещо

Вилеровите гоблени как се шият като бълг. или  кръстат бод ?

Принципно 1:2

как се шие 1:2 Shocked?

# 492
  • Мнения: 7 803
хипатия е показала как се шие

Общи условия

Активация на акаунт