Някой имал ли е проблем с ваксината Пентаксим?

  • 2 523
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
Ние също сложихме вече три пъти Пентаксим, нямаше никакви реакции и проблеми.
Но наистина важно е детето да е здраво преди да се ваксинира  Peace

# 16
  • Мнения: 552
Ако първият прием на Пентаксим е минал добре, означава ли това автоматично, че и при следващите боцкания няма да има проблеми? Пфууу, аз все се пазя умишлено да не чета такива теми, ама сега я отворих тази и те ти, булка, Спасовден Crazy  Tired
Не,не означава!При всеки прием вероятността си е една и съща.
Но ако забележите нещо нередно при вашето дете след прием/освен тривиалните-лека температура,временна сънливост и леко зачервяване на мястото на боцкането/,моят съвет е да се обрнете към педиатъра/или дори по-добре към някоя болница/,за да се прегледа детето!
/казвам към болница,защото педатрите са тези,които поставят ваксините и почти винаги биха казали,че всичко е наред,което пък не пречи да се уверите в същото...имайте предвид,че педиатърът на вашето дете е длъжен да ви уведоми за възможните последствия!/

# 17
  • Мнения: 961
И в темата, която цитираш го казах, ще го кажа и тук! Когато няма достатъчно информация, освен да паранояса човек, друго много не му остава!
Днес направихме Пентаксим, това е четвъртият прием, досега дъщеря ми не е правила реакция на имунизациите!
Признавам си, че и аз се притесних и ми минават всякакви щурави въпроси през главата, но се опитвам да не мисля за това, а да си следя детенце!

# 18
  • Мнения: 14 654
Племенницата получи атопичен дерматит след втория прием, който за късмет се изчисти след няколко месеца. В деня на ваксинацията вдигна температура, която поддържаше 2 денонощия. Трети прием няма да има, въпреки, че докторчето много настоява да натъпче детето с ксизал и под неговото действие да сложат и третата доза. Прекалено много я препоръчват тази ваксина, сигурно трябва да се съберат още данни за страничните ефекти. И какво означава, че е пречистена - чели ли сте листовката поне? Най-малкото - съдържа формалдехид, пък нека е пречистена.

# 19
  • Мнения: 200
Използвахме Петаксим за дъщеря ми. Нямаше никакъв проблем.
Което не означава автоматично, че при друго дете няма да се получат усложнения.


     

                            newsm10

# 20
  • Мнения: 13
И ние използвахме Пентаксим и Слава Богу не е имало подобни странични ефекти. Единствено след втория път вдигна лека температура. Знам, че детето трябва да е напълно здраво, когато се бие ваксина.

# 21
  • Мнения: 176
Сложихме Пентаксим -трите приема. Само третия път детенцето бе малко неспокойно през втората нощ, но в това време се разболя каката, та не може да съм сигурна, че е само от ваксината.
А това, което ме изненада много е, че на шестгодишната ми дъщеря по ЗК сложиха от новите ваксини, пречистените, а на бебетата по ЗК са от старите Shocked. Това ми го каза сестрата, докато приготваше инжекцията. Подду й се бедрото около мястото на убождането, но то си е до дете.
 Живеем В БГ. Не мога по друг начин да си го обясня. Да са ни живи и здрави дечицата, въпреки всичко това Praynig!

# 22
  • Мнения: 13
Цитат
Живеем В БГ. Не мога по друг начин да си го обясня. Да са ни живи и здрави дечицата, въпреки всичко това Praynig!

Да, така е за съжаление. Аз много се страхувах, защото бях чувала и чела за страничните ефекти, но... да не дава Господ  Praynig

# 23
  • Мнения: 835
Сложихме и 3-те Пентаксима и не е имало проблеми.
Не разбрах само авторката дали за тази ваксина става въпрос? Защото има много ваксини на пазара.

# 24
  • Мнения: 167
Сложихме и 3-те Пентаксима и не е имало проблеми.
Не разбрах само авторката дали за тази ваксина става въпрос? Защото има много ваксини на пазара.
Да Пентаксима има в предвид- по долу в темата го споменава.

# 25
  • Мнения: 961
Да докладвам! От вчера до днес няма никаква реакция към Пентаксима!  Peace

Мисля си, че просто всяко дете е различно! Може би организмът на въпросното детенце би реагирало по подобен начин и на друга подобна ваксина! Това си е мал шанс! Да не дава Господ!

Всяка ваксина крие рискове, въпросът е, кое е по малко рисковано за детето! А отговорът мисля е ясен!

# 26
  • Мнения: 835
От това, което пише авторката не става ясно от ваксината ли е проблема или детенцето се е разболяло в същия момент?

# 27
  • Мнения: 12
На нас вчера ни сложиха втората ваксина Пентаксим. При първата нямаше никакви странични реакции, но днес крачето на сина ми се е подуло и има малко зачервяване. Дано до утре да отшуми.
Praynig

# 28
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Първото поставяне мина добре, но след второто, бедрото до следобеда се зачерви и поду, детето започна да куца и да се оплаква от болки в слабините.температура нямаше, но локално мястото беше червено и горещо.И така 3 дена... Слагах компреси с изстуден риванол. Меко казано- взе ми се акъла! Добре, че приключихме с ваксините.

Общи условия

Активация на акаунт