13-годишна ученичка почина в час

  • 9 828
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 570
Джуди, аз не казвам, че в конкретния случай детето е можело да бъде спасено, защото не съм наясно точно с причините за смъртта.

За съжаление не е можело да се направи нищо. Току що говорих с патоанатома д-р Чаушев. По думите му при кардиогенен шок, в който е изпаднала Деница, смъртта настъпва мигновено или максимум до 3 минути. Категоричен е, че никой не е можело да помогне и това е можело да се случи дори в кардиологично отделение на добре оборудвана болница.

# 46
  • Мнения: 24 467
Никой няма да е против тези кабинети по училища, разбира се.
Поставянето на въпроса по такъв начин обаче не решава, а създава нови проблеми. Когато се търси изкуствена връзка между трагедия и причина и такава се оказва, че няма, се дескридитира самата идея. Ако ще се пише за нуждата от училищни лекари- нека се започне с това, а не със смъртта на деца, която няма нищо общо с училището. Заглавието в пресата просто ми грознее, като поредната сензация е дадено, все едно, че "в час" се е случило и има конкретен виновен. Като го прочета, първото, което ще си помисля, освен огромното съжаление за децата, е поредните опити на журналистите за сензации, направени по зле подбран начин.
Ако ще си говорим за здравни кабинети в училищата и здравословно хранене акцентът е не върху смъртта и то на хора, при които връзката с тези фактори я няма.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако ще си говорим за здравни кабинети в училищата и здравословно хранене акцентът е не върху смъртта и то на хора, при които връзката с тези фактори я няма.
Няма спор.
Аз обаче реших да изляза от конкретния въпрос, защото ако буквално отговоря с "не", ще трябва да поясня, че когато бях на 13 години, нямаше интернет, нямаше 100 вестника, нямаше 100 телевизии и вероятността да чуя за случай на умряло в Сливен дете, беше доста малка, имайки предвид и факта, че аз вестници не четях, нито гледах телевизия. Все пак съм била дете.
Почти съм сигурна, че и анкета сред децата сега да се направи, те също няма масово да знаят за случая. Запознати ще са само тези, които са имали пряк контакт.
Е,може и други да знаят,предвид масовото заседяване в нета и безцелното зяпане на телевизия, но имам чувството, че не се вълнуват точно от новинарските емисии.

# 48
  • Мнения: 12 700

Ако ще си говорим за здравни кабинети в училищата и здравословно хранене акцентът е не върху смъртта и то на хора, при които връзката с тези фактори я няма.

Хубавото е, че една журналистическа изцепка може да ни доведе до това. Но то стана благодарение на въвлечени в трагедията майки. Да се замислим за децата си. Не че не мислим непрекъснато.  Но да разберем, че основната грижа е наша - не на училището, не на училищния лекар.

10 сент го е обяснила много точно. Доколко е оправдано хиляди специалисти да седят в училище и да мерят температура. Същото може да се каже и за селските дотори. Да, едно време във всяко село имаше доктор.  

# 49
  • Мнения: 231
Джуди, аз не казвам, че в конкретния случай детето е можело да бъде спасено, защото не съм наясно точно с причините за смъртта.

За съжаление не е можело да се направи нищо. Току що говорих с патоанатома д-р Чаушев. По думите му при кардиогенен шок, в който е изпаднала Деница, смъртта настъпва мигновено или максимум до 3 минути. Категоричен е, че никой не е можело да помогне и това е можело да се случи дори в кардиологично отделение на добре оборудвана болница.
А причината за кардиогенния шок каква е Sad малко съм невежа, но снощи съучениците и посочиха, че била изпушила незнам си колко цигари, други казаха трева...

# 50
  • София
  • Мнения: 2 840
Джуди, аз не казвам, че в конкретния случай детето е можело да бъде спасено, защото не съм наясно точно с причините за смъртта.

За съжаление не е можело да се направи нищо. Току що говорих с патоанатома д-р Чаушев. По думите му при кардиогенен шок, в който е изпаднала Деница, смъртта настъпва мигновено или максимум до 3 минути. Категоричен е, че никой не е можело да помогне и това е можело да се случи дори в кардиологично отделение на добре оборудвана болница.
А причината за кардиогенния шок каква е Sad малко съм невежа, но снощи съучениците и посочиха, че била изпушила незнам си колко цигари, други казаха трева...
Е, причината е ясна.
А какво точно го е провокирало в този определен момент,може да се гадае.

# 51
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
А причината за кардиогенния шок каква е Sad малко съм невежа, но снощи съучениците и посочиха, че била изпушила незнам си колко цигари, други казаха трева...

Както казах и по-горе, причината е комплексна.
И КЛОНКЕ, Сливен е малък град. Всички знаем всичко,
а децата още повече.

# 52
  • Мнения: X
 Sad Жалко, много жалко и тъжно, но току що слушах по Хоризонт разговор с директорката на  у-щето, с майката на детото ................ много тъжно, но което ме втрещи беше разговор със съучениците които разказаха как е припаднало детото, журналистката попита дали в междучасието нещо се е оплаквало, а едно дете отговори - "Не нищо,  ядохме чипс, купи си дъвка от ......... (не запомних от къде), изпуши 2 цигари и изпи едно кафе, и всичко си беше наред, после влязохме в час........"
Не знам за вас, но аз съм втрещена това дете разказваше всичко това сякаш е нещо съвсем редно и нормално, а аз съвсем не мисля, че е нормално едно 13 годишно дете да изпуши 2 цигари в едно междучасие.................. А ВИЕ???????????????
Не знам............... , но ми става много много страшно, какво става, накъде отиваме, дали ние родителите не сме най отговорни за това............... не знам............

# 53
  • Мнения: 3 268
И трите случая,цитирани от Холограма са нещастно стечение на обстоятелствата.Няма криминализиране  на случаите,няма катастрофи,побои и т.н.Просто съдба.И лекарят в училище не е Бог,и в трите случая е нямало как да помогне.Баща ми е спортен лекар и в практиката му има случаи,в които просто се е чувствал безпомощен.Веднъж дете умира на стадиона,покосено от гръмотевица.Нищичко не е можело да се направи,умряло е на място.Друг случай е с юноша от горните класове на спортното училище,който получава инфаркт по време на мач и също умира за секунди.Тези неща се случват в живота.Господ да пази близките ни!

# 54
  • Мнения: 2 070
Жалко е ,че едно дете си е отишло от този свят,така нелепо Sad
но 2 цигари ,и едно кафе в 10 сутринта,
не са по-силите и на много възрастни

# 55
  • Мнения: 3 268
Жалко е ,че едно дете си е отишло от този свят,така нелепо Sad
но 2 цигари ,и едно кафе в 10 сутринта,
не са по-силите и на много възрастни
За какви кафета и цигари говориш,Пали!?Няма нищо такова в случая с Деница.Как може да говорите такива глупости!!!!!!!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 350
... но което ме втрещи беше разговор със съучениците които разказаха как е припаднало детото, журналистката попита дали в междучасието нещо се е оплаквало, а едно дете отговори - "Не нищо,  ядохме чипс, купи си дъвка от ......... (не запомних от къде), изпуши 2 цигари и изпи едно кафе, и всичко си беше наред, после влязохме в час........"

Доколкото разбирам съучениците и са го казали. Излъгали ли са?

# 57
  • Мнения: 3 268
Тук нищо такова не пише.И аман от евтини сензации.Светла му памет на детето.
http://dnes.dir.bg/2008/11/05/news3559152.html

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Не търся сензации. Намесих се само защото реагираш доста бурно и обвиняваш другите че си измислят, а цитатът който съм пуснала е на жена, гледала с очите си интервюто със съучениците на детето по тв. Не е преразказ на четено в нета. Както и да е.

# 59
  • Мнения: 2 070
Тук нищо такова не пише.И аман от евтини сензации.Светла му памет на детето.
http://dnes.dir.bg/2008/11/05/news3559152.html
тъжно,ако се спекулира,със смърта на детето.

Общи условия

Активация на акаунт