Ортодонтско лечение с брекетите

  • 27 921
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 497
violante, снимките не се  отварят , иска парола.
Радвам се, че при теб се е получил желания резултат. Това е много обнадеждаващо за нас, които ги носим и сме едва в началото.
Noia, поздравления и на теб за търпението и борбрния дух.

# 16
  • Мнения: 714
Пробвай сега дали се отварят  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 497
Да, сега се отварят.
Резултатът е наистина стрхотен. Hug
На мен за сега зъби не са ми вадили и се надявам, че няма да се стигне до там. Ортодонтката ми каза, че ще прецени това на по-късен етап, когато зъбите ще почнат да се наместват.Но на племенницата ми , която е едва 12годишна  още преди да й поставят бтекетите и извадиха всички четвърти зъби и се чудя дали това беше правилно решение.  Confused

# 18
  • Мнения: 714
Не знам какъв е случаят на племенницата ти, предполагам така са преценили.
Но на моя син, който сега ще направи 12 му предстои слагане на брекети, има същата захапка като мен, няма място за всички зъби и кучешките стоят изпъкнали. Ортодонтката, която сложи моите брекети и ще слага и неговите, ме предупреди в никакъв случай да не позволявам да му се вадят зъби   Thinking

# 19
  • Мнения: 497
И аз мисля, че на толкова малко дете не бива да му се вадят ЗДРАВИ зъби. На 12години челюстта предполагам все още расте ( поне така си мисля аз  newsm78) и вероятно би могло да се намери място за всички зъби. Точно това май се получи при племенницата ми - след няколко месеца носене, вече зъбите й с подредиха, но за сега от едната страна й остава дупка, която вероятно след време ще се коригира с брекетите, но все пак означава , че е имало още място. А четох някъде, че от това вадене на зъби хлътва лицето.

# 20
  • Мнения: 3 461
Успех на авторката на темата и на alabalaxx, дано се радвате скоро на резултати като тези на violante. А за брекети никога не е късно, дори на 50-60. Wink

# 21
  • EU
  • Мнения: 164
дано повече  родители да прочетат тази тема, моето дете е на 9, от година и половина е със шина. Сега му е времето да я носи а не като стане късно и трябва да се подлага на такива мъки. Важно е родителите да са настоятелни и да следят да не се маха без причина. Започнете ли да правите компромиси се обезсмисля цялото лечение.

# 22
  • Мнения: 371
Устната хигиена по време на носене на брекети или шини е много важна. Когато сме с брекети (или шини) сме изложени на по-голям риск от появата на кариеси. Миенето на зъбите с четка и паста трябва да се извършва след всяко хранене/по възможност/ или поне 2 пъти на ден. Важно е и ежедневното почистване на пространството между зъбите / повече от 40% от повърхността на зъбите остава непочистена ако не го правим ежедневно/ Почистването на тези пространства при носенето не брекети може да стане чрез интердентална четка. Този тип четка помага и при хора, който имат коронки на зъбите, мостове, импланти. За междузъбните пространства може да се използват и иригатори/зъбени душове/. Това е "устройство" което използва водна струя под налягане за почистване . Има различни скорости и настройки за почистване на чувствителните зони. Може да се използва, както с вода, така и с разтвор за изплакване. Ако използвате конец за зъби, то той трябва да е по-дебел с твърд край. Стоматолозите препоръчват за всеки зъб да се използва нов участък от конеца. А за хора, който не носят брекетите и им е трудно да държат или използват конци, може да опитат със зъбна флосета. Тя премахва нуждата от намотаване и движение на конеца между зъбите. След почистването на зъбите и зъбните пространства може да използвате и медицинска вода за уста. Добре е също зъболекарят ви да определи на  кои зони от устната ви кухина  трябва да се обърне по специално внимание. И все пак за всичко се съветвайте с вашият ортодонт или зъболекар.

# 23
  • Мнения: 371
Violante, разкажи ни какво се случва след сваляне на брекетите. Носиш ли ретайнери? Кога ни носиш? И как се чувстваш? Всичко за което се сетиш, че ще е полезно като информация за след лечението.

# 24
  • Мнения: 59
препоръката ми е да се консултирате винаги с няколко ортодонта. Във форумите има достатъчно препоръки за успешно проведени лечения. Моята история е следната, разказвам я като се надявам да е полезна за някого. Горните ми зъби са почти прави (мислех, че са напълно прави преди да ми сложат брекетите Simple Smile оказа се, че може и по- добре), за долната ми челюст- скупчване на зъбите един върху друг. Като малка носех шини- закрепени заедно долна и горна, нямам много спомени, но нямаше и резултат. След това ортодонт препоръча на майка ми да ми извадят два зъба от долната челюст, за да има място за всички зъби, ортодонтката беше с препоръки и много компетентно се изказваше. За мое щастие родителите ми не са ме накарали да започна това лечение. Много е трудно да разбереш на кого да се довериш. Спомням си случай, в който препоръчан ми зъболекар ме кара да взема аз решение дали искам коронка на зъба, който е с кариес, след години разбрах, че просто са ми взели парите и са ми изпилили зъб, който е имал нужда само от фотополимер, а и качеството- естетичното на коронката е ужасяващо. Мисля си дали като този специалист е накарал едно дете само да поиска нещо без да е компетентно, а той ясно съзнава подвеждащото си отношение е с чиста съвест? След години реших да направя пореден опит да заблести усмивката ми. Започнах да ходя на прегледи и да разпитвам. Отново имаше компетентни мнения за вадене на 1 или два зъба. Открих и ортодонти, които "намират място" за всички зъби, които ми обясниха, че ваденето в моя случай, ще накара челюста да изглежда хлътнала. Лечението ми продължава, но ми трябваха години, за да разбера, че НЯМАМ дълбока захапка, че долната ми челюст НЕ Е малка и че има място за всичките ми зъби. Също така искам да кажа, че моето лечение с брекети не е никак болезнено. На всички и особенно на майките, които създават хигиенни навици у децата си препоръчвам да купуват качествени пасти за зъби, не искам да звучи като реклама, затова ще кажа само разгледайте пастите за зъби в аптеките! Казвам го с най- добри чувства, защото мен е нямало кой да ме посъветва и дълго време съм полагала неимоверни усилия за подържане на зъбите си, без особенни резултати, защото е нямало кой да ми даде съвет, но така е в условията на свободна пазарна икономика, рекламата играе голяма роля. Успех на всички

# 25
  • Мнения: 12
Аз съм от недоволните от лечението с брекети. Свалих ги март месец 2008 година след 2 години и половина адски болки и безсънни нощи. Свалих ги защото аз настоях, тъй като бях бременна вече в 7 месец и твърдо бях решила, че няма да посрещна бебето с железа в устата. Ако бях послушала докторката сигурно още щях да си ги нося. Е при мен не се получи, убеждаваха ме че могат да ме оправят, изпробваха какви ли не варианти, взеха ми към 3 бона и накрая нищо. Проблемът ми беше кучешкият зъб, който ми беше вътре в костта, в почти хоризонтално положение. Е не можаха да го издърпат и наместят, въпреки че ми обещаваха как за година и половина всичко ще приключи. Сега си имам чисто новичък имплант на мястото на липсващия зъб, който можех и да имам преди две години и половина, без да понеса цялата тази болка и да си купя и кола на всичкото отгоре.

# 26
  • Мнения: 497
buklite, съжалявам за лошия резултат от носене на брекетите при теб, но поне вече си намерила добро решение на проблема. В крайна сметка важното е да се чуватваме добре с това , което имаме, независимо как сме го постигнали. От друга страна , знаеш , че си опитала всичко преди да вземеш важно решение. Иначе цял живот щеше да се чудиш дали нямаше да е по-добре с брекети.
Наистина не е лошо човек да се консултира с различни ортодонти. И при мен лечението не е болезнено, проблем са ми предимно горните кучешки зъби , които вече мога да кажа , след 3  месеца са се прибрали. Така ,че вече виждам някакъв резултат и това е много обнадеждаващо. От друга страна моята ортодонтка хич не обича да обяснява и когато я попитам нещо ми се тросва. Доста прибързано я избрах, но ми беше наблизо и ако бях решила да търся дриг ортодонт, сигурно щях да се откажа. Но сега ме гложди дали да не се допитам до друг ортодонт, защото си мисля , че бих могла да мина и без долни брекети( не че нямам нужда), а според моята ортодонтка ако не се оправели и долните зъби, горните щели да се върнат. Та сериозно се замислям.

# 27
  • Мнения: 371
Радвам се, че има все повече мнения в темата. Благодаря ви момичета  bouquetЕдин ден темичката, която заедно пишем ще бъде  полезна на много хора. Аз не съм писала отдавна, но има какво да ви споделя към днешна дата. В момента водя огромна борба със себе си: духа срещу тялото. Свалих бай плейда/подвижният апарат на небцето/ и съм само с брекети и ластици. С ластиците , който сменям всеки ден издърпваме крайните зъби на долната челюст за да може да се застъпят с горните зъби/ в момента между двете челюсти има разстояние около 2см, може и повече да са/ и по този начин да се застопори долната челюст за да не се връща. През деня всичко е наред, с мисълта си контролирам долната челюст да не се връща в старото си положение, но когато заспя започва истинската борба. Много ми е трудно. Не мога да се контролирам на сън, Но не се отказвам борбата продължава.
alabalaxx, мисля си, че ортодонтката ти може и да е права. Консултирай се и с друг ортодонт. Аз го направих.

# 28
  • Мнения: 497
И при мен има разстояние между горната и долната челюст, около 1 см. Освен това липсващ 6-ти зъб ( без коронка) долу и закривени предни зъби. Не че ще е лошо да ми се оправят тези проблеми, но основната ми цел беше оправяне на горните кучешки и закривен преден зъб. Мисълта за многото железа в устата ми започва да ме плаши. А и тези ластици... Мarise, можеш ли нормално да говориш с тях? Аз се притеснявам да не започна да фъфля с тях Rolling Eyes Иначе и аз понякога се оитвам да избутвам долната челюст , така , че да не остава разстояние, но така изглеждам все едно съм с обратна захапка.

# 29
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Направо ми става лошо като  чета....съжалявам за това, което си изтърпяла Hug И се радвам, че лечението на сина ми с брекети ще приключи преди да е пораснал. Наистина без никаква болка и неудобства резултатите при него са страхотни!

 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт