Едреят нашите тумбачета, през МАЙ ще имаме пеленачета! №7

  • 12 643
  • 315
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 849
Привет и от мен! Днес бяхме на преглед при д-р Марков. Момичета, този човек е СТРАХОТЕН!!! Личи си, че е изключителен и човек, и професионалист!!!  newsm74 А и мои приятелки също ходят при него (едната от които докторка) и знам, че друго мнение не признават.
За първи път той ми каза, че имам малка миома - по-скоро миомно възелче. Не е нещо страшно, след бременността може да се прибере, но все пак ще трябва да се проследи. засега е на такива размери, при които така или иначе нищо не се предприема.
Видя без проблеми назалните кости и на двете бебенца  newsm10 (на другата фетална морфология, на която ходих в понеделник, при едното не беше ясно...), сърдечният ритъм и при двечките е нормален (той не се притеснява за сърчицата за момента). Измери ги на 7 см и 7.1 см съответно. Пусна ни (за първи път таткото видя мъниците) да ги погледаме и на 4-измерния ехограф, после ни даде и снимчица.  photo
Естествено, по-голямата част от времето премина в обяснения колко завишени са рисковете при мен заради това, че са еднояйчни и ползват само 1 плацента. при една четвърт от такива бременности има усложнения - т.нар. Т-синдром, при който едното бебе се развива за сметка на другото, а при половината от случаите с усложнения изходът е неблагоприятен. дано ние да сме в хубавите три четвърти от случаите!!! newsm17 Така че... оттук насетне ще падне яко проследяване. той каза, че задължително трябва да ме гледа лекар на не повече от две седмици. явно, че ще продължа да си ходя при всички доктори, при които съм минала досега, защото в крайна сметка ако стане нещо, по-добре да имам повече мнения.
И най-важното - почти на 100% се видя пола на бебоците (дори и аз го разпознах, така ни го показа) - МОМИЧЕНЦА!!!  newsm06 Урррааааа! Аз си мечтаех за две кукли, които после ще помагат на мама с братчето (или братчетата...). Много съм щастлива!
Сега трябва вече (и то възможно най-скоро) да се запиша на женска консултация и съвсем скоро ще ме пратят вкъщи на интензивна почивка. С работата и тази растящо рискова бременност нямало как да се получи... Но пък и аз си имам нужда от почивка, в интерес на истината. Така че не отказвам!  newsm53
Това е от мен засега. Ако още не сте се насочили за ФМ - определено препоръчвам д-р Марков. Наистина е страхотен. Д-р Янкова също е готина и според мен е доста добра, така че ако няма възможност при Марков, можете и при нея да опитате.
Хубав остатък от последния топъл ден!  newsm51

# 61
  • София
  • Мнения: 6 212
zaiobaio , много се радвам, че прегледът ти е минал добре!  Simple Smile Точно в момента чета една тема за ФМ и съвсем се обърках кой специалист е за предпочитане. Едни залагат за Димитрова, защото е утвърдено име, но пък не била любезна и даже навиквала пациентките. Други са за Марков, но пък се изразяват някои съмнения дали е на нивото на Димитрова... иначе бил много любезен.
Извинявай, сигурно съм пропуснала, но на каква друга ФМ си ходила в понеделник?
П.П. Редактирам, сега виждам къде си ходила  Blush А защо реши да идеш още веднъж, при Марков?

# 62
  • софия
  • Мнения: 2 140
Днес цял ден зверски ме боли главата.Незнам какво да направя,парацетамолът въобще не ми помага.А лекарката ми каза нищо друго да не пия.

# 63
  • Мнения: 849
А защо реши да идеш още веднъж, при Марков?

Ами едно от най-близките ми другарчета е докторка, която роди в началото на годината. Изобщо в компанията имаме най-различни доктори с разнообразни специализации... когато се разбра, че чакам близнаци, тя буквално настоя, за моя сигурност да запиша час и при него. защото наистина е по-рисково и още едно мнение никога не е излишно. най-вече заради собственото си спокойствие го направих. след днешния преглед, абсолютно адекватното му и компетентно мнение по много въпроси (включително станалия прословут синдром на детенце в рода ни), съм на мнение, че до края поне веднъж на 2 месеца ще ходя при него на консултация. той определено е много начетен, знае какво се прави в България в случай на усложнения (общо взето нищо при Т-синдром) и какво правят на Запад. явно е, че чете, развива се...
А и много показателно е това, че огледа първо много внимателно матката и откри миомата. Т.е. не е концентриран само и единствено върху това, което трябва да попълни във формуляра, а гледа да ти е максимално полезен. и апаратурата му е на ниво, две мнения не може да има по този въпрос. Изобщо, с две ръце съм за него (брой и 4 от малките в тумбака)!!! Знам, че Димитрова е утвърдена, но и Марков (поне в лекарските среди) е смятан за голям капацитет специално в тази област. Само един пример ще ти дам - Димитрова не е видяла сърдечен порок на детенце на позната. А за Марков досега за такива пропуски не съм чувала... Разбира се, това е доста субективно, не е определящо, но никога не е излишно да се има предвид.
Да не говорим, че ми взе значително по-малко, без значение колко бебета гледа. При Янкова в понеделник бяха казали 100 за близнаците, ама заради следващите прегледи (които така или иначе ще направя), заради голямата разходност по двете бебета и вероятно защото се познават с лекарката, която ще ме изражда (Григорова, не знам дали вече не си се насочила към нея - Венелинова там праща пациентките си), направиха отстъпка на 80 на преглед. А днес Марков взе 60 - колкото взима и за 1 бебе при ранна фетална морфология... Изобщо доста неща правят впечатление. и не са никак маловажни.

# 64
  • София
  • Мнения: 159
zaiobaio, честито за хубавите новини! С голям интерес чета твоите постове... Нали сте 3 в 1. Ако ние сме благословени ти си два пъти благословена. Аз също избрах Марков и го препоръчвам на всички майчета.  Мислех на следващата ФМ в 20 г.с. да се обърна към някой друг за да сравня две мнения, но от националната генетична лаборатория ме съветват да си ходя при един, защото по-добре се проследява развитието, другия може да е изпуснал нещо от преди, а и той бил най-добрия....

animated, много е далеко 2.12. Това си почти цял месец. Зацапването при всеки е много индивидуално и най-добре е да те прегледа док. и той да  ти даде съвет кое ще е най-доброто за теб. Още повече, че при теб има и болки. Вярвам, че е нещо безобидно!

лято!, следкато си прочела темата, довери се на интуицията си при избора. “Моят” добър доктор може да не е най-подходящия за теб. Успех!

smehorana, да не е от кръвното - ниско или високо!? Опитай с душ, понякога помага.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 212
Arksi , в крайна сметка така ще направя, благодаря за подкрепата. zaiobaio , и на теб благодаря за обясненията (аз засега не съм се насочила към "връзката" на Венелинова, защото работя в друга болница с родилно отделение, ама то не се знае до края!  Wink ) Радвам се да чуя, че има добра репутация сред професионалистите този специалист! А и ми е доста близко, да не кажа под носа, кабинетът му, не че това е решаващото...  Simple Smile
smehorana , наистина, виж си кръвното! А  какъв точно парацетамол пиеш, на таблетки, разтворим? Обикновеният български по-бавно и трудно ще ти подейства от, да речем, ефералган...

# 66
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Хей, здравейте мамчета!!! Аз съм нова тук, но аз също чакам нашето слънчице през май - 27 май! Има ли други мамчета от Пловдив чакащи през май?

Добре дошла. Hug аз също съм от Пловдив.............

# 67
  • Мнения: 194
Здравейте, мили Майски мами Hug
Обещах да споделя какво става със мен и бебето ми , което изоставаше с близо 3 седмици, аз бях вначалото на 11, а то отговаряше на 8 Sad
За съжаление напускам вашата приятна компания Cry, днес ми направиха аборт, защото беше спряла и сърдечната дейност.Надявам се с това да не ви натъжа много и да ви пожелая никога да не го преживявате!
В никакъв случай не съм се предала и не съм паднала духом, даже се учудвам на себе си, вярвам че това е божа работа и явно така е трябвало да стане Peace
Ами това е от мен, не искам да изпадам в подробности, казвам си-  следващият път няма да се случи и продължавам напред Peace
Само да добавя, че това беше втора бременност, много желана и чакана.
На всички вас желая много положителни емоции и ще продължавам да следя темата, за да се радвам заедно със вас мили мами  bouquet  bouquet  bouquet

# 68
  • Мнения: 1
Много съжалявам за това Sad, но както ти казваш няма да се отчайваш. Има и други бъдещи мами минали по този път (и аз включително), но борбата продължава. И аз приемам философски нещата и мисля, че понякога природата си знае работата. Горе главата и скорошно възстановяване и забременяване. Чакаме те в отбора!

# 69
  • София
  • Мнения: 6 212
nadejdata , много съжалявам за случилото се!  Sad Пожелавам ти бързо възстановяване и съвсем скоро едно ново начало, този път с щастлив край!!  Peace

# 70
  • Плевен
  • Мнения: 862
Здравей, и аз много съжалявам, че така се е получило. Даже тъкмо щях да ти пиша за да питам какво е станало. Не се отчайвай, ние сме с теб и скоро чакаме да се похвалиш с хубава новина.  Hug

# 71
  • Мнения: 849
За съжаление напускам вашата приятна компания Cry, днес ми направиха аборт

оооо, nadejdata, това е много тъжно... ужасно съжалявам за всичко, което преживяваш напоследък!!!  smile3518 Особено, след като не е първа бременност... Дано повече не ти се случват такива неприятности!!! Дано съвсем скоро пак да видиш  EFP и следващата бременност да се развие абсолютно безпроблемно, напук на предишните две!!! Щом ще преглеждаш форума - обаждай се от време на време, ще се радваме да знаем, че си добре.  newsm51

# 72
  • Мнения: 8
Надежда,не губи надежда.Следващия път ти пожелавам да няма никакви проблеми Praynig

# 73
  • Мнения: 194
Момичета, благодаря ви за подкрепата Hug Hug Hug, ей не се притеснявайте, поне си имам едно живо и здраво момченце на почти 6 годинки.
Аз също си бях записала час при док. Марков,защото той ми беше препоръчан, а също и д-р. Валентина Доимитрова, така, че  който се е ориентирал на там не е сбъркал Peace
Важното е да мислите позитивно и никога да не се предавате  bouquet

# 74
  • софия
  • Мнения: 2 140
Парацетамол пия на таблетки,но се оказа,че съм вдигнала малко кръвното.По принцип съм с ниско 90 на 60,а сега е 111 на 80.

Общи условия

Активация на акаунт