усетихте ли труса във Варна току що???

  • 2 703
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 11
Да,и аз съм чувал,че там постоянно друсало.Как живеят тия хора там....незнам Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 8
за земетресението и Провадия - не знам дали знаете, но.... под Провадия има 1 голяма дупка... отдолу има находище на сол. технологията на извличане е следната - сондаж - вкарване на вода, която разтваря солта и изпомпване на солената вода на повърхността - следва изпаряване и ето ти сол за нашата манджа... а отдолу остава кухо... в Провадия по принцип ежедневно има земетресения, кое по-слабо - кое по-силно....
От 1990 г, не се добива сол за готварски нужди в гр.Провадия. Всичкия разсол (разтвор на сол - 330 гр/1л вода) заминава по тръби за Девня - "Солвей соди" и там се преработва до съединения на натрия и хлора. Сондажа не е кух, той е пълен с вода, като тавана на сондажа е запълнен с нефтопродукт (течност по - лека от водата), за да не се размие тавана, а земетресенията се получават от откъсването на скален къс, който пада на дъното на сондажа.


Да,и аз съм чувал,че там постоянно друсало.Как живеят тия хора там....незнам Rolling Eyes

А как живеем в Провадия ли?.......... живеем си, не ни тресе всеки ден, но като се случи е страшничко!

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 21:58 от Mama_Mom

# 48
  • Мнения: 2 839
Хич не съм разбрала. По това време вървях с 2 айряна към офиса. И да ме е люшнало, съм си помислила, че е от препиването предната вечер  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 4 187
Еййй, нИ сЪ спря Grinning!!!

# 50
  • Мнения: 11
Не съм очаквал толкова компетентно мнение по въпроса.Това за отделянето на скален къс,Джокито или бат Драго го казаха Laughing и не бяха ли 313 гр. на литър расол  Wink

# 51
  • Мнения: 8
Не съм очаквал толкова компетентно мнение по въпроса.Това за отделянето на скален къс,Джокито или бат Драго го казаха Laughing и не бяха ли 313 гр. на литър расол  Wink
Ще питам хора работещи в предприятието за концентрацията на разсола, не споря! Но като обикновена гражданка на гр.Провадия, която иска да знае защо от време на време ни тресе, съм запомнила тази цифра!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт