Как помагате в семейният бюджет?

  • 5 470
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 619
Ох,ужас-болна тема!Аз до сега не съм подпомагала с нищо освен с получаваното от държавата майчинство,но от както и то спря  newsm78 главоболията ми доста нарастнаха по този въпрос.Записах се на борсата за безработни-от там ще ми изпаднат 400лв.Сега започвам един курс за който ще ми се плаща по 4.5 евро на ден(курса е от 53 дни)(от бюрото по труда)-и ето ти още 470лв. за 2 месеца ей така изкарани-че и диплома си изкарвам за изкарания курс.За почвам да преподавам в 2 детски градини евентуално от средата на този месец от където горе долу ще докарвам една заплата.И така..............а де изпадне и още нещо съм там....на бачкане.Слава богу обаче,че майка ще е в болнични дълго време та ще има възможност да гледа Дейвид за 2 часа през деня докато съм в градината!И така....сложна работа.Мъжа ми започна на ново място работа-та се надяваме,че ще е по-добре!Като се има в предвид ,че само около 500лв. са ни задълженията всеки месец по кредити........ #Crazyще трябва да се работи яко!Успех.....и не се отчайвай ,просто търси начини!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 819
Харча по-малко!

# 17
  • Мнения: 132
Започнах работа,когато детето беше на 3м.
Мойте доходи са основни в нашето семейство.Майка ми пое грижата за човечето.
Живеем под наем и нямаше как да си остана в къщи по-дълго.

# 18
  • Мнения: 1 432
На този етап -никак, ако става въпрос единствено за пари.

# 19
  • Мнения: 173
Малката е на година и шест месеца,аз работя от половин година.Така помагам и като се старая да не ощетявам семейния бюджет с бесмислени разходи. Crazy

# 20
  • Мнения: 408
Аз не работя,то всъщност никога не съм работила,а и мъж ми няма да ми позволи за работя за някого .Имаме планове който се опитваме да реализираме и там бих могла да помагам.Но другаде не,поне за сега.Просто не харча кой знае колко,икономична съм,щом става въпрос за мен.За сметка на това го виждам малко.

# 21
  • Мнения: 1 897
Аз не работя,то всъщност никога не съм работила,а и мъж ми няма да ми позволи за работя за някого .Имаме планове който се опитваме да реализираме и там бих могла да помагам.Но другаде не,поне за сега.Просто не харча кой знае колко,икономична съм,щом става въпрос за мен.За сметка на това го виждам малко.
А какви са мотивите му да не ти позволява да работиш за някого?
Ти самата имаш ли желание да работиш или предпочиташ да не го правиш, но да се ограничаваш финансово и да се виждате по-малко?
При това положение, ти чувстваш ли се реализирана и пълноценна като личност, като жена и като професионалист? Липсват ли ти социалните контакти или си доволна от настоящото си битие?

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 15:49 от Ulia

# 22
  • Мнения: 1 090
С първото си дете работех до края на бременността и после започнах от вкъщи веднага щом можех да седя пред компютъра / имах тежко раждане /. Сега с второто подпомагам бюджета само с болничните и после майчинството. За сега не се налага да работя, но като поотрасне Алекс ще го мислим.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз не работя,то всъщност никога не съм работила,а и мъж ми няма да ми позволи за работя за някого

Ох извинявайq ама това ми прозвуча като: имам си и каишка с GPS  Shocked Какво значи мъжът ти да ти позволява???

# 24
  • Мнения: 9 052
хич не помагам всичко иzхарчВам  Sad

# 25
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
офф, аз помагам със заплата - ама тя май стига само за моите ежедневни нужди /цигари - кафета и т.н/ , но усилено се стремя да балансирам доходите  на мъжа ми със разходи - че то иначе такива пари ще натрупаме, че..... само ще ни завиждат..., отвличат и такива работи - та и това си е помощ един вид... Mr. Green

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... а и мъж ми няма да ми позволи за работя за някого .
Какво значи "няма да ми позволи", той да не ти е господар, че да решава вместо теб? И защо няма да позволи- за да те направи зависима и да те контролира ли?!

Аз участвам 50:50 откакто ми свърши майчинството.

# 27
  • Мнения: 1 731
Като ми свърши отпуската по майчинство и почнах работа . Heart EyesИ аз така се чувствам по-добре.

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Помагам като се старая да не харча много.
Дори и да започна работа, няма да взема и 1 десета от заплатата на мъжа ми.
Така, че си гладам децата и дома.

# 29
  • Мнения: 10
Съгласна съм с Олинце, мъжът ми засега изкарва достатъчно, тъй че няма смисъл за момента да работя. Повтарям, за момента. Освен това имам малко дете на две години което ходи на ясли, и често боледува, а и ученик с който се занимавам. Домакинство, въобще всичко свързано с децата и дома го върша аз. Няма на кого да разчитам за тези неща, затова съм си вкъщи. Не съжалявам за което!

Общи условия

Активация на акаунт