Ужасна аритмия! Помощ!

  • 338 763
  • 760
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 244
Най-правилно според мен е и на двамата специалисти да се отиде.

Абсолютно! Не може да се разчита само ако се открие проблем на ЩЖ и да се мисли, че симптомите са от това. Много често проблемите от щитовидната удрят в сърцето.
           Явно точно това има предвид ЛЛ, като отказва поредното направление за кардиолог, доказващо, че сърцето е здраво.
             

# 691
  • Мнения: 1 897
Най-правилно според мен е и на двамата специалисти да се отиде.

Абсолютно! Не може да се разчита само ако се открие проблем на ЩЖ и да се мисли, че симптомите са от това. Много често проблемите от щитовидната удрят в сърцето.
          Явно точно това има предвид ЛЛ, като отказва поредното направление за кардиолог, доказващо, че сърцето е здраво.
              

Не съм съгласна! Аз имам Хашимото и когато хормоните не са в норма получавам аритмия. Обаче преди известно време разбрах, че чувствам нещо по-различно. И моята ЛЛ каза, че е от това. Добре, че настоях и отидох на кардиолог, за да се разбере, че сърцето ми е увеличено, естествено от проблемите, които имам с жлезата. Почти всички ЕКГ -та ми бяха в норма преди това, което естествено не доказва, че сърцето ми е здраво.

Не бих разчитала само на ЕКГ, за да се уверя, че имам здраво сърце. Покрай моите проблеми, разбрах, че има изключително много заболявания на сърцето, които не се откриват само с ЕКГ. Затова има и куп допълнителни изследвания - Ехо, Холтер и Велотест. След тези неща ако всичко е в норма, ще се успокоя и ще знам, че сърцето ми е здраво и ще посетя друг специалист.

# 692
  • Мнения: 897
Момичета, благодаря за отговорите, аз вече направих изследване на щитовидната - фт4 е 12,47 (12-22), ТСХ - 2,39 (0,27-4,2). Малко съм на долната граница с фт4, и ТСХ не е много добре ( най-добрите стойности знам, че са под 2), но мисля, че аритмията не е от това, защото лятото правих изследване на щитовидната ( всички хормони, тат, мат, ехография) и фт4 и ТСХ бяха със същите стойности, останалите показатели и ехографията бяха отлични. Тогава нямах никакъв проблем със сърцето.

Аз сега друго се чудя - възможно ли е след изкаран грип през февруари, нещо да се е увредило в  сърцето и чак сега да дава отражение? Мисля, че грипа се е отразил  на щитовидната, преди 2 години ТСХ-то ми беше 1,68. Затова сега се чудя и за сърцето.

Иначе си записах час за платен преглед другата седмица, казаха ми че щом съм здравно осигурена ще ми дадат направление за ехокардиография, аз ще се пробвам да искам и за холтер.

Скрит текст:
Забравих да напиша, че и ПКК направих, всичко е в норма.

Последна редакция: пт, 06 ное 2015, 12:43 от y_em

# 693
  • Мнения: 2 860
Добре са ти хормоните, по принцип би трябвало и ехо на щитовидна жлеза да ти направят, но едва ли е от нея. Настоявай за холтер, там най-ясно се хващат екстрасистулите.

# 694
  • Hisarya, Bulgaria
  • Мнения: 73
Е на мен ми сложиха холтер, ехокардиография, екг.Всичко.И накрая заключението нищо ти няма.А аз бъкам от екстрасистули.Не издържам, издадох си парите по лекари и накрая пак съм в начална позиция.

# 695
  • Мнения: 1 897
Е на мен ми сложиха холтер, ехокардиография, екг.Всичко.И накрая заключението нищо ти няма.А аз бъкам от екстрасистули.Не издържам, издадох си парите по лекари и накрая пак съм в начална позиция.

Ако ти имаше нещо, щеше ли да си по-спокойна? Дала си си парите и сега трябва да си спокойна, че сърцето ти е здраво. Опитай с успокоителни и може да спрат екстрасистулите.

# 696
  • Мнения: 2 860
Вземи поне магнезий и повече спорт.

# 697
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 430
-Здравейте!

Искам да споделя с вас моето състояние,може да ми предложите нещо алтернативно..

На 32г съм,винаги съм била с ниско/нормално кръвно и висок пулс /90-100/..
Правила съм изследвания на щит.жлеза-всичко е точно,ехографии и кардиограми не показват никакви отклонения,нямам прескачания и не ми думка пулса в гърлото ..Докторите го отдават на високия ми хемоглобин /150-165/ и ми изписваха няколко вида бетаблокери и други лекарства,но от тях ходя като ударен самолет,не съм трудоспособна,изобщо скапана работа и ги хвърлих..Лошото,е че при това положение се скъсявал живота на сърцето,незнам какво да правя,освен да гладувам като куче,за да се "изяде" хемоглобина,де да знам и аз newsm78

# 698
  • Мнения: 2 860
Отразяват ти се така лекарствата защото си свикнала с високия пулс, може би трябва време да свикнеш с по-ниския, да се настрои организма. За тахикардията няма алтернативно лечение, още повече при висок хемоглобин. Няма ли някакъв начин да се понамали, примерно би трябвало много течности да поразредят кръвта.

# 699
  • Русе, у дома
  • Мнения: 741
освен да гладувам като куче,за да се "изяде" хемоглобина,де да знам и аз newsm78
По принцип много често храненето е причина за екстрасистулите. Мойте се подхранваха от обилен обяд (не закусвам), а спряха след година и половина мъки след една диета. Спряха ми като отрязани с нож. От тогава вече 5 год. спортувам и гледам да ям на често по малко. Усетя ли че тръгвам по нанадолнище, си правя разтоварващи дни...
Жените по принцип сме с по-лабилна психика, заради хормоналния ни статус, нормално е да реагира сърцето на отриц.емоции, щетовидната жлеза дори и да няма отклоненя в хормоните - обича хубавите емоции, така казва един ендокринолог..., а те са свързни...
Смяна на обстановката, релакс, хубави емоии, физ.активен начин на живот и екстрасистулите изчезват...

# 700
  • Мнения: 1 897
-Здравейте!

Искам да споделя с вас моето състояние,може да ми предложите нещо алтернативно..

На 32г съм,винаги съм била с ниско/нормално кръвно и висок пулс /90-100/..
Правила съм изследвания на щит.жлеза-всичко е точно,ехографии и кардиограми не показват никакви отклонения,нямам прескачания и не ми думка пулса в гърлото ..Докторите го отдават на високия ми хемоглобин /150-165/ и ми изписваха няколко вида бетаблокери и други лекарства,но от тях ходя като ударен самолет,не съм трудоспособна,изобщо скапана работа и ги хвърлих..Лошото,е че при това положение се скъсявал живота на сърцето,незнам какво да правя,освен да гладувам като куче,за да се "изяде" хемоглобина,де да знам и аз newsm78

Можеш да даряваш кръв 2 пъти годишно. Хемоглобинът ще намалее.

# 701
  • Мнения: 897
-Здравейте!

Искам да споделя с вас моето състояние,може да ми предложите нещо алтернативно..

На 32г съм,винаги съм била с ниско/нормално кръвно и висок пулс /90-100/..
Правила съм изследвания на щит.жлеза-всичко е точно,ехографии и кардиограми не показват никакви отклонения,нямам прескачания и не ми думка пулса в гърлото ..Докторите го отдават на високия ми хемоглобин /150-165/ и ми изписваха няколко вида бетаблокери и други лекарства,но от тях ходя като ударен самолет,не съм трудоспособна,изобщо скапана работа и ги хвърлих..Лошото,е че при това положение се скъсявал живота на сърцето,незнам какво да правя,освен да гладувам като куче,за да се "изяде" хемоглобина,де да знам и аз newsm78

Можеш да даряваш кръв 2 пъти годишно. Хемоглобинът ще намалее.

И аз така знам. Когато мен ме лекуваха заради ниския хемоглобин, една жена ходеше да дава кръв защото беше с хемоглобин около и над 170.

Тези 2 дни докато съм в къщи забелязвам, че екстрасистолите намаляват, но тръгна ли да правя нещо по-натоварващо - примерно чистене с прахосмукачка - пак почва и сърцебиенето и екстрасистолите. Уморих се вече, депресирах се, нервички не ми останаха  Cry Не знам как ще я карам занапред, като извървя 100-200 метра по улицата и се почва, направо се разорих от возене по таксита.

Последна редакция: нд, 08 ное 2015, 12:08 от y_em

# 702
  • Hisarya, Bulgaria
  • Мнения: 73
И аз съм с висок хемоглобин, но моя е 145-150.Викат лекарите добре е.Сега лежах в кардиологично отделение за изследвания,но ще видим в понеделник като излезнат резултатите от кръвните изследвания.Аз от цяла година съм по лекари, нямам нормални вени от толкова дупчене.И всеки вика спокойно мбого си чувствителна и от това е.Не вярвам вече и на лекари.

# 703
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 430
Отразяват ти се така лекарствата защото си свикнала с високия пулс, може би трябва време да свикнеш с по-ниския, да се настрои организма. За тахикардията няма алтернативно лечение, още повече при висок хемоглобин. Няма ли някакъв начин да се понамали, примерно би трябвало много течности да поразредят кръвта.

Много правилно Peace

Почти всички това ми казват-пиене на течности и да не се отказвам от лекарствата толкова бързо,мощна диета с ограничение на месо и въглехидрати и повечко физ. натоварване Mr. Green
 Кръводарявам веднъж годишно-то ще е  грехота иначе Mr. Green

Благодаря за мненията!

# 704
  • Мнения: 208
Здравейте, и аз да споделя моя проблем, всичко започна м. Април бял стояла на течение и целият ми врат се беше схванал 1-2 дена неможех да се мръдна, но ме отпусна без лекарства ходих на няколко масажа.Оттогава обаче започнаха тези ужасни прескачания на сърцето(не са много чести примерно 2-3 в минута и после може 5 часа нищо да не усетя) и постоянни пробождания по тялото, навсякъде по ръката, крака, гърба, главата, слепоочията, около сърцето, не са много болезнени но е неприятно.Ходих и на невролог и на кардиолог всички казват на нервна почва newsm78незнам немога да разбера има ли връзка между двете неща, аз наистина не съм много добре с нервите  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт