за попарата

  • 3 533
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, ако можеш да избегнеш захарта би било чудесно. И аз много исках в началото. Само дето не знам как ще стане като във всички чайове, сокове, каши, бисквити и 90% от пюретата има захар...

# 16
  • Мнения: 46 520
Избягването е най-лесно, стига да си убедена, че трябва Simple Smile без чайове, без сокове (само плодове и то за предпочитане на парчета, не на сок), каши - домашни, не добавяш захар, ако искаш да са сладки - стържеш плодове.
Бисквитите и всякакви сладкиши не виждам проблем да не се дават поне до 1.5-2 годишна възраст.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат на: mamma_mia
Добре,
аз се намесвам(въпреки,че съм с голямо дете)
Като дам мляко в 8.30(230гр) да му давам ли друго за закуска по-късно или направо в 13.00 обяд?
Той моят син никога не плаче от глад,така че не мога да разбера дали издържа до 13.00ч [/quotе]



Аз до обяда предлагам плодове.Когато сме навън се е случвало и нещо друго да хапне-бисквити,солети....нещо от този род,но си личи че си разваля обяда с тях.Дори и сега като по-голяма пак я засища млякото. newsm78

# 18
  • Мнения: 165
Е, стига с тези крайности, какво значи никаква захар, бисквити, хляб? С тази категоричност влияете на много объркани майки, които точно заради такива коментари от вас, се чувстват доста объркани- не слушат препоръките на педиатрите си, както и променят своите възгледи. Вие как сте гледани от вашите родители, а те от своите? Не виждам проблем при деца над годинка да се добави захар в кремчето например, бисквитки в млякото или попара. В умерени и премерени количества- какъв е проблема?? Thinking

# 19
  • Мнения: 48
аз правя попарата с преварена вода,сухар,масло и сирене и така я хапва. обаче неможах да разбера в 7 часа да ядем ли АМ-150мл и после в 10 попара?не е ли много често храненето?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз за това им правя попарата с АМ и събирам двете хранения в едно.

# 21
  • Мнения: 764
Цитат на: mamma_mia
Добре,
аз се намесвам(въпреки,че съм с голямо дете)
Като дам мляко в 8.30(230гр) да му давам ли друго за закуска по-късно или направо в 13.00 обяд?
Той моят син никога не плаче от глад,така че не мога да разбера дали издържа до 13.00ч [/quotе]



Аз до обяда предлагам плодове.Когато сме навън се е случвало и нещо друго да хапне-бисквити,солети....нещо от този род,но си личи че си разваля обяда с тях.Дори и сега като по-голяма пак я засища млякото. newsm78


 Peace
Аз на тази възраст (но и сега продължавам така) давах само закуска  към 8.30-9.00ч. (попара, АМ или нещо друго) и после до обяд само малко плод. Понякога иска и солетки, но му давам само по няколко, защото не искам да си разваля обяда в 13.00ч.

# 22
  • Мнения: 1 596
Благодаря Simple Smile
Аз му давам АМ сутрин,защото вечер е ужасно кисел и едвам му давам да яде нещо,пък камо ли да пие мляко,нооооо.......сутрин като се събудиииииии,като кажа "Айде мамо,млекце" и направо се побърква,харесва му,жаден е.
Давам му много често към 10ч плод,но се чудех достатъчно ли е и ще издържи ли до 13ч

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ами то детето си показва.Можеш и към 11:30 пак да предложиш малко плод/друг,за разнообразие/.Плодовете бързо преминават през стомаха,така че едва ли ще си развали обяда,който ще е чак след час,час и половина.

# 24
  • Мнения: 46 520
Е, стига с тези крайности, какво значи никаква захар, бисквити, хляб? С тази категоричност влияете на много объркани майки, които точно заради такива коментари от вас, се чувстват доста объркани- не слушат препоръките на педиатрите си, както и променят своите възгледи. Вие как сте гледани от вашите родители, а те от своите? Не виждам проблем при деца над годинка да се добави захар в кремчето например, бисквитки в млякото или попара. В умерени и премерени количества- какъв е проблема?? Thinking

Това са неща, с които всеки нормален педиатър би трябвало да уведоми родителите.
За съжаление има и такива, които препоръчват закуската да се изчерпва само с попара, при това не са един и двама, идеите за разнообразяване на менюто, които даваме тук няма да навредят, напротив.

А как съм гледана конкретно аз - така, както казваш - с подслаждане и тестени, затова и сега съм сума ти кила, не видях нищо добро от този начин на хранене, а и веднъж изграден вкусът, после трудно се променя, поне на мен ми коства много усилия. Надявам се, че моето дете няма да има моите проблеми.

И не става дума за пълно игнориране, а въвеждане късно и даване възможно най-малко.

# 25
  • Мнения: 1 596
Прави сте.
Аз да ви кажа,имам брат който е роден 1969г(аз съм 1972). Имаме снимка на която е на 10 месеца,с уста цялата изцапана с шоколад Crazy На 10 месеца представяте ли си.Значи майка ми му е дала шоколад(е това виждате по комунистическо време).Той в момента правете сметка на колко години е ,е слабо казано пристрастен към шоколада.И разни сладки неща.Пък е друга работа колко е напълнял.
Това е.
Слава Богу аз не съм така Simple Smile

# 26
  • Мнения: 173
Не е задължително. Няма и точен час за даване - може за закуска, може за следобедна закуска, за обяд, вечеря, няма значение. Не се притеснявай толкова за такива незначителни подробности  Hug
  Peace

# 27
  • Мнения: 2 172
Полезността на попарата се изчерпва със съдържанието на сирене и масло.ако ги хапва под друга форма,добавени в пюрето например няма нужда от попара.Но като вкарване на разнообразие в сферата на тестените продукти-може.Попара,кус-кус,макарони,бисквити....

# 28
  • Мнения: 165
Разбира се че сте прави. Аз не бих дала шоколад на детето си на тази възраст, а бабите само дебнат като дойдат на гости да му бутнат без да видя- но аз дебна като орлица! Laughing А за захарта, в умерени количества не виждам нищо лошо- става въпрос за 1 малка лъжичка на купичка крем например. Това исках да кажа, че не я игнорирам напълно. smile3525

# 29
  • София
  • Мнения: 3 754
Не може ли вместо бяла да използваме кафява захар?Още не съм дала попара,но без захар си залагам главата,че няма да ми я яде.

Общи условия

Активация на акаунт