за попарата

  • 3 536
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 835
Бебо е вече на 7мес, въведох попарата до заместване и много и харесва.Слагам съвсем малко захар, не виждам нищо лошо в това.
Тези крайности не ми харесват.

# 46
  • Мнения: 6 713
Никол - и каква закуска вместо попара препоръчваш?  ...

1. Грис + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
2. Грис с намачкан плод.
3. "Тутманик" от грис.
4. Овесени ядки + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
5. Овесени ядки с намчкан плод.
6. Пшенични ядки  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
7. Пшенични ядки с намачкан плод.
8. Микс овесени, пшенични ядки и просо  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
9. Микс овесени, пшенични ядки и просо + с намачкан плод.
10.Елда

Можеш да редуваш "сладък" със "солен" ден и щом държиш на попарата, давай през 3 дни и ето ти разнообразно меню за 2 седмици ...

Никол, даваш много интересни идеи.  Peace Аз лично мисля да пробвам да дам попара, ще видим дали ще й хареса! Laughing

# 47
  • Мнения: 9 973
давам попара,но редувам с др.закуски

# 48
  • Мнения: 1 080
Аз Правя попара по 1 в седмицата за обяд!!!

# 49
  • Мнения: 1 305
Аз лично до сега съм и правила попара само 2 пъти,  и дъщеря ми не беше много очарована от нея. Но и ние сутрин си закусваме още с АМ друго до обяд и не иска, но пък за обяд и давам понякога звездички със сирене и масло и много ги харесва.
А относно захарта дъщеря ми не яде нищо сладко и затова не давам.

# 50
  • Мнения: 2
попарата задължително трябва да се дава сутрин,защтото е много трудно смилаема!Следващото хранене да е след не по-рано от три и половина -четири часа

# 51
  • София
  • Мнения: 1 529
Знам от една стара лекарка,колко е полезна попарата с липов чай.Повишава имунитета.Внукът ми не боледува.Подслаждаме я с мед откакто навърши 2 години.Не яде всеки ден попара,но поне 1 път седмично.

# 52
  • България
  • Мнения: 457
Не давам попара,защото той сутрин закусва в 9:00 и не искам да му махам млякото все още,пробвах един ден и му дадох следобяд,но не я иска.Може би по нататък ще му я давам за закуска,но за сега сме на мляко  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 46 520
Знам от една стара лекарка,колко е полезна попарата с липов чай.Повишава имунитета.Внукът ми не боледува.Подслаждаме я с мед откакто навърши 2 години.Не яде всеки ден попара,но поне 1 път седмично.

Няма причина попарата да се предпочита пред другите зърнени, но понеже все пак трябва да дадат някакъв отговор "повишава имунитета" ги измъква от положението Mr. Green

Интересно защо моето дете не боледува? Попара е яла 2 пъти за 4 години, мед въобще не приема. Странна работа Thinking

# 54
  • Мнения: 27 524
Никол, още ли я "дъвчеш" тая попара?  Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 5 079
Знам от една стара лекарка,колко е полезна попарата с липов чай.Повишава имунитета.Внукът ми не боледува.Подслаждаме я с мед откакто навърши 2 години.Не яде всеки ден попара,но поне 1 път седмично.

Няма причина попарата да се предпочита пред другите зърнени, но понеже все пак трябва да дадат някакъв отговор "повишава имунитета" ги измъква от положението Mr. Green

Интересно защо моето дете не боледува? Попара е яла 2 пъти за 4 години, мед въобще не приема. Странна работа Thinking

Аз пък съм чела доста статии, в които се доказва, че в "зърнените" храни няма нищо и се синтезират изкуствено. Нали това не те кара да мислиш, че са по - полезни от чисто сварената билка, с натурни добавки и подсладители?

Синът ми хапва попара, както и зърнени закуски с мляко, мюсли. Не се вторачвам прекалено нито в неговата паничка, нито в тези на чуждите деца. Peace
Всеки има право на мнение и избор, но няма сила, която да ме убеди че липата/попарата/медът не са полезни, например.
Относно това, кое дете колко често боледува по принцип, едва ли има толкова връзка с това, което консумира понастоящем, важно е, кога е било захранено, дали е било кърмено и пр.
Хайде да не предъвкваме старите теми на нов глас.  Peace

# 56
  • Мнения: 46 520
Как се синтезират овесени ядки например?
Под зърнени нямам предвид буклуците от рода на разни шоколадови топчета и т.н.

...
Хайде да не предъвкваме старите теми на нов глас.  Peace

Извинявай, но просто не се сдържах на това с лекарката, попарата и имунитета  Embarassed

# 57
  • София
  • Мнения: 5 079
Как се синтезират овесени ядки например?
Под зърнени нямам предвид буклуците от рода на разни шоколадови топчета и т.н.

...
Хайде да не предъвкваме старите теми на нов глас.  Peace

Извинявай, но просто не се сдържах на това с лекарката, попарата и имунитета  Embarassed

Не държа последната дума да е моя, нито пък темата на момичето да се превърне в поредния грозен спор, затова ще си замълча този път. Peace

# 58
  • Мнения: 46 520
Уточних какво имам предвид под зърнени закуски, защото явно си мислеше за готовите в кутии с разни неща вътре, които никой не знае какви са, ако това го приемаш като опит последната дума да е моя ... ooooh!

Обмяната на опит и обосновани обяснения са далеч от безмислени дрязги. От моя страна можеш да си сигурна, че няма да се стигне до грозен спор, за мен това е най-обикновен разговор, който евентуално може да помогне на някой да направи информиран избор.


# 59
  • София
  • Мнения: 1 529
Уточних какво имам предвид под зърнени закуски, защото явно си мислеше за готовите в кутии с разни неща вътре, които никой не знае какви са, ако това го приемаш като опит последната дума да е моя ... ooooh!

Обмяната на опит и обосновани обяснения са далеч от безмислени дрязги. От моя страна можеш да си сигурна, че няма да се стигне до грозен спор, за мен това е най-обикновен разговор, който евентуално може да помогне на някой да направи информиран избор.




Още ли я сърбате тази попара? Wink
Аз не обичав да давам съвети,но нека всеки сам реши какво да дава сутрин на детето си.
А относно информирания избор предлагам това:  http://alternativna-medicina.tialoto.bg/article.php?id=2215

Общи условия

Активация на акаунт