ОСМИ КЛАС

  • 16 158
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 200
Честит имен ден на Михаелчето! Да е много щастлива в новото училище, да е все така амбициозна и много късмет, без който не може!

Благодаря, камъче!   bouquet

# 16
  • Мнения: 3 479
Честит имен ден на Михаела! Да е здрава и все така да радва мама  bouquet
Освен това да почерпи и Росчето, защото и тя е именничка Hug

По въпроса за кабелите и компютрите - у нас много предвидливо сме оборудвани с лаптоп, който е на МАМА Laughing За всяко ползване се иска разрешение. Обикновено го давам без проблеми, но ако се наложи го прибирам и в чекмеджето безапелационно.  Crossing Arms
Гледам да не го правя често, защото от опит знам, че на който му се тъпее и бездейства, може да прави това и без компютър и интернет ooooh!

Жалко за таксите в АК. Това автоматично отрязва част от способните деца, чийто родители не биха могли да платят повече от 5000 Евро на година и прави училището само за избрани с висок материален статус Tired Според мен самият АК ще загуби от това.

# 17
  • Мнения: 4 447
Тогава и Росче да поздравим! Hug Hug Hug
Галче,
Пък аз смятам, че това ще даде възможност на деца, които сега просто не кандидатстват там, защото няма да имат възможност да плащат. Ако го направят както трябва АК би могъл да привлече много талантливи деца. Може да дадат намаление на таксата на 100 от децата с по-ниски финансови възможности, а не както досега - за първите по резултат.... Много зависи как ще се рекламира това, как ще се приложи на практика.  Rolling Eyes Както се казва - ще поживеем, ще видим.....

# 18
  • Мнения: 1 210
Здравейте, сладки мои!  Heart Eyes

Уич, поздравления за стархотното дете, поздравления и за прекрасното и име!  Hug  bouquet

Галче, сигурна ли си  за  Рос newsm78 Щото ни я няма, пък иначе щеше да метне по една чаша и насам  Joy Joy(пияндурки с пияндурките ни  Crazy) Да ни е жива и здрава и все така грижовна Hug

Вечернице, радвам се да чуя за чудото, което преобрази Боби  Grinning Казах ти аз да не се шашкаш, че са толкова непостоянни в тази възраст, че...  Whistling Маги и тя си налегна парцалките, само дето сълзичките остават без промяна засега. Даже беше склонна да се откаже от екскурзията, тъй като родителите на нейната приятелка не я пускат.И..."аз с кого ще спя, с момчетата ли?  Cry Защото тепърва мамо чалгарка няма да стана!" Трудно ни е, но ще го превъзмогнем, мисля  Peace

Новите такси на АК не засягат нашите деца, които са на пълна такса там, нали?  Praynig

Целувам ви всички, среща докрая на месеца няма май да има, но пък за сметка на това ще е снежна и топла, декемврийска шушуканица и усмивкотворна  Hug

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 17:16 от didkapitka

# 19
  • Мнения: 3 200
Галче, Дидка, благодаря!   bouquet

И аз се надявам, че АК няма да промени таксите за вече приетите деца.
Радвам се, че има промяна при хлапето на ve4erniza, и че няма промяна при Маги (чалгарка или не - въпросът не стои  Joy). А че тя ще оправи 4-ките не се съмнявам.
Аз съм с едно гардже, което в момента учи и ми е едно самотно...

Я да се оплача - при нас обучението по БЕЛ се състои в безкрайно говорене за човека, неговата психика и поведение, и в писането на... приказки  Crossing Arms
Взели са "нещо" по "Дервишово семе", което се изразява в описание на Родопите, хората, живеещи там и тяхното битие и съзнане. Толкова!
Няма български език, като изключим входното, което вече е забравено, но пък не е върнато  ooooh!
С три думи - нищо не учат.
Добре, че е 8 клас.

# 20
  • Мнения: 171
Ние също имаме известни проблеми с математиката и то по-скоро с описването на задачите по геометрия... #Crazy newsm78 Моят син не може да разбере какво иска учителката, какви са и критериите и следователно на входното по геометрия има 5. На моята недотам добра реакция по случая кометара беше: "Аз съм от най-добрите, масова са с оцена 2 и 3...."  Shocked Странно ми е, защото тези деца са имали два изпита по математика на този материал, за да влязат в това училище преди няколко месеца ,а сега изкарват ужасно ниски оценки.....Сега ни предстои есе в петък по литература и не знам ... там ще е по-зле 100%, страх ме е какви ще ги надроби. Sick

# 21
  • Мнения: 59
Прекрасен ден, дами! Hug
И успешна нова седмица!

За проблемите по математика (не всички де) аз си имам обяснението - тестовата система. При нас си има пропуски от миналата година, но няма да ви занимавам с тях - ще се оправим. Днес имат тест отново, геометрия, ще видим.... От цялата работа му се е насадило ено неприятно усещане за математиката, и това е най-тревожното за мен. Гледам да не насилвам нещата, че да не му секне желанието изобщо за математика....

# 22
  • Мнения: 59
Пропуснах да се представя - Камъче съм. Laughing
Искам промяна за себе си, затова започвама от тук. Харесвате ли ме така? Laughing

# 23
  • Мнения: 2 992
  party023 Черпя Ви от сърце. Днес е за рожден ден!
Онзи ден не се покрих, ама аз не го празнувам този имен ден. Много малко хора знаят, че на Архангел-Михаил празнуват и Ради, Радостини та досега все са ме гледали учудено и аз спрях да го празнувам. А още от дете баба ми е казала, че имам имен ден.

Камъче,

Ние само сме се черпили от чуждата гощавка в петък, пък ще ни предстои тази седмица да мислим манджи. Добре е така нагледно да се учат думички.

Блазя ти, че можеш да го накараш да носи раница. Тази година щерката ми се наложи, че ще е с чанта през едно рамо. Аз като я вдигна и ми призлява. Говоря, обяснявам, но НЕ - с тази ще сме ooooh!

Ние се потихме над есе по "Дервишово семе"- Дългът към рода или дългът към сърцето, нещо такова беше темата. А граматическото им контролно е олеле. Цяла събота и неделя припомняме за главните букви + слято и полуслято писане. Чак аз се хванах за главата колко особености има в БГ езика

толкова съм зле с техниката, че почерпката не се е появила на екран  party023  party023 cheers cheers cook cook dancing  ха сега отрупах масата пък да видим


Камъче, ние сме така с БЕЛ, а по м-ка пу-пу да не й е уруки

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 11:34 от rosss

# 24
  • Мнения: 1 210
Здравейте, момичета!

Обичам Софи Марсо почти колкото обичам теб, Таничка, и искрено ще се радвам да помогне и ти да се погледнеш с обич  Hug

Росче, много щастие и обич желая, но най- много-крепко здраве!   bouquet

Аз днес съм доста изцедена, цял ден срещи и три успешно сключени договора, единя от които с Оксфорд  bowuu (играем си на ухажване цели 3 седмици  Whistling)
Маги е постлала пода на стаята си с разни цветни катастрони, с разни изрески от цветни разпечатки...зачервила бузи, прехапала устни и пише ли,пише, лепи ли, лепи Blush Хич нямах и сили да я попитам какво твори отново...все разни проекти правят, все в големи мащаби и много цветни. Така ли е и при вас или само при нас наблягат на творчеството и занаятите в изучаването на езика?  Joy Преди една седмица рисуваше някаква огромна къща, с някакво бебе, което влиза, изкачва се по стълбите (разбирайте, беше си почти архитектурно издържан чертеж  Joy, лази (на втория етаж), после се спуска по покрива, пързаля се, пада и умира (имаше паметна плоча  Rolling Eyes). Оказа се, че това са неправилни глаголи, които най - лесно и бързо се запомняли с действията на този бебчо.

Уич, кога се връща детето? Обажда ли се, добре ли си прекарва? И ти не си мислиш лоши неща, нали?  Hug
Аз пак те сънувах  hahaha Беше постнала свои снимки тук, ама много, пак беше руса (руса ли си?) и хубава, но все с тъмни очила... и аз се ядосвах, че не ти виждам очите  Sunglasses Изперквам нещо  Joy

Изчезвам, рожби- отивам да си взема душ и да лягам, че две не виждам  Tired
 Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 59
Хе, какво щастие да те засека, сладка! Hug
Да, и ние наблягаме на творчеството...

А днес на теста по геометрия пак съм виновна - много учих, мамо, и накрая изперках..... Не съм такъв човек, ама напоследък все на агресия ме избива.....
Оксфорд, а? Скоро пазарих от там. От Харвард ще зареждате ли? Whistling

# 26
  • Монреал
  • Мнения: 631
Здравейте, мами.
Моите деца са малки, но имам племенница в 8 клас-езикова гимназия с англ. и немски езици. Намислила съм да и подаря за Коледа хубава книга за нейната възраст. Ще се радвам да споделите какво четат вашите деца - говоря за художествена литература за тийнейджърска възраст или за по-големи деца, но такава, която е увлекателна и ще ги отдели /надявам се/ за поне малко от компютъра и нета. Може и на английски или немски, на достъпен за 8-класник език.
Благодаря ви и успешен ден!   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 210
Добро утро, маймунки!  Heart Eyes
Нищо, че повечето от вас трайно ми се загубиха от погледа- това Биситка (най видния партизанин сред всички ни  Laughing Heart Eyes), това Крисче- дето като надничам тайничко и с благородна завист из готварските форуми, я мяркам из най-прекрасните теми и с най- прекрасните готварски шедьоври (уверявам ви, че е най- добрата!  Heart Eyes), Ваня ми липсва (с малкия Коско, моят е големия в темата)  Hug, Вечерница  Heart Eyes и тя оскъъъъдно пише.... ха така, натрясках ви със сърчица, дано ви стане съвестно как сте ни зарязали   Joy

Камъче, Харвард казваш  Thinking Аз заради теб бих зареждала и от Луната, обаче дали заради теб харвардци биха спретнали издателство  newsm78 Ако все пак не стане, ще си успокояваме сетивата с "Градините на Франция", много любими и лепнати на витрината  :35

Хубав ден, момичета! Пишете по-честичко, да му се не види! И кога ще ви видя (да ме питате отде ми дойде този декември, като ноември има още толкова много дни, през които ще ми липсвате). Някой да иска по- скоро?
 

# 28
  • Мнения: 1 210
Ха, Дима, попадна точно където трябва  Laughing
Моята дъщеря до скоро чете Юго- каквото имаше преведено, изчете (аз пък не помня да ми е бил толкова интересен  Embarassed) Сега е започнала "Малката Дорит" на Дикенс, но очевидно и е тежичка на места, защото гледам, че разнообразява с "Разкази с неочакван край" на Роалд Дал.
А! И нещото, което прочете за една нощ беше "Етикет за тийнейджъри", жълта, неголяма книжка (забравих авторите  Embarassed).
И понеже имам книжарница (ще рече имам поглед и върху други тийнейджъри), ще ти кажа, че Тери Прачет (историите от кръга на Диска) им е любим, както и Хобит, Децата на Хурин и Властелинът на пръстените- масово децата харесват фентъзи.
Моето обаче, не.
Сега се сещам и за още няколко любими нейни книги- Артър Конан Дойл (Баскервилското куче, Шерлок Холмс), както и Луиза Мей Олкът- "Малки жени" и продължението и, "Добри съпруги" и разбира се, ама разбира се- Агата Кристи- чете я като семки  Joy
Ако имаш още въпроси- насреща съм.

# 29
  • Мнения: 2 708
Дидееее Hug Hug Hug Винаги ме караш да се усмихвам като се появиш. Няма какво толкоз да пиша тук и затова си мълча, а сега идва Коледа и съм на такава вълна и все в готварския разбира се. Миналата година аз се включих във форума някъде януари ли, февруари ли беше, та съм изпуснала коледните вълнения тогава и сега даже като изчетох най-старателно 51 стр от миналогодишната коледна тема (готварска) те срещнах там с въпросчета за сладки Joy Joy Joy Значи се "следим" тайно hahaha
Важното е, че сме тук и готови да се включим при нужда Wink Дай Боже по-рядко, или хич да не ни се налага да се оплакваме, а само да се фалим тук с успехите на децата.
Нас ни чака контролно по математика за вектори в сряда. И аз ги научих тия вектори, дето едно време не ги бях научила, че слушах как мойта колежка ги обяснява на Ивчето.... И сме й казали, че сега ако се омаже на това контролно, яко да й е дупе....

Хайде, пък и не тайно, ами явно се включвай из готварския. Мен там ми е много Юютно. Heart Eyes И само за протокола, там има такива корифейки, дето са ненадминати, Диде благодаря за топлите думи, ама според мен си малко пристрастна, че нали сме си свои хора от тук. Наистина там има просто великани Simple SmileSimple SmileSimple Smile, от които "крада" идеи и
опит Simple Smile

п.с по въпроса за книгите, и ние сме се хакнали на детективски нещо... но иска да прочете и По пътя, но никъде не мога да я намеря, нито пък тя. Някой ако я има от младежкия си период, ще съм благодарна да я сподели за малко да я прочетем. Може и на английски, тамън да я видя Simple Smileколко го знае.

Общи условия

Активация на акаунт