Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 17-та тема

  • 57 324
  • 497
  •   1
Отговори
# 450
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Чудесна придобивка asyalein! Да си я ползваш с апетит! Grinning А и свекърва ти доста се е постарала жената, не на всяка снаха се случва. Wink

мерси Лабрекс Hug
вярвай ми, да имаш свекърва, която прави по толкова торти си има и недостатъци Wink
някой трябва да ги яде, а аз не съм по сладкото Rolling Eyes
сега ми ги опакова ooooh!
голямо съм мрънкало Rolling Eyes, ама тя днес ме ядоса и не съм благосклонна Crossing Arms

# 451
  • Мнения: 362
  Привет на всички!!! Най сетне пак се включвам.Следя Ви всеки ден,но време не ми остава да пиша.Днес направо с тези баници  Crazy Багира и Нела баниците Ви са  творение Peace Черпя страхотни идеи от всички Ви.Благодря   bouquet
  Ето и от последната седмица няколко неща които се хапваха в нашия дом  Laughing :прясно зеле със саламче
 содена питка
яйца с доматен сос

 салатка
  кашкавал на фурна
 панирани пилешки кълки

# 452
  • София
  • Мнения: 3 818
bagira_bambinas, страхотна баничка си направила, сладките също изглеждат вкусни. Peace Приличат ми на локумки, баба ми правеше такива и ми бяха любими, не знам твоите дали са същите, ще чакам рецепта и аз.  Hug
berina , как правиш салатката от червено цвекло? Rolling Eyes

asyalein , честита нова придобивка, да си я ползваш със здраве. Peace
И както писа arte_mida47 , че днес е ден на баничките, ето една и от мен/с готови кори  Embarassed/.

 

И един експеримент, сполучлив за мен, питки само от пълнозърнесто брашно.
 

# 453
  • Мнения: 229
geleva, моля те за подробности за пълнозърнестите питки,че и аз мисля такива да правя!

# 454
  • Мнения: 1 117
здравейте и от мен, девойки! добре, че свършва уикенда, та да си починем малко, а?  Joy

пак много хубави неща има!
Роца, тези бейгъли готови ли са? ох, много ми е любимо сандвич с бейгъл, сметана или маскарпоне и сьомга, охохох
Габи, кишът ти е невероятен, колко е дебел само пълнежа и колко пухкав изглежда! Разглеждах блога ти посред нощите и преглъщах....
Дина767, ще ни липсваш, пускай постните манджи, интересно е!
На Линдита италианските изкушения си ги заплювам бай дифолт  hahaha
Багира и Нела - баниците ви са един път!
Радост24, шишчетата от патешко от коя част на месцето са? обработваш ли го преди скарата? Обичам патешко!
Берина, тая салатка розовата как я обичаааам! Ще взема и аз да се престраша пред коледно да я спретна.
Ягодка, и твоя патладжан с майонезката няма да го откажа, а пък ябълковия пай така шеметно изглежда, просто се облизвам пред монитора, може ли линкче към рецептата, видях, че е на Милена?
Ася, твойта свеки верно много реверанси към теб - триста сладкиша, и половината по твои рецепти  Joy Това всичкото за колко време трябваше да го хапнете?

Малей, още баници има надолу! спрете се бе хора, смилете се!
Ааааа, сега ще видите вие, баници ще ми показват. Я вижте пък аз днес какво изобретих - не зная как да я кръстя тая рецепта - помагайте:
   

значи това е много какаово и шоколадово изделие, в което има сметана и кит-кетчета мини вафлички. На консистенция доближава браунис, ама има доста повече брашно, та всъщност не е. Някакви идеи?

# 455
  • Мнения: 1 283
Добре, че влизам натъпкана и преяла от хранителни изкушения този уикенд. Това вашто никъде го няма, то не бяха баници, то не бяха канибалски гювечета, торти с  нам кви си плодове, патешки шишчета с бекон, как ги сваляте тези килограми бе момичета, като предстоят все повече празници. newsm78 Само не ми излизайте с номера за диетата с  hahaha чай и секс.
Тези дни не съм готвила, радвах се на кулинарните умения на ресторантите Wink, и затова от мен само това и то от тази вечер, никой не иска да яде, всички го раздават "диетични", докато не донесох Вълшебното тесто от Солената корона на Котка

Котка, нямам думи  bouquet тестото е като памук, пухкаво и въздушно, това става любимото ми тесто. Направих по-малката доза, както споменах, че не знаех дали изобщо ще се яде. Все едно гледаш филм на бързи оборти, разграби се за секунди, всички лапат и цъкат, колко им е вкусно. Без да преувеличавам наистина е  тестото с оценка 6+  bouquet






Сложих салам Чоризо, кашкавал и пресен лук.
Lois  bouquet благодаря ти за съвета, за водния знак, но като ми крадат снимките по списания, дай идея за друг воден знак. Твоите снимки винаги са перфектни, дори една малка подправка до каменната ограда снимана от теб, може да ме впечатли толкова много, какво остава за ястия приготвени с толкова желание и любов.
Ягодка,  Hugдай моля те рецептата за твоето руло Стефани, че малкия иска точно това от тази мацка Скъли Joy X-files

# 456
  • Мнения: 107
Благодаря ви момичета. geleva , и твойта баничка не пада по-долу, нищо, че е с готови кори. Аз исках да се пробвам за точенети, защото мниго ми се иска да за коледа да направя турска баклава. За сладките си права като локумки, но аз не ги бях правила с тези продукти: 2ч.ч. олио, 1ч.ч. бяло вино, 4бр. ванилови прахчета, 1бакпулвер и около 1кг. брашно. Замесва се тесто, става буквално за 5мин. и се разточват от него кори. С чаша се изрязват кръгчета, в коико се слага по малко локум, орехова ядка, прегъват се на две и краищата се потретискат с вилица. Пече се в умерена фурна, не се зачервяват остават бели, но се познава кога са готови. Още топли се овалват в пудра захар. Дозата е доста голяма, аз правих полувин доза. Стават и за постещи.
Lois , този сладкиш супер изкушаващ, пусни и ти рецептичка.

# 457
  • София
  • Мнения: 3 818
geleva, моля те за подробности за пълнозърнестите питки,че и аз мисля такива да правя!
Рецептата е като за обикновено хлебно тесто: прясна мая, вода, брашно, олио, сол и захар. Омесих, втаса един път, оформих питките, сложих във фурната, нагласих на 50 градуса, като се понадигнаха/второ втасване/, включих на 200 градуса и така до готовност. Hug

Lois , сладкишчето е невероятно, седя пред монитора и преглъщам като жабе. Crazy
pepika, страхотна е Короната. Peace
bagira_bambinas    bouquet

# 458
  • Мнения: 27 524
Я вижте пък аз днес какво изобретих ...

Сори за не-по-темата, но Lois, но снимките са страшно професионални и хубави  Peace От кого и с какъв апарат са правени?   Blush

# 459
  • Мнения: 7 424
  Lois,страааааааааахооооооооотеееееееееен сладкиш! Hug Много-много хубаво изглежда! Heart Eyes
  Къде можем да му видим рецептата?
  А за името.......Ноктюрно(тъмен,като нощ,упоително шоколадов,като песен),Шоколадова тръпка(чак треперя,толкова ми се ще да хапна от него),Шоколадова упойка(хе-хе!  Twisted Evil ),Шокочарование.... newsm78 А бе,не съм много сериозна.... Laughing Нека и другите предложат някое име!

   Багира,мерси за рецептата за Коледните сладки!  bouquet
   Гелева,питките са върхът! thumbsup
  Пепика,при Котката ли да търсим таз' разкошна корона? Rolling Eyes

# 460
  • София
  • Мнения: 114
Ммммммм...вечерях преди малко и пак се изкуших от тази красота!Поздравления Pepika,щях да те помоля да метнеш едно парченце ама като казваш, че се е разграбило веднага newsm12...май ще трябва да си я направя! smile3501


# 461
  • Мнения: 1 283
 
  Пепика,при Котката ли да търсим таз' разкошна корона? Rolling Eyes

Там, там. Всичко там е разкошно  bouquet
Благодаря ти magdalena_n ,пробвай това изкушение, няма да сгрешиш Hug

# 462
  • Мнения: 5 713
Благодаря за хубавите думи, момичета! Обичам да готвя и гледам да се старая, но си знам, че има какво още да уча. Simple Smile

Първо искам Мусаката, и зорните шоколадови кошнички, че изглеждат просто шеметно прекрасни!
За мусаката направих нещо като микс от тези две предложения:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158661
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135149

Моят вариант беше следния:
сварих около 1.5кг картофи, които намачках с повечко масло, индийдко орехче и без мляко; 500гт кайма задуших с малко лук, доматен сок, сол и черен пипер; облепих форма за кекс с картофеното пюре; сложих половината от задушената кайма; наредих сварени грах, бейби морковчета, нарязани наполовина и по дължина 4 яйца, маслини; изсипах другата половина от каймата и запечатах с останалото картофено пюре. Пекох на 200гр до готовност.

За кошничките: разтопих 100гр черен шоколад и " боядисах " с него отвътре малки хартиени кошнички. Много се затрудних с тази операция, защото в рецептата ми пишеше оставете в хладилник да се охладят преди да " разлепите " хартията. И нищо не се получаваше. Слоят беше много тънък и от топлината на ръцете ми се чупеха, стопяваха. Обаче аз упорита, докато не се получи, не се отказах. От цялата мацаница изкарах 14 кошнички вместо 20. Накрая им направих по- дебел слой и ги бухнах в камерата. После вадех едно по едно да го разлепя и връщах пак в камерата. Кремът е от 100гр черен шоколад, съвсем малко ванилова есенция и 200гр маскарпоне. Шоколадът се разтопява. Маскарпонето се разбива леко заедно с есенцията. След като изстине шоколадът, се прибавя към м-нето и хубаво се разбърква. Пълнят се кошничките и се ръсят с какао.

Пак се нагледах на 2стр вкусотии. Simple Smile
Пак баници с точени кори, пак питки... nela 66, bagira bambinas, geleva, pepika, нямам думи. Както и преди казах точенето на кори, питките и тортите съм ги оставила за по- натам да се уча.
Lois, страхотно шоколадово изкушение. Как да го наречеш не знам. Simple Smile

# 463
  • Мнения: 7 424
   Вери,специални благодарности за рецептата на супа с червена леща! Hug Направих я днес(добавих само едно цвекло),стана много хубава!Даже синът ми хапна от нея,а той е голям гурман! Simple Smile

# 464
  • Мнения: 3 988
geleva, много ти е бяло пълнозърнестото брашно.  newsm78 Моето е доста по-тъмно и едва след като го смеся 2:1 с бяло, става като твоето. 1:1 като смесвам, ми стават по-тъмни питките.
Твоите са много апетитни.  Peace Дай рецепта, моля! Ще ги пробвам.

Lois, аз не обичам шоколадови сладкиши, но твоите снимки са изкушителни както винаги.  Grinning

pepika, твоето творение ми изглежда ужасно апетитно, но не разбирам какво е.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт