Интериорен дизайн – цени и препоръка!

  • 268 986
  • 845
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Миоки, недей кара Ксения да показва нещо, че ей сега ще изчезне от темата и народът ще си остане необразован. Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
bib.bib  - мисля, че ако искаш всичко да бъде обединено с един замисъл ти трябва дизайнер. За разпределението се наложи в къщи да се направят две корекции в кухнята и спалнята просто защото модулите трябваше да се напаснат, и се наложи да преместим две стени - по съвет на хората от фирмата. За текстила, настилките и баните - отговорността си беше наша.
Благодаря ти ,  bouquet аз приключих с ремонтните неволи и радости  Grinning
По принцип ме интересуваше как работят - цялостната идея ли измислят и реализират или само обзавеждането.
Иначе и аз ползвах помощ, защото при нас имаше и малко прекрояване на помещенията и какво ли още не, както е обичайно  Grinning
 

# 32
  • Мнения: 4 380
Благодаря, знам от къде мога да се уча Simple Smile все пак ми е професия.
Просто се чудех защо така си се зарпънала и не искаш да покажеш нищо, което ти си направила, за това пък с доста хъс критикуваш всички други като даже си позволяваш да даваш квалификации.

Не съм много сигурна дали знаеш. Гледам че 3дмакса те вълнува повече от дизайна.  И много други български дизайнери между другото, не си сама. Вместо да усвоявате някоя-друга декораторска техника, учите компютърни игрички.

Аз пък се чудех защо ти не покажеш твои неща или Малена или друг колега? За мен си се запънала защото критикувам? А ти смяташ че не заслужаваш критика?  Или показаното от Селамор не заслужава? (Между другото, твоите визуализации и тяхните произведения са като от инкубатор.)
А не мислиш ли че точно този форум не е място дизайнери "да си го мерят", да се заяждат или да търсят някому сметка? (не че други места са). Какви "квалификации" имаше предвид че съм раздавала? И всъщност с кое от казаното от мен не си съгласна по-точно и защо?

# 33
  • Мнения: 4 380
Миоки, недей кара Ксения да показва нещо, че ей сега ще изчезне от темата и народът ще си остане необразован. Mr. Green

Така ли правя?  Laughing И кога това?
А може би ти ще ни покажеш нещо?
Аз поне заслуги по образоването на хората имам, а ти собствено с какво право коментираш с ирония по мой адрес?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 817
Отдавна не бях чела толкова интересен спор и ме сърбят ръцете да се включа:
 Всеки сам решава дали да покаже това, което е сътворил. Но, Xenia, доколко нещата на различни мебелни салони и интериорни дизайнери в България ти изглеждат като от инкубатор, замисляла ли си се, че това е, което клиентите търсят. Виждат списанието, стила, искат да покажат благосъстояние, което логично води до скъпото "италианско" обзавеждане. Слагам "италианско" в кавички, защото от всичко, което съм прочела стигнах до извода, че това е синоним на качество, просеритет, богатство. Според мен проблемът е не толкова, че дизайнерите нямат идеи, колкото, че българинът винаги е много вещ и знае точно какво иска.

А по повод хапливия език на Xenia - това е добре, защото от критиката се раждат добрите решения. Когато аз покажа апартамента си или проекта бих искала да получа градивна критика, а не типично форумското "ах, колко е хубаво".

Сега дали е възможно да се върнем на цените на интериорните услуги, защото скоро много ще ме вълнуват??? Този апартамент го направихме с помощта на фирма за мебели, където работят дизайнери, въпреки, че те твърдят, че са дизайнери, които си правят мебелите:)Simple Smile И останахме доволни. Но все пак всичко ми се вижда малко стереотипно там. От друга страна услугите на независим дизайнер, няма ли да оскъпят много обзавеждането???

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Опа, сбърка доста. И с тона, и с определенията.

Първо Миоки показва постоянно своите неща, второ нивото й е много добро и няма нищо общо с твоето сравнение.
За Малена даже не ми се коментира, който има очи - да гледа. Laughing

На въпроса ти - да, точно така правиш. Винаги, когато някой те накара да покажеш нещо, тихомълком се оттегляш и се връщаш чак когато поутихнат нещата.  До този момент не съм видяла снимка на нещо твое.

А последното изречение е просто бисер.
Joy


# 36
  • Мнения: 6 039



Аз пък се чудех защо ти не покажеш твои неща или Малена или друг колега?


много те моля, пак обобщаваш
извади ме ако обичаш от списъка на анонимните критици. Не е тайна името ми, казвам се Биляна Гецова и не е никак трудно да се разбере коя съм и какво правя.

етомира, уважавам мнението ти. Уважавам всеки вид критика, но когато е анонимна, някак ми издиша.
Смятатам, че съм достатъчно популярна като профил във форума, разпознават ме улиците. Това естествено ме дразни, но не мога да го спра. Когато изкажа професионалното си мнение АЗ, хората знаят що за стил или липса на стил се крие зад това АЗ. Ако разгледаш сайтовете ми, ще добиеш една доста ясна преценка за това що за натурел притежавам и дали той се препокрива с твоя. И тогава, може би ще се зачетеш в писаното от мен и мнението ми ще те интересува. Обаче ако не си удовлетворена от това което виждаш, по всяка вероятност ще ме подминаваш и изобщо няма да ти пука какво пиша, нали?

затова може би момичета по горе водят този разговор?
разбираш ли ме, това е като с темата с компроматите на звездите. Не може да съм дебела, космата, с гадна пирга, обаче това само аз да си го знам, и да се присмивам на хората.
Значи, коя съм аз, че да кажа, ча на някой 3д тата са просто картинка, без дизайн. Търсила съм хора за работа, всеки ден получавам CV-ta на всякакви шестаци. Никога, ама никога няма да си позволя, да ги наричам некадърни, необразовани или недостойни. Просто ги подминавам.
Още повече, че моето мнение, е че това което съм виждала на миоки, е много добро. По моето скромно мнение, съжалявам, но то не се препокрива с това на xenia.
Някак дразнещо е да те плюе анонимен дизайнер. Никой не поглежда сериозно на тази критика, и тя нама как да е градивна. В тази си форма просто е жлъчна и злобна. Когато видя творчеството на ксения, ще преценя дали мнението й струва скъпо или не струва пукната пара.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 817
Malenna, напълно разбирам това, което искаш да кажеш.

Не защитвам Xenia за това, че не показва работата си. Напротив, на мен самата ще ми е интерсно да видя какви ги върши. По-скоро ме дразни захаросаното превъзнасяне по всичко във форума. Когато обзаведохме апартамента и го пуснах във фоорума, почти всички коментари бяха, че е хубав. Да, ама той не е.

И не е нужно да ми го казват само хора, които се занимават с това. напротив, щеше да ми е полезно и интересно да чуя повече мнения. Дори от хора, които никога не са обзавеждали жилище. Все пак това е форум и ако аз рискувам да си покажа жилището пред непознатти, трябва да съм склонна да чуя негативни мнения без да познавам хората, които ги дават.

Иначе разгледах постовете на Миоки и ДА, има страхотни неща. Това е стила, който аз харесвам. Но въпреки, че аз не съм дизайнер не бих се поколебала да изкажа личното си мнение - добро или лошо.

# 38
  • Мнения: 4 300
Напротив, на мен самата ще ми е интерсно да видя какви ги върши. По-скоро ме дразни захаросаното превъзнасяне по всичко във форума. Когато обзаведохме апартамента и го пуснах във фоорума, почти всички коментари бяха, че е хубав. Да, ама той не е.


Като спрат да се отчитат мненията и тук, ще видиш как дитирамбите ще се редуцират със 70%. Сега прехвърлям по 5 страници с кимвания, Запис, "Ох, чудесно" и т.н. А когато зададеш въпрос и никой не го види овреме потъва всред всичката плява и си увяхвам като припикано мушкато ( същото е и в Красива мама, особено в теми Покажете си обувките, гащите, придобивките, макар че там по дифолт няма как да се зададе смислен въпрос).

# 39
  • Мнения: 6 039

По-скоро ме дразни захаросаното превъзнасяне по всичко във форума. Когато обзаведохме апартамента и го пуснах във фоорума, почти всички коментари бяха, че е хубав. Да, ама той не е.


Разбира се, че това е дразнещо, още повече, никак не е обективно.
Понякога, ако се зачета в някоя подобна тема, се чудя и мая хората на какво се радват.  Подминавам ги, не им излизам насреща и не им размахвам показалец - виждате ли, вие сте абсолютни селяни, това не се прави така.
Чак ми е ставало тъпо от хвалби. Всъщност със същата сила хвалят нещо, което съм направила и нещо, което е пълен абсурд в моите очи. Тогава се питам - къде съм аз и какво правя тук? Дали това не е лоша услуга. 
Ето, скоро имаше едно момиче, което ме покритикува в темата за детските стаи, но го направи деликатно и съвсем със основание. Нямаше как да не се замисля върху думите й. Това е градивна критика.
От собствен опит знам, правила съм си експерименти, 99% от хората не харесват мои неща, които аз харесвам много. Изобщо не ги забелязват. Но това не променя мнението ми за тях. Затова гледам да вляза под кожата на клиента а не да махам от собствената си камбанария. Добрата новина е, че все пак още мога да си позволя да си избирам клиентите.
Професията дизайнер е много повече комерсиална, отколкото творческа, няма какво да се заблуждаваме.

# 40
  • Мнения: 18 542
xenia, никъде не съм написала, че не заслужавам критика, напротив Simple Smile приемам всякаква такава подкрепена с аргументи, както и не си позволявам да квалифицирам нечии пердета като "селски" например колкото и да не ми харесват. Както някъде бях писала вече всеки има право на лош вкус.

Кое ме вълнува повече макса или дизайна не мисля, че си в позиция да прецениш. Аз не "си го меря" с никой...дразня се от категоричността на мненията и съветите които даваш - явно считаш мнението си за меродавно, а то не е такова (виж подчертаното). Чудех се кога най-после ще кажеш нещо негативно по мой адрес  Laughing
Нещата ми може да ти се струват като от инкубатор (каквото и да значи това), но аз работя реални проекти с реални хора и те си имат изисквания, бюджет и срокове.

И последно, не търся сметка на никого, просто исках да видя нещо твое.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 817
Malenna, така е.

А сега, след като оспамихме здраво темата, ми се иска отново да попитам не мислите ли, че освен парите, които даваме за проекта, мебелите, които дизайнера ни препоръчва ни излизат повече, отколкото, ако използваме услугите на фирма за мебели, която предлага и дизайн??? Надявам се, че ме рабрахте newsm78

# 42
  • Мнения: 6 039
въпросът ти е крайно относитлен  Party
1. зависи от фирмата, предлагаща готови мебели и или дизайн на такива
2. зависи от дизайнера, дали е за 5 или за 50лв
3. зависи от обекта, дали има нужда по- скоро само от обзавеждане или цялостна сериозна концепция
4. зависи колко си готов да платиш за едното и другото.

# 43
  • Мнения: 18 542
Не мисля, че мебели предложени от дизайнер ще ти излязат по-скъпо отколкото такива предложени от фирма производител, ако правилно съм разбрала въпроса ти.
Има и друг момент, обикновено дизайнерите предлагащи в проектите си и мебели по поръчка имат подизпълнител, който да ги изработва. В общия случай се предполага, че дизайнерът познава пазара на фирмите производители и може да ви насочи към този който ще изпълни най-точно неговите (вашите общи) идеи в оптимален срок на оптимална цена.

# 44
  • Мнения: 6 039
Според мен ,тя има предвид, че дизайнерите в магазините ти излизат безплатно, а за външните дизайнери са с високи хонорари.

Общи условия

Активация на акаунт