Детски психолози,психотерапевти и психиатри

  • 343 654
  • 657
  •   2
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 089
Здравейте!
В Плевен най-добре потърсете първо д-р Любляна Андреева, а ако съветите, които може да ви даде не са достатъчни и детето има нужда от психолог, тя е човека който може да ви насочи към най-подходящия специалист в региона.

# 391
  • Мнения: 52
Здравейте, синът ми е  в 5 клас и вече проблемите му с ученето се задълбочават.Винаги е имал проблем , но все си мислех че ще се справим с повече настояване и търпение, но вече искам да потърся специализирана помощ. Като чета статиите за хиперактивност на деца  с дефицит на вниманието сякаш описват  моето дете.
Моля някой  да ми препоръча специалист в Благоевград.

# 392
  • Мнения: 2
Здравейте, може ли да ми дадете препоръка за детски психиатър в Пловдив? От известно време синът ми ( на 3г 6мес.) се буди през нощта със силен рев, тропа с крака, удря и не казва нищо, само се дере. Не може да го успокоим... много сме притеснени. Незнам как да постъпя в този момент?! Мисля, че ни трябва помощ от специалист.

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Здравейте, може ли да ми дадете препоръка за детски психиатър в Пловдив? От известно време синът ми ( на 3г 6мес.) се буди през нощта със силен рев, тропа с крака, удря и не казва нищо, само се дере. Не може да го успокоим... много сме притеснени. Незнам как да постъпя в този момент?! Мисля, че ни трябва помощ от специалист.

Антонета Шикова

# 394
  • Мнения: 2
Някакви координати за Антонета Шикова?

# 395
  • Мнения: 25
Шишкова е психолог и сега е в майчинство.
Детски психиатри- доц.Маджирова, д-р Арабаджиев, д-р Майсторова

# 396
  • Мнения: 1 089
Здравейте, синът ми е  в 5 клас и вече проблемите му с ученето се задълбочават.Винаги е имал проблем , но все си мислех че ще се справим с повече настояване и търпение, но вече искам да потърся специализирана помощ. Като чета статиите за хиперактивност на деца  с дефицит на вниманието сякаш описват  моето дете.
Моля някой  да ми препоръча специалист в Благоевград.
В Благоевград няма детски психиатър, но в Кюстендил има- д-р Разсолкова, но ако ще пътувате по-добре е състоянието и проблемите на детето да бъдат оценени в детската психиатрична клиника в София.

# 397
  • Мнения: 1 089
Здравейте, може ли да ми дадете препоръка за детски психиатър в Пловдив? От известно време синът ми ( на 3г 6мес.) се буди през нощта със силен рев, тропа с крака, удря и не казва нищо, само се дере. Не може да го успокоим... много сме притеснени. Незнам как да постъпя в този момент?! Мисля, че ни трябва помощ от специалист.
Потърсете д-р Николай Попов в Пловдив, практиката му е на ул.Скопие 98
психиатър, детски психиатър в обучение и със защитена научна работа в областта на аутизма при деца.
Друг вариант е детски невролог - проф. Иванов в Пловдив.

# 398
  • Мнения: 52
В Благоевград няма детски психиатър, но в Кюстендил има- д-р Разсолкова, но ако ще пътувате по-добре е състоянието и проблемите на детето да бъдат оценени в детската психиатрична клиника в София.
Благодаря

# 399
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, имам нужда от малко помощ в малко по-различен аспект. Дъщеря ми е 3ти клас и от 1ви клас има проблем със съученик, който я тормози психически и физически, т.к. я харесва, а тя не.Той е импулсивен и избухлив. Многократно е говорено с класна и родители, следва затишие и ескалиране в поведението на момчето. Водих дъщеря си на психолог мин. година т.к. много се беше изнервила. Миналата седмица си е позволил да я докосне в слабините. Подала съм писмен сигнал до директора, говорила съм с пед. съветничка. Аз искам преместване на момчето в друго училище, т.к. ако е в друг клас пак в междучасието могат да имат сблъсъци. Дъщеря ми не желае да се мести и е настроена бойно и се отбранява. Аз сериозно съм притеснена при следващ сблъсък кое дете колко ще е пострадало. В училището ми казаха, че наказание преместване на момчето е възможно чак след 3 провинения в рамките на уч. година. И аз се питам вярно ли е това? В крайна сметка проблемът е от 3години и се задълбочава...

# 400
  • Мнения: 3
https://www.youtube.com/watch?v=o5XAOWCxUXs
Форум 2013 2a 2. Ирина Медведева: "Проблемы воспитания детей в условиях современного общества"

# 401
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Не съм убедена, че въпросът ти е точно за тази тема. В смисъл - ти не търсиш координати и препоръка за психолог.

Скрит текст:
Позитивната психология и утвърждения, могат да помогнат детето да се почуства по-добре. Например след неприятен инцидент в училище, когато беше още първи клас, научих дъщеря си да прилага закопчаване с цип по метода на Дона Идън.

Цитат
Закопчаване с цип

Когато сте тъжни или уязвими, репродуктивният меридиан — енергийният път, ръководещ централната нервна система — може да бъде като антена, приемаща чужди негативни мисли и енергии. Като че ли сте открити и изложени на показ. Репродуктивният меридиан е като цип, който върви от пубиса (срамната кост) до долната устна, и с помощта на електромагнитните или други фини енергии на ръцете си можете да го „закопчаете". Издърпването на ръцете нагоре по меридиана изтегля енергията по неговата линия. „Вдигането на ципа" ви помага:
• Да се чувствате по-уверени и позитивни относно себе си и вашия свят . Да мислите по-ясно
• Да пробивате във вътрешната си сила
• Да се предпазите от вероятните негативни енергии около вас
За да извършите процедурата (време — 20 секунди):
1. Потупайте енергично върху двете точки К — 27, за да сте сигурни, че меридианите ви се движат в правилната посока.
2. Поставете ръка върху долния край на репродуктивния меридиан, който се намира на срамната кост.
3. Поемете дълбоко въздух, като едновременно с това движите ръката си нагоре, през средата на тялото, до долната устна. Повторете три пъти.

Това е естественият път, по който тече репродуктивният меридиан. Прослушвайки неговия ход по този начин, вие го засилвате, а той засилва вас. Можете „да закопчавате" репродуктивния си меридиан, колкото често решите. Помнете да дишате дълбоко през това време и ще се почувствате по-центрирани, овладени и разполагащи със собствената си сила. Енергиите на лечителските ръце излъчват електромагнитна сила, която прониква в меридиана при проследяването му.

Репродуктивният меридиан е изключително чувствителен към мислите и чувствата на другите хора, разбира се, и към вашите. Освен това директно влияе върху вашите чакри. Когато сте добре, „ципът" като че ли е постоянно затворен и ви предпазва.

P.S. Точките К-27 са под ключицата отпред на гърдите (под врата) - там, където се събират двете кости, малко по-надолу и встрани.

При системата на делегираните бюджети, много трудно ще изключат ученик, защото губят средства. Към сигнала до директора, някакви документи, удостоверяващи психическото състояние на детето ти, вследствие на тормоза, приложи ли?

# 402
  • Мнения: 1 089
Здравейте, имам нужда от малко помощ ... проблемът е от 3 години и се задълбочава...
Смятам, че е уместно момчето да бъде консултирано поне с психолог. Педагогическите съветници, ако не са психолози ( а никъде не е разпоредено да са), не са компетентни да се справят с проблема. Такова сексуализирано поведение на толкова малко момче е възможно да бъде свързано с доста по-сериозни подлежащи причини.
Смятам, че освен да подадете жалба до директора на училището, е редно да уведомите и социалните служби и отдела за закрила на детето в тях.

# 403
  • София
  • Мнения: 344
Твъдят, че е посещавал психолог и че отново ще посещава, има намеци че дъщеря ми предразполагала момчето/тата т.к. играела общувала с тях ( аз не съм забелязвала нередно общуване от нейна страна)....била гневна, избухлива ( ами и мен да ме тормозят ще стана) закрила на детето - да подам сигнал за детето с имена и адрес, е откъде да ги взема...

# 404
  • Мнения: 339
Ще повторя питане за добър детски психолог в София, който приема събота и неделя. В по-преден пост отговарят, че Димитрина Проданова приема събота и неделя (http://www.detski-psiholog.com/index.php?option=com_content& … =49&Itemid=53). Тя ли е единствената или има и други?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт