Детски психолози,психотерапевти и психиатри

  • 344 144
  • 657
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3
Здравейте,детето ми има проблем със стомаха от 3 месеца,обиколихме много доктори,но така и не се оправя възможно ли е да се дължи на стрес спортува редовно имаше и изпити тази година.

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Не съм психолог, но и дъщеря ми само да има някакви проблеми и започва да я боли корема. Веднъж беше направила беля и от притеснение, че ще и се скарам много я боля корема. Аз докато се усетя, че от това я боли как ли не се опитвах да и помогна. По едно време се усетих, че от това я боли и като и казах, че няма за какво да се притеснява и мина. Може би трябва да разбереш какво го притеснява детето.

# 377
  • Мнения: 3
здравейте
синът ми е на 11 год. и сме от Шумен. Като характер е много чувствителен, с богата фантазия представя си герои, рисува много, води въображаеми битки. В различна възраст имаше различни страхове, но сега нещата много ескалираха. Започна страх   от войни, от самолети, бомби, някоя друга държава да не ни  нападне, ако случайно чуе по телевизора за някакви битки и престрелки изпада в ужас. Вечер заспива много трудно от страх /въпреки че оставам при него/, не желае да излиза от къщи, да играе с децата. Планира ако ни нападнат къде ще се скрием. Това го измъчва много, казва ми , че иска да не се страхува и да е както преди , но не може да преодолее страха си , дори се засилва. Говоря му много, че не е опасно, но той си знае неговото.
Моля за Вашите съвети ако някой е имал подобни проблеми да ми отговори.
Решила съм да се обърна и към детски психолог в Шумен, ако можете да ми препоръчате някой ще съм много благодарна.
Като за начало ограничете гледането на телевизия и избягвайте да обсъждате пред него теми свързани със световните военно-политически проблеми, включае и тези случващи се в България. Това разбира се не е всичко. Психолог е най-доброто решение. Не се бавете с това. Поздрави.

# 378
  • Мнения: 31
Може ли да ми дадете координати на  детски клиничен психолог в Св. Марина гр. Варна ?

# 379
  • Мнения: 13 915
Може ли да ми дадете координати на  детски клиничен психолог в Св. Марина гр. Варна ?

Калоян Куков
Работи в ДКЦ към Света марина

ето представяне което съм копнала от интернет.
За съжаление не му пазя телефона, но от регистратура на ДКЦ ще ви дадат нужната информация.
ако ви откажат пишете ми на лични, ще се опитам да потърся в документацията за някакъв евентуален телефон за връзка.

Кратко представяне на д-р Калоян Куков

Придобива докторска степен по клинична психология в Софийския университет, с разработка на тема „Клинико-психологични аспекти на дисфунционалните вярвания и копинг стратегии при пациенти със шизофрения”. Специализира клинична психология към Медицински университет гр. Варна. Работи към ДПБ „Успение богородично” и след това в МБАЛ „Света Марина”, където работи със хора с психични проблеми в психиатричните клиники, неврологичните клиники, както и в детско психиатрично отделение с деца с проблеми в поведението, емоциите и др. Има специализации в Медицински университет – София, Александровска болница, Болница “Св.Наум”. Специализира позитивна психотерапия, когнитивно-поведенческа психотерапия, психотерапевтични интервенции при някои психични разстройства, посттравматично стресово разстройство, паническо разстройство, фобийни разстройства и др. Има международни специализации за работа с деца при водещи английски (проф. П.Салкоскис) и американски психотерапевти (проф. Т. Оландик, проф. Кр. Еспозито-Смит и др.). Професионалните интереси са предимно в психодиагностиката, консултирането и терапията в детска възраст и при възрастни.

# 380
  • Мнения: 31
Благодаря за информацията още утре ще звънна за телефон !

# 381
  • Варна
  • Мнения: 1 957
Здравейте!
Синът ми ,който е на 4 години ,започна да заеква  Sad
Още преди месец забелязох ,но беше съвсем леко ,няколко пъти повтаряне на първите срички,помислих  ,че бърза  да се изкаже и затова не обърнах достатъчно внимание.
Но последнта седмица  проблема се задълбочи.В момента  дори не може да започне изречението ,като повтаря първата сричка на думата доста пъти ,с накъсано дишане ,накрая нищо не може да каже и с думи "не мога "рухва и започва да реве. Станал е много емоционален ,лесно се разревава,понякога агресивен,не иска да говори с други хора (баба,дядо и т.н)

Много сме притеснени Tired
Към кого да се обърна -психолог ,логопед?Във Варна сме ,моля препоръчайте някой добър специалист Praynig Praynig

# 382
  • Мнения: 3 540
Може да се обърнете за съдействие към детски център,, Радост за нашите деца".

http://fondaciaradost.org/

# 383
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Здравейте!
Синът ми ,който е на 4 години ,започна да заеква  Sad
Още преди месец забелязох ,но беше съвсем леко ,няколко пъти повтаряне на първите срички,помислих  ,че бърза  да се изкаже и затова не обърнах достатъчно внимание.
Но последнта седмица  проблема се задълбочи.В момента  дори не може да започне изречението ,като повтаря първата сричка на думата доста пъти ,с накъсано дишане ,накрая нищо не може да каже и с думи "не мога "рухва и започва да реве. Станал е много емоционален ,лесно се разревава,понякога агресивен,не иска да говори с други хора (баба,дядо и т.н)

Много сме притеснени Tired
Към кого да се обърна -психолог ,логопед?Във Варна сме ,моля препоръчайте някой добър специалист Praynig Praynig
От Карин дом ще ви включат в програма и ще идват във вас. Безплатно е

# 384
  • Варна
  • Мнения: 1 957
Здравейте!
Синът ми ,който е на 4 години ,започна да заеква  Sad
Още преди месец забелязох ,но беше съвсем леко ,няколко пъти повтаряне на първите срички,помислих  ,че бърза  да се изкаже и затова не обърнах достатъчно внимание.
Но последнта седмица  проблема се задълбочи.В момента  дори не може да започне изречението ,като повтаря първата сричка на думата доста пъти ,с накъсано дишане ,накрая нищо не може да каже и с думи "не мога "рухва и започва да реве. Станал е много емоционален ,лесно се разревава,понякога агресивен,не иска да говори с други хора (баба,дядо и т.н)

Много сме притеснени Tired
Към кого да се обърна -психолог ,логопед?Във Варна сме ,моля препоръчайте някой добър специалист Praynig Praynig
От Карин дом ще ви включат в програма и ще идват във вас. Безплатно е
Благодаря,писах им на имейла.

# 385
  • Мнения: 16
Велина, бих ви препоръчала нашата логопед-ка-Венета Димова се казва.Тел.0893 327 835.Синът ми я посещава вече 6-и месец,мога само суперлативи да кажа за нея.Успех:)

# 386
  • Мнения: 5
Здравейте! Страшно много съм притеснена . Дъщеря ми е на 6 години и 10 месеца . От тази година е първокласничка. Имаме голям проблем с концентрацията ,много трудно се съсредоточава . Госпожата всеки ден ,се оплаква от нас . Днеска дори ни препоръча да се консултирам със специалист ,който да се занимава с нейният проблем . Ако някой знае ,някой много добър детски психолог моля да ми каже . Благодаря предварително

# 387
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Здравейте! Страшно много съм притеснена . Дъщеря ми е на 6 години и 10 месеца . От тази година е първокласничка. Имаме голям проблем с концентрацията ,много трудно се съсредоточава . Госпожата всеки ден ,се оплаква от нас . Днеска дори ни препоръча да се консултирам със специалист ,който да се занимава с нейният проблем . Ако някой знае ,някой много добър детски психолог моля да ми каже . Благодаря предварително
Боряна Чолакова

# 388
  • Мнения: 8
препоръчайте ми добър психолог за дете на 5 г. от Хасково!

# 389
  • Мнения: 936
Здравейте,, от тази година сме вече първокласнци.Синът ми обаче постоянно прави пакости и всевъзможни бели в училище, мрънка непрестанно, събува си обувките, ляга по пода и колко и да си говорим в къщи резултати няма.Госпожата ни посъветва да се обърнем към специалист.Моля дайте координати на някой добър психолог в Плевен.

Общи условия

Активация на акаунт