Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 57

  • 28 893
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 682
Честит имен ден на всички празнуващи.Нека името ви да ви носи здраве,щастие и късмет    bouquet .

Тандури, виж тук и тук.

А аз я правя като мажа първата с пастет и кисели краставички,втората с лютеница и кашкавал,третата с майонеза и салам и почвам от начало.Последно винаги завършвам с чиста майонеза.Оставям за няколко часа в хладилник открита,за да позасъхне и след това украсявам.  Simple Smile

П.П. Тортата ти е страхотна въпреки всичко  Hug .

# 31
  • София
  • Мнения: 2 658
Честит имен ден на всички, които са именници или имат такива в къщи!

Ванче, чудесни са ти тортите, особено втората много ми хареса.
Tandoori, тортата ти е страхотна, не знам какво не и е наред. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 618
Честит имен ден на всички празнуващи днес   bouquet
Краси.мира честита годишнина на патерици   bouquet
Много са ви хубави на всички китките  Heart Eyes van444eto чудовището е много готино и с тези топли цветове  Peace
Tandoori страхотна е тортата, нежна и изпипана  Heart Eyes

# 33
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Дорчестър, според мен трябва да я оставиш в хладилник да стегне преди да правиш по-нататък.  Peace

А някой знае ли солен крем за палачинкова торта, който да стяга? Аз от сума време търся, но не съм намерила, всичките са само майонеза, която си е хлъзгава.  newsm78

Аз съм правила картофена салата с майонеза, в която се слага желатин. Така, че спокойно може да се направи някакъв солен крем с извара, майонеза и желатин. Доста може да си развихриш фантазията, ти умееш!

Иначе ето тук салатката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg6378629#msg6378629

# 34
  • Мнения: 55
Честит празник на всички именници .Да сте живи и здрави!

Набързо ви показвам две тортички и изчезвам че сме на РД на племенницата на мъж ми.Това е неината торта.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239383&pid=8784603

Ето ви и  другата
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239383&pid=8780824

# 35
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Записвам се за да разглеждам че съм изтървала няколко теми Simple Smile После ще пиша коментари  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 1 485
Честит празник на всички именници!  bouquet  bouquet  bouquet
Tandoori,тортата ти е страхотна! Hug
kaaramelka,много сладки са и двете торти.Сподели за първата с панделката,рисува ли я или ... newsm78

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

А някой знае ли солен крем за палачинкова торта, който да стяга? Аз от сума време търся, но не съм намерила, всичките са само майонеза, която си е хлъзгава.  newsm78

1. Сирене крема с малко кисело мляко и подправки (магданоз + пресен лук).
2. Може да го смесиш и с малко майонез чесън и червен пипер.
3. Смесено с масло и настъргани варени яйца Wink
4.Пастета също е стегнат.
5.Настъргани варени картофи с малко майонеза за слепване

............... после ще чета подробно и ще хйваля торти
сега съм у мама и влезнах набързо, че съм пристрастена

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 19:14 от _Пепи_

# 38
  • Мнения: 1 271
Карамелка, не става така, на ви торти да видите, аз изчезвам  Naughty

Много са хубави и двечките, тази черно бялата ме впечатли осоленно много-тигрови-зеброви шарки...  Party
Весело изкарване на празника и като се върнеш да кажеш за черните ленти как ги ряза?

Абе хора  вие какво вкарахте и разни салатки тука  newsm78 Сега и с тях се зарибих, освен с онези медени кошнички на Зори  Grinning

# 39
  • Мнения: 1 854
Честит имен ден на празнуващите  bouquet
Тандури и на мен тортата ти ми се вижда страхотна Grinning.
kaaramelka, браво за тортите!С какьв размер е правоьгьлната?

Аз трябва да правя по голяма торта за сряда, а никога не сьм правила по-голяма от стандартната(максимално 26 см).И сега ми се иска да е прьвоьгьлна,че да я пека вьв тавата от фурната.Премерих и се отчаях...почти 30х40 см.
Искам да попитам при това положение колко смес да забьркам за блатовете и крема?Доза и половина ли или направо 2?Решила сьм да е шоколадова, с шок.блатове, пьрвия крем ще ми е шок.пудинг,сметана т.н (нещо като муса на Таннита), а втория може да е ганаш(за вьрху следващия блат).Бих направила 2рия да е по лек, ванилия или нещо друго плодово, ама рожденника е фен на шоколада....и много не обича сметаната(тоест да не е акцентирано в/у нея, или извара,крема сирене и т.н)

Ще сьм благодарна ако ме насочите за дозата.

# 40
  • Мнения: 4 358
Момичетаааааа много творите бе.Едвам смогвам.От 6 стр на предната тема съм изтървала края ooooh!.
Първо да честитя голямата радост на Румя.Румя да ти е жива и здрава малката Ида - да ти е първа помошница и гордостта на мама.Да расте умно и щастливо дете.И бате Косе много да слушка и да помага Wink
Ванче - как те забравих при първия си пост да те номинирам за мис Едисон на изобретателността.Поправих си грешката Hug.Ти си нашата гордост в тази категория Hug.Нещо много им дойдохме там в Номинациите а  hahaha
Двете ти последни торти са върха Ванче.Чудовището не го познавам ама 100 % се е харесало на именника ти.Да ти е живо и здраво момчето.Тортата с цветята и на мене ми легна на сърце - нали съм момиченце Heart Eyes
Да поздравя трудилите се момичета още от предната тема - Стаси, Тарлио, Иринка, Макси,Албенчето, Мария - Илва,Етомира, Кукумявка, Карамелка - прекрасни сте момичета Hug
Честито на дечицата и на Silrai и на Dobbito 2 Честити ни именнички Мишел и Синеочка, както и всички други скрити зад никове Hug.
ЧРД на Калина на Елспет - прекрасни торти си и направила на тази малка сладурана Heart Eyes
Краси - Мира честита годишнина. Още много по 20 да празнувате и да се обичате Heart Eyes
Аз днес творих много на бързо едни пастички за спешни гости.
 
Не са нещо особенно, но нали се трепах.Викам да покажа поне.
Пандишпанови блатчета, вътре има бита сметана, карамелизирани ябълки с лимонова есенция.Отгоре сметанка и шоколадова глазура.

# 41
  • Мнения: 1 271
Бънииии, приятно изглеждащи пасти  Grinning И с тия карамелизирани ябълки...  ooooh! направо ми възбуди апетита.

Аз нали ви разказвах и аз като Ванчето една приказка, по късно като сложа дребосъците да нанкат, ще ви пусна снимка на парченце.В интерес на истината това дето го забърках с бисквитите и трите крема, след престояване от няколко дена(разбирай 3-4) става още по вкусно и страхотно.Бисквитките попиват много добре и от трите крема и е нещо перфектно като вкус-сега отсава да измисля как да го докарам и на визия и ще бъде...мммм .

# 42
  • Мнения: 1 491
Много са хубави и двечките, тази черно бялата ме впечатли осоленно много-тигрови-зеброви шарки...  Party

  Joy Joy Joy  Извинявай, не мога да се въздържа  и сега вече няма поправяне

Иначе kaaramelka и двете торти са чудесни   bouquet  като и аз се впечатлих особенно много от първата

Бъни добре, че ще вечерям след малко, че с тези вкусни пастички ....

# 43
  • Мнения: 4 358
Излъгах ви малко.Блатовете не са баш пандишпанови, ама карай  ooooh!.Няма ги вече пастите hahaha.Искало ми се е да са пандишпанови блатове ама на....... Joy.
Моя измишльотина са блатовете.

# 44
  • Мнения: X
Оранжево небето, определено ще ти трябва двойна доза за 30/40 .

Благодаря на всички за пожеланията.Пожелавам стократно да ви се случват и на вас!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт